Şimdi Ara

K'nex KNEX yaratıcılığın dibine vurun.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
9
Favori
36.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Resmen şansına nereye geldim bununla uğraşanın olduğunu bile bilmiyordum

Lego ve ya Knex ile uğraşmak istiyorum yeniden. Knex'e başlamak istesem bulabileceğim bir adres var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Arkadaşlar Resmen şansına nereye geldim bununla uğraşanın olduğunu bile bilmiyordum

Lego ve ya Knex ile uğraşmak istiyorum yeniden. Knex'e başlamak istesem bulabileceğim bir adres var mı ?

Konuyu görünce ben de yazmak istedim. Yıllardır k'nex seti edinemedim. Klasik bir set istiyorum ama parça sayısı bol olmalı. ebay de bolca var ama kargo parası acayip yüksek olduğundan sıcak bakamıyorum.
  • benim zamanıma denk gelmedi hiç oynamadım ama denemek istiyorum türkiyede getiren firmalar varmış ama şimdi kalmamış galiba
    bi tanıdıkla getirmek lazım ama bu ara dışarı giden de yok
    baya uğraşanı da varmışhttp://www.instructables.com/id/The-Official-Guide-for-Building-Knex-Ball-Machines/
  • quote:

Orijinalden alıntı: odemiriz

benim zamanıma denk gelmedi hiç oynamadım ama denemek istiyorum türkiyede getiren firmalar varmış ama şimdi kalmamış galiba
    bi tanıdıkla getirmek lazım ama bu ara dışarı giden de yok
    baya uğraşanı da varmışhttp://www.instructables.com/id/The-Official-Guide-for-Building-Knex-Ball-Machines/

Yurt dışından gelen insanlar yakalayabiliyorum fakat bu tarz büyük kutulu oyuncaklardan istemek pek içime sinmiyor. Yurt sathında satan birilerini yakalamak gerekiyor. Zamanında kallavi büyüklükte bir set vardı açık artırma sitesinde ama 150 TL'ye kadar yükselince alamamıştım.
  • turuncu çantalı setten vardı bende gerçi hala varda evin bi köşesinde ayda yılda bir aklıma esince uğraşıyorum yine.zamanında ne kuleler,köprüler arabalar vs yapardık.Hala uğraşan var mı forumda
  • zamanında yeniyüzyıl gazetesi verirdi günde iki üç gazete aldığım olurdu
    evde şimdi aradım da bi 100 parçası falan duruyor. ama evde ufak kardeşim var ve bu zevkten mahrum kalmasını istemiyorum.
    ülke sınırları içerisinde k'nex satan yerler var mıdır acaba
  • http://www.knexusergroup.org.uk bu sitede buldum. Türkiye'ye de gönderim var (Europa kısmında) acaba güvenilir midir? Önce siz alın, oluyorsa ben de alırım.
  • Bu site iyiymiş. Ama ebay üzerinden de alınabiliyor sonuçta. Kargo ücretleri şişirmese çok uygun fiyata K'nex seti alınabilir.
  • Türkiye'ye 12 € diyor, bence iyi
  • Ya ben de merak sardim buna yapip satmayi dusunuyorum iyi para eder

Motorlu araba yapilabilirmi bunda?

800 Parcalik setler varmidir 2. El bulabilecegi , ama tek bir modele bagli olmaya turlu turlu seyler cikabilen bir set ariyorum.
  • Adam gibi satışını yapan olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .i. -- 26 Mart 2012; 21:07:49 >
  • bendede knex var. bi kutunun icinde almıstık. ama arac yapım talimatlarını gosteren kagıt vardı, o kayboldu. simdi hicbisi yapamıyorum. eger bi arkadasda varsa resmini cekip koyabilir mi? yada nette resmi varsa koyabilir mi? oda olmadı nerden bulabilecegimi soylerseniz sevinirim:) (kagıdı nerden bulabilecegimi, netten vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüznü Şenlendiririm

turuncu çantalı setten vardı bende gerçi hala varda evin bi köşesinde ayda yılda bir aklıma esince uğraşıyorum yine.zamanında ne kuleler,köprüler arabalar vs yapardık.Hala uğraşan var mı forumda

ben hala ugrasıyorum:) ama arac yapımı icin talimat kagıdını kaybettim. bilen varsa soyleyebilir mi? yada kendisinde varsa resmini cekip koyabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andorid

quote:

turuncu çantalı setten vardı bende gerçi hala varda evin bi köşesinde ayda yılda bir aklıma esince uğraşıyorum yine.zamanında ne kuleler,köprüler arabalar vs yapardık.Hala uğraşan var mı forumda

ben hala ugrasıyorum:) ama arac yapımı icin talimat kagıdını kaybettim. bilen varsa soyleyebilir mi? yada kendisinde varsa resmini cekip koyabilir mi?

hocam nette var bi çok site , bayadır ilgilenmiyorum zaten yatıyolar.

http://lmgtfy.com/?q=knex+instructions
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Andorid

quote:

hocam nette var bi çok site , bayadır ilgilenmiyorum zaten yatıyolar.

http://lmgtfy.com/?q=knex+instructions

saolun hocam çok yardımcı oldu bana :)) Bir de benim K'nex motorum bozuldu sonra da kayboldu. onu Ankara' da bulabileceğim yer var mıdır???
  • quote:

Orijinalden alıntı: XR9

Geçenlerde evin bi köşesinde buldum. Hemen bi kule yaptım ama paslanmışız. Pek estetik olmadı

K'nex  KNEX yaratıcılığın dibine vurun..

Sizin Parçalar çokmuş :)
    Benim abimden kalma bi set var. Bi kutunun içinde almışlar siyah kutu.
    Ama parçalar çok az. Ankarada alabilecek yer bulsam alıcam ama bulamıyorum.
    Mağazalardan bulabilirsem alacağım. şimdi çok daha yeni modelleri çıkmış. Arabalar, helikopter yapıp yapıp bozardım:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Ben buna benzer bir mekanizma tasarlamaya çalışıyorum. Yapacağım tasarımın çalışıp çalışmayacağını görmek için bunun gibi bişey arıyordum. Nasıl temin edebilirim acaba?

kertenpelex diye bir site var. 260 TL ye 1303 parçalık set felan var ama internet üzerinden mağazadan satış yapan bir yer bulsam alacağım.

Eğer internet üzerinden alış-veriş yapacaksanız Kertenpelex sitesine bir bakın derim
  • İnternetten alış-veriş yapacaksan Kertenpelex diye bir site var oraya bakmanı tavsiye ederim. 1303 parçalık setler 259 TL

Ayrıca eğer mağazadan satış yapan bir yer bulduysan yardımcı olurmusun
  • Baya zaman geçti gerçi ama şu aralar bunlara ayıracak param kalmadı. Açıkçası yerçekimi ve denge ile kendi kendine sürekli dönebilecek bir mekanizma düşünüyorum. Bikaç faklı alternatif var kafamda. 3D CAD programlarıyla biraz çizdim. Ancak gerçek hayatta döner mi denemem gerek. Bunun için de sürtünmesi düşük bir sisteme ihtiyacım var. İlerde artık. Şuan için yeğenlere hediye etmek için aradığım şey ise yukarda verdiğim oyuncak. Küçüklüğümde vardı ama şimdi hiçbir yerde bulamıyorum.

K'nex  KNEX yaratıcılığın dibine vurun.. K'nex  KNEX yaratıcılığın dibine vurun..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.