Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1005. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.159
Cevap
275
Favori
3.120.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10031004100510061007
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla çok teşekkürler. Bende görüntü kalitesine çok önem veriyorum. Hatta sıfırını bulsam evdeki plazmanın yerine büyük bir CRT TV bile koyabiliriM: Biliyorsun hala en iyi görüntü kalitesi CRT'lerde.
  • resimdeki kanal listesi mesünüsü pozitekin aynısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

BİR TELEDÜNYA REZİLLİĞİ
    bugün telefonuma bir mesaj geldi aynen şöyle ""değerli abonemiz 10mb 50gb ekosınırsız tarifeye geçiş talebiniz sistemimize kaydedilmiştir.detaylı bilgi .....126""

ben zaten taahhütlü internet kullanıyodum ve taahhütüm bitmiş 22/10/2014 te yani ben artık serbesttim istediğim an kapatırım internetimi ama telefonuma gelen mesaj üzerine 126 yı aradım ve çalışan arkadaş benim 126 yı arayıp taahhüt yenilediğimi söyledi.ben salakmıyımki taahhüt yapayım.zaten o sorumluluğu yerine getirmişim yıllardır tıkır tıkır ödemişim faturalarımı ve şimddie istediğim zaman abonelii bırakabilecekken neden böyle bişey yapayım ben...
    ben güya arayıp taahhüt yenilemişim ama haberim yok böyle bişeyden.

haydaaaa benimde 24 Kasım'da bitiyor, önceden arıyım da bari aynı şeyi bana da yapmasınlar...
  • Arkadaşlar nat geo hd de türkçe dil seçenegi yok ne zamandır arayıp sordum en kısa sürede düzelteceğiz diyorlar. Konu hakkında bir bilgisi olan var mı

Next 12-hc kullanıyorum fabrika ayarlarına döndüm düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakiiin -- 25 Ekim 2014; 12:32:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompozer

quote:

Orijinalden alıntı: lizardking34
    menü görümlerini merak ediyorum benim için önemli doğrusu. epg menüleri filan özellikle. ornek gorsel var mı acaba siz denk geldiniz mi?

Teledünya'nın tüm cihazlarını kullandım ama örnek görsele sahip değilim. EPG'de Pozitek dahil tüm cihazları başarısız buldum, dahili LG TV'deki EPG menüsüne aşina olanların bu cihazlara alışması zor. Neta'nın menü görüntüsü hoşuma gitmişti. Pozitek sanırım menü görüntüsünde en kalitesiz olanıydı.

Forumda Neta için birkaç görsel var, konulardan derleyip ekliyorum.

https://store.donanimhaber.com/2c/3f/41/2C3F41308010F1F240DC6D168FAED7B8.jpg

https://store.donanimhaber.com/c6/6b/79/C66B79E14FA6ACDF8FB2D2D713744D06.jpg

Resimler Neta değil Pozitek menüsü resimleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: memory61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lektem
    Nasıl yani, HD kutuda en iyi cihaz, ta ilk başlarda verilen o gri Pozitek'ler mi? Ben de kanal geçişleri çok yavaş diye Neta'nın şu uçan kaçan, kayıt, timeshift filan yapan cihazından almayı düşünüyordum.

Özellik açısından Neta ve Next, Pozitek'e göre daha üstünler, görüntü kayıt gibi özellikleri sunuyorlar. Fakat benim için özellik değil görüntü kalitesi ve uzun süre kullanım önemli diyenlerdenseniz Pozitek cihaz en iyi görüntüyü sağlıyordu. Sadece görüntü de değil, Pozitek'ler çok uzun yıllar sorunsuz çalışırken Neta ve Next cihazları o kadar uzun ömürlü değiller. Pozitek'in görüntü kalitesinin daha iyi olma sebebi görüntü işlemcisinin daha iyi olmasıdır.

Pozitek'lerde ST Microelectronics tarafından üretilmiş dahili RISC tabanlı 32 bit ARM işlemci serisi kullanılmış. Özellikle OHC 3700C, OHC 1600C'den iki kademe üstte. Neta ve Next ise ALI grafik işlemcili.

ST Microelectronics tarafından üretilen işlemciler STI işlemci kıvamında, siyahlar siyah gibi renkli bölümlerden çok parlak değil. ALI işlemcilerin ise ne kadar vasat bir görüntüye sahip olduğunu sanırım forumda bilmeyen yoktur.

Next cihazdan ikinci el Pozitek OHC 3700 cihaza geçen bir kullanıcı olarak komposer arkadaşın yazdıklarına katılıyorum.
    İster uydu olsun,ister kablo yayın Ali işlemciler kadar dandik görüntüsü olan bir işlemci daha varmıdır bilemiyorum.
    İşin kötü tarafıda piyasadaki büyük çoğunluk cihazlarda Ali işlemci var.Benim gibi öncelikli kriteri görüntü kalitesi olanlar Next cihazdan uzak durun.

Bi dakkaaa. Benim hiremco uydum Ali işlemci.Skart bağlantısıyla aldığım SD görüntü kalitesi, Neta HD box un hdmi bağlantısıyla aldığım SD görüntü kalitesinden daha iyi.Yayının kalitesi düştükçe bu aradaki farkı daha iyi görüyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memory61
    Resimler Neta değil Pozitek menüsü resimleri

Resimler bana ait değil eklenirken Neta diye eklenmiş. Mesajımda bunu belirtmiştim.

O zaman Neta kullanıcıları güncel menü görüntüsünü paylaşıp @lizardking34'e yardımcı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

HDler yer açılsa ilk başvuracak kanallar bal kanalları bir de ne olduğu belli olmayan telefona dönüştü reklamları şimdilerde onlar. uydu biz de yok bizde olmayan birkaç kanal dışında izleyeceğim kanal da yok. Uyduda 500'ü buldu kanal sayısı ama kalite gittikçe düşüyor.

700 tane falan bulmuştu bende, 100 tanesi şifreli zaten, geriye ulusallar kalıyor onların dışında kalanlarında alayı çöp. Bir kaç shopping kanalı var biri HD onları da ekledim diğerlerini sildim tamamen. Yurt dışında da acaba uyduları böyle boş beleş kanallarla işgal etmek serbest miki.
  • Bu arada star hd ve Trace Urban 'nın gitme ihtimali varmış. Bol bol yabdaş tv izleriz artık

Ama diğer bir duyumum ise, uydu sistemine mi ne geçecekmiş öyle bişeyden bahsediyorlar. Yani dsmart ve digiturk gbi herhalde kartlı şekilde uydu alıcısından izleyebilecez heralde. Ve yine anladığım kadarıyla daha anca fizibilite çalışmaları bitmiş maliyet hesaplanmış ve hayata geçirilmemiş bir proje.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    varsa bile bizim kadar olacağını düşünmüyorum. o reklamlardaki ürünler satılmasa bu kadar reklam veremezler. demekki müşteri var,bir de bu duruma göz göre göre müdahale etmeme var.
  • Arkadaslar STARTV HD Teledunyadan Kalkmıyor Rahat Olun.Uzun Sureli Anlasma Yapıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hocam ben hd projeksiyonda hdmi bağlantıyla kullanacağım. tv yok maalesef. LG HW300G projeksiyon modelim.

O zaman kutu şart. Sizin 2 sene taahhütlü kampanyayı inceledim mutlaka yanında kutu veriliyormuş. Hediye kutu verileceği için önünüze Next ve Neta seçenekleri gelecektir, ikisi birbirinden çok farklı cihazlar olmamakla birlikte Neta biraz daha az sorun çıkartması sebebiyle tercih nedeni olabilir.

menü görümlerini merak ediyorum benim için önemli doğrusu. epg menüleri filan özellikle. ornek gorsel var mı acaba siz denk geldiniz mi?

Bildiğim kadarıyla seçenek meçenek yok. neta yı dayıyorlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bu arada star hd ve Trace Urban 'nın gitme ihtimali varmış. Bol bol yabdaş tv izleriz artık

Ama diğer bir duyumum ise, uydu sistemine mi ne geçecekmiş öyle bişeyden bahsediyorlar. Yani dsmart ve digiturk gbi herhalde kartlı şekilde uydu alıcısından izleyebilecez heralde. Ve yine anladığım kadarıyla daha anca fizibilite çalışmaları bitmiş maliyet hesaplanmış ve hayata geçirilmemiş bir proje.

star tvde onlardan değilmi zaten
  • Biraz once171 kanal oldu güncellm sonrasi.
    ama tekrar gunc gelip 167 te düştü

• quote:

2. el eski pozitek cihazların değeri en fazla 50-60 liradır. 2. el pozitek cihaz peşinde koşacaksanız daha fazla para isteyenlere para kazandırmayın. TV'sinde dahili DVB-C tunner olana kutu yerine mutlaka modül tavsiye ediyorum. Teledünya tarafından satılan (hediye edilen) hiçbir set-top box, kaliteli bir TV içindeki dahili DVB-C tunner kadar kaliteli görüntü vermiyor.

Yurtdışından bulup getirteceğimiz set top box'lar bizim Teledünya ile çalışır mı peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

2. el eski pozitek cihazların değeri en fazla 50-60 liradır. 2. el pozitek cihaz peşinde koşacaksanız daha fazla para isteyenlere para kazandırmayın. TV'sinde dahili DVB-C tunner olana kutu yerine mutlaka modül tavsiye ediyorum. Teledünya tarafından satılan (hediye edilen) hiçbir set-top box, kaliteli bir TV içindeki dahili DVB-C tunner kadar kaliteli görüntü vermiyor.

Yurtdışından bulup getirteceğimiz set top box'lar bizim Teledünya ile çalışır mı peki?

dvb-c'li set box'lar çalışır ama fiyatları yüksek.
  • pozitron marka revicerimiz bozuldu.
    conax modül almak istiyorum ama televizyonumda dvb–c yok, bunun yerine dvb–t var. tv 7 yıl önce aldığım sony kdl 40v3000

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsch

pozitron marka revicerimiz bozuldu.
    conax modül almak istiyorum ama televizyonumda dvb–c yok, bunun yerine dvb–t var. tv 7 yıl önce aldığım sony kdl 40v3000

dvb-c yoksa çalışmaz hocam ama var gibi gözüküyor. internetten baktım dahttp://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-specs/KDL-40V3000/listhttp://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-specs/KDL-40V3000/list iyice araştırın bence. sony'e telefon açın diyeceğim ama onlar bilmiyordur. lg modül çalışmaz demişti dvb-c olmasına rağmen modülle aldığımdan beri izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 26 Ekim 2014; 12:40:37 >
  • cemsch C kullanıcısına yanıt
    http://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-hn/prd-tvhc/bravia-safety-inspection/KDL-40V3000 hocam size bilgi araştırken bunu gördüm bu konuda bilginiz var mı bilmiyorum söyleyeyim dedim .http://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-hn/prd-tvhc/bravia-safety-inspection/KDL-40V3000
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler. verdiğiniz bilgileri pazartesi araştırıcam

• 
Sayfa: önceki 10031004100510061007
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.