Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

18 Kayıtlı Üye, 40 Misafir Kullanıcı, 50 Masaüstü Kullanıcı, 8 Mobil Kullanıcı ( 6 Mobil Cihaz 2 Android )
39.358
Cevap
237
Favori
2.599.915
Tıklama
Giriş
    1605 Mesaj

Bilgi için sağol tek yöntem modem degistirmek oldu.Fakat 700 lirayı geçiyor fiyat suan almam mümkün değil fakat modem çok kaliteliymis zaten gigabit ağ çipi kullanılmış.Gigabit çok iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 3 Ağustos 2019; 22:14:45 >
    |
    |
    drupal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1605 Mesaj

Modem icin firmware bile yok bugün baktım. infinity 401

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: emrhngrl

tv100 ne zaman eklenecek bilgisi olan var mı?
    önümüzde ki seneler içinde bir zaman diliminde
    |
    |
    Hersene aynı şeyler,kandırmaya unutulmaya devam...?

|
    |

Orijinalden alıntı: Guest-218469438

100 mbps hız ile modemi Bridge modunda kullanıp Router bağladığımda salonda aldığım hız 19-20 mbps arasında.
    100 mbps hız ile modemi Router modunda kullanıp modem üzerinden salonda aldığım hız 12-15 mbps arasında.

Salonda aldığım hızda hiçbir fark olmadı. 15 mbps belki 20 mbps'ye çıkabilir.

Alıntıları Göster
    hangi modeminde bu kayıpları yaşıyorsunuz -hangi modeli
    |
    |

İstanbul Üniversitesi 2011
  • Binbaşı
    1960 Mesaj
    quote:

İki modemim var ikisinde de durum aynı.

İlki Netmaster CBW-383Z4, diğeri Netmaster CBW-383ZN. Modemi Bridge modunda kullanıyorum ve yanına sağlam bir Router bağladım. Yanındaki Router ile bu kadar kayıp olmasa da 100 mbps'yi kablosuz olarak taşıyamıyorlar.

Alıntıları Göster
    dsmart 16lık sözleşmem biteceği için kablonet 50mbit yada 100mbit tarifelerinden birine geçeceğim fiyatı rakiplere göre uygun olduğu için.

ve evim çok çok büyük. bu çekim olayını kesin ve kesin bi şekilde hangi modem + router yada access point hangisiyle çözeceğimi bilemiyorum

100lük internetin kablosuz ile 20'ye düşmesi rezalet bir durum
    |
    |

• Binbaşı
    1960 Mesaj
    quote:

Benimde ev büyük. Modem evin tam ortasında, arka odaya koyunca zaten ön taraflarda hiç çekmiyor.

Modemin koyulacağı yeri bu işte uzman profesyonel bir ekiple tespit ettik. Sinyali en iyi dağıtan noktaya koyduk ama Netmaster modemler ile performans alamadık. Bu sebeple modemi Bridge modunda kullanıyorum ve yanına 150 mbps destekli Router bağladım. Geçenlerde 300 Mbps destekli router bağladım ve 5 GHz destekli 1 Gbps hız verebilen bir Router ile de denedim ama salonda yinede 100 mbps'e yaklaşamadım.

Modem + Router kombinasyonunda salonda 35-40 mbps'yi geçmiyor. Arka odalarda da en fazla 20 mbps alabiliyorum.

Netmaster modemlerde WAN portu yok. LAN1 portundan Router'ın WAN portuna kablo bağlayıp modemi Bridge moduna alıyorsunuz ama bu yöntemde tam performanslı çalışmıyor. WAN portu olan bir kablo modem olsa WAN portundan Router'ın WAN portuna bağlanabilse o zaman modem - router arası kayıp çok az olacaktır.

Modemden bilgisayara kablo çektiğim için ana makinemde kablolu olarak kullanıyorum ve kablosuz gerekmiyor ama salonda ve telefon kullanırken hız düşümü rahatsız ediyor.

Alıntıları Göster
    Ubee - EVW32C Kablonet Modem
    Netmaster Infinity 401 Kablonet Modem
    Netmaster CBW-383ZN Kablonet Modem
    Netmaster CBW-383Z4 Kablonet Modem

bu modemlerin hiçbirinde WAN portu yok sanırım :S

superonline fiber altyapım da var ama malesef hem fiyatları çok yükseliyor , hem de sözleşmeleri 1 yıl sadece. 1 yıl sonra süper zamlardan etkileniriz kötü olur.

bu kablosuzda en az kayıbı görmemiz gerekiyor
    |
    |

• Teğmen
    231 Mesaj

Bende netmaster 401 infinity modem var modemle ilgili bir sorun dolayısıyla bridge moduna almak istedim.Sakın ha çakışma olur verim alamazsanız diye vazgeçirdiler.Sizde buna benzer sorun oldu mu?

|
    |

Ubee'de 3 adet 3dbi

Infinity'de 3 adet 5dbi

CBW383ZN'de 2 adet 5dbi anten yazıyor..

anten bile fayda etmiyor mu

bu sistem cihazdan alsak daha mı iyi verim alırız yoksahttps://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wpa4220kit-av600-300-mbps-kablosuz-tak-kullan-2-lan-portlu-300-metre-mesafeli-menzil-genisletici-powerline-adaptor-p-BD303971?magaza=Hepsiburada
    |
    |

• Teğmen
    231 Mesaj
    Orta segment everest marka reuter işimi gördü.

|
    |

Teşekkür ederim 301 model olan bridge modunda deneyelim bi ama wifide bu modem 24 mbpsde 23'ü görüyor ama smart tv perftormansı sanki düşük.

|
    |

Antenlerin bir faydası yok.

Netmaster modeme menzil genişletici alıp Repeater modunda bağlarsanız performans alamazsınız. Router alıp Router modunda kullanmak gerekiyor yani modemin LAN1 portundan Router'ın WAN portuna kablo ile bağlantı yapmak gerekiyor. Modemde Bridge modunda olacak ve modemin kablosuzu kapalı kalacak.

Size lazım olan ürünlerden üç tane örnek veriyorum. Bu cihazların Router modunda kullanmanız gerekiyor. Dark, Edimax ve TP-link markalarından birer tane örnek verdim. Hepsi işinize yarayacaktır.

+https://www.hepsiburada.com/dark-wrt302-300mbit-n-2x5dbi-wifi-access-point-multissid-router-repeater-4xlan-dk-nt-wrt302-p-BD501184
    +https://www.hepsiburada.com/edimax-br-6428ns-300mbps-broadband-router-p-BD130931
    +https://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wr840n-300-mbps-kablosuz-4-portlu-menzil-genisletici-access-point-router-p-BD801464

Alıntıları Göster
    çok sağolun , bu verdiğiniz bilgileri nice teknik ekipler bile veremiyorlar . bizi fazla masraf yada yanlıştan kurtardınız resmen .

uygun fiyata en iyi Router'lardan birini seçelim o halde. Ev duvarları içerisinde en iyi verimi hangi marka/model'den alabiliriz acaba ? fiyat sorunumuz yoksa 150-200 liralara kadar bile olabilir. yoksa 100 liralıklar da verimli midir bizim gibi ev kullanıcısına
    |
    |

• Yarbay
    2445 Mesaj
    Haberturk de yine ses yok.

|
    |

|
    |

Rica ederim. Teknik ekipleri küçümsemeye gerek yok, veremiyor ile vermiyor arasında ciddi bir fark var. Her ekip firmasının izin verdiği kadarıyla konuşabilir yoksa burada yazılanların hepsini bildiklerine şüphem yok.

24 mbps Kablonet kullanacaksanız bilinmiş bir markanın uygun fiyatlı bir router cihazını alabilirsiniz pek fark etmez. 50 mbps veya 100 mbps Kablonet kullanacaksanız o zaman ince eleyip sık dokumak lazım. Ben Asus kullanıyorum ama Asus'ların fiyatları şu an alınabilecek seviyede değiller.

100 lira seviyesinde Tenda N301 tavsiye ediliyor. Çinli şirket Xiaomi benzeri minimum kar oranı ile hareket edip büyük üreticilerle iş yapmaya çalışıyor. Fiyatta Xiaomi serviste Huawei gibi hareket ettiğinden alınabilir bir cihaz, yorumları da fena değil. Bize lazım olan AP modununda bir kurulum videosu mevcut.

Ben kendi işlerimde Asus ve Aztech'den başka bir marka kullanmadığım için bu fiyat segmentinde kesin şu markayı alın dememde pek doğru olmaz.

Size eski ama işini hakkıyla yapan bir model söyleyeyim. Aztech WL889. Hala bazı tedarikçilerin elinde bu model mevcut ve 150-160 lira seviyesinde bulunabiliyor. Eğer bu zamana kadar sağlam bir yerde depolayıp ona göre satışa çıkartıyorlarsa uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Tabi bunun ithalatçısı firma bir süredir ortalarda yok bozuk çıkarsa garanti namına bir şey beklemeyin.

Garantili olsun, bozulursa kolayca değişsin istiyorsanız Tenda alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Garanti bu devirde çok önemli olduğu için Tenda N301 en güzel seçenek olur o halde 50-100mbit için.

SmartTv + xbox + 3 adet telefon + 2 adet sürekli çalışan laptop

Wifi çekimi çok önemli benim durumum için :)

Yeni müşteri başvurusunda hangi modemi isteyeyim? Yoksa rastgele mi geliyor şansımıza.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1960 Mesaj

Bu döviz piyasasında gerçek %40 indirim büyük şans

100ü 80 olarak bile almak büyük başarı olur heralde , haberlerini bekliyoruz haftaya inşallah

|
    |

• Binbaşı
    1652 Mesaj
    50 Mbps sınırsız internet kullanıyorum.

Modem: Netmaster CBW-383Z4
    Router: Netmaster WDS-300

Wi-fi bağlantı ile telefondan yaptığım hız testi sonucu:

KABLO TV ÜST PAKET + ALTIN SİNEMA PAKETİ + beIN SPORTS PAKETİ / KABLONET 50 Mbps SINIRSIZ / KABLOSES

Netmaster CBW-383Z4 Modem / Netmaster WDS-300 Router
    SONY KDL-40EX500 LCD TV
    SONY PS4 Pro 1TB
    SONY BDV-N9200W Bluetooth® Özellikli 5.1 Blu-ray Ev Sinema Sistemi
    Western Digital Tv Live Streaming Media Player / Western Digital Elements + My passport 10TB Film Arşivi
  • Yarbay
    2767 Mesaj

Netmaster modemlere hala yazılım desteği veriyor ancak artık yazılım dosyalarını paylaşmıyorlar. Yazılım güncellemesini sadece uzaktan yapıyorlar. Geçen sene vodafone da kablonet altyapısını kullanmaya başladı. O sıralarda yazılım dosyalarını sitelerinden sildiler. Vodafone'a verilen infinity 401 modemlerin yazılımı farklı. Bridge mod'u kaldırmışlar. (Vodafone öyle istemiş.) Muhtemelen birileri yazılım dosyalarını inceleyip bridge mod'u açamasın ya da yanlış yazılım yüklenirse modem çöp olmasın diye yazılımı kaldırma yoluna gittiler.

Kablosuz konusunda 5 ghz router ile, 5 ghz destekli farklı cihazlarla, router'ın dibinden deneme yaptınız mı? Cihazdan cihaza kablosuz uyumsuzluk yapabiliyor. Forumda netmaster modem ile telefonundan 5-6 mbit'i geçemeyen biri vardı. Superonline vs diğer sağlayıcıların modemlerinde normal hız alırken, netmaster nasıl bir uyumsuzluk yapıyorsa o telefonu ile 5-6 mbit'i geçemiyormuş. 5 ghz'de router'ın dibinden kabloluya yakın hız almanız gerekiyor. Belki cihaz uyumluluğu konusunda sıkıntı olmuştur. Farklı cihazlar ile deneyebildiniz mi?

|
    |
    Bahsedilenler: drupal

Hızınız süpermiş inşallah bizimde öyle olur.

|
    |
    panasonicman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,712
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.