Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41.905
Cevap
242
Favori
2.702.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 29 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3114
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209231
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 247
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3114 mesaj) Max Kruse (1976 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1480 mesaj) diyar_21 (991 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15699 mesaj) Mobil (10405 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (606 mesaj)
  • @
Giriş
    331 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

Biliyorum nasıl yaptığınızı ben de onu söylüyorum zaten. Ne amaçla eklendiğini bilmediğiniz logo için umutlanıp üstü kapalı kızıyorsunuz buradan. Yazdığınız sayı kısmı görsel id'si. Herhangi bir sayı yazarak başka görsellere veya logolara da erişebilirsiniz.
    😉
    Hocam bir not düşeyimde birileri Türksat Kablo'yu hackledi sanılmasın. BBC Earth logosu çıktığında kimse sitenin kaynak kodları ile oynamadı hocam, BBC Earth logosu bizzat Türksat Kablo'nun web sunucularında mevcuttu. @engineer.man burada doğru söylüyor.

Yetkili birisi sitenin barındırıldığı sunucuya o logoyu atmış. Diğer kanal logolarının yanına logoyu atmış. Forumdan da herhalde çok fazla boş vakti olan birisi teker teker numara girerek ID sorgulaması yapmış ve BBC Earth logosuna ulaşmış.

Sunucuya kimin erişip logoyu kimin attığını görebilirsiniz. Windows, Oracle, Linux veya BSD sunucuların hepsinde kullanıcı erişim kayıtları tutuluyor. Sunucu Oracle, Linux veya BSD ise ve tarif gerekirse ilgili arkadaş bana özelden mesaj gönderirse nereden nasıl bakacağı konusunda yardımcı olabilirim.

Benim tahminimce sunucuyu veya siteyi yöneten arkadaş Türkiye'de yayın yapan tüm kanal logolarını Logo klasörüne attı muhtemelen sonradan uğraş olmasın elim değmişken ne varsa atayım dedi. Kanallarla ilgili tüm kanalların logosunun hazır olduğu turkey-tv-channel-logo.zip isimli bir paket var, kolayına geldiyse bu paketi indirip atmıştır ve yeni kanal eklenince oradan logo adresini tanımlıyordur.

Genelde tasarımcılar böyle yapar, ileride lazım olur diye konuyla ilgili ne varsa sunucu üstündeki bir klasöre yedekler tabi ID sorgulaması yapıp saatlerce uğraşacak birilerinin olduğunu tahmin etmemiştir. Logoları atarken aktif kullanılmayacak logoları CHMOD ayarı ile erişilmez kıllaydı çok akıllı arkadaşlarımızda dışarıdan erişemez ve BBC Earth gelecek diye sevinemezdi.

Logosu gelen kanal bir şekilde gelir diye ümit ediliyordu ama net mesajınızdan sonra gelmeyeceği belli oldu hocam.
    |
    |
    Bahsedilenler: aesenel , engineer.man

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

• Yüzbaşı
    838 Mesaj

İyi akşamlar forumdaş,

Frekans: 12685
    Polarizasyon: Yatay(Horizontal)
    Sembol Oranı: 27500
    FEC: 2/3
    Modülasyon: DVB-S2/8PSK MPEG-4

şeklinde frekans bilgileri.

Anlaşma sağlanırsa 1 kaç güne Kablo TV'de de yayına başlar.
    |
    |
    denile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim sağolun...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    838 Mesaj

Olabilir belki, bilemediğimiz için bir şey diyemem. En azından dediğiniz gibi frekanslarda yer açılır.
    |
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ederim, kolay gelsin iyi seyirler.
    |
    |
    denile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hangi kanal bu hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Evet yeni kanallar için yer açılır. Uzun süre yer sıkıntısı yaşanmaz.
    |
    |

TGRT Haber HD uydu frekansı hocam, hızlı bir anlaşma olursa tahminim 1 haftaya kalmaz eklenir platforma ama eklenmeyebilir de
    |
    |
    claudecan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

25 Temmuz Cumartesi | 21:30 | SinemaTV
    Cold Pursuit (2019) / Soğuk İntikam

26 Temmuz Pazar | 20:00 | Sinema Aile
    A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (2019) / Kuzular Firarda: Uzay Parkı
    |
    |

Hadi yaBende history sandım

|
    |

Keşke History olsa
    |
    |
    claudecan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aynı şeyi farklı cümlelerle yazıyoruz.

Ben sitenin hacklendiğini söylemedim. Görsel gösterimi için bir kod çalışıyor ve veritabanındaki id karşışı görseli gösteriyor.
    Orada farklı rakamlar yazarak sunucuda bulunan görsel dosyalara erişebiliyorsunuz. Bu kısımda sıkıntı yok, itirazım da yok zaten.

Benim ısrarla söylediğim site üzerinde herhangi bir sayfada böyle bir duyuru/bildirim yapılmadığı ve forum ahalisinin kendi kendine çıkarımda bulunduğu. Yeri geliyor revize edilen görselleri tekrar tekrar yüklüyoruz. Örnek olsun diye yazıyorum; kampanya görselinde hatalı fiyat olan bir görsel olduğunu varsayalım. Sayfa üzerinde gösterimi yapılmadan düzelttik diyelim. Diğer görselin bağlantısı üzerinden fiyat ısrarında bulunabilir misiniz? Yoksa olması gereken yerdeki fiyat mı geçerli olur? Sunucuda bulunan her hangi bir dosyaya herhangi bir şekilde erişim sağlamak ile o konu hakkında Türksat sanki resmi açıklama yapmış gibi serzenişte bulunmak bana mantıklı gelmiyor.

Bir örnek daha vereyim, SinemaTV Ağustos ayı yayın akışları şu an sunucu üzerinde. Bağlantıyı bulabilirseniz dosyalara erişebilirsiniz. Bulamazsanız 1 Ağustos'ta sitede olacak zaten. :) Şunu da ekleyeyim. Bugün dosyaya revize geldi. Dün erişmiş olsaydınız farklı bir yayın akışı görecektiniz. :)

Selamlar.
    |
    |
    Wakanda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    838 Mesaj

Eve gidince bulmaya çalışayım Sinema TV yayın akışını Anladığım kadarıyla revize edilmiş Boşuna uğraşmayayım. Benim için zaten önemli olan Sinema TV Cumartesi 21:30 filmleri, her ay sonu yaklaştıkça merakla bekliyorum bu filmlerin açıklanmasını.

Selamlar.

|
    |
    aesenel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 Ağustos : The Meg
    8 Ağustos: Parker
    15 Ağustos: Automata
    22 Ağustos: Venom
    29 Ağustos: Bus 657

:) Sürprizi bozdum..
    |
    |

İyi ettiniz bulmaya çalıştım da sayfayı bulamadım :)

Selamlar.
    |
    |

Teşekkürler hocam Aslında bozulmadı daha iyi oldu benim için. Disney ile yine anlaşılmamış. Disney, Fox ve Universal'dan kaliteli yüksek bütçeli filmlerin 2. Gösterimleri boşa gidiyor resmen.

|
    |

Merhaba.Umarim iyisinizdir.Hd ye dönüştürme ve Kanal anlaşmalarını sizce ne zaman görürüz. Eylül e sarkarmı?Teşekkürler

|
    |

|
    |
    kaçtane oluşturabiliyoruz.

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

Aynı şeyi farklı cümlelerle yazıyoruz.

Ben sitenin hacklendiğini söylemedim. Görsel gösterimi için bir kod çalışıyor ve veritabanındaki id karşışı görseli gösteriyor.
    Orada farklı rakamlar yazarak sunucuda bulunan görsel dosyalara erişebiliyorsunuz. Bu kısımda sıkıntı yok, itirazım da yok zaten.

Benim ısrarla söylediğim site üzerinde herhangi bir sayfada böyle bir duyuru/bildirim yapılmadığı ve forum ahalisinin kendi kendine çıkarımda bulunduğu. Yeri geliyor revize edilen görselleri tekrar tekrar yüklüyoruz. Örnek olsun diye yazıyorum; kampanya görselinde hatalı fiyat olan bir görsel olduğunu varsayalım. Sayfa üzerinde gösterimi yapılmadan düzelttik diyelim. Diğer görselin bağlantısı üzerinden fiyat ısrarında bulunabilir misiniz? Yoksa olması gereken yerdeki fiyat mı geçerli olur? Sunucuda bulunan her hangi bir dosyaya herhangi bir şekilde erişim sağlamak ile o konu hakkında Türksat sanki resmi açıklama yapmış gibi serzenişte bulunmak bana mantıklı gelmiyor.

Bir örnek daha vereyim, SinemaTV Ağustos ayı yayın akışları şu an sunucu üzerinde. Bağlantıyı bulabilirseniz dosyalara erişebilirsiniz. Bulamazsanız 1 Ağustos'ta sitede olacak zaten. :) Şunu da ekleyeyim. Bugün dosyaya revize geldi. Dün erişmiş olsaydınız farklı bir yayın akışı görecektiniz. :)

Selamlar.
    Hocam her dediğinize aynen katılıyorum, ben işin teknik kısmına bakıyorum kim ne yapmış bilemem ve benim değerlendirmemde işin teknik kısmı ile alakalı. :)

1- BBC Earth logo dosyasını web site yöneticisi veya sunucu yöneticisi kurumun sunucusuna atmış.
    2- Fazlaca boş vakti olan bir kişide numaradan ID sorgulaması yaparak o logoyu bulmuş.

Yapılan boş bir iş, uğraşmaya değecek bir işte değil. Logonun sunucuya neden atılmış olabileceğini de önceki mesajımda açıklamıştım.

* Dışarıdan birisi izinsiz müdahale yöntemi ile BBC Earth logosunu sunucunuza koymamış, benimde aktarmaya çalıştığım tek kısım burası.
    * Logonun sunucuda bulunması kanalın ekleneceği anlamı taşımaz, bundan böyle bir anlam oluşturmakta mantıklı değil.
    * Forum ahalisi ne çıkarımda bulundu bilemiyorum, herkes iyi niyetle bir şeyler yazıyor, bir beklenti içine giriyor.
    * Son olarak sitede aktif olarak ne fiyat geçerli ise doğal olarak o geçerli olur, eski görselin anlamı yok.

Dediğim gibi benim yazdıklarınızın aksine bir iddiam söz konusu değil. Benim tek iddiam BBC Earth logosunu dışarıdan birinin izinsiz olarak sunucuya koymadığı olur.
    |
    |
    Bahsedilenler: aesenel

Forumda değilim, uzun bir sürede foruma girme imkanım olmayacak!

Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.