Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
41.119
Cevap
242
Favori
2.664.349
Tıklama
Giriş
    11661 Mesaj
    Tüm kanalların HD halinin yer alması gerekiyor.
    |
    |
    Ben sizlerin uydudaki çöp kanallari platforma gelmesini istemenizi anlamiyorum. Bunlari izlemek isteyen zaten bedava Turksattan izler. 360 in HD si gelse ne olur gelmese ne olur.Donup donup Cocuklar Duymasin ya da Kurtlar Vadisi mi izleyeceksiniz?Tv 8.5 a2 Hd kanal mi bunlar? Ustelik yer problemi varken bu kanallarla dolmasini istiyorsunuz KABLO nun.Gelecekse prestijli kaliteli kanal gelsin.O kadar unursuz ki millet artik uydudaki basit kanallari bekliyor.🤣 ki zaten Kablo tv nin de boyle bir kaygisi yok.Eklese kac til omdu.Avrupa kanallari yok daha...En onemli dillerde yayin yok.Ama dogru soyluyorsunuz eklerse bu copkerden ekler yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Analog Kablo Tv'den TGRT Haber kanalı çıkartılmış.Böylece kanal sayısı 27 ye düştü. Analog yayının kapanması belirsiz bir süre ertelenmişti ama görünen kanal sayısı yavaş yavaş azaltılarak, abonelerin Kablo Tv'ye zorunlu geçişi sağlanacak...

https://www.turksatkablo.com.tr/Analog-KabloTV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savisvasa -- 7 Eylül 2017; 5:31:34 >

Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Binbaşı
    1725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

Analog Kablo Tv'den TGRT Haber kanalı çıkartılmış.Böylece kanal sayısı 27 ye düştü. Analog yayının kapanması belirsiz bir süre ertelenmişti ama görünen kanal sayısı yavaş yavaş azaltılarak, abonelerin Kablo Tv'ye zorunlu geçişi sağlanacak...

https://www.turksatkablo.com.tr/Analog-KabloTV

TGRT Haber analogta S-12 bandındaydı. Bu band boşalmış oldu. S-15 ve S-23 zaten boştu. Haber Türk ile Tv Net kanallarını, S-12 ile S-15 bandlarına taşırlarsa 3 TP lik frekans peş peşe boşa çıkmış olacak.

S-24, S-23 ve S-22 analog kablo tv bandları, digital kablo tv için kullanılabilecek.

330.0 MHz - 322.0 MHz - 314.0 MHz frekansları kablo tv ye tahsis edilebilecek.

Bu frekanslara 1 4K tv ve 10 HD kanal eklenebilir. Yada 15 HD kanal eklenebilir.

Mevcut frekanslar yeterince doldu. Analogtan yeni TP almak şart gibi yeni gelecek kanallar için.

• Binbaşı
    1785 Mesaj

O zaman bu gelisme yeni kanallarim gelecegi anlamina geliyor anladigim kadariyla.

|
    |
    panasonicman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Habertürk'ün yerini değiştirmediklerine göre Habertürk'ü de çıkarmayı düşünüyor olabilirler. Birden kapatmadansa kanal çıkarılması daha mantıklı. Kanal sayısını 20'ye düşürürlerse uzun zaman yer sıkıntısı yaşanmaz. Yer değiştirmeden de 1 TP duruyor. Anlaşma yapılan kanal sayısı çok değilse eklenebilir. Ücretli kanallardan Eurosport2 HD,BBC Earth HD ve S Sport eklenebilir. S Sport maliyetli olabileceği için eklenmesi daha zor olailir. History Channel Tarih kanalı olmaktan çıktı. Eklenmesine bana kalırsa gerek yok. Kablo lisansı olan HD kanallar eklenebilir. 3 tane eklenebilecek kanal var. NR1 Türk HD de var da o eklenmeyebilir. Yine de belli olmaz. Teve2 HD de uzun zaman eklenmedi. Bir anda eklendi. Panasonicman'in söylediği gibi TRT 4K eklenirse 1 TP'yi kaplar. Belki yanına 1 HD kanal eklenebilir.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: trtunski

O zaman bu gelisme yeni kanallarim gelecegi anlamina geliyor anladigim kadariyla.

Kanal ekledikten sonra, şuan bile analogta 2 TP lik boş frekans mevcut. Yani TGRT Haber in çıkarılması bir şey değiştirmedi. Sadece boş frekaslarda artış oldu. Kanal eklemek istesinler yeterki, boş frekans mevcut. :)

|
    |
    weise

Digital kablo tv eylülde yeni sezona inşallah kaliteli,kanallarla merhaba der! madem analog kablo tv 'den kanal çıkarıldı ,yerde açılmış oldu demektir.bomba kanallarla anlaşma saglanır en azından kaliteli iş çıkarmış olur.👌👌👌

|
    |

Anlaşması bittiği için çıkartıldı demekki. Sözleşme yenilenince tekrardan eklendi. Keşke sözleşmesi biten kanalları tekrardan sözleşme yaparak eklemeseler. Sözleşmesi biten kanallar gitsin analog kablo tv den. Yoksa bu analog yayın sonsuza kadar gider böyle.

|
    |
    serdar_ayberk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    weise

Analog kablo tv 'de kanal yerine geldiyse eklenecek kanalların uzamasına sebeb oldu demektır?😔

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 9 Eylül 2017; 18:4:22 >
    |
    |
    Bence kanal ekleyecekler doye bosa bekliyoruz. Kanal turksat ozellestiginde gelir. Dsmart ya da superonline falan alir turksati. Sonra biseyler olursa olur. Uyduda bedava olan ulusal hd kanallarin eklenmesine engel olan sey ne. Kapasite midir? Bantlarda yer acmak mi gerekiyor? Gercekten anlamiyorum. Ben merkezi uydudan kablo cektim uydudan izliyorum herseyi. Belgesel falan izleyeceksem kabloya geciorum.

Orijinalden alıntı: trtunski

Bence kanal ekleyecekler doye bosa bekliyoruz. Kanal turksat ozellestiginde gelir. Dsmart ya da superonline falan alir turksati. Sonra biseyler olursa olur. Uyduda bedava olan ulusal hd kanallarin eklenmesine engel olan sey ne. Kapasite midir? Bantlarda yer acmak mi gerekiyor? Gercekten anlamiyorum. Ben merkezi uydudan kablo cektim uydudan izliyorum herseyi. Belgesel falan izleyeceksem kabloya geciorum.

arkadaşım...sen hayalmi kuruyosun yahu türksatın kesin özelleşeceğine eminmisin dijitürk veya süperonline kablo tv şebekesini alacağını nerden biliyon bence ülke yönetimindeyken şebekeye yeni kanallar anlaşma sağlanarak eklenebilir...
    hiremco zapper uydu ve iptv yayını...netmaster kablonet modem...schaub lorenz plazma televizyon...samsung laptop...samsung galaxy j-2 akıllı telefon...vodafone tv...sony dream machine alarm radio clock...lg lcd tv...tv exe online world tv programı...next hc 12 teledünya settopbox üst paketi+vizyon paketi...playstation oyun makinası...canon video kamera...samsung dijital fotoğraf makinası...amazon prime...bmw 2017 model...opel 2020 model...

• Binbaşı
    1785 Mesaj

Yok hayal kurmuyorum ama sanki turksati varlik fonuna devrettiler ve ilerleyen zamanlarda ozellesecegi dusunuluyo. Kablo tv icin degil ama internet altyapisi icin ciddi paralari odemeye goze alacak firmalarin olacagini dusunuyorum. Hatta bi internet saglayici kablonetin altyapisini kiralamak icin cok ugrasti ama burokratik engeller nedeniyle yapamadilar. Su an pusuda bekliyolar. Ozlellestirme ihalesi geldigi saniye atlayacaklar.

|
    |
    kartilkisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5120 Mesaj
    Analog yayin dijitale engel degil aksine mutfak tv leri icin faydalı

|
    |

2 ay kadar oldu kanal listeden çıkarılalı.
    |
    |
    speedycruiser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    weise

Türksat yonetimi kanalları ,çıkaracaklarına yönetimtimden bu işi yapamayanları çıkarın hakikaten tam bir fiyaskodur? bu olayları hiç bir kurum bir çıkar bir ekle yapmıyor kanallar için ,ama türksat kablo tv yönetimi istifa etmelidir. 🙄🗣️

|
    |
    Şu boş şikayetleri kessek artık. Her iki-üç günde bir buraya mesaj atmak hiçbir şeyi değiştirmeyecek, Türksat Kablo'yla kendiniz konuşun? Buraya Kablo tv hakkında bilgi almak için geliyoruz, içeriği boş mesajlar görmekten sıkıldım.

Bu mesajın kendisi de oldukça boş oldu, ama dayanamadım kusuruma bakmayın. Bir daha tekrarlanmayacak.

|
    |
canlı radyo dinle
Canlı Tv izle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.