Şimdi Ara

Kablo TV alıcım bozuldu, Turksat stoğunda cihaz yok?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta elektrik gidip geldi ve Kablo TV alıcım bozuldu. Turksat'ı aradım ellerinde sadece i-Kutu olduğunu, modemden kablo çekilerek kullanıldığını söylediler. Modem ile TV alıcısı farklı odada, aralarında kablo çekmek istemiyorum. Ayrıca TV kutusuna aylık 15 TL kira ödemek istemiyorum. Stoklarında ne Conax modülü ne de başka uydu alıcısı var, ne zaman geleceğini sorduğumda bilmiyoruz diyorlar.

Kablo TV yayınlarını almaya nasıl devam edebilirim?
    Smart Card destekli herhangi bir uydu alıcı alsam çalışır mı? Conax modül mü almalıyım? Hangisi daha ucuza hallolur?

• TVniz DVB C destekliyse ve Common Interface yuvası varsa conax modülü internetten alıp kablotv kartını modüle takarak, modülü de TV'ye takarak hizmet alabilirsiniz. Takmadan önce kablotv kartının kutunuza eslenip eslenmedigini sorun Türksata, eşli ise durumu anlatıp eslenmemis kart talep edin, değilse takip kullanabilirisiniz.

Smartkart destekli uydu alıcısı değil ama DVB C destekli ve smartkart girişli bir cihaz da yayınları almakta kullanılabilir ama tavsiyem conax modül.

Bir diğer ihtimal de kablotv kutusunu ikinci el satan birinden alabilirsiniz ancak öyle hizmet verirler mi bilmiyorum açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 25 Nisan 2020; 14:11:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TV'de DVB-C desteği var. Modül almak daha ucuza hallolur diyorsunuz öyleyse? Herhangi bir satıcıdan alabilir miyiz, geçmiş yıllarda sahte modüller ile ilgili şikayetler okumuştum.
  • Ben yakın zamanda modül kiralamıştım. Telefonla değil de direk abone merkezinden halletmeye çalışın bence.

• quad_65 Q kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben modülümü Türksat'tan kiraladım ancak herhangi bir conax modülün de çalışması gerekiyor.

Sahte modüller olduğu konusunda ben de şikayetler okuduğum için Türksat'tan kiraladım, orijinal ve sahte modüller hakkında bilgi sahibi değilim maalesef. KabloTV Ana Konuya sorabilirsiniz.

Ucuzluğu açısından bakıyorsanız eğer, eski KabloTV abonelerinin artan kutularını ikinci el almak da ucuza gelebilir. Almadan önce Türksata kullanıp kullanamayacağınızı sorun derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.