Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: orhuntus81 , diyar_21 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 9 Misafir (5 Mobil) - 4 Masaüstü7 Mobil
5 sn
42.631
Cevap
248
Favori
2.799.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2892
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3156
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1399
  • Favoriye Eklediklerim 253
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3156 mesaj) Max Kruse (2057 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1491 mesaj) diyar_21 (1026 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16022 mesaj) Mobil (10759 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (403 mesaj) Uygulama (674 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
    470 Mesaj

evet uzun zamandır giriş yapmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/cd/bc/b2/cdbcb2d7c653f5b2fe55e5ca99f73958.png&t=0&width=480&text=1
    |
    |
    gderebasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Viasat Nature kanalında Türkçe dili şehir şehir mi güncelliyorlar acaba ?

|
    |
    Ne zaman eklenecek Türkçe dil desteği.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Ne zaman eklenecek Türkçe dil desteği.

Herhalde sehir sehir ekleniyor turkce dil simdi baktim ankarada yayin sorunsuz ve turkce dil var

Eklendiyse güzel birazdan eve veçiş yapıcam ilk işim bakmak olacak.😊😊😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    GESTAPO51 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5336 Mesaj

arkadaşlar...ülkemizin kablolu yayın şebekesinde avrupa özel kanallarının sayısı epey az zira umarım seneye çeşitli ülkelerin özel kanallarıyla anlaşma sağlanıp şebekeye eklenir temennim...gerçi astra uydusu ve iptv yayını üzerinden binlerce dünya televizyonu izleyiş imkanına sahipim fakat imkanı kısıtlı olan kablolu tv aboneleri için gelecekte kaliteli avrupa kanalları platforma eklenirse iyi olur...

|
    |
    hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...vodafone tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...amazon prime...bmw 2017 model...opel 2020 model...
  • Binbaşı
    1001 Mesaj

@serdar_ayberk ve @aesenel hocalarım bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Benim ana odada next cihaz ve üzerinde Teledünya yazılı smart kart var ve yan odada neta 8970(?-rakamlardan emin olamadım) cihaz ve KabloTV yazılı smart kart var.

Ben bu smart kartları, netadakini next cihaza, next cihazdakini neta cihaza taksam cihazlarda herhangi bir sorun yaşar mıyım? Ya da bu smart kartlar tüm cihazlarla uyumlu mu?

Merhabalar, pairing gerektirmeyen kanallar için sorun olmaz. Beinsports kanallarını izleyemezsiniz mesela. Ssportlardan emin değilim. Bazı yayıncıların talebi üzerine kart-cihaz eleştirmesi yapıldı diye biliyorum.

Eskiden yoktu böyle dertler, istediğiniz kart istediğiniz cihazda kullanılabiliyordu.

Değişiklik kalıcı olacaksa çağrı merkezine kart ve kutuları eşletebilirsiniz. Garanti olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1001 Mesaj

Bilgi için teşekkürler hocam. beIN kanalları ile işim yok o yüzden sorun değil. Şuan için araştırma aşamasındayım kalıcı değiştirirsem ararım.

Araştırma nedenim benim next cihazda 322, 314 ve 306 Mhz frekanslarından* şebekeye eklendiğinden beri sinyal alamıyorum(muhtemelen yeni eklenen frekanslarda da aynı sorun olacak). Tarama yaptığımda falan frekanslara hata veriyor. Bunun neden kaynaklı bir sorun olduğunu bulamadım bir türlü. Kartların yerini değiştirip bir de o şekilde kontrol edeyim dedim.

Mesela şöyle de bir durum söz konusu, next cihazda yayında donma falan varken hemen neta cihazdan kontrol ettiğimde herhangi bir sorun bulunmuyor.

* Neta cihazda bu frekanslarda herhangi bir sorun bulunmuyor sinyaller gayet stabil.

Hatta bayramlarda kanallar açıldığında neta cihazdan 330 MHz'deki FOX kanallarına bakıyorum yayında herhangi bir donma kırılma yokken, next cihazda kanallarda görüntü yakalanabilirse sevindirici  

Ana oda: Üst Paket+Altın Sinema (next)

Yan oda: Temel Paket(neta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 11 Ekim 2020; 15:11:26 >
    |
    |
    aesenel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2097 Mesaj
    Kadıköy' viasat kanalında türkçe dil desteği yok .
    Ne zaman aktif hale gelecek.

|
    |
    Betazoid

quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

@serdar_ayberk ve @aesenel hocalarım bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Benim ana odada next cihaz ve üzerinde Teledünya yazılı smart kart var ve yan odada neta 8970(?-rakamlardan emin olamadım) cihaz ve KabloTV yazılı smart kart var.

Ben bu smart kartları, netadakini next cihaza, next cihazdakini neta cihaza taksam cihazlarda herhangi bir sorun yaşar mıyım? Ya da bu smart kartlar tüm cihazlarla uyumlu mu?

Bana sorulmamış ama kesin cevabı ben yazayım.

BeinSports kanalları dışında kutu ve kart eşleştirmesi yok, BeinSports kullanmıyorsanız istediğiniz kartı istediğiniz cihazda kullanabilirsiniz. Akıllı kartı üzerinde Kablo TV yazan bir Conax modülle birlikte kiraladıysanız ilk serilerde akıllı kart ile Kablo TV conax modülü birbirine eşleştiriyorlardı, sadece Conax modül kiralandıysa sıkıntı yok ama abonelik başlatırken kiralandıysa eşleştirme yapılmış olabilir. Bunu da eğer değişmediyse müşteri hizmetlerinden kaldırabiliyorsunuz.

Akıllı kartlar, Conax şifreleme ve Mpeg2 desteği olan tüm modüllerde ve cihazlarda çalışıyor. İmkanınız varsa DVB-C ve Conax şifrelemeyi destekleyen bir Kablo alıcıda satın alıp o cihazda da yayınları izleyebilirsiniz. Çin'den siparişin sorun olmadığı dönemlerde arkadaşım için YINHE marka conax modül destekli set top box almıştık ve o kutu ile yayınları sorunsuz izliyordu.

* Bilmeyenler için YINHE, Pozitek cihazları üreten Güney Koreli Opentech firmasının Çindeki üretim partneridir. Genelde aynı bant cihazları üretirler, YINHE, artık 5G işlerine yoğunlaştığından eskisi kadar cihaz üretmiyor, Opentech eski cihazları Kore'de üretmeye devam ediyor. Bildiğimiz Pozitek cihazlar OpenTel markası ile HD ve 4K olarak iki ayrı modelde hala üretime devam ediyor, Almanya ve Kuzey ülkeleri hala Opentech cihazlarını kullanıyor. Görüntü kalitesi tahmin edeceğiniz gibi yine oldukça iyi.

• Binbaşı
    1001 Mesaj

Cevap için teşekkürler forumdaş, listeye ekledim sizi de. Teknik sorularım olduğunda sizi de etiketlerim artık  

Kartları değiştirdikten sonra sadece sinyalleri kontrol edeceğim zaten. Eğer ki kartlar değiştikten yine next cihazda bahsettiğim frekanslarda yine sinyal olmazsa sorun var demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 11 Ekim 2020; 18:48:7 >
    |
    |
    opencode kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kablolarla ilgili bir sorun da olabilir,cihazla ilgili bir sorunda olabilir. Kartları değiştirdiğinizde yan odada üst paket ve altın sinema paketini izleyebileceksiniz. Ana odada ise temel paket izleyebileceksiniz. Cihaz eşlemesi gibi sıkıntı olursa da şifresi çözülmez. Farklı sorunla karşılaşmazsınız.

Ankara'da Viasat Nature kanalına Türkçe dil eklendi. Viasat Explore kanalı da HD yayına başlarsa güzel olur. Epic Drama dışında Viasat kanallarının tamamı biz de yer alıyor. Kanal içeriğini de beğendim. Love Nature'ü izlemediğimden karşılaştıramıyorum,iki kanalı izleyenler içerik karşılaştırması yapabilir.

|
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Betazoid

quote:

Cevap için teşekkürler forumdaş, listeye ekledim sizi de. Teknik sorularım olduğunda sizi de etiketlerim artık  

Kartları değiştirdikten sonra sadece sinyalleri kontrol edeceğim zaten. Eğer ki kartlar değiştikten yine next cihazda bahsettiğim frekanslarda yine sinyal olmazsa sorun var demek ki.

Rica ederim. Etiketleyebilirsiniz, cevaplarını bildiğim sorularda elimden geldiğince, dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışırım.  

Kart ile sinyalin doğrudan bir alakası bulunmuyor, sinyallerle ilgili sorun yaşıyorsanız kablolarla, ayırıcılarla veya f-konnektörler ile ilgili bir sıkıntı olabilir.

• Teğmen
    119 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Betazoid

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Kablolarla ilgili bir sorun da olabilir,cihazla ilgili bir sorunda olabilir. Kartları değiştirdiğinizde yan odada üst paket ve altın sinema paketini izleyebileceksiniz. Ana odada ise temel paket izleyebileceksiniz. Cihaz eşlemesi gibi sıkıntı olursa da şifresi çözülmez. Farklı sorunla karşılaşmazsınız.

Ankara'da Viasat Nature kanalına Türkçe dil eklendi. Viasat Explore kanalı da HD yayına başlarsa güzel olur. Epic Drama dışında Viasat kanallarının tamamı biz de yer alıyor. Kanal içeriğini de beğendim. Love Nature'ü izlemediğimden karşılaştıramıyorum,iki kanalı izleyenler içerik karşılaştırması yapabilir.

İki kanalıda izliyorum. Love Nature içeriği çok kaliteli, klasik belgeselden çok hayvanların ve doğanın kısaca doğal yaşamın hikayesini anlattığı için sevdiğim kanallar arasında bulunuyor.

Epic Drama kanalını beklemeyin. Kanalda bolca +18 yaş kısıtlamalı içerik var, Kablo TV'de yayın yapabilmesi için bolca sansür yemesi ve dizilerdeki birçok içeriğin kesilmesi gerekiyor. Fox Networks Türkiye, FX grubu kanalları için bolca eleme, düzeltme ve çıkartma yapıyor aynını Viasat grubununda yapması gerekiyor.

Maalesef Türkiye'de kanalların orijinal içeriklerinin çoğunu izleyemiyoruz. Şifresiz yayın yapan TLC ve DMAX içinde çok fazla sansür uygulanıyor ve birçok popüler programı ülkemizde yayınlanmıyor. TLC ve DMAX'in Almanya ve Avusturya yayınlarını zaman zaman izliyorum, oradaki programlar özellikle öğle saati bizde yayınlansaydı programın yayından kaldırılmasını bırakın, Türkiye haklarını elinde bulunduran firma sahibinin bir daha gün yüzü görebileceğini sanmıyorum.  

|
    |

• Binbaşı
    1001 Mesaj

Sabah değiştireceğim bakalım next cihazdaki sorunlar yine devam edecek mi?

Love Nature kanalının içeriğinin çok iyi olduğu söyleniyor.

|
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çağrı merkezine durumu ilettiğimde smart karta sinyal için aktivasyon gönderilmediği söylenmişti. Yan oda için kuruluma gelen ekibe sorduğumda da cihazın eski olduğu için bahsettiğim frekansları tanımadığı türü bir şeyler söylendi ama onu forumda next cihaz kullananlardan öğrendim herhangi bir sorun olmadığı o yüzden o ihtimali eledim. Artık ak kara sabah belli olacak :)

Bu değişimi yaparken cihazların stand-by olarak durması daha mantıklı değil mi?

|
    |
    opencode kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Betazoid

quote:

Çağrı merkezine durumu ilettiğimde smart karta sinyal için aktivasyon gönderilmediği söylenmişti. Yan oda için kuruluma gelen ekibe sorduğumda da cihazın eski olduğu için bahsettiğim frekansları tanımadığı türü bir şeyler söylendi ama onu forumda next cihaz kullananlardan öğrendim herhangi bir sorun olmadığı o yüzden o ihtimali eledim. Artık ak kara sabah belli olacak :)

Bu değişimi yaparken cihazların stand-by olarak durması daha mantıklı değil mi?

Akıllı kartı değiştirirken cihazları fişten çekmeyi ihmal etmeyin. Cihazları önce kapatın, sonra fişten çekin. Cihaz açıkken akıllı kartı veya televizyondaki conax modülü söküp takmayın.

Kart değişiminin bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Üst ve Altın Sinema paketi yan odada açılır,Ana odada ise Temel Paket olacaktır. Cihazların yerini değiştirirseniz sorunun bağlantıdan mı yoksa cihazdan kaynaklandığı anlaşılır.

@opencode Love Nature kanalını izleyenler sizin gibi güzel bir kanal olduğu

söyleniyor. Viasat Nature'ü de beğendim de daha iyiyse dublaj yapıldığı için maliyeti de daha az olacaktı, Love Nature kanalını da düşünebilirlerdi. Epic Drama'nın Türkiye'de yayın yaptığı platform var. Söylediğiniz gibi sorunlar varsa ID,Animal Planet gibi yerelleşmeden yayın yapabilir. Zaten yerelleşeceğini düşünmüyorum,diğer kanalları da yerelleşmeden yayın yapıyor. Viasat Nature kanalına da kısa süre içinde dublaj eklendi. Bu konuda iyiler, yayına başlayan kanala kısa süre içinde dil desteği sağlıyorlar. BBC First ve BBC Earth kanalı getirilmesi bu kanallardan önemli.

|
    |
    Bahsedilenler: opencode, engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1001 Mesaj

Kartların yerlerini değiştirdim fakat next cihaz ile ilgili değişen bir şey olmadı. Yalnız neta'daki kartı next'e takınca kanallar açıldı fakat next'teki kartı neta cihaza takınca Erişim Yok! (3) uyarısı verdi. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,342
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.