Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1758. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.124
Cevap
275
Favori
3.116.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17561757175817591760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Geçenlerde kalkacağını söylemiştiniz, ne değişti?

Alıntıları Göster
    Arkadaşın sorusu yerine ne gelecek şeklinde.

Aşağıda da bahsettiğiniz eski mesajım var. Çok bir şey değişmiş gibi görünmüyor benim tarafta.
    -------------------------

-------------------------
  • quote:

Orijinalden alıntı: aesenel

İlettim.
    Dönüş bekliyorum.

Alıntıları Göster
    kablo web tv ye pc den firefoxtan girerken;

firefox tan her defasında müşteri no ve şifreyi tekrar girmek zorunda kalıyorum. müşteri no ve şifreyi hatırlamıyor firefox browser. lütfen siteyle ilgilenen birime iletir misiniz?

teşekkürler şimdiden.

Edit: Tüm browserlar demiştim chrome da sorun yok. firefox ta var sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blugat -- 27 Kasım 2018; 17:35:19 >
  • aesenel kullanıcısına yanıt
    Tüketiciyi mağdur etmeyecek çözüm kotaları tamamen kaldırmaktır. İnternetin tamamen kesilmediği AKK'yi kaldırıp internetin tamamen kesildiği kotayı getirmek tüketici aleyhinedir. Türk Telekom gibi bir uyanıklık(!) yapılırsa bize de THH yolları gözükür.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Hay hay, o zaman 4 5 (bu kısmı sallıyorum) katı fiyat ödemeye razı olursunuz. Maliyetleri ile basit matematiktir bu. Çok kullanan ile az kullanan ama aynı hızı isteyen adama eziyet etmektir kotanın kalkması. Ben de isterim 10 liraya 100mbit sınırsız kullanayım ama öyle yürümüyor işler.

Ben evde ihtiyacım kadar kotalı kullanıyorum. Örneğin aynı hızın sınırsızına 3 katı para vereceksem kalsın kotalı. Kullanımım değişmeyecek çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    akk kalkıyor tt ve kablonet kaldırmasada diğer issler kaldıracak...
  • Sınırsız tarifelerin fiyatları belli arkadaşım. Aknlileri alıp sınırsıza aynı fiyattan taşırsanız sınırsız kullanan adama haksızlık edersiniz.

Sınırsız fiyatları indirirseniz dükkanı kapatırsınız, zararına iş yapılmaz.

Aknyi kaldırın diye talimat vermek kolay buyrun pratikte uygulayın bakalım adilane.

Olması gereken tarifeye yeni abone alımını kapatıp mevcut abonelere (taahhüt süresi hariç) tarife fiyatı üzerinden hizmeti sunmaya devam etmektir. Bu şekilde kimse kimsenin hakkına girmez.

Bu benim görüşüm. Fikrinize saygı duyarım.

• quote:

Hay hay, o zaman 4 5 (bu kısmı sallıyorum) katı fiyat ödemeye razı olursunuz. Maliyetleri ile basit matematiktir bu. Çok kullanan ile az kullanan ama aynı hızı isteyen adama eziyet etmektir kotanın kalkması. Ben de isterim 10 liraya 100mbit sınırsız kullanayım ama öyle yürümüyor işler.

Ben evde ihtiyacım kadar kotalı kullanıyorum. Örneğin aynı hızın sınırsızına 3 katı para vereceksem kalsın kotalı. Kullanımım değişmeyecek çünkü.

quote:

Sınırsız tarifelerin fiyatları belli arkadaşım. Aknlileri alıp sınırsıza aynı fiyattan taşırsanız sınırsız kullanan adama haksızlık edersiniz.

Aknyi kaldırın diye talimat vermek kolay buyrun pratikte uygulayın bakalım adilane.

Olması gereken tarifeye yeni abone alımını kapatıp mevcut abonelere (taahhüt süresi hariç) tarife fiyatı üzerinden hizmeti sunmaya devam etmektir. Bu şekilde kimse kimsenin hakkına girmez.

Kimse kimsenin hakkını yemiyor. İnternet su gibi tükenen bir şey olmadığı için az kullanan, çok kullanan diye bir mantık kuramazsınız.

Romanya, Kazakistan, Rusya, Bulgaristan gibi çevremizdeki birçok gelişmekte olan ve gelişmiş ülkede de bahsettiğimiz durum uygulanıyor. Fahiş fiyatlı kötü hizmetten elde edilen kâr ile doğru şekilde yatırım yapılırsa bizim insanımız da çağa uygun bir şekilde kaliteli, 'makul fiyatlı' internet hizmeti alabilir. Fakat onlar millete ölümü gösterip sıtmaya razı etmek dışında bir şey düşünemiyorlar ya da düşünmek istemiyorlar.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bir karar aldığına göre tüm bunların hesaplanmıştır. Ek olarak 2 yıl hazırlık süresi de verildi. Ancak İSS'ler bu sürede hazırlanmak yerine milleti kazıklamanın yollarını aradılar.

Bugüne kadar süregelen çarpık düzenin oluşturduğu sorunlar bir şekilde son bulacak. Bazılarının rahatları bozulacağı için biraz sancılı geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 27 Kasım 2018; 18:46:13 >
  • quote:

quote:

quote:

Sınırsız tarifelerin fiyatları belli arkadaşım. Aknlileri alıp sınırsıza aynı fiyattan taşırsanız sınırsız kullanan adama haksızlık edersiniz.

Kimse kimsenin hakkını yemiyor. İnternet su gibi tükenen bir şey olmadığı için az kullanan, çok kullanan diye bir mantık kuramazsınız.

Romanya, Kazakistan, Rusya, Bulgaristan gibi çevremizdeki birçok gelişmekte olan ve gelişmiş ülkede de bahsettiğimiz durum uygulanıyor. Fahiş fiyatlı kötü hizmetten elde edilen kâr ile doğru şekilde yatırım yapılırsa bizim insanımız da çağa uygun bir şekilde kaliteli, 'makul fiyatlı' internet hizmeti alabilir. Fakat onlar millete ölümü gösterip sıtmaya razı etmek dışında bir şey düşünemiyorlar ya da düşünmek istemiyorlar.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bir karar aldığına göre tüm bunların hesaplanmıştır. Ek olarak 2 yıl hazırlık süresi de verildi. Ancak İSS'ler bu sürede hazırlanmak yerine milleti kazıklamanın yollarını aradılar.

Bugüne kadar süregelen çarpık düzenin oluşturduğu sorunlar bir şekilde son bulacak. Bazılarının rahatları bozulacağı için biraz sancılı geçiyor.
    Hak olayında yazdıklarımı dikkatlice okuyun lütfen. İnternet türksat gibi şirketlerde su gibi tüketilen bir şey. Az kullanan abonenin maliyeti türksat için daha azdır. Türksatta internet toplu alınır bireysel satılır. Çalışan olarak müsade edin azıcık bilgim olsun.

İki sene hazırlık süresince btk sessiz kaldı ve hala bazı sorulara cevap vermiş değil. İki sene boyunca müşteriyi kazıklamayı düşğnmek haksız bir yakıştırma. Ben kendi şitketimin ürününğ parasını verip kullanıyorum. Üstelik kullanımımın çoğu iş ile ilgili. Ben salak mıyım kendi kendime zam yapayım.

Bazılarından kastınız kim bilmiyorum ama şirket çalışanları olarak türksatın kazandığı parayı bölüşmüyoruz biz. Sabit maaşımız var. Gönül ister bedava verelim, ben yine aynı maaşımı alırım. Bu lafım burada ceplerini doldursunlar gibi boş yorum yapanlara..

Tepeden inme kararlarla şirket yönetilmez. Bi yerlerden parayı kısarsanız kaliteden de kısmanız gerekir.

Ülkenin ekonomik durumu ortada. Devletin para politikası ortada. Hem herşey ucuzlasın hem de kaliteli hizmet alalım istiyorsunuz. Bunu yargılamıyorum ve tekrar belirtiyorum, olsa bende isterim elbette.

Bu zamana kadar olanı ve sadece bildiğim şeyleri yazdım buraya. İnanıp inanmamak ya da katılıp katılmamak size kalmış. Tekrar söylüyorum akn ve kotanın kalkması müşterinin faydasına değildir. Btk yanlış karar vermiştir.

Sınırları kaldırın diyorsa abone bunun mali yükümlülüğüne katlanır. Bu kadar basit. Eve gelen bedava teknik servis size bedava, türksat bunun parasını ödüyor. Saha bakım maliyetleri vb. işletme maliyetleri var. Hepsini düşündüğünüzde bir toplam tutuyor işte.

''Su gibi'' benzetmesi internetin doğasının su ile aynı olduğunu göstermez. Çalışan olarak bahsettiğiniz maliyeti anlatabilir misiniz? Mesela 100 Mbps sınırsız internetin TÜRKSAT için vergi dahil maliyetini hep merak ediyorum.

Türk Telekom'un son yaptıkları iki sene boyunca kazıklama yollarını aradıklarını düşündürüyor. Ona istinaden söylemiştim. BTK hangi sorulara cevap vermedi?

Bazıları derken en üstteki yönetim kademesini kastediyorum. Çalışanların bireysel olarak yapabileceği bir şey yok.

Hizmet konusunda aynı fikirde olmamıza memnun oldum. Ancak Turkcell iki yıl önce 99 TL'ye sattığı 25 Mbps sınırsız tarifeyi şu an 89 TL'ye satıyor. Bu mümkün olabiliyorsa isteğimiz imkansız sayılmaz.

BTK'nın tüketici için doğru bir karar verdiğini düşünüyorum ama bizim bilmediğimiz şeyleri bildiğinizi ima ediyorsunuz. Onları açabilirseniz daha iyi olur. Güven sorunum olsa hiç bu kadar uzatmazdım.
  • quote:

''Su gibi'' benzetmesi internetin doğasının su ile aynı olduğunu göstermez. Çalışan olarak bahsettiğiniz maliyeti anlatabilir misiniz? Mesela 100 Mbps sınırsız internetin TÜRKSAT için vergi dahil maliyetini hep merak ediyorum.

Türk Telekom'un son yaptıkları iki sene boyunca kazıklama yollarını aradıklarını düşündürüyor. Ona istinaden söylemiştim. BTK hangi sorulara cevap vermedi?

Bazıları derken en üstteki yönetim kademesini kastediyorum. Çalışanların bireysel olarak yapabileceği bir şey yok.

Hizmet konusunda aynı fikirde olmamıza memnun oldum. Ancak Turkcell iki yıl önce 99 TL'ye sattığı 25 Mbps sınırsız tarifeyi şu an 89 TL'ye satıyor. Bu mümkün olabiliyorsa isteğimiz imkansız sayılmaz.

BTK'nın tüketici için doğru bir karar verdiğini düşünüyorum ama bizim bilmediğimiz şeyleri bildiğinizi ima ediyorsunuz. Onları açabilirseniz daha iyi olur. Güven sorunum olsa hiç bu kadar uzatmazdım.
    Türk telekomun kendi altyapısı var, turkcell keza aynı şekilde (superonline) türksatın kendi altyapısı sadece il sınırları içerisinde. Yani internete çıktığınız anda ver elini türk telekom. Hadi bakalım size maliyet kapısı..

Diğer soruları ismimin açık olması ve hali hazırda çalışan olmam nedeniyle pas geçiyorum. Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

• quote:

Türk telekomun kendi altyapısı var, turkcell keza aynı şekilde (superonline) türksatın kendi altyapısı sadece il sınırları içerisinde. Yani internete çıktığınız anda ver elini türk telekom. Hadi bakalım size maliyet kapısı..

Diğer soruları ismimin açık olması ve hali hazırda çalışan olmam nedeniyle pas geçiyorum. Anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

Alıntıları Göster
    İl sınırları içerisindeki altyapı da iyi değil. İstanbul'un ortasında olmama rağmen televizyon sinyalinin yarısı yok, internet doğum günlerinde verilen 100 Mbps'i göremiyor.

Her şeyi açık açık konuşamayabiliriz ama şu an verilen 100 Mbps sınırsız tarifenin fiyatı haklı bir fiyat ise maliyetini açıklamak da kendi haklılığınızı ortaya koymak anlamına gelir ve konu kapanmış olur. Gizli kalması sadece şüpheleri artırır.
  • quote:

İl sınırları içerisindeki altyapı da iyi değil. İstanbul'un ortasında olmama rağmen televizyon sinyalinin yarısı yok, internet doğum günlerinde verilen 100 Mbps'i göremiyor.

Her şeyi açık açık konuşamayabiliriz ama şu an verilen 100 Mbps sınırsız tarifenin fiyatı haklı bir fiyat ise maliyetini açıklamak da kendi haklılığınızı ortaya koymak anlamına gelir ve konu kapanmış olur. Gizli kalması sadece şüpheleri artırır.

Alıntıları Göster
    Çok üzülerek söyleyebilirim ki haklı olduğumu bilmek benim vicdanen rahat olmamı sağlıyor. Bir şeyleri ispatlamak zorunda değilim. Konu benim için kapanmıştır. Gizli kalması gereken gizli kalır. Bu kadar şey yazdım daha neyin şüphesi olabilir ki bu? Yanlış bilinen şeylerin doğrusunu yazıyorum. Oturduğumuz yerden yaptığımız yorumlar ve fikirler daha muteber ise benim diyeceklerim tükenmiştir. Lütfen beni başka başka polemiklerin içine sürüklemeyin.
    ---------------------------------------

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/internet/sayfalar/tum-tarifeler.aspx

Buradan limitsiz 100 Mbit fiyatının 525 TL olduğunu teyit edebilirsiniz. Hadi toplu alımda indirim olduğunu biliyoruz. Diğer maliyetleri göz önüne katmasanız bile Türksat 100 Mbit sınırsız ücreti 499,99TL.

Hadi altyapıyı TT'den değil superonline dan alalım,
    https://www.superonline.net/yardim/internet/tarifeler-ve-ucretlendirme/fiber-ucretlendirme-ve-tarifeler?path=%2Fyardim&GUID=d7c24454-b0bf-4451-9a99-828286c64b84

* Superoline fiyatı 499 TL

Yorumu size bırakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blugat

kablo web tv ye pc den firefoxtan girerken;

firefox tan her defasında müşteri no ve şifreyi tekrar girmek zorunda kalıyorum. müşteri no ve şifreyi hatırlamıyor firefox browser. lütfen siteyle ilgilenen birime iletir misiniz?

teşekkürler şimdiden.

Edit: Tüm browserlar demiştim chrome da sorun yok. firefox ta var sorun.

Alıntıları Göster
    Şu şekilde cevap geldi;

Firefox: Seçenekler\Önceki oturumu geri yükle özelliği aktif ise bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.

Selamlar.
    --------------------------------
    Tarayıcılar ile ilgili toplu durumu ekliyorum;

* Chrome: Şifre bilgilerinin tutulmasına izin verilirse bilgileri turuyor.
    * Firefox: Seçenekler\Önceki oturumu geri yükle özelliği aktif ise bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.
    * Opera: Bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.
    * Safari: Şifre bilgilerini saklanmasına izin verilirse, şifre bilgisini tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesenel -- 27 Kasım 2018; 21:27:22 >
    AKN ile ilgili bir yorum yapmam üzerine siz bazı iddialar ile itiraz ettiniz. Ben de iddialarınız dayanağını sorduğumda gizli kalması gerektiğini söylüyorsunuz. Amacım sadece bilgi almaktı, başka bir şey değil.
  • quote:

AKN ile ilgili bir yorum yapmam üzerine siz bazı iddialar ile itiraz ettiniz. Ben de iddialarınız dayanağını sorduğumda gizli kalması gerektiğini söylüyorsunuz. Amacım sadece bilgi almaktı, başka bir şey değil.
    Yazmadım varsayalım konu kapansın lütfen. Benim açımdan çok uzadı.
    Verebileceğim sınırlarda bilgi verdim zaten.
    Peki, iyi akşamlar.
  • quote:

Şu şekilde cevap geldi;

Firefox: Seçenekler\Önceki oturumu geri yükle özelliği aktif ise bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.

Selamlar.
    --------------------------------
    Tarayıcılar ile ilgili toplu durumu ekliyorum;

* Chrome: Şifre bilgilerinin tutulmasına izin verilirse bilgileri turuyor.
    * Firefox: Seçenekler\Önceki oturumu geri yükle özelliği aktif ise bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.
    * Opera: Bir sefer şifre bilgisi girildiğinde, tarayıcı kapansa tekrar geri açılsa sisteme login olunmuş şekilde getiriyor.
    * Safari: Şifre bilgilerini saklanmasına izin verilirse, şifre bilgisini tutuyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.

Bu forum için bulunmaz nimetsiniz.
  • quote:

Yazmadım varsayalım konu kapansın lütfen. Benim açımdan çok uzadı.
    Verebileceğim sınırlarda bilgi verdim zaten.

Alıntıları Göster
    Hocam Kablo web TV deki sorun çözüldü. Bir ara sanki kablo web TV de Sinema aile 2 vardı. Kaldırıldı mı

Merhaba bir sorum olucak eğer cevaplarsanız sevinirim.Bu yazdıklarım kesinlikle tartışma yada germe suçlama ile alakali degildir.

Örneğin 2 ila 8 arasında var olan akn siz hızlar gece den sabah 8 e kadar kullaniliyorken ve bir altyapı vs teşkil etmez iken niçin gün içi saatlerinde akn siz olsa problem oluşturabiliyor.Çokça gamer oyunları 2 8 arasında indiriyor.Bu gece sorun olmaz iken gündüz neden problem oluşturuyor.Bunu aşmak için servis sağlayıcı datalarinin mi fazlalastirilmasi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: claudecan

Merhaba bir sorum olucak eğer cevaplarsanız sevinirim.Bu yazdıklarım kesinlikle tartışma yada germe suçlama ile alakali degildir.

Örneğin 2 ila 8 arasında var olan akn siz hızlar gece den sabah 8 e kadar kullaniliyorken ve bir altyapı vs teşkil etmez iken niçin gün içi saatlerinde akn siz olsa problem oluşturabiliyor.Çokça gamer oyunları 2 8 arasında indiriyor.Bu gece sorun olmaz iken gündüz neden problem oluşturuyor.Bunu aşmak için servis sağlayıcı datalarinin mi fazlalastirilmasi gerekiyor.
    İsterlerse gündüz de altyapı kaldırıyor. Mesela 15 Temmuz'da kotayı kaldırmışlardı.
  • 
Sayfa: önceki 17561757175817591760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.