Şimdi Ara

JVC Projeksiyonları - ANA KONU - (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
11
Favori
13.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coffee ye çıkamıyorsanız en azından Carbon alın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giriş seviyesi DLP projeksiyon fiyatına HDMI kablo vay be
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    CARBON VEYA VODKA DA OLABİLİR JVC Projeksiyonları - ANA KONU -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 23 Mayıs 2017; 20:20:31 >
  • Ben Choclate ve Carbon kullanıyorum. Vodka ile Carbon arasındaki farkşar o kadar fazla değil o sebeple carvon seçmiştim. Ama coffee bambaşka birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HI-DEF-MAN -- 23 Mayıs 2017; 20:20:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    BENDE 1 ADET 1M AMFİ VE BLURAY ARASI CHOCALETE MEVCUT , PRO İÇİN ELİMDEKİ MEVCUT 8M PEARL YERİNE TAVSİYENİZ ÜZERİNE 2M CARBON OLSUN TEŞEKKÜRLER JVC Projeksiyonları - ANA KONU -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05E683A58 -- 23 Mayıs 2017; 20:35:30 >
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
  • Benim 30mt lik kablodan pahalı valla.

Bu arada, içinde Audioquest modellerinde olduğu alttaki şekilde bir test mevcut.

JVC Projeksiyonları - ANA KONU -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 23 Mayıs 2017; 21:2:45 >
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Audioquestin diğer modellerinin testi mevcut mu ?
  • Malesef, bazı daha uzun metrajlı kablolara yapılan bazı testler var bunun dışında. Ordaki kablolar da pek Türkiye de bulunabilecek gibi değil.

Bu teste göre Audioquest iddiasını gerçekleştirmiş, 8-10 metreye kadar her türlü 18gbps taşıyor yani. Bunu iddia edip yapamayan çok kablo var. Ama o fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 23 Mayıs 2017; 22:48:59 >
  • Bunların tamamını ve fazlasını supra 2.0 kablo ile yapıyorum 10 mt mesafede sıfır sorun

Muazzam sonuc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aa burda ne buldum enteresan bi şeye benziyor http://www.mycablemart.com/store/cart.php?m=product_detail&p=7031 birde bunun 10 bit destekleyeni bulabilsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 24 Mayıs 2017; 0:7:10 >
  • Ben de tamamını yapıyorum, hem de 30 metrelik kabloyla. Ülke sınırları içerisinde fiber optic HDMI kullanan tek kişi olabilirim.

Kablodan kaynaklı "0" sorun.

Kablo dışında 1-2 sorun var ama, onları da sana sorucam tekrar bir ara üstad, başka konuda ama.
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Yanlız değilsin kardaş garibime giden unlü kablo üreticilerinde olmaması ve türkiyedeki hifi dukkanlarının bile bundan haberi olmaması

• 4k oynatıcı xbox one s film 4k uhd karanlıklar ülkesi denediğim kablolar supra met b serisi 1 m ve wire world ultra violet 7 hdmi 15 m jvc rs 500 information görüntüsü (her iki kabloda) JVC Projeksiyonları - ANA KONU - bu görüntüde her iki kabloda x box one s ara yüzü 4k tv ayrıntıları information JVC Projeksiyonları - ANA KONU -JVC Projeksiyonları - ANA KONU -JVC Projeksiyonları - ANA KONU -JVC Projeksiyonları - ANA KONU -

• burdada bir günlüğüne evime konuk olan sony 550 es oynatıcı aynı film aynı denediğim iki kablo aynı iki kablodada information görüntüleri xbox ones ve sony 550 es JVC Projeksiyonları - ANA KONU - xbox ones tv ayrıntıları infomationJVC Projeksiyonları - ANA KONU - buda sony infarmation JVC Projeksiyonları - ANA KONU - paranıza kıyarsanız bu iki kabloyuda gönül rahatlığıyla kullanabılırsınız her iki cihaz her iki kablo ok 15 m wireworld le 1m supra sinyaller ok

• 1m supra ile 15m wireword sinyal tamam ama görüntü kaybı varmı gözle görülen bir şey yok
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    aga aynen dediğin gibi wireworl 1500 tl
  • X-rite i1 Display Pro kalibrasyon cihazı satılıktır. Kendi software ile monitör ve projeksiyonları kalibre edebilirsiniz. Yeni fiyatı 1500 TL dir. 650 tl ye vereceğim. ÖM den ulaşabilirsiniz.
  • Bir sorum olacak. Daha önce HTPC ve madvr ile ilgili bir konuda sağolsun @eraycelik80 çok yardımcı olmuştu. Onunla konuşmamız sonucunda, madvr'ın 4k upscale başarısına güvenerek, 4k işine girmeye karar verdim. Halihazırda 65VT60 plasma kullandığımız için de, görüntü kalitesi yönünden bir kayıp yaşamadan, ekran boyutunu büyütebilmek adına, 4k projektörlere yöneldim. En büyük aday, siyah başarımı nedeniyle JVC. Burada şöyle bir sorum olacak: Okuduklarıma göre, JVC 2016 serisi projektörler native 4k çözünürlükte değiller, e-shift adını verdikleri bir yöntemle, native 4k kaynak görüntüsünü 1080p'ye downscale edip, sonrasında tekrar 4k'ya upscale ederek perdeye yansıtıyorlar. Hal böyle olunca, benim yapmayı planladığım, native 1080p görüntüyü madvr ile 4k'ya upscale etme düşüncesi biraz kafamı karıştırıyor. Madem JVC, native 4k görüntüyü bile önce 1080p'ye downscale edip sonra e-shift tekniğiyle tekrar 4k'ya upscale edip perdeye yansıtıyor, native 1080p görüntüyü de doğrudan JVC'nin e-shift özelliği ile 4k'ya upscale ettiremez miyiz. Eğer cevap evet ise, öncesinde madvr ile 4k'ya upcale ettirmenin görüntüye olumlu ya da olumsun etkisi ne olur?

Son sorum da, projektör temini ile ilgili olacak. Türkiye'deki fiyatlar malum, bu nedenle, diğer tüm donanımlarda olduğu gibi, projektörü de yurtdışından temin etmeyi düşünüyorum. JVC X5000'i Almanya'dan Türkiye'ye gelecek bir arkadaşım vasıtasıyla 2995 euro'ya satın alabiliyorum, fiyat/performans konusunda görüşlerinizi alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 12 Eylül 2017; 12:23:57 >

• coyote kullanıcısına yanıt
    E-SHIFT işlemi 4K upscale den çok farklı yazılım destekli Manuel bir mekanizma ile gerçekleşir. Bence bırakın 1080p sinyali JVC işlesin.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.