Şimdi Ara

Kablo İnternet Coşuyor (5 kb/s upload 28 kb/s download - 256 kbps)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
4.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Upload/Download kesme konusunda şikayetleri olan arkadaşlar. Bu SS'yi uzunca süre bekledikten sonraki stabiliteden sonra aldım. Download surf'e bağlı olarak 25 ile 30 arasında deişiyor genelde 25-28 kb/s. Aynı anda 5 KB/S UPLOAD 256 ile bile paylaşım yapabilme şansını ve bu bağlantıyı stabil verdiği için kablo internete minnettarım...

29 ytl ile bu performans takdire şâyan Türkiye şartlarına göre

• 2 sene önce kablonet kullanıyordum , bahsettiğin stabilite o zamanda mevcuttu.Şuan sorun varmı bilmiyorum ama kablonet gerçekten sorunsuz..
  • 30ytlye 128Kbit hız arkadaşlar lütfen yapmayın. Adamlar 20Mbit den bahsederken. biz 128Kbite takdire şayan diyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: donanımahm

30ytlye 128Kbit hız arkadaşlar lütfen yapmayın. Adamlar 20Mbit den bahsederken. biz 128Kbite takdire şayan diyoruz.

19 ytl 128k. 29 ytl olan 256k kablonette. Elbette çağdışı hızlar bunlar ama elimiz mahkum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glyph -- 3 Mayıs 2007; 11:52:43 >
  • Malesef ben özellikle belirttim "Türkiye şartlarında" diye. Yoksa Almanya'da 16 Mbps için 30€ verirken millet bizim halimiz ortada. ADSL ile bu stabiliteyi ve upload değerini downloadla aynı anda yakalamak mümkün değil. (ADSL de kullanıyorum) Ve ADSL'de 49 ytl 256 limitsiz. Daha kalitesiz ve çoğunlukla kopan bağlantı bunun iki katı fiyatına.

ADSL 1 Mbps ile alınan pinglerden daha iyi ping değerlerine sahip kablo 256. Kablonet topicine speedtest.net denemelerini eklemiştim, ilgilenen arkadaşlar oraya bakabilirler. Japonya testinde 230 kbps download 55 kbps upload ve 350 ping aldım 256 kablo ile, 1 mbps adsl ile Japonya testini yapan arkadaşlar 130 kbps download 140 kbps upload ve 350 ping aldılar. Siz düşünün...
  • Ewt bende emule da hiç uğraşmıyorum upload ı kısıyım yok kırek yapıyıom yoknetlimiter kullanıyım. Hiç gerek yok. Ayrıca son zamanlarda uploaad etmeden tek serverdan download yaparken ortalama 30KB/sn ile indiriyor ADSL max gördüğüm 27-28KB/sn idi.
  • Kesinlikle! Evimde iki internet ar biri 256 kablo diğeri 256 adsl. Rapid share'den bir dosya indirmem icap etti. Önce ADSL ile indirmeye başladı, dosyanın 1 MB kadarı geldi 12-13 kb/s'yi geçmedi. Kabloya bağlı PC'deki eMule'ü kapadım ve direk kabloya geçirdim laptopu wifi olarak. Aynı dosyayı aynı Rapid server'ından indirdim tamamı 29-30 kb/s ile geldi. Aradaki fark ortada...
  • Türkiye şartlarında adlse alternatif daha iyi bir seçenek bulunması bile güzel.
  • 256 kbps sınırsız adsl de sahibim ve 1024 ile 2048 kbps hızlarındaki arkadaşlarımın wifi şifrelerinide biliorm ama 1024lük arkdşmın en iyi hız testi 700kbps lerde gezio daha ne diim :)

2048 ilede downloadda 140 150 üzerine ne yazıkki göremedik :) belki 150 bile deil :)
  • An itibariyle yaptığım hız denemeleridir. 256 ADSL ve 256 kablo karşılaştırmalı.

Kablo ile Frankfurt Almanya testi

ADSL ile Frankfurt Almanya testi

Kablo ile Washington ABD testi

ADSL ile Washington ABD testi

Kablo ile Yokohama Japonya testi

ADSL ile Yokohama Japonya testi

Kablo ile İstanbul Türkiye testi

ADSL ile İstanbul Türkiye testi

Ping süreleri özellikle dikkat çekici... Online oyun oynayacak arkadaşlar için kablo internet biçilmiş kaftan...

• vavalla şöyle reklam yapmayın yarın 10 kişi aaa kablo coşuyomuş geçiyim diycek 10 gün sonra 1000 kiş idaha başvurcak o zaman halimiz nolcak Kablo internet Düşüyor diye başlık mı açıcaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThisisaNightmare

vavalla şöyle reklam yapmayın yarın 10 kişi aaa kablo coşuyomuş geçiyim diycek 10 gün sonra 1000 kiş idaha başvurcak o zaman halimiz nolcak Kablo internet Düşüyor diye başlık mı açıcaz

komik olma. amaç zaten burda daha fazla insanın kablo internete geçmesei ve telekomun tekelinin kırılması.
  • kablonet heryerde olsa, herkes geçer ama gel görki yok. telekoma mahkumuz.
  • ßen de kablonete geçmek istiyorum ama kablonet buraya hizmet vermediği için geçemiyorum
    haksızlık ama
    Ücra biryerde olsam neyse de Konyaaltı/Antalya
  • daha istanbulda bile heryerde yok orda nasıl olsun
  • Türkiye'deki internetin haline bak, 28 Kb/s'a sevinir hale gelmişiz...

Yazık, gerçekten çok yazık!
  • @salpyilmaz
    kablo interneti çok övmüşsün,bu yazdıklarını okuyup kablo internete geçecek arkadaşlarda olacaktır,ama ben onlar için bir kaç şey söyleyeyim.Ben yaklaşık 1 ay önce geçtim ve şu anda çok pişmanım.Öncelikle 256 kb ile dh başka site sayfalarını çok zor açabiliyorum.Kullandığım modem yeni aldığım motorola 5100.ADSL kullanırken 256kb ile çok rahat sayfalr açılabiyordu.Müşteri hizmetlerini aradığımda sinyalleriniz normal diye başlarından savıyorlar,halbuki normal değil downstream 25.1 dbmv,upsteram 41.3 dbmv.Arıza kaydına gelen sözüm ona teknisyenlerde ,yani taşeron firmalar son derece bilgisiz.Kuruluma gelip eve son derece çirkin şekilde kablo çektikten sonra akşama kadar sinyal gelmezse tekrar arıza kaydı verin diyerek gittiler.Sinyal gelmeyip tekrar aradığımda gelen ekipler internetin karşı daireye verildiğini şans eseri bulup düzelttiler,fakat sinyal değerlerini ayarlıyamadılar.Dediğim gibişu anda nete zar zor giriyorum.Sözüm sana değil ,sen memnunsun belliki.Amacım insanların bunu çok cazip bir fırsat olarak görmemeleri.Şu anda işlerimden dolayı ilgilenip kapatamıyorum,ama ilk boş zamanımda iptal ettireceğim ve adsl ye döneceğim.ADSL de hiç bilmediğim sinyal vb. değerlerini kablo internet sayesinde öğrendim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Cleatur

@salpyilmaz
    kablo interneti çok övmüşsün,bu yazdıklarını okuyup kablo internete geçecek arkadaşlarda olacaktır,ama ben onlar için bir kaç şey söyleyeyim.Ben yaklaşık 1 ay önce geçtim ve şu anda çok pişmanım.Öncelikle 256 kb ile dh başka site sayfalarını çok zor açabiliyorum.Kullandığım modem yeni aldığım motorola 5100.ADSL kullanırken 256kb ile çok rahat sayfalr açılabiyordu.Müşteri hizmetlerini aradığımda sinyalleriniz normal diye başlarından savıyorlar,halbuki normal değil downstream 25.1 dbmv,upsteram 41.3 dbmv.Arıza kaydına gelen sözüm ona teknisyenlerde ,yani taşeron firmalar son derece bilgisiz.Kuruluma gelip eve son derece çirkin şekilde kablo çektikten sonra akşama kadar sinyal gelmezse tekrar arıza kaydı verin diyerek gittiler.Sinyal gelmeyip tekrar aradığımda gelen ekipler internetin karşı daireye verildiğini şans eseri bulup düzelttiler,fakat sinyal değerlerini ayarlıyamadılar.Dediğim gibişu anda nete zar zor giriyorum.Sözüm sana değil ,sen memnunsun belliki.Amacım insanların bunu çok cazip bir fırsat olarak görmemeleri.Şu anda işlerimden dolayı ilgilenip kapatamıyorum,ama ilk boş zamanımda iptal ettireceğim ve adsl ye döneceğim.ADSL de hiç bilmediğim sinyal vb. değerlerini kablo internet sayesinde öğrendim.

sinyalin gerçekten sorunlu gibi bende 512 var 60 download 10 upload aynı anda sayfa açılıyo 256 adsl den sonra oldukça rahatlatıcı.

• @Cleatur

Gerçekten durumuna çok üzüldüm. Taşeron firmalar malesef her zaman kaliteli olmayabiliyor. Müşteri hizmetlerinin başlarından savmalarını da yakıştıramadım. Bu güne kadar müşteri hizmetlerinden gayet tatminkar yardım aldım 2 sene adsl kullanmış biri olarak. Bilgisiz teknisyenlerin saçma kurulumu olmamış olsaydı emin ol ki bağlantın stabil bir şekilde sağlanacak. İşlerinden vakit bulabilirsen biraz da sert çıkarak bu işi çözmelerini istemeni öneririm. En azından yerinde olsam bunu yapardım...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.