Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1425. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: okistan
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.124
Cevap
275
Favori
3.116.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her bölgede altyapıya bağlı olarak farklı hızlar verebiliyor. Bizim burada 16mbps üzerine çıkamıyor maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

quote:

Orijinalden alıntı: elephone

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ssbrc

quote:

English Club TV'yi pratik yapmak için zaman zaman izliyordum. Kanal platformdan çıktı geri gelecek deniyordu ama müşteri hizmetleri geri gelmesi konusunda bilgisi olmadığını söyledi.

Kanalın İngilteredeki merkezi ile yayın konusunda biraz görüştük sağ olsunlar samimi davrandılar. Kanal geri gelmezse Türksat kablo televizyon aboneliğimi mayıs ayında iptal ettirmeyi düşünüyorum. Maliyet maliyet deniyor ama kanalın maliyeti yok gibi bir şey eğer Türksat kablo veya çalışanları maliyet yüksekti iptal ettik derse ayrı bir konu açıp bazı şeyler yayınlayacağım. Şimdilik 15 yıllık abonelik ve memnun olduğum Uydunet hatırına bir şey demiyorum.

Eğer geri gelmezse Eurosport 2 ve RTL den sonraki 3. büyük facia olur.

Eklenecek dendi ama eklenmedi. Eurosport 2 HD için kurum çalışanı arkadaşımızı etiketleyerek bir öneri sundum ama maalesef cevap gelmedi. English Club TV RTL veya Eurosport gibi maliyetli bir kanal değil ve gitmesi hiç iyi olmadı. Türksat kablo şimdilik bilgi vermiyor ama eğer maliyet fazlaydı derlerse bugüne kadar yapmadığım bir iş yapıp sadece "maliyet fazlaydı" olayıyla ilgili foruma ayrı bir konu açacağım.

Maliyetin anlaşılabilmesi için ayda 6,6 TL'ye izlediğim Filbox'da bile English Club TV bulunuyor. Bunlara ek olarak izlemesem de RTL'de bulunuyor.

https://www.filbox.com.tr/filbox/i%C3%A7erik/kanallar/english-club

Eurospot 2'nin diğer kanallarından birini eklemek -benim şahsi kanaatim- abone kandırmaca olur.
    burada istenen tv'nin köşesinde eurosport 2 logosunun olması değil, bundesliga.

Sitem ediyorsunuz kendinizce haklısınız fakat foruma sürekli giremiyorum, girdiğimde hızlıca okuyup cevap yazmaya çalışıyorum gecikmeler için kusura bakmayın.

Üstadım bir önceki mesajda birçok konudan bahsettim bu sebeple tekrar detaya girmeyeceğim.

Benim "Milli Takım Haricinde" Futbol ile ve özellikle Bundesliga ile işim yok. Eurosport 2 HD kanalını isteme sebebim Eurosport 1 HD ile dönüşümlü yayınlarda izleyemediğim Tenis ve Snooker karşılaşmalarını izlemekti. Eurosport 2 HD'nin diğer kanalları da Eurosport 1 HD ile dönüşümde Tenis ve Snooker maçlarını veriyor.

Tek derdim spiker "sayın izleyiciler karşılaşmanın ikinci yarısı veya ikinci seansını Eurosport 2'den izleyebilirsiniz" dediğinde ortada kalmamaktı ama sanırım bu olmayacak.

Son kısım için sitem etmiyorum sadece alıntı sırasına baktığımızda ve benden sonra alıntı yapmış birine cevap verdiğinizde benim sorum arada kaynadı mı veya cevap verilmek istenmedi mi diye düşünüyorum. İnsanlık hali olur böyle şeyler, sıkıştırdığım için asıl siz kusura bakmayın.

Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.

Estağfurullah lütfen. Dediğim gibi hızlıca gezinince arada atladığım olabiliyor. Elimden geldiğince cevap yazmaya çalışıyorum.

Eurosport 2'nin gelme ihtimali S Spor'dan daha düşük.

Eurosport 2'nin S Sport'tan daha çok para istemesi ilginç. Premier Lig Bundesliga'dan daha maliyetli. İhale bedelleri arasında çok fark var. O zaman Bundesliga yayınları sona ermeden Eurosport 2 kanalının gelmesi çok zor. Bundesliga biterse maliyeti düşeceği için eklenmesi için sorun kalmaz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Abone sayısı karşılaştırmanızı doğru bulmuyorum. Digiturk dışında diğer platformların abone sayısından daha çok aboneye sahibiz. Filbox ile karşılaştırılmaz. KabloTV 10 katından fazla aboneye sahip. Uydu sisteminden daha maliyetli diyorsanız bir şey diyemem. Uyduda frekans kirası gibi maliyetler var. KabloTV'nin altyapı maliyeti daha yüksek olabilir. Onu ancak Türk Telekom'un iptv sistemiyle kaşılaştırabiliriz. Bir de yeni altyapı için farklı illere altyapı götürülüyor. Farklı ilçelere sokaklara da aynı şekilde.Mevcut abonelerden elde edilen gelirden bu maliyet sağlanıyorsa ona da bir şey diyemem.
  • KabloTV'de çok istenilen üç kanal bulunuyor. Eurosport 2 HD,S Sport HD ve BBC Earth HD. Şu anki fiyatlarla daha çok kanal talebinde de bulunulamaz. Bulunulması da gerçekçi olmaz. Bir de kablo lisansı aldıkça uyduda ücretsiz yayın yapan kanallar getirilir. Mevcut kanallar da korunabilirse diğer platformlarla karşılaştırınca içerik açısından eksiği kalmaz.
  • Bundan 15 yıl önce sadece yayın sadece analog iken TVE RTL MEDIASET SAT gibi kanalları vardı.... :( RTÜK ün, saçma sapan sansürün ve mahalle baskısının olmadığı güzel yıllardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

English Club TV'yi pratik yapmak için zaman zaman izliyordum. Kanal platformdan çıktı geri gelecek deniyordu ama müşteri hizmetleri geri gelmesi konusunda bilgisi olmadığını söyledi.

Kanalın İngilteredeki merkezi ile yayın konusunda biraz görüştük sağ olsunlar samimi davrandılar. Kanal geri gelmezse Türksat kablo televizyon aboneliğimi mayıs ayında iptal ettirmeyi düşünüyorum. Maliyet maliyet deniyor ama kanalın maliyeti yok gibi bir şey eğer Türksat kablo veya çalışanları maliyet yüksekti iptal ettik derse ayrı bir konu açıp bazı şeyler yayınlayacağım. Şimdilik 15 yıllık abonelik ve memnun olduğum Uydunet hatırına bir şey demiyorum.

Eklenecek dendi ama eklenmedi. Eurosport 2 HD için kurum çalışanı arkadaşımızı etiketleyerek bir öneri sundum ama maalesef cevap gelmedi. English Club TV RTL veya Eurosport gibi maliyetli bir kanal değil ve gitmesi hiç iyi olmadı. Türksat kablo şimdilik bilgi vermiyor ama eğer maliyet fazlaydı derlerse bugüne kadar yapmadığım bir iş yapıp sadece "maliyet fazlaydı" olayıyla ilgili foruma ayrı bir konu açacağım.

Maliyetin anlaşılabilmesi için ayda 6,6 TL'ye izlediğim Filbox'da bile English Club TV bulunuyor. Bunlara ek olarak izlemesem de RTL'de bulunuyor.

Eurospot 2'nin diğer kanallarından birini eklemek -benim şahsi kanaatim- abone kandırmaca olur.

Sitem ediyorsunuz kendinizce haklısınız fakat foruma sürekli giremiyorum, girdiğimde hızlıca okuyup cevap yazmaya çalışıyorum gecikmeler için kusura bakmayın.

Üstadım bir önceki mesajda birçok konudan bahsettim bu sebeple tekrar detaya girmeyeceğim.

Benim "Milli Takım Haricinde" Futbol ile ve özellikle Bundesliga ile işim yok. Eurosport 2 HD kanalını isteme sebebim Eurosport 1 HD ile dönüşümlü yayınlarda izleyemediğim Tenis ve Snooker karşılaşmalarını izlemekti. Eurosport 2 HD'nin diğer kanalları da Eurosport 1 HD ile dönüşümde Tenis ve Snooker maçlarını veriyor.

Tek derdim spiker "sayın izleyiciler karşılaşmanın ikinci yarısı veya ikinci seansını Eurosport 2'den izleyebilirsiniz" dediğinde ortada kalmamaktı ama sanırım bu olmayacak.

Son kısım için sitem etmiyorum sadece alıntı sırasına baktığımızda ve benden sonra alıntı yapmış birine cevap verdiğinizde benim sorum arada kaynadı mı veya cevap verilmek istenmedi mi diye düşünüyorum. İnsanlık hali olur böyle şeyler, sıkıştırdığım için asıl siz kusura bakmayın.

Estağfurullah lütfen. Dediğim gibi hızlıca gezinince arada atladığım olabiliyor. Elimden geldiğince cevap yazmaya çalışıyorum.

Eurosport 2'nin S Sport'tan daha çok para istemesi ilginç. Premier Lig Bundesliga'dan daha maliyetli. İhale bedelleri arasında çok fark var. O zaman Bundesliga yayınları sona ermeden Eurosport 2 kanalının gelmesi çok zor. Bundesliga biterse maliyeti düşeceği için eklenmesi için sorun kalmaz. Bilgilendirme için teşekkürler.

Abone sayısı karşılaştırmanızı doğru bulmuyorum. Digiturk dışında diğer platformların abone sayısından daha çok aboneye sahibiz. Filbox ile karşılaştırılmaz. KabloTV 10 katından fazla aboneye sahip. Uydu sisteminden daha maliyetli diyorsanız bir şey diyemem. Uyduda frekans kirası gibi maliyetler var. KabloTV'nin altyapı maliyeti daha yüksek olabilir. Onu ancak Türk Telekom'un iptv sistemiyle kaşılaştırabiliriz. Bir de yeni altyapı için farklı illere altyapı götürülüyor. Farklı ilçelere sokaklara da aynı şekilde.Mevcut abonelerden elde edilen gelirden bu maliyet sağlanıyorsa ona da bir şey diyemem.

Ben mevcut abone sayısını değil, satılabilir abone sayısını karşılaştırdım. O kısmı atlamışsınız. Pek çok etken var ben özet geçmiştim ayrıca.

+ Ayrıca Eurosport daha çok para istiyor demedim gelme ihtimali daha düşük dedim.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesenel -- 26 Nisan 2017; 12:13:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra Eurosport 2 yada S Sport gelse ne olacak. Ligler bitiyor zaten. He gelmeyecekte işte, boşuna kendimizi hırpalıyoruz.

• Sir june8 ,yıllar yıllar geçti bu kanallari hasretle arar olduk.

Eskiden kablo tv için postaneden abonelikler yapilirdi.

ve ozamanki kanal listesi muazzamdı.

Türksat kablo tv geçince her şey bozuldu!

"RTüK gibi kurumlar oldukça bir şeyler degişmez"

şimdi ise bu kanallar istenmesi normal ,ama turksat tarafından bahane yaratilmaktadir.kanimca bu kanallar bir paket sistemiyle sunulabilinir istedikten sonra.

Sistem ve Anlayis degismeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnemployedTR

Sir june8 ,yıllar yıllar geçti bu kanallari hasretle arar olduk.

Eskiden kablo tv için postaneden abonelikler yapilirdi.

ve ozamanki kanal listesi muazzamdı.

Türksat kablo tv geçince her şey bozuldu!

"RTüK gibi kurumlar oldukça bir şeyler degişmez"

şimdi ise bu kanallar istenmesi normal ,ama turksat tarafından bahane yaratilmaktadir.kanimca bu kanallar bir paket sistemiyle sunulabilinir istedikten sonra.

Sistem ve Anlayis degismeli.

Türksat olarak bahane yaratılmıyor. Türksat hiç bir resmi açıklamasında böyle birşeylerden bahsetmiyor.
    Burada ben bildiklerimi ve yorumlarımı paylaşıyorum sadece.

Eski ile kıyaslama yapacaksak, dolar ve euronun hali ortadadır. O zamanların içerik maliyetleri ve şu anki içerik maliyetleri ortadadır. Telif konuları, RTÜK mevzuatı. Eski ile yeni arasında dağlar kadar fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir June8

Yeni Neta cihaz dün geldi.Cihazi kapidan elime verip gittiler.Neyse ben bagladim.Karti nextten cikarip Neta ya yerlestirdim ancak sifreli kanallar acmadi.Kabloyu arafim yeniden ekip gonderdiler.Onlar da fabrika ayar yaptilar yine acilmadi.Sonra telefonda kartin bi cihaz icin de aktive edilmesi gerektigini bunun 48 saatte olacagini soylediler.Neyse sorun degil eski kutuyu takarim dedim.Hayir cihazin 48 saat acik kalmasi getekiyor dediler.:) Peki ben de uydu seyrederim sorun degil dedim ancak 1 saat icinde kanallar aktif oldu ve sorun kendiliginden cozuldu.Cihaza gelince Next e gore hic bir artisi yok.Goruntu kalitesi vasat. Hatta keskinlik goruntu ayari falan hic yok.Next de vardi.NEXT e kiyasla epg si biraz daha iyi ama yazi karakterleri minik ve ayarlanmiyor.Cihazda tek guxel olan artik Teledunya yazmamasi.Acilinca kutu uzerinde ve kumanda da kablo tv yaziyor.Ancak ekran koruyucu 80li yillardan kalma gibi.Pixel pixel tarih goruntusu cikiyor.Bu rezalet.Cihazin kartini takinca kartin yatisi disarda kaliyor.Bu da kotü bir goruntu.Next te en azindan kapakli yere yerlestiriyordum.Ozetle cihazin pek bir numarasi yok.Zaten next vat.Bunu da bir sureligine kiraladim.En kisa zamanda modul cikarsa alip deneyecegim.Paylasmak istedim.

Hocam incelemeniz ve yorumunuz için çok teşekkürler. Şimdi yeni bir sistem yapılmış sanırım. Smart kartlarla aboneye verilen cihazlar eşleniyormuş. Buradaki amaç cihazların başka aboneler tarafından kullanımına kapatmak. Bu bilgi ne kadar doğru bilemiyorum tabi.

Poziteklerde ve Next cihazlarda kart yuvası kapaklı bölme içinde yer alıyordu. Ama bu cihazların kasaları şimdiki cihazlara göre biraz büyüktü. Şimdiki cihazlar küçük ve kart yuvası dışarda. Çipli tarafı içerde kartın, kalan yarısı dışarıda. Bunun sebebi cihazların küçültülmesi diye bakıyorum. Ama kart yuvasının dışarda olması göze hoş gelmiyor açıkcası. Pozitek cihazlar açılınca ekrana "Teledünya" yazısı gelmiyor. Nextlerde ve Netaların ilk modelinde "Teledünya" yazısı geliyor. Poziteklerde cihazın üzerinde ve kumandada "Teledünya" yazıyor. He birde bilgi bandında Teledünya logosu var.

Netalar düşündüğüm gibi kaliteli bir cihaz değil. Sadece iş görsün diye üretilmiş belli. Onun için çok birşey beklememek lazım.

Conax modül çıksın birde ona bakalım. Benim aklım hala interaktif cihazda. Onu üreten firma 'Neta' değildir umarım. Yoksa o cihazda yalan olur gibi geliyor bana.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben mevcut abone sayısını değil, satılabilir abone sayısını karşılaştırdım. O kısmı atlamışsınız. Pek çok etken var ben özet geçmiştim ayrıca.

+ Ayrıca Eurosport daha çok para istiyor demedim gelme ihtimali daha düşük dedim.

Selamlar.

Selamlar.

Satılabilir abone sayısını yazdığınızı görmüştüm de nasıl bir etkisi olabileceğini anlamlandıramadım. En fazla şu anki altyapıyla 1,5-2 milyon olabilir.Diğerleri tüm nüfusa hizmet götürbilecekmiş gibi gözüküyor da pratikte abone olacak insan sayısı sınırlıdır. Bazı platformların abone sayısı artmıyor tersine azalıyor. Kamu kurumunun yeni kanal gelse abone sayımda büyük artış olmayacak o nedenle getirmeme gerek yok anlayışında olmaması gerekiyor. Diğer platformlar kadar reklam gideri de bulunmuyor.

Eurosport ile görüşmelerde ne gibi sorunlar yaşandı sizin gibi bilemeyiz. Gelme ihtimalinin düşük olmasının farklı nedenleri de olabilir. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  • aesenel ,merhaba diger platformlar maliyet açısından bir sorun yaşanmıyor.çünkü aboneleri memmun etmek için maliyetlerini düşünmuyorlar.abonelerini memmun etmek için kanalların anlaşmalarinida ona gore yapiliyor.

Abone memmunlugunu on planda tutulmakta.

Ama bizim turksat kablo tv digital kablo tv 'ye gelince

maliyetler çıkıyor malesef.

Ayrıca paylaşımlar için teşekkür ederiz.

tabiki kablo tv gelisiyor buna sözümüz yok.

ama her platformda yenilikler olurken bizde olmuyor malesef.

diger platformlar yazdigimiz kanalları eklerlerken bizler kan kaybediyoruz, okadar degerli kanallar gittiki. Hala yeri dolmadi.

15 yıl önceki kanallari ,şimdiki kanalların listelerini bir yan,yana kuyup bir oylama yapilsa emin olunki 15 sene onceki kanallari isterler.

ben ve benim gibi veya bu platforum gelismesini isteyen bir cok abone oldugundan eminim. Yeterki istenilenler gerçekleşsin!!

Yapilmasi gerekenler belli.her kesime uygun kanallar var?

Bizimde istedigimiz kanallar bir paket sistemiyle bizlerede sunulsun..

iste ozaman digital kablo tv gelisime acik olur.

Hangi kanallar vardi diye kanal listesine gore hareket eden bir suru aboneler olacaktir? Hem abone sayisi hemde ismiyle ust siralari zorlayak hale gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 26 Nisan 2017; 17:35:43 >
  • 1996'da eski oturduğum mahalede kablo tv vardı.O zaman Nickeledeon,Kent TV, Türkçe film yayınlayan Prima TV, RTL,İtalia 1,Viva Deutschland, vs ve o tarihlerde 450 $ dijital analog cihaz vardı bende 31 derecede yayın yapan bir çok dijital yayında yine kablo TVden yayın yapıyordu.Ne günlerdi şimdi oturduğum mahalleye geldim 17 senedir bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ECF099CDF -- 26 Nisan 2017; 17:42:46 >
  • https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

hocam sitedeki bu bölümdeki "akn sonrası hız" kısmı ne zaman güncellenecek acaba biliyorsunuz btk yeni düzenleme yaptı bu konuda bilginiz varmı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @aesenel arkadaşım,

Kablo Info HD kanalında Türksat Kablo kampanya tanıtımı yapılıyor biliyorsunuz. Hayatı Kaçırma Kampanyası tanıtımında hala, 25 Mb hız olarak veriliyor tanıtım. Oysa yeni kampanyalarda hız 24Mb e düştü yanılmıyorsam. Bunu da düzelttirme imkanı olursa iyi olur, yanlış anlamaya mahal veriyor...

Analog Kablo Tv nin yeni kapanış tarihi belli oldu mu acaba? Sormak istedim size...

Selamlar.
  • TV 8,5'i getirmeyi düşünmüyorlar sanırım.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Bu saatten sonra bir kanal yandaş yada dini kanal değilse listeye eklenmesi çok zor..artık benim derdim izlediğim kanalları kaybetmemek..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler

hocam sitedeki bu bölümdeki "akn sonrası hız" kısmı ne zaman güncellenecek acaba biliyorsunuz btk yeni düzenleme yaptı bu konuda bilginiz varmı.

yanlış bilmiyorsam 3 gün sonra olması gerek. (1 Mayıs itibariyle diye biliyorum)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür üstadım. S Sport isteyen çok ama bana S Sport lazım değil. Üstede dediğim gibi snooker maçını anlatan spiker veya Tenis maçını yorumlayan spiker devamı için Eurosport 2'ye geçiyoruz dediğinde o karşılaşmayı izleyemediğimiz için ucuz maliyetli Eurosport 2 HD'nin diğer ülke yerel kanallarını önermiştim. Çünkü bu yerel Eurosport kanalları o ülkelerde şifresiz yayın yapabiliyor örneğin Astra 19.2 uydusunda yerel Eurosport kanalları şifresiz.

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.

https://www.lyngsat.com/Astra-1M.html
    Burada Eurosportlar görünmüyor.

Astra 1MWide dışında uydudan yayın alamıyoruz malesef.

Tüm illerin yayını uydu üzerinden alabiliyor olması lazım aktarım için.
    http://satbeams.com/footprints buradan uydu kapsama alanlarına bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

@aesenel arkadaşım,

Kablo Info HD kanalında Türksat Kablo kampanya tanıtımı yapılıyor biliyorsunuz. Hayatı Kaçırma Kampanyası tanıtımında hala, 25 Mb hız olarak veriliyor tanıtım. Oysa yeni kampanyalarda hız 24Mb e düştü yanılmıyorsam. Bunu da düzelttirme imkanı olursa iyi olur, yanlış anlamaya mahal veriyor...

Analog Kablo Tv nin yeni kapanış tarihi belli oldu mu acaba? Sormak istedim size...

Selamlar.

Reklamı sonlandırdım, gözden kaçmış.

Analog için bir tarih gelmedi bize malesef.
  • english club tv ucmus gozukuyor, ust paketi kapatayım gitsin, 1 mayıs itibari ile ust pakete zam geliyor diye mesaj da geldi
  • 
Sayfa: önceki 14231424142514261427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.