Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2050. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.154
Cevap
275
Favori
3.119.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20482049205020512052
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sezon boyunca TRT Spor ekranlarından şifresiz izlediğimiz İtalya Kupası maçlarının oynanacağı tarihler açıklandı. Yarı Final rövanşları 13 Haziran'da, Final karşılaşması ise 17 Haziran'da oynanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akbaba24

Bu mesaj silindi.
    25 kanal çok az çıkmış. Tam tarama yaptırın lütfen. Ayarlarda tarama frekansı için değer girebiliyorsanız 314 mhz'den başlatmanız lazım.https://www.turksatkablo.com.tr/Frekans-Listesi buradan değerlere de bakabilirsiniz. Hangi 25 kanal varsa sadece o aralığı taramış demektir.

KabloInfo'yu gördüğünüze göre 514 mhz sonrasını taramış olmalı.

Selamlar.
  • Herkese merhabalar,
    Kablo TV kullanıcısıyım ve NETA 8970 cihazım var. TGRT HABER, CARTOON NETWORK gibi kanalların SD kalitede olanı mevcut ama HD kalitede olanı mevcut değil. Bunların ve bunlar gibi kanalların, HD kalitede olanını manuel olarak ekleyemez miyiz?
  • Oguzhan97 kullanıcısına yanıt
    Bu kanalların şifresiz HD yayını bulunmamaktadır. TGRT Haber HD sadece Digitürk(Eutelsat)'te mevcut. Senelerdir geçemediler HD yayına
  • Teledünya markalı Next cihaz kullananlar bana ulaşabilir mi? Sormam gereken 1-2 önemli soru var çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

Teledünya markalı Next cihaz kullananlar bana ulaşabilir mi? Sormam gereken 1-2 önemli soru var çünkü.
    Ben kullaniyorum ins yardimci oalbilirim sorulaeinizi alayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GESTAPO51 G kullanıcısına yanıt
    Hocam, beIN SPORTS HD2, HD4 ve MAX HD2 kanallarının bulunduğu 314 MHz frekansı ile S Sport 2, NBA TV ve Edge Sport'un bulunduğu 306 MHz frekanslarından yayına başladıktan beridir sinyal yok uyarısı alıyorum. Taramada falan hatalı frekans uyarısı veriyor. Yan oda bağlattığımda gelen servise sordum, cihazın frekans aralığı uygun değil gibisinden bir şey söylemişti. Sizde bu frekanslarda sinyal mevcut mu?

Çağrı merkezini aradığımda da herhangi bir sonuç alamamıştım.
  • merhaba üstadlar, conax kartım ile zgemma h7s cihazımda otomatik kanal taraması yaptığımda 474mhz deki kanallar eksik kalıyor. manuel tarama yaptığımda da aynı şekilde ekleyemiyorum sinyal 0 gösteriyor. nasıl düzeltebilirim bu problemi acaba teşekkür ederim?
  • engineer.man E kullanıcısına yanıt
    Gerçekten saçma bir durum bu. Diyecek pek bir şey de yok.
  • Servis çağırmanız gerekiyor. Bir frekanstan sinyal alınamıyorsa sinyal sorunu gibi gözüküyor. Apartmandaki kutudaki sinyalle ilgili problem de olabilir. Servis gelince çözecektir.
    Sizin de sinyal problemi gözüküyor. Servis çağırmanız gerekiyor. Bina kutusundan kaynaklanıyor olabilir. Daire içi tesisatsa da sinyal ölçümü ile anlar,kablo değişimi gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Sizin de sinyal problemi gözüküyor. Servis çağırmanız gerekiyor. Bina kutusundan kaynaklanıyor olabilir. Daire içi tesisatsa da sinyal ölçümü ile anlar,kablo değişimi gerekebilir.
    hocam teledünyanın kendi kutusu ile 474 mhzdeki kanallar açılıyodu ama. tesisat problemi olamaz yani herhalde. ayarlarla ilgili bi sıkıntı var gibi
  • Modül kullanırken sinyal sorunları izlemeyi daha çok etkileyebiliyor. Modülle izlerken donma sorunu oluşurken,kutuda sorun olmayabiliyor. Tesisat problemi de olmayabilir,apartman kutudan sinyallerle oynayarak sorunu düzelteceklerdir. Geçmişte bir frekansta bende sorun yaşamıştım,çözmüşlerdi.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Bina kutusundan kaynaklı değil diye düşünüyorum çünkü yan oda üyeliğinde verdikleri NETA 8970(sanırım modeli buydu) cihazda rahatça izliyorum S Sport 2 kanalını. Öyle olsa onda da sorun olurdu sanki.

Babam dışındaki aile üyeleri yan odadan izlediğimiz için çok sorunda etmiyorum artık

Servis cihazla alakalı deyince, üstüne de neta cihazda herhangi bir sorun olmayınca cihazdan olduğunu benimsedim açıkçası ama içimden bir seste olmayabilir mi diye merak ediyor Merakta sorduruyor soruyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 29 Mayıs 2020; 16:35:17 >
  • Oguzhan97 kullanıcısına yanıt
    Gündüz yazarken telefondan yazmıştım, sizin mesajı diğer yazdığım mesajla karıştırmışım Kesinlikle katılıyorum CN içerikleri zaten Boomerang'ta da yayınlanıyor rahatlıkla HD yapabilirler. TGRT ise belgesel içeriği ile anlaşıp hem haber hemde belgesel kanallarını çoktan HD yayına geçirmeliydi ki T4A uydusuna geçerken bile TGRT Haber'in HD'ye geçeceği konuşuluyordu. 6 senedir hiç bir şey değişmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 29 Mayıs 2020; 23:15:51 >
    Yan odadaki cihaz modülü destekliyorsa modülü onda da deneyin. Sinyal sorunu NETA kutuda sorun çıkarmazken moüdlde çıkardığı oluyor Söylediğiniz frekanstaki kanallara aboneliğiniz olsa can sıkıcı sorundu da bayram dışında bayramda da yan odadan izliyormuşunuz sorun çok fazla etkilemeyince meraktan soru sorduruyor
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Bendeki sorun modülden kaynaklı değildi forumdaş, kutu ile alakalı, sanırım diğer arkadaşınki ile karıştı

Vakti gelince next kutuyu da değiştireceğim zaten. Stoklarda cihaz yok diye okumuştum, en azından kurban sonuna kadar bekleyeceğim. Değişimde de tek merak ettiğim next kutudaki smart kart NETA cihazlarla uyumlu olur mu?

Sorunlar karıştı

NETA'da sorun yaşanmazken NEXT'te sorun yaşanması olabiliyor. Çıkarıp takmada sorun olmayacaksa cihazları yerini değiştirin bir de öyle deneyin

Yeni abone olacaklar cihazın bulunmadığını yazıyor. Gelmiş olsa yazarlardı. Modül ya da ikutu stokta olduğu söyleniyor. Smart kart tüm cihazlarla uyumlu(ikutu dışında) olur. İkutu'nun kart girişi yeri farklıymış. Kartı daha küçükmüş. ikutu düşünülünce kartı da değiştirmek gerekiyormuş.
  • Kanal D gecersiz servis diyor. Conax ile kullaniyorum, cok sık yapiyor bu aralar.

• quote:

Orijinalden alıntı: engineer.man

Hocam, beIN SPORTS HD2, HD4 ve MAX HD2 kanallarının bulunduğu 314 MHz frekansı ile S Sport 2, NBA TV ve Edge Sport'un bulunduğu 306 MHz frekanslarından yayına başladıktan beridir sinyal yok uyarısı alıyorum. Taramada falan hatalı frekans uyarısı veriyor. Yan oda bağlattığımda gelen servise sordum, cihazın frekans aralığı uygun değil gibisinden bir şey söylemişti. Sizde bu frekanslarda sinyal mevcut mu?

Çağrı merkezini aradığımda da herhangi bir sonuç alamamıştım.
    Bende frekanslar mevcut gecen hafta ve bayramda beinsport kanallari haric acikti gayet stabildi yayinlar goruntu kaliteside cok iyi izledim ben hernagi bir sikinti yok, bence bir servis cagirin binadaki kutudan birseyler yapilabilir.

• 
Sayfa: önceki 20482049205020512052
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.