Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
42.645
Cevap
248
Favori
2.800.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2892
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3157
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1399
  • Favoriye Eklediklerim 253
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3157 mesaj) Max Kruse (2059 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1491 mesaj) diyar_21 (1029 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16030 mesaj) Mobil (10765 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (403 mesaj) Uygulama (674 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Giriş
    120 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Betazoid

quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

Detaylı bilgi için teşekkürler forumdaş, umarım bu kanalda en kısa zamanda HD'ye geçer.

Rica ederim @engineer.man ve @Savisvasa

Umarım HD yayını devreye alırlar. Aynı uydudan yayın yapılıyorsa fazlaca bir uğraş gerekmiyor, yeter ki değiştirmek istesinler. Aktarma merkezlerinde kurulu durumda Eutelsat 16A çanağı yoksa her aktarma merkezine Eutelsat 16A için bir çanak kurmaları ve bunu sisteme tanıtmaları gerektiği için uğraşmayabilirler.

Aktarma merkezlerinde hangi uydular kurulu, Kablo TV'deki kanallar hangi uydulardan aktarılıyor şeffaf bir şekilde paylaşılmadığı için detayları bilemiyoruz. Dünyada meraklısı için bu detayları paylaşan Kablo yayıncılar var ama Kablo TV gibi hiçbir detaylı teknik bilgiye ulaşamayacağınız yayıncılarda mevcut.

Elde veri olmadığı için yayın dilinden ve Türkiye kapsamından yola çıkarak tahmin yürütmeye çalışıyoruz.

Eutelsat 16A, Türkiye için ideal bir uydu olduğu ve 75 cm çanak antenle bile rahatça seyredilebileceği için aktarma merkezlerinde hali hazırda kurulu olduğunu düşünüyorum.

|
    |
    Bahsedilenler: Savisvasa, engineer.man

• Binbaşı
    1929 Mesaj
    Epg bilgisi var bende de yayın yok.Pazartesi yani bugün gün içinde kanal açılır. Şifre kartı bekleniyor sanırsam.Vasat Explorer da hd olsa iyi olucak.Çok güzel araba programları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Şimdi gördüm mesajınızı.

Eski kampanyayı iptal edip yeni kampanyaya geçirdiler.

|
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Digital Kablo tv görüntü kalitesimi?
    D smart görüntü kalitesimi iyi?

arkadaşım...maxcruse...dijital kablolu yayın görüntü kalitesi güzel,fakat kanal çeşitliliği eksik...astra uydu yayın görüntü kalitesi şahane üstelik kanal çeşitliliği fazla...kablolu yayın...türksat uydusu...dijitürk...d-smart...tivibu...türkcell tv+...platformları görüntü kalitesi ve kanal çeşitliliği açısından astra uydusuyla yarışamaz şahsi fikrim budur... 

hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...vodafone tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...amazon prime...bmw 2017 model...opel 2020 model...
  • Binbaşı
    1929 Mesaj

Kablo tv ilk sırada yer alır digiturk iki d smart üç.Digiturk kutular 1080i destekliyor. Evet yayınlar zaten 1080p değil ama yinede kutuda i oluşu yansıyor görüntüye. Ama gel gör ki.Eksikler bitmiyor.Üst paket ten iki kanal kapanma sebebiyle gitti.Yerine gelmedi. Gelmediği halde fatura da halen aynı parayi almak ta doğru değil. Ya kanal getirsinler ya da fatura da indirim yapsınlar. Halen daha eklenen viasat kanalında yayın yok.Bu kadar da ağır olunmaz hani.Dört gündür ekli ama yayın yok.Böyle bir ağırlıkta kanal eklenmesini beklemek biz kullanicilar icin hayal den oteye gitmediğini gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 5 Ekim 2020; 21:9:52 >
    |
    |
    Max Kruse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kesinlikle katılıyorum dostum. Senden ricam çıkan kanalı yazarmısın.bir görelim ve bir düşünelim.(kanal eklendimi hayır .Giriş ve üst paket hareketli degil fiyatlar ona göre düzenlenmesi gerekir. Haklısın.

|
    |
    claudecan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yüzdeyüz haklısın sende arkadaşim kartilkisi.

Astra görüntü kalştesini tartişmam zaten.

Bundan sonra kablo tv de neler olacak bakalım.

|
    |
    kartilkisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şuan viasat history çıkıyor ama yayın yok.Çıkan kanal Fox sports yayını kapanmıştı.S sport onun yerine gelmesi gerekirken ayrı paket oldu.Daha unuttugum bir kanal daha çıkmıştı. Sonuçta adaletsizlik var.Giden kanal yerine gelen hiç bir kanal olmadı. Sonuçta üst paket kanal sayısını tutman gerekir,azalıyor ama paket yine üst paket.Profesyonel ce değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 5 Ekim 2020; 21:32:31 >
    |
    |

Çok güzel özetledin bende hemen hemen aynı şeyleri belirtecektim.
    Kesinlikle adaletsiz oldu. artık bazı şeyleri Türksat yöneticileri düşünmesi gerekir.

5 sene önce kanal listesi rüya gibiydi şimdi ise yaprak dökümü gibi tek tek kanallar gidiyor ve yerleride dolmuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    claudecan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj

Belgesel kanalları yıllardır aynı belgeselleri tekrar ediyorlar devamlı

Sinema kanalları uzak doğulu filimlerle dolu,Avrupa ve ABD filimleri ise 2-3 sınıf filimler

Tv kanalları işe yaramaz,bakmıyorum bile

Gazeteler de böyle yaptılar,Rüzgar nerden güçlü eserse o tarafa göre gazetecilik yaptılar,Gazete satışları milyonlardan,Onbinlere düştü,Eve gazete almaz olduk.10 yıldır eve gazete girmiyor,Televizyonlar da aynı yolda gidiyorlar,Tv seyreden kalmayacak bu gidişle

Futbol da aynı çizgide,Biz izleyicileri,okuyucuları dikkate almıyorlar,Tutturmuşlar bir yol gidiyorlar.Görsel ve yazılı basın çok kötü batacak bunu görmüyorlar.

|
    |
    Geriye bir bakın Ne kanallar çıktı ,Geriye kalan izlemeyecek çop kanallar kaldı.

|
    |

Memnun kaldınız mı hocam görüntü kalitesinden?

|
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

arkadaşım...maxkruse...ülkemizin kablolu yayın şebekesinden almanya özel kanallarının niçin şutlanıp çıkartıldığını söyleyim...astra uydusundan izlediğim kadarıyla geceleri rtl...rtl-2...pro-7...sat-1...tele-5...vesayire gibi pek fazla sayıda alman kanalları erotik reklamları gösteriyo işte bu yüzden gönderildiler bence zira bilirsin rütük erotizime karşı kurum...!!!...1990-1994 yılları döneminde yani henüz rütük kurulmadan önce özel kanallarımızda özellikle şhow tv üzerinden geceleri ne güzel cinsellik programları ve kırmızı noktalı filimler gözteriliyodu...!!!...rütük devreye girince mağalesef sansürlü yayın başlamıştı ve erotik yayınları kesintiye uğramıştı...!!!...yıllardır ülkedeki rütük lisanslı televizyon kanallarında erotizim yasak ve daha senelercede yasak sürecek korkarım...!!!... 

hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...vodafone tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...amazon prime...bmw 2017 model...opel 2020 model...

• Binbaşı
    1929 Mesaj
    Halen daha viasat ta yayın yok İstanbulda.İşte olupta merak eden varsa bilgilendirmek istedim.

|
    |

Güzel Özetledin ben daha ne ekleyebilirim.

|
    |
    kartilkisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 gündür biraz yoğunum mesajlara dönüş yapamadım.

@mnihatgokcek hocam, görüntü kalitesi olarak tatmin edici memnun kaldım ama zaman zaman belki bilgisayar belki internet kaynaklı bilemeyeceğim donma yaşadım, muhtemelen bilgisayar kaynaklı çünkü telefondan herhangi bir şekilde problem yaşamadım.

Uygulamanın en büyük eksisi aynı anda 4 maç izlerken tam ekran yapınca, ekranın tamamını değilde orta kısımda belli bir büyüklükte ekranı 4'e bölmesi olmamış, maç ekranları çok küçük kalıyor. 2'li ekrandaki maçların izlenilebilme durumunu 4'lü ekrana uyarlanması gerekir rahatça sığar. Bu durum bilgisayarlar için geçerli, smart tv'lerde nasıl bilmiyorum.

@warrior1907 hocam tekrardan hayırlı olsun, tv'den izlemek ayrı güzel oluyor. Bende kanallar üst pakete veya yan odada indirimli olması durumunda anında geçeçeğim ama hala bekliyorum, değişen bir şey olmadı.

Bu arada Viasat Nature HD kanalında bende de yayın yok hala.

|
    |
    Bahsedilenler: warrior1907, mnihatgokcek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    311 Mesaj

Hayırlı olsun istanbulda sabah vardı viasat nature yayınları yeni frekansta

|
    |
    Bu gün arkadaşim üç platform arasında Digital kablo TV platformunu tercih etti .Sevindim Evet 3 platform arasında görüntü kalitesini iyi sevyede yakalayan digital kablo TV dir bence Hakkı vermek istiyorum. Sizcede 3 platform arasında görüntü kalitesi D smart Digitürk kablo TV hangisi Agır basmakta.

D-Smart rakiplerine göre aslında çok avantajlı ama kullanmıyor. Uyduda kapasite sorunu bulunmuyor, 2 veya 3 yeni frekans kiralasa görüntü kalitesi muazzam olur ama masraf yapmamak için kiralamıyorlar. Artı futbol yayınları olarakta avantajlı diğerlerine göre.

Neden avantajlı olduğunu yazayım, Kablo TV her yerde yok, Digitürk'ün fiyatları yüksek.

|
    |
Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.