Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1778. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.159
Cevap
275
Favori
3.120.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17761777177817791780
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknik yönünü bilmiyorum ama tuhaf buldum.
  • Arkadaşlar temel paketim var ama birde Analog yayını denemek istiyorum.

(temel paketin yanında analog paketin kablosuda bağlı ama nasıl yapacağımi bilmiyorum)

Analog yayın Pozitek teledunya HDMİ Kutusu ile izlenilebiliyor mu?

Veya Regal LED TV Televizyonum var bu televizyon ilede analog izleyebilirmiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Analogun görüntü kalitesi 40 inch full HD TV de bence çok kötü duruyor. Regal TV nin anten girişine kutunuza giden kabloyu bağlarsaniz analog kanal taraması ile kanalları alabilirsiniz.

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Kanal Türksat'ın değil. History Channel'ın Türkiye temsilcisi Saran Medya. Digitürk'e Türksat üzerinden de Eutelsat üzerinden de abone olabiliyorsunuz. Türksat üzerinden abone olursanız Digitürk'te bulunan ücretli kanalların bir çoğunu izleyemezsiniz. (Sitede Türksat üzerinden de History Channel kanalı izlenebilmektedir demek istemiş.)Türksat uydusundan yayın yapan kanalları izleme imkanınız olur. Kablo TV ile bir alakası bulunmuyor. S Sport'u getiren çoğu platformda History Channel yayına başladı. Anlaşma olursa Kablo TV'de de belki yayına başlayabilir. Kanal eskiden tarih kanalıydı da artık tarih kanalı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 7 Aralık 2018; 21:1:9 >
  • Analog yayını anten girişi olan herhangi bir televizyonda izleyebilirsiniz. Analog yayında bulunup dijitalde olmayan kanal kalmadı. O televizyonunuzda alıcı yoksa bağlantı kurmanız mantıklı da yoksa denemenize gerek yok.
  • ALTINGÜN A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

İade edip cihaz satın alabilirsiniz. Kablo TV yayınlarını izleyebilmek için satın alacağınız cihazın DVB-C uyumlu cihaz olması gerekiyor. Piyasada çok fazla cihaz satılmıyor. Yurtdışından satın alabilirsiniz. Piyasada çok seçenekte yok. beIn Sports aboneliği düşünüyorsanız o kanallar cihaz eşleşitirmesi istediği için izleyemeyeceğinizi de söyleyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 7 Aralık 2018; 20:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTINGÜN

Herkese merhaba ,
    Bende kurulumda getirdikleri NETA HD8900 kiralık cihaz var. Bunu iade edip kendim cihaz alabilir miyim ? Cevap evet ise tavsiyeleriniz nedir ?
    Teşekkürler.

Kiralama ücretinden kurtulmak için mi, yoksa farklı bir cihaz almak için mi iade etmek istiyorsunuz?

Piyasada Türksat dışında doğru düzgün cihaz satışı yapan yok. Türksat da 3 ay önce cihaz satışı yapmayı bıraktı. O açıdan sıfır cihaz olarak imkanlar kısıtlı. Türksat'ın önceden sattığı cihazları ikinci elden satın alabilirsiniz.

(NETA HD8980, i-kutu ve Kablotv logolu modüllerde kart eşleşmesi var. Aboneye verilen smart kart ile eşleştirme yapılıyor ve başka abonenin smart kartıyla o cihaz çalışmıyor. Abone türksat'a yeni smart kartın numarasını bildirerek çalıştırabiliyor dendi ama ikinci el aldığınızda bu cihaz başka aboneye ait, bunun sahibi siz değilsiniz denip sizin kartı kabul etmemezlik yaparlar mı bilemiyorum. O açıdan NETA HD8970 ve aşağısı, modül olarak da kablotv logolu olmayan modüllerden almanızı tavsiye ederim.)

Televizyonunuz destekliyorsa conax modül satın alabilirsiniz. Gittigidiyor, n11 gibi sitelerde modül sıfır olarak satılıyor. Piyasada satılan kablotv logolu olmayan modüllerde kart eşleştirmesi yok, ister sıfır ister ikinci el alabilir, istediğiniz televizyonda kullanabilirsiniz.

(Bein sports paketi sadece neta cihazlardan alınabiliyor. Modül ile alınamıyor. Bu paketi almak istiyorsanız aklınızda bulunsun. Türksat'ın sitesinde hangi seri numaralı neta cihazların bein sports paketini desteklediğini görebilirsiniz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 7 Aralık 2018; 20:45:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Galiba s sports ve HİSTORY CHANNEL aynı anda kablo TV ye gelebilir. Anlaşma yapılırsa. Kanal tarihle pek alakası yok. DMAX teki gibi Araba Tamiri falan yapıyorlar. İsmimi değiştirebilirler

• Kanalın ismini değiştireceklerini zannetmiyorum. İsim değerinden ötürü, eskisi gibi tarih belgeselleri yayınlayacağını düşünümüyorum,bu şekilde yayınlarına devam ederler. Lifetime kanalı da aynı gruba ait. Oflaz grubu ortaklığıyla Türkiye'de yayın yapıyor.
    Bilmiyorum, teşekkürler.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serdar_ayberk iyi akşamlar.

BeİN spor paketinden sonra Digital kablo tv ve Digitürk anlaşmalı olarak iki platform ortaklaşa gene bir paketle karşımızaı çıkarmı.

2019 yılında digital kablo ,bu kanallarla anlaşma saglaması gerekmezmi.

Halk tv ,tv8,5HD ,PRO 7HD,BBC HD ,History HD .

• İyi akşamlar.

beIN'in sinema ve dizi paketleri var. Sinema kanallarından da iki tanesini platformdan çıkardı. Daha ekonomik olduğu için içeriğini de beIN Connect'e taşımaya başladı. beIN Connect'in içeriğinde ortaklaşacağını zannetmiyorum. Sinema ve dizi paketi gelir mi bilemeyeceğim.

BBC HD Digitürk dışındaki tüm ülkelerdeki yayınları sonlandı. Digitürk'e özel yayın yapıyor. BBC HD'nin getirilmesi zor da BBC Earth HD kanalı getirilebilir. Getirilirse de güzel olur. History HD'nin gelmesi S Sport ile anlaşma sağlanırsa yanında getirilebilir. Kanal tarih yayını yapmıyor. Yayınladıkları programları sevenler var. Viasat History tarih kanalı. Kanal diğer platformlardaki gibi 24 saat yayın yapsa daha güzel olur. Bu sefer de Viasat Nature HD izlenemeyecek. O kanalda da BBC yapımı belgeseller var. tv 8,5 HD ile Halk TV için kanalların RTÜK'ten kablo lisansı alması gerekiyor. Almadan platforma gelmeleri imkansız.

Pro 7 HD eklenir mi bilmiyorum. Almanca yayın yapan kanal olarak DW Almanca kanalı platforma eklendi. Rai ile gçen senelerde görüşmelerin olduğu söylenişti. O da eklenmedi. Uluslararası kanallarda genel içerikli kanallar yerine tematik kanalları getirme eğilimi var. Bu kanallara Türkçe dublaj ya da altyazı desteği de sağlanabiliyor.
    Açıklama için teşekkür ederim.

Gönlümden geçen her özel avrupa kanalı eklenmeli.

Ayrıca bahssettiginiz kanallarda eklenmeli.

Sıradan bir platform olmaktan uzaklaşmalı ,her açıdan türksat kablo tv ismini 5 önceki gibi duyulmasıdır.

Taktir ettigimiz kanalları ,tek ,tek eklediyse abonelerinede 2019 güzel şeylerle dönmelidir.tutuculukla bir yere varamaz kablo tv.

Bu kalıplaşmış yapıdan kurtulmalıdır.kanımca.

Digital kablo tv platformu vizyonu kalıtesi ve yönetimiyle öne çıkmalı ama malesef 5 sene içinde gidenlerin yeri dolmadı.

Neyse diyelim.2019 yılı sadece spor paketiyle kalmaz .gene aboneler 1 sene daha konuşmaya devam eder.
    Haklı olarak..
    Ben biraz gerçekçiyim görünen her şey ortada.

2019 yılı digital kablo tv yılı olur.umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 7 Aralık 2018; 23:29:11 >
  • anlamsız, gereksiz, faydasız, laf olsun diye yazılan birbirinin kopyası bomboş yorumlardan çok uzun zamandır kablotv'den sıkıldığım kadar çok sıkıldım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal59 -- 8 Aralık 2018; 15:29:9 >
  • -Saran medya İle Anlaşılırsa, S Sports ve HİSTORY CHANNEL Aynı Anda gelebilir. Biri Türkiye'nin en kaliteli Spor kanalı diğeri de DMAX ve DİSCOVERY karışımı Programlar Yayınlayan Yarı Belgesel Yarı Yaşam Kanalı

-Kablo TV nin Digitürk ile anlaşması çok iyi. Acaba 3 Kanal olarak bulunan Bein Box Office Kanallarida Bein sports paketinin içinde dahil edilebilir mi?

-kablo TV nin acilen PREMİER lig lisansı almasi gerekiyor.

• Semerkand TV platformdan ayrıldı sanırım göremedim listede
  • gderebasi kullanıcısına yanıt
    Platformdan ayrılalı çok oldu. İnternetten baktım da, 23 Temmuz'da platformdan ayrılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 8 Aralık 2018; 2:27:12 >
    Zamanında bu kanala örgüt suçlaması yapılıyordu. Demekki kanalda bir olay var ki. Kanal kalkmış.

• TV+ Kanal Listesini inceledim.

KABLO TV DE OLMAYAN KANALLAR:

- EPİC DRAMA

- DİZİ TV

- NBA TV

- S SPORTS

- YABAN TV

- LOVE ABD NATURE

- TRT 4K

- FASHİON TV

- DİSNEY JUNİOR

- SEMERKAND TV

- NR1

KABLO TV DE OLUP TV+ DA OLMAYAN KANALLAR:

- SİNEMA AKSİYON 2

- SİNEMA KOMEDİ 2

- SİNEMA AİLE 2

- SİNEMA 1002

- SİNEMA YERLİ

- SİNEMA YERLİ 2

- NATİONAL GEORAPHİC (çok ilginç ki yok)

- NAT GEO PEOPLE

- ANİMAUX

- FOX LİFE

- TRACE URBAN

- RTG İNT

- AUTOMOTO

- TRACE SPORTS

• 
Sayfa: önceki 17761777177817791780
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.