Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1538. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.159
Cevap
275
Favori
3.120.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maczone

TRT ile anlaşması bittiği için 1 Ocak 2018'de kapanacağı söylenen Euronews Türkiye uydu üzerinden Türkçe yayınlarına devam ediyor. İddiaya göre Türkçe içeriği yeni anlaşılan NBC News Türkiye masası hazırlamaya devam edecekmiş ve Türkçe kanalda kapanmayacakmış.

Kablo TV'de olacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...funbox uhd 4-k teknolojisiyle neler gösteriyo? daha ziyade belgeselmi veyahut filimde yayınlıyomu? görüntü kalitesi muhteşemmi? kutu üzerinden izlemek imkansızmı sadece modüllemi izleniyo? ayrıca televizyonunda 4-k teknolojisiyle donatılmış olması tabiki şart...

Şahane Erotik yayınlar var. O biçim belgeseller ve erotik filmler.Görüntü kalitesi muhteşem anlarsın. Bu yüzden de hemen 4K tv alman şart. Dikkatini çeker,bilgilerine sunarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Şu "Teledünya" adını, kanalların hala kullanıyor olması çok tuhaf. Tebliğ edilmiyor mu isim değişliği kanallara? Bide bunu yapan TRT kurumu. Hey Allah' ım ya.

Hocam,

Analog Kablo Tv ve Kablo Tv isimleri tam olarak oturtulamadı.Çevremden örnek vereyim.Soruyorlar hangi platformu kullanıyorsun diye;''Kablo Tv'' dediğimde; ''Sen hala Kablo Tv mi kullanıyorsun,kalmış 20-25 kanal,ne izliyorsun ki,bizde Teledünya bağlı...'' diyen çok kişiye rastladım.

Analog Kablo Tv ve Kablo Tv nin ayrı olduğunu çoğu kimse bilmiyor.TRT Müzik kanalının da bilmediği bir gerçek.
    ''Teledünya Analog Kablo Tv'' ne demektir yahu

Kablonet adı daha bir anlaşılır oldu,ama Teledünya halen çoğu kişi tarafından kullanılıyor.Belki,Analog Kablo Tv tamamen kapanırsa,Kablo Tv adı daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

Şu "Teledünya" adını, kanalların hala kullanıyor olması çok tuhaf. Tebliğ edilmiyor mu isim değişliği kanallara? Bide bunu yapan TRT kurumu. Hey Allah' ım ya.

Hocam,

Analog Kablo Tv ve Kablo Tv isimleri tam olarak oturtulamadı.Çevremden örnek vereyim.Soruyorlar hangi platformu kullanıyorsun diye;''Kablo Tv'' dediğimde; ''Sen hala Kablo Tv mi kullanıyorsun,kalmış 20-25 kanal,ne izliyorsun ki,bizde Teledünya bağlı...'' diyen çok kişiye rastladım.

Analog Kablo Tv ve Kablo Tv nin ayrı olduğunu çoğu kimse bilmiyor.TRT Müzik kanalının da bilmediği bir gerçek.

Kablonet adı daha bir anlaşılır oldu,ama Teledünya halen çoğu kişi tarafından kullanılıyor.Belki,Analog Kablo Tv tamamen kapanırsa,Kablo Tv adı daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum.

Ayrica analog da HD kanalin işı ne 😃

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savisvasa kullanıcısına yanıt
    İnsanlarımız hala "Teledünya" ismini kullanıyor. Ağız alışmış bir kere. Geçen şehir dışından eniştem geldi. Tv ye bakınca; "sizdede mi 'Teledünya' var(?)" dedi. Yani bu çok normal ama zamanla Kablo TV ismi oturacaktır.

Bildiride zaten sayısal analog diye ayırmışsın orda "Teledünya" ismine gerek bir daha bence. Anlayan anlayıyor zaten.

Yukarda arkadaş yazmış zaten, analog tarafa HD kanal ekleyemeyeceğine göre onu oraya yazmak biraz saçma olmuş ya neyse :)

Selamlar hocam. Herkese iyi pazarlar.

• Sir June8 S kullanıcısına yanıt
    panasonicman kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, yeni yeni teknolojilerle tanışıyoruz.TRT çağ atlatıyor Kablo Tv ye@panasonicman @Sir June8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 14 Ocak 2018; 13:0:49 >

• Listeye bakarken şimdi fark ettim. Yabancı Haber Kanalı ile Belgesel kanalları arasında tek kanallık boşluk bulunuyor. İki kanal gelecek olursa TRT World'den öncesine eklenmek zorunda kalacak. Arada 4-5 kanallık boşluk bırakılsa iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir June8

quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

Hocam,

Ayrica analog da HD kanalin işı ne 😃

güzel bir teşhis
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Listeye bakarken şimdi fark ettim. Yabancı Haber Kanalı ile Belgesel kanalları arasında tek kanallık boşluk bulunuyor. İki kanal gelecek olursa TRT World'den öncesine eklenmek zorunda kalacak. Arada 4-5 kanallık boşluk bırakılsa iyi olurdu.

Başka haber kanalı eklenmeyecek demekki. Yada ekleneceksede mevcut SD lerin HD leri eklenecek herhalde.
    Ama RT (Russia Today) haber kanalı eklenseydi keşke. Yakın zamanda Tivibu ya eklenmişti.

O değilde bizim S Sport, NBA TV, BBC Earth kanallarını Kablo TV' ye getirtmemiz lazım. Ne yapmak lazım bununla ilgili? Mail atıyoruz ama nafile. Psikolojik baskı yapsak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonicman -- 14 Ocak 2018; 15:46:32 >
  • Türksat ne çag atlatırya.Elindekileri alarak çag atlatıyorlar.

Devir HD devri!! HD kanalları bile getiremiyorlar.

Türksat tesekkur ederiz çag atlattığı için.😂😂😂😂😂😂

• Bursa'da yayınlarda özellikle TRT 1 HD kanalında donma ve mozaiklenme sorunu yaşayan var mı arkadaşlar ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    DW TV'nin(Almanca) ekleneceğini de tahmin etmiyorduk. RT eklense güzel olurdu. Eklenirken İngilizce dışında diğer dillerdeki yayınları eklenirse yer yok. Euronews'in yakın zamanda ekleneceğini düşünmüyorum da yine de belli olmaz. Anlaşma ihtimali az olan Eurosport 2 HD eklendi. Diğer kanallarla anlaşılamadı.

S Sport ile anlaşma olursa NBA TV yanında gelebilir. Belgesel kanalı olarak da BBC Earth HD gelse çok iyi olacak. BBC Entertainment anlaşma yenileceği zaman tarih yakınsa o arada belki BBC Earth HD'yi de görüşürler. Söylediğiniz kanallar eklense güzel olacak. Eksiklikler giderilmiş olacak. Kablo TV'den sorumlu genel müdür yardımcısına mı ulaşıp talepte bulunsak :)
  • Animaux kanali cok takiliyor ! Sizde nasil ?

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Bende hiç bir yayın yok dünden beri bölgesel arıza var bu yüzden bakamıyorum.düzelirse bakarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kocaeli bölgesinde normal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kanalda takılma yok.
  • Anladim teşekkürler hepinize, ya bolgesel ya anten girisinden yada modulden heralde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

Animaux kanali cok takiliyor ! Sizde nasil ?

Takılma değilde kanalda mozaiklenme oluyordu. Dün fark ettim. Şimdi siz yazınca tekrar kontrol ettim, şuan için bir sıkıntı görülmüyor kanalda.

Ama Animaux kanalında ara ara sorun oluşabiliyor. Geçenlerde Ankara' da sıkıntı vardı mesela. Yani sizlik bir sorun olmayabilir.

• panasonicman kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam dediginiz gibi mozaiklenme oluyor birde anlik anlik takiliyor, salonda ki tv ye baktim onda da öyleymiş, bolgesel bir sorun herhalde, hd olmamasi da cabasi :)

• Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 15361537153815391540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.