Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.124
Cevap
275
Favori
3.116.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tegora

quote:

Orjinalden alıntı: hatipoglu

Bugün fuarda bana söyledikleri, kart girişine sahip receiver gerekeceğinden DVB-C destekli TV'lerin yeterli olmayacağı yönünde. Ayrıca Neta'nın standına da uğradım, henüz HD uyumlu bir modelleri yok. Kasım'a HD uyumlu model yetişir mi bilmiyorum. HD uyumlu olmayan modeli de acele edip almamak lazım herhalde.

teledünya'nın web sitesinde gerçek anlamda Full HD diye belirtilen yayını da sordunuz mu 1080i mi yoksa 1080p mi?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: fıratbozkurt

quote:

Bugün fuarda bana söyledikleri, kart girişine sahip receiver gerekeceğinden DVB-C destekli TV'lerin yeterli olmayacağı yönünde. Ayrıca Neta'nın standına da uğradım, henüz HD uyumlu bir modelleri yok. Kasım'a HD uyumlu model yetişir mi bilmiyorum. HD uyumlu olmayan modeli de acele edip almamak lazım herhalde.

teledünya'nın web sitesinde gerçek anlamda Full HD diye belirtilen yayını da sordunuz mu 1080i mi yoksa 1080p mi?

1080i
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

quote:

quote:

1080i

Alıntıları Göster
    Birkaç yere yazdım ama cevap alamadım. Şu an İstanbul Anadolu yakasından bu 50 adet test yayınları alabilen var mı? 1-2 ay önce 14 kanal test yayını vardı be alabiliyordum ama şimdi yok. Var da ben mi alamıyorum. SONY KDL 40D3500 DVB-T*C + Analog yayınları alan TV var. Yer Küçükyalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: derodol

Birkaç yere yazdım ama cevap alamadım. Şu an İstanbul Anadolu yakasından bu 50 adet test yayınları alabilen var mı? 1-2 ay önce 14 kanal test yayını vardı be alabiliyordum ama şimdi yok. Var da ben mi alamıyorum. SONY KDL 40D3500 DVB-T*C + Analog yayınları alan TV var. Yer Küçükyalı

Alıntıları Göster
    Öncelik, katalog sayfasındaki illerde (İstanbul-Ankara-İzmir- Manisa) mi olacak. Bir bilgi alabilen oldu mu?
    Telefon açtım ama yetkili bulup konuşabilmek ne mümkün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tegora

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Evet sordum, 1080i'yi kastediyoruz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

quote:

Evet sordum, 1080i'yi kastediyoruz dediler.

Alıntıları Göster
    KABLO TV   [ANA KONU]

KABLO TV   [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbird

KABLO TV   [ANA KONU]

KABLO TV   [ANA KONU]

Alıntıları Göster
    4 il dışındakiler malesef digital yayını bir süre daha bekleyecek

Türksat A.Ş., Ankara, İstanbul, İzmir ve Manisa'da dijital KabloTV test yayınlarının başladığını duyurdu.

Türksat A.Ş., yaptığı açıklamada, KabloTV dijital yayın teknolojisine geçişle ilgili test yayınlarına başlandığı bildirildi. Şimdilik uygulama İstanbul, Ankara, İzmir ve Manisa şehirleri ile kısıtlı. Açıklamada "Dijital teknoloji ile birlikte KabloTV aboneleri, çok sayıda televizyon kanalını yüksek çözünülürlük ve kalitede izleyebilecekler" denildi.

Abonelerin dijital KabloTV yayınlarını izleyebilmeleri için dijital yayın alıcısına (set-topbox / decoder) sahip olmaları gerekiyor. Bazı TV modellerinde bu alıcı dahili olarak bulunsa da, çoğu TV izleyicisi ayrı bir kutu satın almak zorunda.

KabloTV'den sunulan televizyon kanallarının sayısının, Dijital yayına geçişle birlikte artması bekleniyor. Ayrıca şu anda ksıstlı ilde verilen KabloTV yayınının da 21 ile yayılacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Hürriyet
  • quote:

4 il dışındakiler malesef digital yayını bir süre daha bekleyecek

Türksat A.Ş., Ankara, İstanbul, İzmir ve Manisa'da dijital KabloTV test yayınlarının başladığını duyurdu.

Türksat A.Ş., yaptığı açıklamada, KabloTV dijital yayın teknolojisine geçişle ilgili test yayınlarına başlandığı bildirildi. Şimdilik uygulama İstanbul, Ankara, İzmir ve Manisa şehirleri ile kısıtlı. Açıklamada "Dijital teknoloji ile birlikte KabloTV aboneleri, çok sayıda televizyon kanalını yüksek çözünülürlük ve kalitede izleyebilecekler" denildi.

Abonelerin dijital KabloTV yayınlarını izleyebilmeleri için dijital yayın alıcısına (set-topbox / decoder) sahip olmaları gerekiyor. Bazı TV modellerinde bu alıcı dahili olarak bulunsa da, çoğu TV izleyicisi ayrı bir kutu satın almak zorunda.

KabloTV'den sunulan televizyon kanallarının sayısının, Dijital yayına geçişle birlikte artması bekleniyor. Ayrıca şu anda ksıstlı ilde verilen KabloTV yayınının da 21 ile yayılacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Hürriyet

Alıntıları Göster
    81 ilin 21'ine yayılacak ha! Vaay be çok gelişti şu teknoloji...

Benim mahallemin girişindeki adam izlerken ben daha içerideyim diye izleyemeyim ve hala kimse bu durumu düzeltmeye çalışmasın. Şu hizmeti ülke geneline yaymaktansa 10 yıldır digitale geçmeye çalışıyorlar. Bi 10 yıl sonra 21 il olur 31. Bu son sayıdan gerekenleri de seçip alır kendileri umarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatturkrap

81 ilin 21'ine yayılacak ha! Vaay be çok gelişti şu teknoloji...

Benim mahallemin girişindeki adam izlerken ben daha içerideyim diye izleyemeyim ve hala kimse bu durumu düzeltmeye çalışmasın. Şu hizmeti ülke geneline yaymaktansa 10 yıldır digitale geçmeye çalışıyorlar. Bi 10 yıl sonra 21 il olur 31. Bu son sayıdan gerekenleri de seçip alır kendileri umarım...

Alıntıları Göster
    diğer 60 il neci? neverland'ın illerimi bunlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-pc

diğer 60 il neci? neverland'ın illerimi bunlar?

Alıntıları Göster
    İlk SetTop Box'ı kim alıp burada bizlerle paylaşacak merakla bekliyorum.
    TV Standımda yerini bile hazırladım
  • quote:

İlk SetTop Box'ı kim alıp burada bizlerle paylaşacak merakla bekliyorum.
    TV Standımda yerini bile hazırladım

Alıntıları Göster
    ben yeni bir tv almak üzereyim ve sırf 2 odada da rahat rahat sayısal yayın izleyebilmek için dvb-c tünerli tv alacağım
    kafamda philips 42pfl7403 var.
    şu an salonda sony 40v3000 duruyor. bunun üzerinde dvb-c var ve 14 test kanalını rahatlıkla izliyordum.(yaklaşık 2 aydır yok yayın)
    fakat bu kart olayı sinirimi bozdu. Nasıl bir kart olacak bu? sony de cam slotu var. cam slotuna uygun bir kart mı olacak? yoksa illa set üstü kutu mu almamız gerekecek? hem tek kablo ve kumanda ile istediğim an sayısal istediğim an analog yayın alabilecekken niye böyle birşeyle uğraşayım ki?
    ki bu aletlerin mac idleri var kablo modemler gibi... bunları sisteme kaydettirerek de şifrelenmiş yayınlara erişim verilebilir... ki başta böyle olacaktı bu...nerden çıktı bu kart dalgası ya :)
    hayır 2 tane hd uyumlu kutu alana kadar giderim hd uyumlu uydu alıcısı alırım...
    ve neden türksattaki telefona çıkan insanların dünyadan haberi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreone

ben yeni bir tv almak üzereyim ve sırf 2 odada da rahat rahat sayısal yayın izleyebilmek için dvb-c tünerli tv alacağım
    kafamda philips 42pfl7403 var.
    şu an salonda sony 40v3000 duruyor. bunun üzerinde dvb-c var ve 14 test kanalını rahatlıkla izliyordum.(yaklaşık 2 aydır yok yayın)
    fakat bu kart olayı sinirimi bozdu. Nasıl bir kart olacak bu? sony de cam slotu var. cam slotuna uygun bir kart mı olacak? yoksa illa set üstü kutu mu almamız gerekecek? hem tek kablo ve kumanda ile istediğim an sayısal istediğim an analog yayın alabilecekken niye böyle birşeyle uğraşayım ki?
    ki bu aletlerin mac idleri var kablo modemler gibi... bunları sisteme kaydettirerek de şifrelenmiş yayınlara erişim verilebilir... ki başta böyle olacaktı bu...nerden çıktı bu kart dalgası ya :)
    hayır 2 tane hd uyumlu kutu alana kadar giderim hd uyumlu uydu alıcısı alırım...
    ve neden türksattaki telefona çıkan insanların dünyadan haberi yok...

Alıntıları Göster
    Ön kayıtlar başlamış.
  • quote:

Ön kayıtlar başlamış.

Alıntıları Göster
    nerde başlamış müşteri hizmetlerine sordum öyle bir şey yok dediler,kasımda başlayacakmış.
    quote:

Orjinalden alıntı: nightbird

Ön kayıtlar başlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riveral

nerde başlamış müşteri hizmetlerine sordum öyle bir şey yok dediler,kasımda başlayacakmış.
    quote:

Ön kayıtlar başlamış.

Alıntıları Göster
    Bugünkü Hürriyet gazetesinde yarım sayfa reklamı var.
    Aylik 9.50 ytl diye.

TELEDUNYA yazip 0532 444 0 126 ya sms atınca arayacaklarmış.

Talep toplamak için yapıyorlar, ayrıca ön kayıt yaptıranların avantajı öncelik olacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: riveral

quote:

Ön kayıtlar başlamış.

• quote:

Aylik 9.50 ytl diye.

Talep toplamak için yapıyorlar, ayrıca ön kayıt yaptıranların avantajı öncelik olacaktır.

quote:

quote:

Ön kayıtlar başlamış.

Alıntıları Göster
    Ayrıca web sitesinde de önkayıtlar başladı diye yazı var. (Sol altta)

TELEDUNYA
  • quote:

Aylik 9.50 ytl diye.

quote:

quote:

Ön kayıtlar başlamış.

Alıntıları Göster
    teşekkürler,bir de müşteri hizmetlerine bilgi versinler.

quote:

Aylik 9.50 ytl diye.

quote:

quote:

Ön kayıtlar başlamış.

• quote:

teşekkürler,bir de müşteri hizmetlerine bilgi versinler.

quote:

Aylik 9.50 ytl diye.

quote:

quote:

Ön kayıtlar başlamış.

Alıntıları Göster
    Mesaj attım hala arayacaklar
    1 kasıma kadar ararlarmı acaba...
  • quote:

Alıntıları Göster
    Bende de SONY 40D3500 var ben acıbademdeyim çamlıcadan verilen karasal yayını alabiliyorum ama 3 kanal varŞimdi bu kablo tv çok heyecanlandırdı beni ama zaten tv de DVB denen tuner var illaa set up box mı alacağım?Ne yapacağım.
    Bir Cam kartı mı ne var o ne işe yarıyor bilmiyorum?
    Ama teledünya öbürlerinden ucuz.D-Smart HD için ayda 50 tl veya yıllık 300 tl istiyor ayrıca uydu alıcısı da 750 tl yaklaşık.
    Teledünya Hd içn 210
    dijital için 85 tl istiyor.
    Ama ileride bunların hafızalı olanları olacakmış.Ne yapmalı beklemeli mi bizim ülkede işler çok yavaş!
  • quote:

Alıntıları Göster
    arayan soran yok,peşlerinde koşacağız galiba

forumda bu konu ile ilgili başka başlıklar da var, hepsini buraya toplamakta fayda var.
    konu dağılmamış olur.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 23 Ekim 2008; 15:46:21 >
  • quote:

arayan soran yok,peşlerinde koşacağız galiba

forumda bu konu ile ilgili başka başlıklar da var, hepsini buraya toplamakta fayda var.
    konu dağılmamış olur.

quote:

Alıntıları Göster
    Önkayıt yapanlara kutuları %50 gibi bir indirimle verseler çok daha fazla üye toplarlar bence.Mesela ben hemen alırdım ama şimdi bekliyorum bakalım performansı nasıl olacak diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtfall

Önkayıt yapanlara kutuları %50 gibi bir indirimle verseler çok daha fazla üye toplarlar bence.Mesela ben hemen alırdım ama şimdi bekliyorum bakalım performansı nasıl olacak diye.

Alıntıları Göster
    Teledünya'nın web sitesinden bir işlem yapabilen var mı?
    Ön kayıt formu dolduruyorum her seferinde hata veriyor,
    444 0 126 ya mesaj atıyorum, en kısa sürede sizi arayacağız diye mesaj geliyor, kaç gün oldu hala arayacaklar.
    tarifeler kısmına bakıyorum, Set top box fiyatları aynen şöyle;

SET TOP BOX

HD = 85

SD = 210

http://www.teledunya.com/icerik/tarifeler/index.php

Hizmeti de böyle vereceklerse yandık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.