Şimdi Ara

Kabininde en çok takırtı-cızırtı-ses olan otomobiller (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
4.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayret kimse lada samara dememiş... araba azıcık bozuk yolda giderken , araç içindeki iki kişi birbirinin konuştuğunu duyamıyor arabadan gelen sesler yüzünden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Fiber

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

AStra H

2008 astra h sedan düşünüyoruz, çok mu tıkırtısı?

Dişli asfaltta tıkırtı ve cızırtı bol, kaymak asfaltta motor sesi haricinde ses yok...
  • bu konuda mitsubishi coltun eline kimse su dökemez, motor, rüzgar, lastik uğultularıda bonus, arabada yalıtım namına birşey yok ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanthomaz

quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Ford Focus 3. Bununla ilgili özel konu açacağım.

herkesin sessizliğine vurgu yaptığı araç neden böyle söylediniz

Yol ve rüzgar sesi acısından özellikle bir önceki kasaya gore cok sessiz.
    Bagajda solda bir kapak var. Onu açınca kaporta ile bagaj bölümünün arasında kalan yalıtım malzemesini görünce şaşırmıştım. Gercekten bu konu üzerinde çalışılmış.
    Ancak mıcırlı yol ya da kalitesiz asfalt yollarda on konsoldan gicirti geliyor. Ben de maalesef bu konuda inanılmaz pimpirikliyim :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: khanthomaz

quote:

Ford Focus 3. Bununla ilgili özel konu açacağım.

herkesin sessizliğine vurgu yaptığı araç neden böyle söylediniz

Yol ve rüzgar sesi acısından özellikle bir önceki kasaya gore cok sessiz.
    Bagajda solda bir kapak var. Onu açınca kaporta ile bagaj bölümünün arasında kalan yalıtım malzemesini görünce şaşırmıştım. Gercekten bu konu üzerinde çalışılmış.
    Ancak mıcırlı yol ya da kalitesiz asfalt yollarda on konsoldan gicirti geliyor. Ben de maalesef bu konuda inanılmaz pimpirikliyim :(

dizel mi?

• Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: competentt

Bir çok yönden memnun olsamda Getz bu konuda oldukça iddialı. 120'den sonra araçtakilerle el kol işaretleriyle anlaşıyoruz :)

• emin olun bendeki tesisatı koyacagım hiçbir araç eskisi gibi sessiz olmaz... KESİN BİR YERİ TIKIRDAR...
  • Plastik malzemeli trimler ses yapar bunun önüne geçilemez çoğu marka direk tasarıma gider, ses izolasyonu yada yalıtım çalışması (prosesi) süreçleri yerine "MALİYET UCUZLATMA" şüreçleri olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

kia cerato içeri neredeyse hiç ses almıyor ve içerdede lakırtı tıkırtı hiç yok..zaten sesden nefret ederim

velakin o sert süspansiyonu adamı hoplatıyor..

ve iddaa ediyorum nerdeyse sıfır ses..

Evet cerato bu konuda en başarılı c segmenti araç diyebiliriz, aynı sessizlik kardeşi elantra'da yok. Sert süspansiyon olayı biraz göreceli, benim sonata daha sert süspansiyona sahip ama beni çok rahatsız etmiyor. Eşimin getz'i çok gürültü alıyordu, yaptığım izolasyon ile ciddi ölçüde sessiz oldu.

http://resim.hyundaiclubtr.com/?di=5CLX
    http://resim.hyundaiclubtr.com/?di=M9V9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSC Elektronik -- 11 Ekim 2013; 12:40:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: monoto

quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

quote:

Orijinalden alıntı: muratdinc1

DSG'li bir vw...

Kesin biri vw yazmıştır dıyerek girdim şaşırtmadın. Yazılmamış olsa her mesaja vw yazanlardan bırını çağırıp yazdırtıcaktım

Siz çağırmasanız ben kesin çağırırdım. Kesin bu konuyuda vw yi yerin dibine sokmak için kullanacaklardır. Bunların akşama kadar Dh taki görevleri bu zaten. Bari baştan gazlarını alalımda sonra patlamasınlar.

Ben yazdım zaten ama bu aracı kullanan birisi olarak şimdi benim görevim bu mu

• valla bizim şirket doblolari fena gicirdiyor ama o da normal heralde arabaların sırtında sürekli 1 ton yük var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet

benzinlisi var o sesler yok. bi tek arka sol hoparlör bas ayarı yanlışsa sapıtıyor.

bi de şöyle bir şey var. montaj esnasında işçiler vida sıkmayaçok özen göstermiyor.mesela stop lambaları sallanıyordu sıktırıldı.

dizellerdeyse dikiz aynasından ve bazı yerlerden ufak ses gelebiliyormuş. dizelin vibrasyonu farklı oluyor biraz. focus clubta bu konuya değinmişler. çözüm ve öneriler yazmmışlar çeşitli yerlere
  • fiorino, ah tıkırtılarında olmasa...
  • Tıkırtı konusunda Hyundai Accent Era çok başarılı. İçeri öyle bir motor sesi ve lastik sesi alıyorki tıkırtı mıkırtı duymanıza imkan yok...
  • Peugeot 407... Yıkırtı, çıtırtı, gıcırtı; Allah ne verdiyse hepsi mevcuttu araçta...

Sayesinde iç mekan ses tespitinde uzmanlaştım, artık en ufak bir ses bile rahatsız ediyor beni herhangi bir araçta...
  • araç konforlu olmasa da olur, çok atak olmasa da olur, ama hiç tıkırtı sesi gelmesin. hiç hoşlanmıyorum.
  • Clio 4 un icine binmeden konuya yorum atmayin bagajdan tutun kadranlarin oraya ve hatta cam yari acikken camdan bile ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 96 Lada niva vardı köye gidip gelmeye kullandığımız. Lpg tüpü olduğundan son susturucuda sökülmüştü. Yanımdakini duyamıyordum.
  • konsolu çatlak bir yumurta accent :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.