Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.905
Cevap
242
Favori
2.702.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 27 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2871
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3114
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 30 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 209231
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2871
  • Favoriye Eklediklerim 247
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdar_ayberk (3114 mesaj) Max Kruse (1976 mesaj) panasonicman (1587 mesaj) kartilkisi (1480 mesaj) diyar_21 (991 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15699 mesaj) Mobil (10405 mesaj) Tablet (921 mesaj) Mini (400 mesaj) Uygulama (606 mesaj)
  • @
Giriş
    1881 Mesaj

Evet 2 ayrı kanal olarak eklense ve SD ler hd ye dönüştürülse,viasat Explorer da çok iyi kanaldır. Maalesef ki sd olan kanallarin hd leri eklenmeliydi herseyden önce.Umitliyim hd leri gelecektir.BBC bence gelmeyecek maliyeti fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    engineer.man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TriPlay konusunda bahsettiğiniz tüm kanallar için süreç devam ediyor. Bbc earth kanalın logosu siteye, tekrar ediyorum siteye hiç bir zaman eklenmedi, herhangi bir duyurusu da yapılmadı.

Burada site kaynak kodları ile oynanarak paylaşımlar yapıldı. Arka tarafta başka durumlar için yapılan çalışmalar için forumda yapılan çıkarımların ötesinde herhangi bir gelişme yok. Tamamen forum ahalisinin kendi kendine gelin güvey olması demek durumundayım maalesef. Bu konu Türksat tarafında gündem dışı. Beklentiniz olmasın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1881 Mesaj

Baya guzel bır hamle yapılmış demek bır kaç kanalı dahaa olsa eklenicek.Son olarak sd belgesellerin hd ye dönüştürülmesi gibi bır durum varmı?
    Örneğin Saudi tv hd oldu.Kuran i kerim ve sunnah kanalları da hd ye çevrildi. Sırada belgesel kanalları olucak mi?

|
    |
    aesenel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet tüm kanallardan kastım oydu. Sdlerin hdye dönüşmesi, history ve nature'un ayrılması proje kapsamında.

|
    |
    claudecan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1881 Mesaj

Teşekkür ederim çok iyi bir hamle olur bu.Bu saatte çok soru sordum.

|
    |

Estağfurullah, ne demek..

|
    |
  • Yüzbaşı
    838 Mesaj

Hocam şöyle anlatayım paketlerdeki herhangi bir kanalın logosuna sağ tıklayıphttps://www.turksatkablo.com.tr/inc/Kanaldosya-getir.aspx?ID=607 bu menüyü görüyoruz, site/sistem dediğim kısım burası. Paylaştığım linkte Edge Sport kanalının logosu mevcut o dönem sondaki 607'yi 608 yaptığımızda BBC Earth logosu çıkmıştı. Siteye herhangi bir şekilde logo eklemesi olmamıştı. Sadece burada mevcuttu.

Bu sisteme kim ulaşıp bizi umutlandırdıysa... devamını yazmıyorum.

Bilgilendirmeler için teşekkürler hocam.

|
    |

• Yüzbaşı
    838 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

Evet tüm kanallardan kastım oydu. Sdlerin hdye dönüşmesi, history ve nature'un ayrılması proje kapsamında.
    İşte beklediğim haber. Teşekkürler hocam her şey için gece gece başınızı ağrıttım.

Biliyorum nasıl yaptığınızı ben de onu söylüyorum zaten. Ne amaçla eklendiğini bilmediğiniz logo için umutlanıp üstü kapalı kızıyorsunuz buradan. Yazdığınız sayı kısmı görsel id'si. Herhangi bir sayı yazarak başka görsellere veya logolara da erişebilirsiniz.
    😉

|
    |
  • Binbaşı
    1881 Mesaj

Belgesellerin tamamı hd olduğunda inanılmaz olucak.

|
    |
    Türksat uydusunda şifresiz HD yayın yapan, platformda ise SD olan kanalların HD'ye geçişi sağlandı. Kablo TV'de ücretli yayın yapan kanallarda HD'ye geçirebilirse abonelerin beklentisi karşılanmış olacak. Ulusal kanalların çoğu HD yayın yaparken aboneler Animaux kanalını da HD olarak izlemek istiyordu. Güzel gelişmeler olacak görünüyor. İstek kanallarla görüşmelerin olması da güzel. History,Love Nature gibi kanallar istenilen kanallardı. En çok BBC Earth kanalı isteniyordu, farklı platformda yayına başlamasıyla BBC First kanalı da çok istenilen bir kanal oldu. O konuda da ileride gelişme olursa güzel olur.
    |
    |

Forumdaş mesajı gözden kaçırmışım, şimdi yazayım, Bis TV olarak adlandırılan AB Sat kanalları yanlış bilmiyorsam Eutelsat 13C uydusundan aktarılıyor ve bu uyduda Animaux ve Chasse&Peche SD yayın yapıyor, Buradaki yayınlar HD'ye geçerse bizde de HD olmuş olur, tahminim görüşmeler olumlu olursa buradan da HD'ye geçerler. Bir de Astra 19.2 uydusunda yayınları var tamamı HD ama AutoMoto ve Chasse&Peche dışında dublajlı yayın yapan yok. Animaux ve Chasse&Peche kanallarının HD yayın yapmasında genel bir engel yok.
    |
    |

Aynen forumdaş, sıralama da düzenlenebilir o zaman. Bir kaç küçük takviye* ile de açık ara 1 numara oluruz.

* History, History 2, Love Nature, BBC Earth, Outdoor Channel ve Travel Channel(Food Network gibi bu kanalında sahibi Discovery, yapılan anlaşmaya kanal kaybı olmadan bunlarda eklenebilir.) bir kaç küçük takviyeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 22 Temmuz 2020; 10:29:22 >
    |
    |

@aesenel hocam zamanından beri kanal isimlerindeki değişiklikler ile ilgilendiniz. Premium Spor Paketindeki kanalların hiç birinin isminde HD yazısı bulunmuyor. Tüm HD kanalların isminde HD yazısı mevcut. Bu 4 kanalın ismi de düzenlenip isimlerinin yanına HD yazısı eklenebilir mi? Yazılmasının özel bir nedeni yoksa.

Bir de 900'lerdeki SD kanalların yayınlarının sonlandırılması düşünülüyor mu?

Önerimi ve şimdilik son sorumu sormuş olayım.

Selamlar.
    |
    |
    Bahsedilenler: aesenel

Teşekkürler,

+ Premium Spor konusunu sordum marka ile ilgili olduğu için sonuna HD yazılmamış.
    + 900'lerdeki SD kanalların sonlandırılmasını yayıncı kuruluşlar istemiyor.

:)
    |
    |

Özel nedeni varmış demek ki

SD kanallar içinde kanalların ücret ödediği yazılıyordu forumda, böyle bir şey varsa ilginç doğrusu, ek masraf olmazdı kanallar içinde. Ayrıca HD varken SD'yi kimse izlemez ki. Zaten o yüzden listenin sonunda

Teşekkürler hocam.
    |
    |

Reklamla ilgili durum olabilir. SD yayınlarına o nedenle devam ediyorlardır.

@aesenel uzun süredir Türksat satışını da yapmıyor, SD kutu kullanan abone sayısı çok mu? Teşekkürler. SD cihazın bu süre içinde arızalanmaması da zor. Analog Kablo TV kutu gerektirmediğinden Analog Kablo TV aboneleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 22 Temmuz 2020; 12:37:24 >
    |
    |
    Bahsedilenler: aesenel , engineer.man

Tam olarak rakamını ya da oranını bilemiyorum ama bunu kanallara söylüyoruz. Belirttiğiniz gibi çok uzunca zamandır SD kutu satışı yok. Rapor çekilse bile yanıltıcı olacağını düşünüyorum. Abone kendi imkanları ile alternatif HD kutu almış olabilir ya da conax modüle geçmiş olabilir. Kendisi beyan etmediği veya bizden almadığı sürece bizim kendi ekranlarımızda bunları güncellememiz mümkün değil. EBA TV'lerde bile hem HD hem SD olarak platforma eklendi. Hadi ydu yayınını bir nebze anlarım ama bizimki gibi kapalı devre sistemlerde artık bu tip eski teknolojinin alternatifi varsa tercih edilmemesi gerekiyor.

Bana bıraksalar ben hepsini çıkarırdım.

Selamlar.
    |
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler.

Uydu yayınını SD kutu ile izleyen kişi sayısı çok olabilir. O kanalın SD yayını sona erdiğinde izlenemeyecek,anlaşılır bir şey. Kablo TV'ye ücret ödeniyor ve ücretli kanallar HD'ye,MPEG-4'e geçtiği için SD kutuyla o kanalları izlemek imkansız. SD abone olduğu düşünüle abonelerin çoğu da SD kutu sonrası kendi imkanlarıyla HD kutu satın almış ya da Conax modül almış olabilir. SD kutu kullanan sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. Yer sıkıntısı olmasa çok sorun değil de Analog Kablo TV'den kanal çıkarılması gerekecek. O da kolay olmuyordur.

Selamlar.
    |
    |

İyi akşamlar, ben frekansı bulamadım hiçbir yerde. Frekansı nedir?

|
    |
Reklamlar
Bitcoin
bankalar.org
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.