Şimdi Ara

kabızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öğrenci oldum için takip edebildim bi diyet olmuyor
    pratik çözümü olan varsa lütfen yardım edin

• kuru kayısı (siyah olanları daha lezzetli) ve kuru incir (özellikle incir ) ye işlem tamam
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı. olay bitmiştir
  • quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

kuru kayısı (siyah olanları daha lezzetli) ve kuru incir (özellikle incir ) ye işlem tamam

denemem mii...
    keşke işe yarasa
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ceylan.

2 yemek kaşığı zeytinyağı. olay bitmiştir

şimdi bu zeytinyağını nasıl tüketmem gerekiyor
    sabah 2 kasık mı yoksa
    zeytin ekmek karışık falan mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: şizofreen

quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

kuru kayısı (siyah olanları daha lezzetli) ve kuru incir (özellikle incir ) ye işlem tamam

denemem mii...
    keşke işe yarasa

yarar yarar senelerdir bizzat deneniyor bi kavanoza koy kuru beslendiğini düşündüğün öğünlerde önce sonra fark etmez 3-5 tane at özellikle incir ye o kadar , incirin yanında ceviz felan olupta çok kaçırma ters tepki yapmasın

• sinameki otu aldım nasıl içeçecem deniyen var mı?
    kabızlıga iyi geliomuş
  • kayısıyı aç karna içip ardından 2 bardak su içeceksin yarın sabaha tuvaleti tıkarsın
  • Kayası + Light süt eczanedende musilaks al 1 tanede ondan at ağzına sütle bir iç. 1.5TL mi neydi. Tuvalette feci şeyler olursa ben sorumlu değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karos N. -- 24 Ocak 2009; 23:01:42 >
  • en saglıklısı bol bol lifli gıdalar tüketmeniz.Mesela fiber choice diye bir gıda destek ürünü alıp hergün kullanırsanız bagırsak düzenli çalışmaya başlar ve kabızlık sona erer.
  • Kabızlık yapmayacak yiyeceklerin yanında Daflon isimli ilacı al. Gaita (pok) yumuşatıcı özelliği var.
  • quote:

2 yemek kaşığı hemde

hocam arkadaşlarında dediği gibi sabah açkarna 2 kayısı
  • ezaneden alınan kabızlık ilaçlarıyla ilgili barsakları tembelleştirir diye duyumlarım olmuştu
    musilaks da öylemi bilgisi olan var mı?

2 gündür kuru kayısıyı çerez gibi suyla beraber tüketiyorum yemekten önce ve sonra hala bi etkisi olmadı:(
  • sızma zeytinyağını tavsiye ederim, nasıl tükettiğinin önemi yok yeterki günde birkaç kaşık tüket, ister ekmeğini ban ister direk iç (içebilirsen tabi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

sızma zeytinyağını tavsiye ederim, nasıl tükettiğinin önemi yok yeterki günde birkaç kaşık tüket, ister ekmeğini ban ister direk iç (içebilirsen tabi)

Hemoroidli günlerimi hatırladım. Bir çay bardağı zeytinyağını bi dikişte içerdim sonra bardak bardak su...
  • quote:

Orjinalden alıntı: şizofreen

quote:

şimdi bu zeytinyağını nasıl tüketmem gerekiyor
    sabah 2 kasık mı yoksa
    zeytin ekmek karışık falan mı?

yav direkt 2 kaşık zeytinyağını yutacan zaten çok da faydalı diye biliyorum zeytinyağı

kabızlığa birebir.sen beni dinle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ceylan. -- 25 Ocak 2009; 17:20:49 >

• dostum sebze ve meyveyi eksik etmiceksin.her gun en az bir kere salata yiceksin.salatadan zeytin yagi eksik etmiceksin..2-3 gune duzelir tamamen.
  • Havuç ye.bendede o sıkıntı vardı.hersabah düzenli aç karnına 1-2 tane havuç yersen 1 haftada bişeyin kalmaz.Çok şükür şimdi iyiyim.
  • sanırım benim kabızlık problemimin sebebi farklı
    sebze meyve günlük olarak tükettim yiceklerden dir
    günde 1.5 lt sadece su tüketirim...
    kuru kayısı yememe ramen hala bi düzelme göstermedi:(
    doktora gidecem
  • Sinameki çayını normal çay yapar gibi yapıp içiyorsun.

Bende gerektiğinde işe yarıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.