Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: engineer.man Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 13 Misafir Kullanıcı, 14 Masaüstü Kullanıcı
39.007
Cevap
236
Favori
2.583.503
Tıklama
Giriş
    1638 Mesaj

Dediğiniz doğru, Bizimev Tv olsa neden şifrelesinler. Kanalın sesini kontrol ettim şimdi, Audio1 AAC yazıyor. Bizimev Tv olmayabilir, ama neden 888. sıraya eklendi bu test kanalı. Normalde Ankara'daki test kanalları 970. li sıralara ekleniyordu. Biraz daha bekleyelim bakalım, yakında belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

KABLO TV ÜST PAKET + ALTIN SİNEMA PAKETİ + beIN SPORTS PAKETİ / KABLONET 50 Mbps SINIRSIZ / KABLOSES

Netmaster CBW-383Z4 Modem / Netmaster WDS-300 Router
    SONY KDL-40EX500 LCD TV
    SONY PS4 Pro 1TB
    SONY BDV-N9200W Bluetooth® Özellikli 5.1 Blu-ray Ev Sinema Sistemi
    Western Digital Tv Live Streaming Media Player / Western Digital Elements + My passport 10TB Film Arşivi
  • Yarbay
    3979 Mesaj

910'da testank isimli kanal var,yayın olmayan kanallar 970 ile 973'te. Söylediğiiz gibi test kanalları 970'li sıralara ekleniyordu. 888 yerel kanal sıralamasına neden eklendiği ben de anlamadım. Yakında hangi kanal olduğu belli olur.
    |
    |
    panasonicman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Conax a geçtim dün. Problem yok alt yazılar ses seçimi hepsi var. Daha güzel oldu böyle tek kumanda. Çalışma şeklide daha başarılı. Kanal geçişide hemen hemen kutuyla aynı. Tv rehberi örneğin dikkatimi çekti, görsel olarak ve işlevsel daha güzel. Yarım yamalak çıkardı kutuda şimdi saat gösterimi ve metin yazılar daha güzel gözüküyor. Birde mesela kutuda kanal geçtiğinizde hd kanalda görüntü ilk açıldığında yavaş slow motion açılır sonra düzelirdi. Bunda öyle değil anında görüntü akıcı geliyor.

Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedycruiser -- 13 Eylül 2019; 7:9:9 >
    |
    |
    arkadaşlar bende hd yayına ilk geçildiği zamanlarda ki 8-9 senelik bir kablotv kutusu var eski adıyla üzerinde teledünya falan yazıyor hatta(pozitek ohc 1600c imiş) . Artık kumandası falan hepten kanser eder oldu.

hangi modelle nasıl değiştirebilirim? kaç para isterler?

en akıcı, en görüntü kalitesi iyi olan kutu hangisi?

kablotv sitesine baktım akıllı kutu falan varmış ama kiralama bedeli bile aylık 15 tl ekstra fiyat sanırım. Çok pahalı ve gereksiz onu almam

onun haricinde NETA 8980 Digital HD Yayın Alıcı Kutu gördüm. aylık ekstra 3 tl mi oluyor bunu alırsam? kaç ay boyunca kiralama bedeli ödüyorum?

şunca yıllık üyeyim 12-13 sene oldu, yıllardır tv+internet kullanıyorum . Hala sürünüyoruz eski kutularda, kiralama bedeli almadan yeni kutu bile vermiyorlar

ayıp be ayıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 13 Eylül 2019; 19:2:58 >

Kullandığınız sürece 3 TL kiralama bedeli ödersiniz. Arıza durumunda cihaz yenisiyle değiştirilir.(Değiştirilen cihaz sıfır olabilir ya da yeniden kurulum için hazır hale getirilmiş cihaz olabilir) Kullanıcı hatası değilse değişim için ücret ödemezsiniz. İstediğiniz zaman herhangi bir ücret ödemeden cihazı iade edebilirsiniz. Cihaz kiralarsanız kutusunu saklayın yoksa cihaz bedeli isteniyormuş. Kiralamada yeni model çıktığında yeni modele geçebiliyorsunuz. iKutu taahhütlerle 9 TL'ye kiralanabiliyor da taahhüt bitmeden iade ederseniz aradaki kiralama farkını ödemek zorunda kalırsınız. İkinci el cihazda alabilirsiniz. Onda da cihaz bozulursa sorun.
    |
    |
    BlackLead kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Kullandığınız sürece 3 TL kiralama bedeli ödersiniz. Arıza durumunda cihaz yenisiyle değiştirilir.(Değiştirilen cihaz sıfır olabilir ya da yeniden kurulum için hazır hale getirilmiş cihaz olabilir) Kullanıcı hatası değilse değişim için ücret ödemezsiniz. İstediğiniz zaman herhangi bir ücret ödemeden cihazı iade edebilirsiniz. Cihaz kiralarsanız kutusunu saklayın yoksa cihaz bedeli isteniyormuş. Kiralamada yeni model çıktığında yeni modele geçebiliyorsunuz. iKutu taahhütlerle 9 TL'ye kiralanabiliyor da taahhüt bitmeden iade ederseniz aradaki kiralama farkını ödemek zorunda kalırsınız. İkinci el cihazda alabilirsiniz. Onda da cihaz bozulursa sorun.

anladım hocam talep oluşturdum bakalım . ellerinde ne varsa onu kuruyorlarmış, ben son model istediğimi söyledim ama bilemem onu sizin bölge servisinizle görüşün dedi, ayrıca kiralama bedeline zam gelebilir haberiniz olsun dedi

artık bakalım getirip bir kursunlar, bakalım benim emektar kutuyla aralarında çok fark var mı?

ha baktım çok fark yok, bide kiralama ücreti 6-7 tl ye falan zamlandı, gider ararım geri alın derim, emektar cihazıma geri dönerim bende :D

teşekkürler bilgi için

• Yarbay
    3979 Mesaj

Rica ederim. İstediğiniz zaman iade edebilirsiniz. Zam gelirse zamlı fiyatı almayabilirler,almazlarsa da iade zamanı kiralamadaki aradaki fiyat farkını isteyebilirler. Servis aradığında cihaz isteğinde bulunursanız ellerinde de varsa o cihazı getirirler. Neta 8980 yada 8970 getirirler. Aralarında çok fark yok diye biliyorum. Sizin emektarın görüntü açısından daha iyi olduğu söyleniyor. Beğenmezseniz de istediğiniz zaman iade edebilirsiniz. Cihazın kutusunu saklayın iade de o olmazsa iade almıyorlarmış,cihazın parası isteniyormuş.
    |
    |

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Rica ederim. İstediğiniz zaman iade edebilirsiniz. Zam gelirse zamlı fiyatı almayabilirler,almazlarsa da iade zamanı kiralamadaki aradaki fiyat farkını isteyebilirler. Servis aradığında cihaz isteğinde bulunursanız ellerinde de varsa o cihazı getirirler. Neta 8980 yada 8970 getirirler. Aralarında çok fark yok diye biliyorum. Sizin emektarın görüntü açısından daha iyi olduğu söyleniyor. Beğenmezseniz de istediğiniz zaman iade edebilirsiniz. Cihazın kutusunu saklayın iade de o olmazsa iade almıyorlarmış,cihazın parası isteniyormuş.
    nasıl ya emektar pozitec 1600c daha mı iyiymiş görüntü açısından. Taa türkiye'de ilk hd yayınlar yaygınlaşmaya başladığı zaman verilmişti bana bu kutu. vay be

görüntü farkı farkedilir derece kötüyse kiralama dönemim maksimum 2-3 ay sürer o zaman sonra geri veririm

• Yarbay
    5215 Mesaj
    Arkadaşım... benim yaptığım gibi çeşitli dünya kanallarının bulunduğu free iptv panellerini uydu alıcıma yükleyip keyfime bakarım kablolu yayın kanal çeşitliği ve sayısı az olduğu için yeni hobim iptv panelleriyle uğraşmak şahane zevk alıyom filim dizi spor müzik haber çocuk belgesel yaşam genel içerikli ve erotizim kanallarıyla gözlerim şenleniyo bilgine sunarım blacklead forumdaşım...

|
    |
    hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...filmbox servisi...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...apple tv settopbox...renault 2016 model...bmw 2017 model...
  • Yarbay
    3979 Mesaj

Poziteklerin görüntü kalitesi daha iyi. Neta kutular da sistemle daha uyumlu,güncelleme alıyorlar. İyi görüntü alabilmek için conax modül de düşünebilirsiniz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-218469438

Pozitek cihazlarda Broadcom Rics grafik işlemci var. Neta, Next cihazlarda ise M serisi Ali işlemci var. Bu işlerden az anlayanlar için daha net olmak gerekirse birisi Ferrari diğeri Clio.

Kablo TV parasını verse Next ve Neta cihazlarda iyi grafik işlemci ile gelirdi.

Neta'nın uydu alıcı olarak piyasaya sürdüğü Neta 6400 HD kutular bir dönem efsane olmuş STI grafik işlemcili cihazlar. Forumda da konusu var ve o dönem en çok tavsiye edilen cihazdı. Görüntü kalitesi de muazzam derecede iyiydi.

+https://forum.donanimhaber.com/neta-6400-hd--53894282

Neta'nın 6000 serisi STI işlemcili uydu alıcılarından sonra Kablo TV için ürettiği Neta 8000 serisi kablo alıcı cihazlar geliyor. Ucuza kaçmak yerine Neta 6400 HD'ye DVB-S2 tuner yerine DVB-C tuner takılıp piyasaya kablo alıcı olarak sürülse ve Kablo TV abonelerine bu cihaz sunulsaydı bugün görüntü kalitesinden şikayet eden kimse kalmazdı.

Forumda Next ve Neta kablo alıcı cihazları fazlasıyla eleştiriliyor ama iki firmanında suçu yok. Sen bize 50 liralık cihaz ithal et derseniz firma onlardan ithal edecektir. Sen bize STI işlemcili veya Broadcom işlemcili cihaz ithal et ama 100 TL olsun sorun değil derseniz kaliteli cihaz gelecektir.

Pozitek markalı cihazlar zamanının efsanelerdi bir daha bu kalitede cihaz gelmedi. Geçtiğimiz senelerde forumda yine tartışması geçmiş ve neden kaliteli cihaz gelmiyor denmişti, yetkili olduğunu söyleyen forumdaşlarda "maliyetten nedeniyle" cevabını vermişti.

Şimdi yüksek maliyetli i-kutular var. Bunların yerine daha iyisi olur muydu olurdu. Daha iyisi gelmiyorsa yapılabilecek iki seçenek var.

1- Conax modül kullanmak
    2- Yurt dışından cihaz getirmek (Bu seçenekte artık epey bir vergi alındığı için geçerliliğini yitirmiş durumda)

Bu seçenekler size uymuyorsa eldeki cihazlar ile idare etmek zorunda kalacaksınız.

Alıntıları Göster
    Hocam kafamı karıştırdın valla ben acaba bu cihazla devam mı etsem?

Aslında kutusundan şikayetçi olduğum yokta kumandası gitti hepten. Gerçi çakma kumandaları satılıyormuş. Belki bir tane daha alıp öyle idare edebilirim.

Hızından görüntüsünden memnunum cihazın aslında

|
    |

• Yarbay
    3141 Mesaj
    Conaxta kiralık ücreti alınıyor.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guest-218469438

Pozitek OHC 1600C cihazlara alt yazı ve yazılım desteği tamamen kesildi. Pozitek OHC 3700C'lere ise kısmide olsa yazılım desteği ve alt yazı güncellemesi devam ediyor.

Sizdeki cihaz OHC 1600C olduğundan devam ederken sorun yaşayabilirsiniz. OHC 3700C olsaydı hiç başka cihaz bakmayın derdim ama 1600C ses dili değişikliğinde ve alt yazı işlevinde sıkıntı çıkartabilir.

Televizyonda Conax modül girişi varsa hiç cihazla uğraşmayıp Conax modül almanız daha mantıklı olur.

Alıntıları Göster
    conax girişi var ama tv çok eski. İlk çıkan led tv'lerden. Sıkıntı yaşatabilir yavaşlığıyla falan.

altyazılarla işim yok. Ulusal kanal hariç sinema kanalları çok çok nadir izliyorum. Netflix ile takılıyorum çoğunlukla

talebi de iptal ettim. bir çakma kumanda alıp bu cihazla devam ederim.

teşekkürler bilgi için.
    |
    |

• Binbaşı
    1637 Mesaj
    Hala donmalar mevcut sizlerde durum nasıl.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: diyar_21

Aksam arkadaş da bjk macini izledik digiturk de oda kablo tv den beter mozaikleniyordu...
    kablotv'de ki beinsports kalitesi nasıl hocam?

kablotv'de ki diğer hd kanallarda göre kıyasla veya digitürkün kendi uydusunda ki beinsportslara kıyasla?

edit= yanlış anlamışım pardon, digitürkten izlemişsiniz :D

ben de digitürkden bjk maçını izledim herhangi bir sıkıntı yoktu. lokasyon : istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 15 Eylül 2019; 1:5:8 >
    |
    |

Digiturk platformunda böyle bir sıkıntı raslamadım ,raslasaydım yazardım.Türksatta bitmet bilmeyen arızalardan sıkildım.

|
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Bilmiyorum valla 0 bina daha, belki baglantidandir...

|
    |
    weise kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
3,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.