Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1360. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Max Kruse
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
46.162
Cevap
275
Favori
3.120.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 2 sene taahhüt yapmıştım 10 ayım kaldı ama adamlar çok iyi internet televizyon olarak digitürk herşeye para istiyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouz34

Ben 2 sene taahhüt yapmıştım 10 ayım kaldı ama adamlar çok iyi internet televizyon olarak digitürk herşeye para istiyor ...

Kimi eksikleri olsa da memnun kalacağınızı düşünüyorum. Turksat fiyat açısından iyidir.
  • FilmBox kanallarının görüntü kalitesi biraz daha arttı sanki. Bide altyazı ve Türkçe dil desteği tam oturursa süper olacak.

Birde göz Fashion Box HD yi arıyor sanki.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Maçları iptv den izliyorum zaten geri kalan herşey teledünyada zaten var :)
  • Göz bu, hiç durmaz ki, fashion hd gelse başkasını aramaya başlar :)
  • Filmbox pazatesinden beri düzelmedi, nasıl bişeydir bu bursa iletim yerinden görmüyorlarmı bunu,yada bize iletimdemi bi sorun var,yada frekans bandımı bozuk anlamadım gitti.

• Filmbox arthouse goruntu kalite artisi benim de dikkatimi cekti...Alt yazi da gelmis.Sanatseverler icin bulunmaz hint kumasi.Bu filmleri internette arasan bulamazsin.En cok buna seviniyorum.Fashion kanali kesinlikle olmaliydi.Oyun kanali ya da funbox yerine tercih ederdim...Bakarsiniz bu sene railer falan da gelir..Su an ki hali de gayet guzel Turksat Kablonun..
  • merhabalar, İyi akşamlar cumhur45 , sizce hangi kanallara Yönelmelidir.digital kablo tv baya önemli ,kanallar çıktı malum.şimdiye kadar önem arz edecek ,kanal gelmedi.

sizin beklentıniz bu yönde nasıl? görüşlerinizi ögrenebilirmiyim.sizin gözünüzde digital kablo tv nasıl olmalı.iyi akşamlar.
  • Sir June8 S kullanıcısına yanıt
    Temmuz' a kadar toplu kanal geleceğini zannetmiyorum. En fazla 3-4 kanal gelir, onlarda ulusal kanalların HD leri olur. Sırasiyla;

* NR1 Türk HD

* TRT 4K

* Teve 2 HD

Kanalları eklenebilir. Ulusallardan sadece Fox HD dışarda kalacak. O da bu duruma fazla direneceğini zannetmiyorum. Eninde sonunda kablo tv ye gelecektir.

Railer gelse çok güzel olur. Ek olarak tve, sat1, pro7 kanallarıda rtl lerin yokluğunu kapatabilir.

Tivibu daha yeni tve ve tv 24 horas kanallarını ekledi. Bizede gelir mi diye düşünmeden edemedim.

Birde BBC Earth HD ile Eurosport 2 HD kablo tv ye muhakkak eklenmeli. Eurosport 2 sadece bizde yok platform olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

Temmuz' a kadar toplu kanal geleceğini zannetmiyorum. En fazla 3-4 kanal gelir, onlarda ulusal kanalların HD leri olur. Sırasiyla;

* NR1 Türk HD

* TRT 4K

* Teve 2 HD

Kanalları eklenebilir. Ulusallardan sadece Fox HD dışarda kalacak. O da bu duruma fazla direneceğini zannetmiyorum. Eninde sonunda kablo tv ye gelecektir.

Railer gelse çok güzel olur. Ek olarak tve, sat1, pro7 kanallarıda rtl lerin yokluğunu kapatabilir.

Tivibu daha yeni tve ve tv 24 horas kanallarını ekledi. Bizede gelir mi diye düşünmeden edemedim.

Birde BBC Earth HD ile Eurosport 2 HD kablo tv ye muhakkak eklenmeli. Eurosport 2 sadece bizde yok platform olarak.

Ben de sizin gibi düşunuyorum.Bundan sonra bahsettiginiz kanallar gelir.Bunlara ilave olarak tv8.5 ilgimi cekmese de kesin gelir. Eger Tgrt , 360tv, 24 tv lerden biri HD yayina gecerse bunlar gelir. Trt kurdi HD yayina gececekmis.O gelir. Bir iki Avrupa kanali Sd bile gelse guzel surpriz olur. Arrik belgesel kanali gelecegini hic sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

* NR1 Türk HD

* TRT 4K

* Teve 2 HD

Ben de sizin gibi düşunuyorum.Bundan sonra bahsettiginiz kanallar gelir.Bunlara ilave olarak tv8.5 ilgimi cekmese de kesin gelir. Eger Tgrt , 360tv, 24 tv lerden biri HD yayina gecerse bunlar gelir. Trt kurdi HD yayina gececekmis.O gelir. Bir iki Avrupa kanali Sd bile gelse guzel surpriz olur. Arrik belgesel kanali gelecegini hic sanmiyorum. Tve daha yakin zamana kadar Kanal da vardi...Belki yine gelir

..
  • iyi akşamlar. Panasonicman evet ,rai kanalları olsaydı.ama malesef ,gelmedi.evet sat1 ,pro7 ,tve gibi kanalları kim istemez.rtl ve rtl 2 kanallarını açıgını kapatır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnemployedTR

merhabalar, İyi akşamlar cumhur45 , sizce hangi kanallara Yönelmelidir.digital kablo tv baya önemli ,kanallar çıktı malum.şimdiye kadar önem arz edecek ,kanal gelmedi.

sizin beklentıniz bu yönde nasıl? görüşlerinizi ögrenebilirmiyim.sizin gözünüzde digital kablo tv nasıl olmalı.iyi akşamlar.

Valla önem arzetmek biraz göreceli.Size göre önem arzeden benim için hiç önemli olmayabilir.yada tersi, benim için önemli olan sizin için çok sıradan olabilir.Bana göre mesela, temel pakete arthouse kanalının gelmesi çok iyi oldu,içeriğini görünce dahada sevindim, çünkü öyle heryerde rastlayamayacağınız filmler yayınlıyor.Görüntü kalitesi yada altyazı dublaj olayı tartışılabilir tabiki ama, abidik gubidik filmlerden sıkılmış kullanıcılar için bence harika.Çünkü bilirimki, reklamlarla şöyle film böyle film diye kakalanan bir sürü filme on basacak filmler yapılıyor ve bu filmler piyasaya çıkamıyor ne yazıkki.Bu nedenle bence en önemli bir açığı kapatmış gözüyle bakıyorum bu kanala.Birde İlk baştan beri dır dır ettiğim bir konu da, bir tarih kanalının temel pakete gelmesiydi.O gerçekleşmedi henüz:) Umarım bir gün onuda yaparlar.
    Kişisel tercihlerin dışında, kanal çeşitliği tabiki önem arzeder.Madem ki geniş bir kitleye hitap ediyorsun çeşitliği koruman,yoksa artırman gerekir.Lakin bu çeşitlilik için ayrılan maliyet ve seçimler rol oynayacaktır illaki, her üyeye ulaşıp her üyenin istediği tercihleri yerine getirmek bilinmeli ki kesinlikle mümkün olmayacaktır.Bu sadece kablo tv için değil diğer tüm platformlar içinde geçerlidir ne yazıkki.Ancak yabancı dilde yayın yapan kanallarda haber kanalları haricindekilerde bir HD yayın eksikliği var.Kimi arkadaşlarda daha önce var olan ama sonradan çıkarılan rtl gibi bir iki italyan kanalından bahsediyorlar.Onları izlemediğim için eksikliğinide hissetmedim açıkçası.Bazı arkadaşlar için çok önemli kanallarmıydı bunlar , yani yeri doldurulamaz kanallarmıydı bilemiyorum.Şu anda var olan HD yabancı kanalları bile açıpta uzun süre izlemişliğim yoktur.Çünkü dil bilmeden bir kanalı izlemek, belgesel ve spor kanalları dışında pek mümkün değil.
    Sonuç olarak,gönül isterki dünyanın bütün kanallarını getirsinler,herkes istediği kanalı açsın izlesin.Ama bunun mümkün olamayacağı kesin.Epey eleştiriden sonra filmbox grubundan gelen kanallar memnun etmeli bence.Hele hele temel pakette hiç film kanalı yoktu.Sonuçta devlet kurumu olsada kablo tv bir ticari kuruluş.Üyelerden topladığı paralar-harcadığı paralar muhasebesinde + tarafta kalmaya özen göstermek zorundalar.Kalamasalar bile - tarafa fazla yıkılmadan ayakta kalmak zorundalar.Bütün kanalları getireyim, türkiyede 1 numara olayım, ama fiyatı da minimum 50 tl yapayım da diyemezsiniz.O zamanda ben şarlarım.Ne abi derim, ben 30 tl ye internet, teledünya temel paket izliyorum, benim kırk yıl otursam bakmayacağım kanalı getiripte benden niye 50 tl istiyorsun derim.Yani kısaca bir kurumu yönetmek sadece talep edilenlerden oluşmuyor.talep edilenleri gelen gidenle bir araya getirip oluşan denklemi de en az zararla çözmeniz gerek.
    Devlet ticari kurumlarının piyasayı mümkün olduğunca dengede tutmak gibi bir işlevleri de vardır.dünyanın kanalını getir ama fiyatıda şişir gitsin, millet ne halt ederse etsin mantığı da güdemezsiniz.Bu tür devlet kurumlarına da sadece bir tv kanalı gözüyle bakamazsınız.Ben teledünyanın sinema kanallarını emsal göstererek dsmarttan indirimli fiyata paket aldım.Teledünya, kablo net olmasaydı bu mümkün değildi, teledünya kablo tv olmasaydı meydan kurtlara kalacaktı.Olaya biraz böyle bakın.Bu sadece tv sektöründe değil diğer bütün sektörler içinde geçerlidir.Yani kablo tv nin verdiği hizmet aslında tüm halka verilen bir hizmettir.Sadece abonelerine değil, dsmarta abone olmaya çalışan vatandaşa bile faydası dokunmuştur.Örneğide bizzat benim dediğim gibi.Yani bir ticari devlet kurumu sadece üyelerine hizmet vermiyor,üyesi olmayan vatandaşa da bir hizmet sunmuş oluyor.Kablo tv yi, kablo neti, bir günde silin piyasadan bakalım ne olacak.Sadece üyeleri mi zarar görecek bundan. Hayır, taahhüt bitimi sonrası, superonline üyeleride,tivibu üyeleride, dsmart üyeleri de işte geriye kim varsa artık hepsi zarar görecektir.İsterseniz deneyin.Kaç santimlik kazıklara göğüs yada döt germek zorunda kalacağımızı o zaman anlar herkes.Ama biraz okuması yazması olanlar bunu gerçekleşmeden görmeli dostum.Ki okunanların, yazılanların bir faydası olsun değil mi.
    Eleştirilerimizi bu gerçekleride düşünerek, gözönüne alarak yapmalıyız.Bazı arkadaşların yaptığı gibi ,,Batsın bu teledünya,, mantığı ile değil.Dediğim gibi bu kurumun işlevi görünenin daha ötesindedir.
    Bu gün çenem düştü galiba, baya uzun oldu. özürrr.
  • arkadaşlar...filmbox paketinin kablolu yayına gelişine sevindim üstelik arthouse kanalında filmin sevişme görüntülerine rastladım hayret yahu güpegündüz erotizim yayını...
  • Bursa da

Docubox,Art hause,Fast fun box 2 gündür yayın yok
  • BTK raporu açıklandı AKN hız limitleri değişiyor

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU
    KARARI
  • quote:

Orijinalden alıntı: gderebasi

BTK raporu açıklandı AKN hız limitleri değişiyor

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU
    KARARI

Bu haber gayet güzel hocam ya.Nihayet yani.
  • merhbalar, cumhur45 haklısınız ,güzel bir özet geçmişsiniz.teşekkürler.
  • cumhur45 kullanıcısına yanıt
    Hakikaten sonunda ya, belirtilen degerleri adam akilli verirler umarim
  • gderebasi kullanıcısına yanıt
    Konusu burası değil ama burayı takip eden Uydunet kullanıcıları hakkında birkaç maddede olan gelişmeyi açıklamak isterim.

1. Öncelikle AKN'ler şimdi değil, 2019 yılının başında kalkıyor.
    2. Mayıs ayından itibaren gece 02:00 ve 08:00 arasında artık hiçbir kota uygulanmayacak, AKN aşılmış dahi olsa o saatlerde internet normal hızda olacak.
    3. Mayıs ayından itibaren AKN sonrası hızlar sabit 3 Mbps değil, mevcut internet tarifesinin hızına göre düşecek, 24- 50 Mbps hız alan kişilerin hızı AKN sonrası 16 Mbps olacak.

Bizi ilgilendiren 3 madde bu, ne AKN kotalarında, ne de fiyatlarda bir iyileştirme var. AKN sonrası internet hızının mevcut tarifeye göre düşmesi haricinde bir yenilik yok. 2019 yılına kim ölecek, kim kalacak da AKN'yi kaldıracaklar. Bu iyileştirmelerden sonra tarifelere zam getirmeyecekleri ne malum?
    BTK tam olarak Türk Telekom'a hizmet ediyor, başka bir açıklaması olamaz. Altyapıda bir eksiklik yok, sadece daha fazla para kazanmak için bu uygulama getirildi ve başarılı oldular.
    Biz Uydunet kullanıcıları zaten ayda 10 TL vererek 00:00- 09:00 arasında AKN'siz internet alabiliyorduk, şimdi o tarife kalkacaktır muhtemelen ve 00:00 yerine 02:00'den itibaren AKN'siz internet erişimim olacak, o 2 saat gerçekten önemli bir zaman kullanım açısından. Ayda 10 TL internet paketlerinin yanında yüksek bir para değil ama bu uygulama sayesinde muhtemelen parasını versek bile o 2 saati AKN içerisinden kullanacağız.
    İnternet tarifesine göre değişen AKN sonrası hızda 25 Mbps aboneleri şanslı fakat benim gibi 50 Mbps kullanan üyeler de sanırım 16 Mbps'ye düşecekler AKN sonrası, 1 Mbps hızımız fazla olsa 24 Mbps internet alabileceğiz AKN sonrası, kötü oldu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 7 Ocak 2017; 20:24:47 >
  • 
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.