Şimdi Ara

Kablo Internetin Zayıflıkları ve bize faydaları...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kablolu bağlantı ile ilgili internette epeyce gezindim durdum.Merak ettim kablolu bağlantıda mümkün olup ta ADSL de mümkün olmayan şeyler
    nedir diye.ve buldum

Kablo da eğer uygun donanım varsa,yani bu iş için elveren bir donanım
    aşağıdakilerin yapılması çok kolay oluyor.

1) İstediğiniz zaman IP değiştirme :

Serverdan size DHCP tarafından atanan IP dışında da sizin isteğinize
    bağlı olarak kendinize yeni IP alıyorsunuz.Bunu şu anda bende
    yapabiliyorum.Bu KabloNET 'in bir açığı bence Yani istediğim
    zaman IP mi değiştirebiliyorum.Bunu merak eden arkadaşlar ICQ
    dan bana ulaşşsınlar lütfen.

2) İstediğiniz Zaman Hızınızı değiştirme (Uncapping)

Prensip şu gayet basit : Kablo Internet bağlantı sistemi DOCSIS denilen standarda uygun çalışır.Bu standarda göre modem kendi içinde bir konfigurasyon dosyası barındıracaktır.Bu konfigurasyon dosyasyında
    Modemin internete olan bağlantı hızları (Download / Upload) , aynı
    anda kaç bilgisayarın bağlanabileceği ve internete çıkabileceği,Modemin kendi Firmware upgrade ini hangi adresten otomatik yapabileceği gibi şeyler yer alır.Bakınız Kablo NET firmasının abonelerinin (128K olanlar) kullandıkları Konfigurasyon dosyası :

-----------------------------------------
    Main {
    NetworkAccess 1; ------> Network Bağlantısı Aktif
    ClassOfService {
    ClassID 1;
    MaxRateDown 128000; -------> En yüksek download(128Kbit)
    MaxRateUp 32000; -------> En yüksek Upload(32Kbit)
    PriorityUp 2; -------> Öncelik 2
    GuaranteedUp 8000; -------> Minimum Upload 1Kbyte (mış)
    MaxBurstUp 0;
    PrivacyEnable 0;
    }
    SnmpMibObject .1.3.6.1.3.83.1.2.1.5.1 = 2 --->Bunlar SNMP Kontrolleri
    ;
    SnmpMibObject .1.3.6.1.3.83.1.2.1.7.1 = 4 ---> SNMP Kontrolü
    ;
    MaxCPE 1; --------------> Bağlanabilecek bilgisayar sayısı 1
    CmMic df7495e7bb1b9d0f88f8801ab185354f;
    CmtsMic c94e9b6041b787ccca0cc6df941d39ae;
    /* EndOfDataMarker */
    /* Pad */
    }
    -----------------------------------------------------------------

Evet.Bir Kablo Modemin içinde barındırdığı Konfigurasyon dosyası budur.

......................................

1.Maddede anlatılanı ise bence herkes yapabilir.

Saygılarımla

• yane sen diosun ki modemin içindeki ayarlardan hızımızı deiştirebiliriz sana kim annattı bu hikayeleri bırak allah aşkına ya zaten servis sağlıyıcılar salak ya hiç bişiyi takip etmiolar 3. maddeyi bilmem başkasını hattı felan demişsin o konuda bir bilgim yok ama o da zor
  • Salak olmadıkları belli bunun için önlem alıyorlar zaten.Bakınız :
    SNMP Kontrolü yukarda ama sen bunları da silebiliyorsun dostum.
    Ayrıca Modemin Kayıtlarınıda siliyorsun hızını da abartmassan
    128 / 32 den 512 / 128 yaparsan o kadar kolay göze batmıyor.

3.Madde konusu nu düşünme bile son derece kolay yapılabilir.Motorola
    Surfboard'u olanlar için.

Saygılarımla
  • beylikdüzü bölgesine hangi kablo şirketi bakıyor ve en ucuz kablo internet baglantı ücreti ne kadar bilgisi olan var mı?
  • sevgili 440cdx mesajın illegal olan kısmını sildim umarım tekrar olmaz [frndsp]
  • O dediğin Uncap olayını 3 sene once yapsaydın belki çakılmazdı ama şimdi yap bak noluyo :)

600/k ile dosya cekerdim zamanında ...Ahh ah..neyse bu konular burda insanı gerer...Bence deneme bile!
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by jxoch</i>
    <br />yane sen diosun ki modemin içindeki ayarlardan hızımızı deiştirebiliriz sana kim annattı bu hikayeleri bırak allah aşkına ya zaten servis sağlıyıcılar salak ya hiç bişiyi takip etmiolar 3. maddeyi bilmem başkasını hattı felan demişsin o konuda bir bilgim yok ama o da zor
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Bence verilen bir bilgiye hikaye demeden önce araştırma yapmalısınız. Eskiden bu olay çok yaygındı, ama artık kontroller arttırıldı. Benim bir arkadaşımın aboneliği iptal edildi bu yüzden.
  • bir an yapayım mı falan dedim ama abonelik iptali falan gundeme gelirse kotu olur baya :) ayrıca cezası falan var mıymış?
  • dediğiniz gibi geride kaldı bunlar
  • uncap su anki verilen modemlerde yapılamıyor zaten arkadaşlar.
    hem yapsanızda tehlikeli bir iş.ilkinde hattı kesiyorlar ikincisinde abonelik iptali ve yasak işlem.. (burada öyle bakmayın hapisten filan sözediyorlar)....
  • Bir kere bandwidth kontrolü merkezden yapıldığı için ve de modeme yüklenen dosyanın sadece içeriğini değiştirebildiğiniz için, adı ile alması gereken hızı karşılaştırıyorlar ve fazla olanların hattı kapatılıyor..
  • aynen böyle bu işi yapanlarda, gece saat 01:00 ile 05:00 arasında yapıyorlardı. bu saatlerde STATUS a bakan yoqtu cunku ve LOG yoqtu. artık böyle şeyler yok arkadaşlar. yapmanız için ise modemininizin buna uygun ve eski tip olması gerekli. yapmak ise çok sakıncalı! cezası sadece abonelik iptali değil. tekrarında hapis cezasına dönüşebiliyor..
    uyarıdır...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.