Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1785. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
46.156
Cevap
275
Favori
3.120.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "son 1 yıl içinde adam akıllı eklenen kanal yok" sözünüz biraz yanlış olmuş. Pahalı bile olsa Bein sports eklendi, sinema yerli eklendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yazılanlara kimse cevap veremiyor.

Abonelerenden alınan paralar Nerelere gidiyor.

Çok dile getirdik malasef hesap verecek daha kişi yok.

• Evet hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Abonelerden alınan paralar nereye gidiyor? Türksat Kablo'da personel, taşeron çalışanların maaşı ve saha bakım onarım masrafları düşüldüğü zaman bu kalan para nereye gidiyor? 

1.5 milyondan fazla abonesi olan bir kurum. 1 milyondan fazla digital kablo abonesi olan bir kurum. Buradaki abone en az 40-50 TL ücret ödüyor aylık. Yüksek ücret ödeyen aboneleri yazmıyorum bile. 

Peki abonelerden alınan paralar nereye gidiyor? 

Alt yapıya mı harcanıyor? (Taş üzerine taş koydukları yok.) 

İçerik için mi harcanıyor? (Son 1 yılda adam akıllı eklenen kanal yok. S Sport diye kendimizi yırttık, maaliyeti fazla diyip işin içinden çıktılar.)

Hadi diyelim ki; yıllık bir miktar parada platformdaki mevcut kanallara ödeniyor. Peki Türksat Kablo'nun kazandığı paralar nereye aktarılıyor? Bu paraların şebekeye artı olarak geri dönüşü olmadığına göre abonelerden alınan bu paralar nereye gidiyor? 

Ben bunu soruyorum bir abone olarak bir vatandaş olarak? Nereye gidiyor abonelerden alınan paralar...?
    Belittiğiniz masraflar bitince kalan para uydu yapımına ve işletmesine harcanıyor. Altyapı genişlemese bile mevcut bakır kablolar fibere dönüştürüldü. Bu da ciddi bir altyapı hamlesiydi.

Ayrıca artık Türksat varlık fonuna ait. Paraların nereye gittiği konusunun muhatabı değişmiş olabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

Belittiğiniz masraflar bitince kalan para uydu yapımına ve işletmesine harcanıyor. Altyapı genişlemese bile mevcut bakır kablolar fibere dönüştürüldü. Bu da ciddi bir altyapı hamlesiydi.

Ayrıca artık Türksat varlık fonuna ait. Paraların nereye gittiği konusunun muhatabı değişmiş olabilir..

Alıntıları Göster
    Silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WithQuasimodo -- 15 Aralık 2018; 18:59:54 >
  • Keşke PTT 1.Lig İçin Özel Paket Yapılsa. (PTT 1.Lig Maçları Bein Sports MAX 1 ve Bein sports MAX 2 de oynuyor.) Bein Max 1 ve Bein Max 2 Kanallarında Çok Önemli Bir Maç Olmadığı sürece yayın yok. (Önemli maç dedigim UEFA MAÇLARI Bazen Artarsa Bu kanallara veriliyor.)

Ayrıca kablo TV nin acilen UEFA MAÇLARI için Yayın Hakkı almasi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktfoskta -- 15 Aralık 2018; 19:29:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

Alıntıları Göster
    Türksat ile Türksat Kablo'nun göbek bağı olabilir ama her koyun kendi bacağından asılması taraftarıyım. Ülke için uydu yapımıda önemli bir girişim; ama Türksat bunu kendi içinde döndürmesi lazım. Türksat Kablo'yu bu işin içine dahil etmemesi lazım (kazanç olarak). Türksat kurumunda "altın yumurtlayan tavuk" gibi görülüyor sanırım, Türksat Kablo.

Her bölgede bakır kablolar fibere dönüştürelemedi demekki. Ben bölgemde 100 Mbps hızı göremiyorum. Türksat, uydu için Türksat Kablo' nun kazançlarını sömürmeyi bırakırsa belki bizim bölgedeki bakır kablolarda değişebilir. Diğer illerede alt yapı götürülebilir.

Varlık fonu diye birşey atıldı ortaya ama bana göre herşey aynı tas aynı hamam. Yani içerdeki durumun maddi açıdan değiştiğini düşünmüyorum. Kazanımlar yine uyduya yatırılıyordur.

Az çok demeyelim uydu yapımına yardım edelim o zaman.

Saygılar.

• Arkadaşlar...yeni yılda kablolu yayın şebekesi hangi kanallarla anlaşıp sistemine ekler sizce söyleyin bakalım inşallah kaliteli yayınlar 2019 yılında şebekeye eklenir umarız donanım haber uydu teknolojileri forumuna saygılarımı sunarım pekiyi pazarlar...

• Bein grup şöyle güçlü böyle büyük dedik ama görüyoruz ki, digiturk u yürütemeyecekler. Maddi dar boğazı aşamıyorlar, aşamadıkları gibi acayip bir politikaya gittiler, az müşteri ve pahalı paketler. Bu politikayla bu iş uzun sürmez. Fiyatlar uçuk bir noktaya ilerliyor. Nasıl filbox ben batacam diye bağırdıysa şu an digiturk te aynı sinyalleri veriyor.

Yakın zamanda giden kanallar;

*Sony Mutfak

*Sony Channel

*Planet Çocuk

*Mtv

*E!tv

*Flash tv

*Sports tv

*Bein Movies Comedy

*Bein Movies Festival

Yakın zamanda gidecek kanallar;

*Eurosport 1

*Eurosport 2

*Fox Sport

*Extreme Sports

*Discovery Showcase

*Nickelodeon SD

*Fashion tv

Rezalete bakar mısınız? Daha fazla kanalda gitme ihtimali var. Üstelik 4 ay önce zam yapmalarına rağmen , yılbaşında yine zam yapacaklar. 6 ay da bir memur maaşına zam gibi paket zammı yapıyorlar. Eurosport olmadan platform mu olur yuhhhhhh!!!!!!!!!!!!

Beinin mor kanalları dışında bir alt kalmayacak.

Katarlılar bu işi beceremedi, yakında kablo tv dışında platform kalmayacak gibi gözüküyor.

• kartilkisi kullanıcısına yanıt
    İnfo 2hd, info 4k, info 2 sd... bunlar eklenecek yeterde artar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 16 Aralık 2018; 12:9:35 >
  • Bein sports paketi tutarsa, Bein Movies kanallarida gelecek

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten Kablo TV de oturup Biz Info Kanalı açalım diye düşünmüştü çok yaratıcı bir fikir...

• Fox CRİME, Fox Life ve FX Kanalları Bir Harika

• Kablo tv den daha yaratici bisey beklenemez zaten basindan fazla :)

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    1 Milyondan fazla Abonesi Olan Bir Şirket için bence bunu söylemezsin. Egerki iyi fikirler bulamiyorlarsa 1 milyondan fazla kişi Abone Olmazdı. Kablo TV ile alıp veremediğiniz ne halen anlamadım.

• 100 MPBS hızında sınırsız internet 500 TL imiş kullanan var mı?

• kablo tv şebekesinde rakibi var mı? tekel olmuş bir kurumdan bahsediyorsunuz. uydudan yayın almakla kablotv den yayın almak arasında kolaylık farkı var ve insanlar bu nedenle içeriği yeterli olmasa da tercih ediyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-654089A38

Bu mesaj silindi.
    Merhabalar,

Ben iletiyorum bunları ekran görüntüsü alıp. Cevap yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Arka arkaya biriken olunca dönüş yapmayı unutuyorum.

Filmbox kanalından sorun olmadığı bilgisi dönüldü maalesef. Tekrar iletiyorum bu mesjınızı.

Selamlar.

• @aesenel

dostum bein paketine talepler nasıl? yetkin doğrultusunda paylaşırsan seviniriz.

ayrıca türk telekom zarar üstüne zarar etmeye devam ediyor. tivibu dan patladılar. internette de patlaması yakındır.

filbox gitti.

digitürkte de işler çok sıkıntılı. radikal kararlar çıkabilir. zaten kanal çıkarmayla başladılar.

önümüzdeki 10 yıl için ne düşünüyorsunuz? TV sektörü internet üzerinden yapılan içeriklere yenik mi düşecek???
  • quote:

Orijinalden alıntı: muticoo

@aesenel

dostum bein paketine talepler nasıl? yetkin doğrultusunda paylaşırsan seviniriz.

ayrıca türk telekom zarar üstüne zarar etmeye devam ediyor. tivibu dan patladılar. internette de patlaması yakındır.

filbox gitti.

digitürkte de işler çok sıkıntılı. radikal kararlar çıkabilir. zaten kanal çıkarmayla başladılar.

önümüzdeki 10 yıl için ne düşünüyorsunuz? TV sektörü internet üzerinden yapılan içeriklere yenik mi düşecek???
    Satış tarafını ben takip etmiyorum, ama arkadaşların söylediği beklenenin üzerinde satış olduğu.
    Burada herkes fikrini beyan ediyor eyvallah. Ama aman satamadık filan gibi bir durum yok.

Önümüzdeki süreçte yayınların ip'ye döneceğini düşünüyorum bende. Mevcut işler bitecek gibi. Buna ayak uyduramayacak platformların ayakta kalması zor.

Öte yandan plakların tekrar revaçta olması gibi şu an için ip yayınların mevcut sistem (DVB) kadar kaliteli olmasına biraz daha vakit var gibi görünüyor. Hele hele ülkemizin mevut internet hızları ve fiyatlarını göz önünde bulundurursak.

Hayırlısı diyelim..
  • 
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.