Şimdi Ara

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
17
Favori
23.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar İstanbul içi metrobüs güzergahında,benim işlemcinin o.c. potansiyelini,kendi sisteminde veya benim sistemimde test edebilecek olan arkadaşlar varmı ?
    Kendi evimde de ağırlarım sorun olmaz.
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    amd fx8350 beni geçecek zor bulunur sanirim custom sivi soğutmayla kullanan varsa ancak o geçer sanirim ama forumda daha görmedim amd fx8350 custom soğutmayla kullanan benim sistem custom yakin değerler veriyor zaten.dün yeni anakartim asrock fatal1ty 970 ile bi kaÇ overclock denemesi yaptim şahane kart 4.8ghz stok voltaj ile çıkıyor ve üstelik biosta dan overclock mode secebiliyorsunuz fsteam die programi var orada bu amd turbo boost artiran normalde 4,2ghz cikarken ayni voltajla 4,8ghz anakart ayarliyor şahane watch dog ultra ayarlarda 1080p monitörüm ekran karti overclocksuz 4.8ghz ortalama 80fps aldim saatlerce oyun oynadim mavi ekran felan almadim batman arkam origins 4k dsr ile ortalama 35-40 fps aldim.ama fbs biraz artirim yapiyor sanirim ramleri elle biostan ayarlamak gerekiyor sadece.5ghz üstü denemelerimde oldu ama biosta bi ayar var bulamadim kapatmam gereken sanirim prime95 kisa test denediğim mavi ekran değil ama eror veriyor sadece tek çekirdek yüke bindiriyor arastiyorum bulamadim bulduktan sonra 5.5ghz cok rahat olacak gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 12 Mayıs 2015; 17:32:52 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    yapıstır tabi 5,5 neden olmasın
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    senin değerlermi bu hocam
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Güzel değerler delidle 5ghz i bulur
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt

dikakt et dostum 5,5 ghz denerken böyle olmasın
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=ejmJahCRy-U

böyle olmayalimda ona raziyim
  • Intel Core i5 4690K 4.5GHZ CPU 1.13v / 4.5 GHZ CPU Cache 1.2v

Batch#: L422B771 - Made in Malaysia

Testteki soğutucu Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme & 2x TR TY-143 Extreme 130CFM Fan (700rpm) ile sıcaklıklar max 58C. Mevcut soğutucumla (Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme & 3x TR TY-143 Extreme 130CFM Fan) aynı testi gerçekleştirmedim fakat sıcaklıklar ile 4-5C daha aşağı inecektir.

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^

• ßekir kullanıcısına yanıt
    ekliyorum
  • Intel Core i5 4690K 5GHZ CPU 1.385v / 4.5 GHZ CPU Cache 1.2v

Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme & 3x TR TY-143 Extreme 130CFM Fan (Silent Mode - 600 rpm)

• degistiriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel Core i5 4690K 5.1GHZ CPU 1.488v / 4.5 GHZ CPU Cache 1.2v

• Bayadır OC aktif değil ama,

3570K

4.4 ghz

Voltaj 1170 miydi tam hatirlayamadim :)
    Editlerim.SS lazım mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnqelTR kullanıcısına yanıt
    tam olarak yazarsak iyi olur hocam
  • Cehaletime verin 4,5 4,7 felan tamamda 5 ve hatta 6 küsür gördüm günlük kullanımda 5 ve üstünde kullanan arkadaş neyle soğutuyor o işlemciyi.
    Bir dönem LN2 ile o değerleri sırf test amaçlı görüyorduk neler oldu orda öyle 3 senede ben evlendikten sonra..
    Usta nerde bunun stress testi :)

Veya Cinebench sonuçları? Bende masaüstüne 5ghz gelebiliyorum 5820K ile :)
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Bu işlemciye delid işlemi uygulamadan o voltajda hava soğutmayla stres testi yemez
    Zaten konuya stabil değerler yazılıyor hocam.Yoksa 5GHZ ile CPUZ görüntüsü almak zor değil :)
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    Stabiliteye değineceksen herkesin aşağıdaki SS'de yer aldığı gibi, OCCT Linpack testinin 1 saatini tamamlamış ve hala devam ederkenki ekran görüntüsünü göndermesi gerekir

Yapılan overclock işlemine %100 stabil diyebileceğin en sağlam testtir kendisi

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.