Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1658. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.161
Cevap
275
Favori
3.120.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16561657165816591660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ankara'da sinyal düşmesi yaşanmıyor, sıkıntı yok. Haberlerde de yayında sorun yok. Haber saatinde diğer kanallarda sıkıntı var mı? Aynı frekanstan yayın yapan kanallarda (Discovery Channel HD,TRT Çocuk HD) yayın var mı? Onlarda yayın yoksa teknik servisi çağırın. O kanallarda yayın varsa sorun Bursa'daki yayın merkezinden kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 6 Temmuz 2018; 21:4:3 >
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler..şuanda hem fox tv hemde diğer kanallarda sıkıntı yok..bahsettiğiniz 2 kanalı haber saatinde özel olarak gözlemlemedim ama başka bir kanaldada gözüme çarpan bir sorun olmadı..önümüzdeki günlerde foxun yayını gittiğinde o kanallarada özel olarak bakıcam..servise nasıl anlatıcamki bu sorunu ? Ciddiye alacaklar mı ? Sadece haber saatinde yayın kesilmesini ?!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şey değil. Haber saatinde aynı frekanstan yayın yapan diğer kanallara da bakın. Diğer kanallarda gidiyorsa sinyal düşüklüğü vardır. Servis gelir sinyalinizi yükseltir.

Hiçbir kanalda bozulma olmuyorsa servis çözemez, sorun yayın merkezinden kaynaklanıyordur. Sorun iletilir. Bir şekilde çözmek zorundalar. Uydudan aktarma sorunu mu yoksa çalışandan kaynaklı sorun mu bir şekilde çözerler.

Bursa'da tek mi yayın merkezi var bilmiyorum. Tekse aynı sorunu diğer abonelerin de yaşaması gerekiyor.
    Bu yeni bir kanalmış gibi geliyor bana. TRT Diyanet' le alakası yok sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    Adresi Diyanet İşleri Başkanlığı. TRT Diyanet'te oradan yayın yapıyor. İkinci bir kanal açmazlar gibi geliyor. Niye TRT'ten ayrılıyor onu bilemiyorum.

Dream TV'nin HD'sini de getiremediler. Kanalların çoğu şifresiz yayına devam ediyor. CGTN Documentary kanalında yayın yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Bu yeni bir kanalmış gibi geliyor bana. TRT Diyanet' le alakası yok sanki.
    Farklı bir kanal olma ihtimali zayıf çünkü tescildeki Vakıf Medya'nın sitesindeki adres ile TRT Diyanet TV'nin resmi adresi tamamen aynı.
  • Merhaba kablo tv kurulum yapılırken hem hd hem de sd kanallar yüklendi. Bu sd kanalları nasıl kaldırabilirim? Otomatik kanal arama desem olur mu? Tv marka samsung led48 smart

• Merhaba kablo tv kurulum yapılırken hem hd hem de sd kanallar yüklendi. Bu sd kanalları nasıl kaldırabilirim? Otomatik kanal arama desem olur mu? Tv marka samsung led48 smart

• 2018 ilk çeyrekteki abone sayıları açıklanmış. 1.221.538 kablo tv analog abonesi, 1.053.622 dijital abone varmış. 848.767 Kablonet abonesi varmış. Abone sayısında azda olsa artış var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

2018 ilk çeyrekteki abone sayıları açıklanmış. 1.221.538 kablo tv analog abonesi, 1.053.622 dijital abone varmış. 848.767 Kablonet abonesi varmış. Abone sayısında azda olsa artış var.
    Alternatif olmayınca TTNet'den kurtulmak isteyenler ilk fırsatta Kablonet'e geçiş yapıyor. Kablonet sürekli zamlanıyor özellikle Adil kullanım kotasının kaldırılmasından sonra fiyatların daha da zamlanacağını düşünüyorum. O zaman abone artışında azalma olabilir.
  • Analoga abone olup dijitale abone olmayan sayısı 167000 düşmüş. Digitürk'ten sonra en çok aboneye sahip olunmasına rağmen S Sport,BBC Earth gibi kanallar gelmiyor. Abone sayısı çok az artmış. Sene başındaki fiyat artışı da etkili olmuştur. 300-350 bin kişi yalnızca televizyon abonesi.

Fiber ağı genişledikçe fiberdeki artış kadar KabloNet'te olmuyor. Sadece ADSL bulunan bölgelerde geçiş daha çok oluyor. Fiber olan bölgelerde 50,100 mbps hızlar verildiği için KabloNet'ten Fiber'e geçenler olmuştur. İnternetteki abone sayısındaki artış televizyondan daha az.
  • Bu türksat neyın kafasında, ekliycekleri üç,beş kanal yıllarca paramızı aldılar.hizmet nerde?

S sport hd ,RAİ1 HD ,PRO7 HD BBC Earth HD Halk tv !

İsteseler eklerler hep bahane ,hep bahane kimi kandırıyorlar.

Şu kanalları getirsinler başka beklenti yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 8 Temmuz 2018; 22:42:0 >
  • quote:

Analoga abone olup dijitale abone olmayan sayısı 167000 düşmüş. Digitürk'ten sonra en çok aboneye sahip olunmasına rağmen S Sport,BBC Earth gibi kanallar gelmiyor. Abone sayısı çok az artmış. Sene başındaki fiyat artışı da etkili olmuştur. 300-350 bin kişi yalnızca televizyon abonesi.

Fiber ağı genişledikçe fiberdeki artış kadar KabloNet'te olmuyor. Sadece ADSL bulunan bölgelerde geçiş daha çok oluyor. Fiber olan bölgelerde 50,100 mbps hızlar verildiği için KabloNet'ten Fiber'e geçenler olmuştur. İnternetteki abone sayısındaki artış televizyondan daha az.
    O 167.000 abonede dijitale geçse de artık şu yükten kurtulsak.

Evinde fiber olan KabloNet'den çekilebilir. D-smart ve Vodafone'da Superonline fiber alt yapısını kullanmaya başladılar ve fiyatlar bu sebeple düşüyor. AKN kalktığında KabloNet fiyatları fiber fiyatlarından daha pahalı olabilir.
  • istediğimiz kanalı burada 100 kere yazınca gelir diyo yetkililer

T A M A M Y E T E R!
  • Bunlar anlamaz yüzde yazsan ,binde yazsan anlamaz.gözlerine sokacaksınki anlasınlar? İnadına yazıyorum.👍👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 9 Temmuz 2018; 19:44:6 >
  • insallah en kisa zamanda ozellesir..

• aloska1905 A kullanıcısına yanıt
    İnşallah,berbat yonetimden kurtulmuş oluruz.

Serdar bey selam..geçen gün konuştuğumuz soruna hitaben diğer kanalları gözlemledim..evet onlarda yayın gidiyor fox gibi..tabiki haber saatinde ben diğer kanallara bakmadığım için onların gittiğini göremedim :)

En kısa zamanda servise durumu ileticem artık..yardım için teşekkürler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50 mbps geçişler başlamışken 50 mbps AKN'nin kalkması ve zamlar fiber alt yapısı olan bölgelerde KabloNet'ten fibere geçişler başladı. ADSL buluan yerlerde KabloNet'e geçişler devam ediyor. Aboe artışı bundan kaynaklanıyor. Bazı ADSL kullanıcıları KabloNET'i yeni keşfediyor.
  • quote:

50 mbps geçişler başlamışken 50 mbps AKN'nin kalkması ve zamlar fiber alt yapısı olan bölgelerde KabloNet'ten fibere geçişler başladı. ADSL buluan yerlerde KabloNet'e geçişler devam ediyor. Aboe artışı bundan kaynaklanıyor. Bazı ADSL kullanıcıları KabloNET'i yeni keşfediyor.
    ADSL'den başka imkanı olmayanlar için KabloNet büyük bir nimet. Türk Telekom bana 8 mbps hız sağlayabiliyor KabloNet 100 mbps sağlayabiliyor. KabloNet eskiden olduğu gibi kesintisiz, sıkıntısız, sorunsuz, müşteri odaklı hizmet verse KabloNet kullanıcı sayısında ciddi bir artış olur.

Televizyon kısmındaki eksiklikler KabloNet tarafını da olumsuz etkiliyor. Ayriyeten yapılan zamlarda ve yeni akıllı kutu gibi başarısızlıklarda abone sayısını olumsuz etkiyor.
  • 
Sayfa: önceki 16561657165816591660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.