Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: GESTAPO51 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
42.630
Cevap
248
Favori
2.799.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 2892
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3156
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1399
  • Favoriye Eklediklerim 253
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3156 mesaj) Max Kruse (2057 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1491 mesaj) diyar_21 (1026 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16021 mesaj) Mobil (10759 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (403 mesaj) Uygulama (674 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
    3211 Mesaj

Anladım çok teşekkür ederim bilgi için. O zaman bir router önerebilir misiniz? 500 lira bütçeye göre modem bakıyordum dün. Ama uyumlu değil dedi arkadaş yukarıda yazmış. Ya sizin dediğiniz gibi yapayım ya da TP link deco e4 mesh sistemi alayım o zaman? Bebek odası için xiaomi İP kamera aldım. Onun iyi çekmesi lazım. Bir de yan odada ps4 var bazen nete bağlanmıyor. 2 ki alsam biri modemin yanına konuyor sanırım zorunlu. diğerini Ps yanına koysam hem Ps lan kablosuyla bağlanır. Hem de herhalde bebek odasına WiFi yayını gelir. Kafam karışık ne yapsam çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carlitoss -- 19 Ekim 2020; 17:50:58 >
    |
    |
    opencode kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    13248 Mesaj

Arada müşteri hizmetleri yeminli sanırım hemen arıza kaydı alıyorlar😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    tirabzonli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

DVB-C2 teknolojisi ülkemize gelse keşke. İnternet platformları giderek artacak gibi. Özellikle film stüdyoları kendi platformları ile geliyor.

|
    |

Arkadaslar merhaba, modemi farklı odaya almak istiyorum ama i-kutu'da wifi olmadığı için usb girişine wifi adaptörü taksak çalışır mı?

çalışmıyor

|
    |
    Bricklayer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1397 Mesaj

Mercusys 5ghz mesh sistemi aldim. Gayet iyi ve ekonomik. Amazondan 300 liraya almistim. En ucuz a101 de su an.

https://forum.donanimhaber.com/mercusys-halo-s12-mesh-network-incelemesi-en-ucuz-mesh-sistemi--145241432

|
    |
    carlitoss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

izmir karşıyaka dan yazıyorum 12.30 gibi internet geldi tv yayınında da sorun yok

|
    |
    denile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Merhaba. Kablo tv için conax modül kiralamıştım. Dün kurulum yaptılar hd kanallar geldi. Adamlar gitti tv de ci modül ya da akıllı kart bulunamadı uyarısı çıktı. Ne yaptıysam olmadı. Akıllı kart sanırım 6 yıllık conax modül ile uyumlu olmayabilir mi? Sorun ne olabilir? Tv im samsung 43mu7000 modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar0644 -- 21 Ekim 2020; 0:22:11 >

Merhaba,

Yeniden Servis talebinde bulunun çağrı merkezini arayıp, en iyi çözüm bu olur...

Modül yerinden oynamış olabilir mi? Televizyonu az biraz sağa sola kaydırsanız bende de aynısı oluyor.

Modülü yuvaya tam itin,aklıma gelenler bunlar.

Eğer, Servis geldi tarama yaptı ve kanalları bulup yayını da izlediyseniz sorun olmaması lazım diye düşünüyorum.Sonuçtan bizi de haberdar edin.

Kolay gelsin...

|
    |
    Serdar0644 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2097 Mesaj

Modülü çıkar tekrar tak ve kanalları tekrar tarat olmazsa servisi ara gelip baksınlar ..olmazsa modülü degiştirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 21 Ekim 2020; 13:47:55 >
    |
    |
    Serdar0644 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Formula 1 Türkçe anlatımla izleyelim diye paket satın aldık yarışları izleyemiyoruz. Kablo TV'nin şu işe bir çözüm bulması lazım artık.

Bende bu sorunlarla karşılaşmamak için S Sport Plus kullanıyorum şimdilik. LaLiga'da var ekstra olarak.

|
    |
    warrior1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Betazoid

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Anladım çok teşekkür ederim bilgi için. O zaman bir router önerebilir misiniz? 500 lira bütçeye göre modem bakıyordum dün. Ama uyumlu değil dedi arkadaş yukarıda yazmış. Ya sizin dediğiniz gibi yapayım ya da TP link deco e4 mesh sistemi alayım o zaman? Bebek odası için xiaomi İP kamera aldım. Onun iyi çekmesi lazım. Bir de yan odada ps4 var bazen nete bağlanmıyor. 2 ki alsam biri modemin yanına konuyor sanırım zorunlu. diğerini Ps yanına koysam hem Ps lan kablosuyla bağlanır. Hem de herhalde bebek odasına WiFi yayını gelir. Kafam karışık ne yapsam çözebilirim?

Rica ederim. Maalesef giriş seviyesi bir Router veya Access Point önerisi yapamıyorum. Cihazların kullanım koşulları farklı senaryoları ortaya çıkartabiliyor, çevresinde çok fazla kablosuz ağ olan performans alamayabiliyor, kanal numarası tercihini hatalı yapabiliyor, evdeki konumlandırmada hata yapabiliyor. Geçmişte bende bazı önerilerde bulunuyordum ama bu kullanım ve ayar hatalarından dolayı aynı cihazdan çok memnun olanda oldu niye önerdin diyende oldu.

Mutlaka bir tavsiye istiyorsanız orta segment'de 250 - 350 lira aralığına satılan Keenetic Router destekli cihazlar Türkiye için çok popüler olan cihazlar. Arayüz Türkçe ve çok fazla Türkçe incelemesi mevcut. Yazılım açısından da rakiplerinin ötesinde cihaz üretiyorlar. Uzmanı içinde detaylı ayar seçenekleri mevcut.

Netmaster modemin kablosuz özelliğini de kullanacaksanız tek bir Router yeterli olacaktır. Netmaster modemin kablosuz özelliğini kapatıp her iki odada da kablosuz bağlantı kullanacaksanız Mesh mantıklı olur. 500 lira param olsa ve Netmaster modemi Bridge özeliğinde kullanacaksam Keenetic Air'den 2 tane alır ve Mesh modunda kullanırdım. İmkan varsa iki oda arasına ethernet kablosu çekmek daha iyi verim almanızı sağlayacaktır, imkan yoksa Keenetic Air'den 2 tane alıp Mesh olarak kullanmak standart mesh cihazlara göre daha fazla performans sağlayacaktır.

Evde kullandığım kombinasyon grafikte gösterdiğim gibi.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d5/fc/e8/d5fce838b0262b63c537f880e35da19d.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |

• Teğmen
    119 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Betazoid

quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

DVB-C2 teknolojisi ülkemize gelse keşke. İnternet platformları giderek artacak gibi. Özellikle film stüdyoları kendi platformları ile geliyor.

Yakın zamanda zor. Türkiye'de satılan televizyonların çok büyük çoğunluğunda dahili DVB-C2 alıcı mevcut değil. Türksat Kablo'nun sattığı set üstü kutularda da DVB-C2 alıcı mevcut değil. DVB-C2'ye geçiş yapılırsa eldeki neredeyse bütün cihazlar ve televizyon kullanım dışı kalacağından bu geçişin olmasını beklemiyorum.

Daha Analog Kablo TV yayınlarına devam ederken DVB-C2 beklemek biraz hayal gibi. Maliyet açısından bakarsak Türkiye'ye ham fiyatta 50 dolardan aşağı DVB-C2 set üstü kutu sokmak mümkün değil. Daha bunun gümrük vergisi, satıcı karı, servis bakım payı gibi bir ek maliyeti var. Şu anki kur ile 450 liradan aşağı bir cihaz getirmek mümkün olmadığı için buna yanaşacaklarını da düşünmüyorum.

• Binbaşı
    1000 Mesaj
    Formula 1 Türkiye GP'si uydu üzerinden şifresiz yayınla S SPORT'ta. Bakalım platformda da şifresiz olacak mı uydu üzerinden izleyemeyenler için. Umarım şifresiz yayın olur.

|
    |

Hayırlısı artık forumdaş, gelirse memnun oluruz gelmezse de yapacak bir şey yok.

|
    |
    Bir konuda sizlere danışmak istedim şöyle ki ;kablotv Tahaütüm dolmak üzere fiyat teklifi için aradım şimdi ödediğimden yüksek fiyat verdiler.Bende dsmarta geçmeyi düşünüyorum ama evde ilk günden beri yani 20 yıldır kablotv kullanıldı kablolama kablotvye göre yani.Benim sormak istediğim dsmart alırsam halihazırda ki evin içinde ki kablotv altyapısı dsmarta uyar mı bir daha yeniden kablo vs çektirmek gerekir mi acaba? Teşekkürler

Gülüş Tasarımı
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,235
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.