Şimdi Ara

JVC Projeksiyonları - ANA KONU - (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
11
Favori
13.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tuncay dan alın kafanız rahat olsun, getirdiğiniz cihazlarda focus problemi vs bir durum varsa ne yapacaksınız? Böyle durumlarla karşılaşılıyor avsforumu takip edin adam geri göndermiş yeni cihaz göndermişler. Türkiyeden gönder geri gelsin derken türkiye fiyatını yakalar sonra da garantisiz cihazla baş başa kalırsınız, değmez yani diyorum ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: coyote

https://www.elektrowelt24.eu/shop/Beamer/JVC/JVC-DLA-X5000-4k-D-ILA-Projektor-mit-3D-schwarz::5208.html
    http://www.proav.com.tr/DLA-RS400-E-4K-Projeksiyon,PR-1170.html

Bir parasına iki projeksiyon Eğer yolcu yanında, kargo ve vergi ödemeden getirmek mümkün olursa, benim şahsi tercihim, risklerine rağmen, yurt dışından getirmek olur. Hele Amerika, muhtemelen Almanya'dan da ucuzdur.

Bu karşılaştırma cok hatalı olur Tuncay in hepimize yardım ci olduğunu herkes biliyor

Elbette, size göre, satış sonrası alınan destek, üste bir projeksiyon parası daha ödemeye bedel olabilir. Hatta belki diğer bir kişi, bu hizmetin üste 2 projeksiyon parasına bedel olduğunu bile düşünebilir. Demek istediğim, herkesin kendi risk algısına göre değerlendirdiği bir hizmeti işin içine katarak, birebir aynı ürünün 2 farklı yerdeki satış fiyatının karşılaştırmasını çok yanlış olarak nitelendirmek bence pek doğru olmaz. Elbette ben de, bir ürüne o kadar para verdikten sonra, en azından 2 yıllık garanti süresi için kafam rahat olsun isterim ama, benim kişisel risk algım, bu rahatlık için 2 katı para ödememe engel. Bu demek değil ki, ödeyenler hata yapıyor, tam aksine, onlar da kendi risk algılarına göre tamamen haklılar.

Benim de 440 almaya niyetim var ama, muhtemelen sizlerden daha sonra olacak. Nette o kadar olumlu yorum okuduktan sonra, sizlerin X40 serisi projeksiyonlar için kullanıcı yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 14 Şubat 2018; 7:27:39 >

• quote:

quote:

quote:

https://www.elektrowelt24.eu/shop/Beamer/JVC/JVC-DLA-X5000-4k-D-ILA-Projektor-mit-3D-schwarz::5208.html

Bir parasına iki projeksiyon Eğer yolcu yanında, kargo ve vergi ödemeden getirmek mümkün olursa, benim şahsi tercihim, risklerine rağmen, yurt dışından getirmek olur. Hele Amerika, muhtemelen Almanya'dan da ucuzdur.

Bu karşılaştırma cok hatalı olur Tuncay in hepimize yardım ci olduğunu herkes biliyor

Elbette, size göre, satış sonrası alınan destek, üste bir projeksiyon parası daha ödemeye bedel olabilir. Hatta belki diğer bir kişi, bu hizmetin üste 2 projeksiyon parasına bedel olduğunu bile düşünebilir. Demek istediğim, herkesin kendi risk algısına göre değerlendirdiği bir hizmeti işin içine katarak, birebir aynı ürünün 2 farklı yerdeki satış fiyatının karşılaştırmasını çok yanlış olarak nitelendirmek bence pek doğru olmaz. Elbette ben de, bir ürüne o kadar para verdikten sonra, en azından 2 yıllık garanti süresi için kafam rahat olsun isterim ama, benim kişisel risk algım, bu rahatlık için 2 katı para ödememe engel. Bu demek değil ki, ödeyenler hata yapıyor, tam aksine, onlar da kendi risk algılarına göre tamamen haklılar.

Benim de 440 almaya niyetim var ama, muhtemelen sizlerden daha sonra olacak. Nette o kadar olumlu yorum okuduktan sonra, sizlerin X40 serisi projeksiyonlar için kullanıcı yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Yaw iki katı diye bir şey Yok iki yıl önceki modelin linkini alıp

Pro av nin elinde olmayan liste fiyatı yazması gerektiği sahibinden ilan sayfasını paylaşmış sin

Hepimiz biliyoruz Tuncay’ın abd fiyatlarına en kötü Avrupa fiyatlarına ve altına ürün sattığını adam elinden geleni yapıyor zaten

Nerden çıktı iki katı falan

Hanginiz rs 400 yada 500 u abd fiyatının iki katına aldı

Ben aldığım da abd fiyatının biras üstünde idi aldığım fiyat herkese uç asagi beş yukarı bu fiyattan satti zaten

Paylasimda bulunduğun linklerle yanlış algı yapıyor sun dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abiler pazarlık sünnettir

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Mesajınızı okuyunca hemen ilk mesajımı kontrol ettim, proav için verdiğim link bu:

Ürün sayfasında "hemen al" butonunu tıkladım, kargo için adres sayfası çıktı, devam etseydim, bir sonraki adım da ödeme sayfası olacaktı.

Yani, firmanın kendi resmi sitesinden bu ürünü bu yazan fiyattan almak, teknik olarak gayet mümkünken, yanlış algı tabiri biraz ağır olmuş. Mağazada farklı fiyattan satılıyordur, onu benim bilmem mümkün değil. Yanlız, sitelerinde yazan fiyatla, gerçek satış fiyatı arasında dediğiniz gibi uçurum varsa, biri çıkıp bu ürünü netten, bu yazan parayı kartla ödeyip satın alsa proav ne yapar merak ettim.

Neyse, umarım 440 fiyatları da dediğiniz gibi olur da, ben de kendilerinden satın alırım.

• quote:

Mesajınızı okuyunca hemen ilk mesajımı kontrol ettim, proav için verdiğim link bu:

Ürün sayfasında "hemen al" butonunu tıkladım, kargo için adres sayfası çıktı, devam etseydim, bir sonraki adım da ödeme sayfası olacaktı.

Yani, firmanın kendi resmi sitesinden bu ürünü bu yazan fiyattan almak, teknik olarak gayet mümkünken, yanlış algı tabiri biraz ağır olmuş. Mağazada farklı fiyattan satılıyordur, onu benim bilmem mümkün değil. Yanlız, sitelerinde yazan fiyatla, gerçek satış fiyatı arasında dediğiniz gibi uçurum varsa, biri çıkıp bu ürünü netten, bu yazan parayı kartla ödeyip satın alsa proav ne yapar merak ettim.

Neyse, umarım 440 fiyatları da dediğiniz gibi olur da, ben de kendilerinden satın alırım.

Abi ürün Yok yok rs 400 yok :)

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Bir zahmet sitelerinden siparişe de kapatsınlar o zaman

Bu arada Tuğrul Bey, senin lambacıdan ses çıktı mı?
  • quote:

Bir zahmet sitelerinden siparişe de kapatsınlar o zaman

Bu arada Tuğrul Bey, senin lambacıdan ses çıktı mı?

Yok

• quote:

Projeksiyon konusunda Proav çoğu kişinin tercihi olduğundan konu onlar üzerinden dönmüş ama aşağı yukarı her elektronik satıcısı aynı politikayı uygular.

Yani ürün görüntüleme sistemi olur veya hi-fi ürünüdür, belli başlı satıcıların hepsinin yüz yüze söylediği fiyat web sitesindeki fiyattan oldukça farklılık gösterir.

Bu doğru-yanlış bir politikadır orasını bilemem ama ülkemizde bu işler biraz böyle yürüyor.

Yurtdışından jepimizin bir şeyler aldığı oluyor. JVC RS400 ü ben de abd den alacaktım, hatta almıştım Ama UPS sağolsun teslimatta öyle bir gecikme yaşattı ki, kardeşimin döneceği güne 10 günde yetiştiremedi. Mecburen ben de iade ettim amazon.com'a, parayı da geri aldım. Daha sonra burada JVC kullanan neredeyse herkes gibi Proav'den aldım. Akabinde bazı büyük boyuttaki ürünleri de yine ordan aldım. Ben girmiştim riskine ama yurtdışından projeksiyon almak cidden zor bi iş biraz, gelene kadar psikolojik olarak yıpratıyor adamı. Riske girilecekse gerçekten çok kayda değer bir fark olması lazım arada. Zira bir sorun çıkarsa cihaz kucakta bir başına kalmak var.

• Ya o değil de uzun zaman sonra konuda mesaj görünce heyecanlandım RS440 ile RS540 geldi diye... Yanlış alarmmış.

Bu arada;

"Futbol TRT de izlenir" diye meşhur bi slogan vardır ya; propjeksiyon da kesinlikle Tuncay Bey'den alınır.
  • Hayırlı olsun Jvc lerin gelmesi eli kulağında, fiyatlar da avrupa ile rekabet edecek tarzda fiyat olacağı bilgisi var son kullanıcılar için iyi haber, jvc amerikada daha ucuz olabilir herkesin de tercihine saygım var ama ben O riske girecek kadar zengin değilim, bunu sadece projeksiyonun bozulması olarak düşünmeyin. Size gelen cihazın focus problemi olabilir ya da bright corner problemi olabilir, avs yi incelerseniz bu durumla karşılaşan insanlar var ve ürün değişimi yapıyorlar kimi bayii de kıllık yapabiliyor orada, Cihazı usa ya gönder geri gelsin derken fiyat, cihazın zarar görme ihtimali gümrük vb. Bunları hesaplamakta fayda var. Kimseyi yönlendirdiğim düşünülmesin isteyen istediği ülkeden alsın ben ikilemde kalan arkadaşlara bu riskli hususları hatırlatmak istedim, yeni cihazlarınız hayırlı olsun iyi seyirler

• JVC tr fiyatlari yüksek düşürmez se kaybedecek

• quote:

JVC tr fiyatlari yüksek düşürmez se kaybedecek

JVC 440 ve 540 ın fiyatları belli olmuş mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtcelik

quote:

JVC tr fiyatlari yüksek düşürmez se kaybedecek

JVC 440 ve 540 ın fiyatları belli olmuş mu?

ABD de belli 4000 e kadar düştü Amazon da

• Ustadlar merhabalar,

Gerek sizlerin paylasimlari, gerekse yabanci forumlari okuduktan sonra bu is icin nokta atisinin JVC olduguna kanaat getirdim. En kisa surede ProAv Tuncay Bey ile gorusup nihayet erdiricem bu kararimi ins =)

RS420 modeline gonlum kayar gibi su anda. Yabanci forumlarda okudugum kadariyla RS520 ile RS420’nin arasindaki fark ancak odanizdaki isigi kontrol edebilirseniz ( ozel sinema odasi gibi ) ortaya cikmaktaymis. Ne kadar dogru tabi bilemiyorum. Tek emin oldugum nokta Benqw1070’den sonra tamamen farkli bir level’a adim aticak olmam.

Su anda Specta 100’ fixed frame perdem var. ( 100 olmasi lazim sanirim ) Bunun icin sizce 120’ e cikmaliyim? Cikarsam hangi markayi tercih etmem lazim. ( elite screen guzel bir opsiyon olarak durmakta )

Birde son olarak sizin tavsiye edebilceginiz nokta atisi olur dediginiz modeli JVC’nin hangisidir? Kendi salonuma kurucam. Iki opsiyonum var ya direk 3 mt’den ( en den ) yada 6-7 mt den goruntuyu perdeye ( boy dan ) vericem goruntuyu. Hangisi daha efektif olur bilemiyorum.

Simdiden tesekkur ederim herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argetek -- 20 Mart 2018; 8:13:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 420 520 620 gelmeyecek

440 540 640 gelecek umudumuz bu

• argetek kullanıcısına yanıt
    JVC düşünüyorsanız ProAV Tuncay dan başka uygun veren firma bulamazsınız zaten, yalnız Tuğrul arkadaşımızın da dediği gibi x20 li seriler TR ye gelmedi/gelmeyecek , x40 lı serileri de belirli bir kesim dört gözle bekliyor,her ne kadar kurların bu ara maşallahı olsa da bu hobi böyle bir şey ,kafaya koydun mu üçe beşe bakmıyorsun.Bütçe varsa 540 ı Avrupa fiyatların da sahip olabilirsiniz.

Odanızın uzun kenarını kullanmanızı öneririm 3mt den görüntü vurdurmak bu cihazlara yazık etmek olur max 100 inc görüntü alırsınız,
    5-5.5 mt den 135 inc 3 metrelik bir perde güzel olur, JVC ye geçiş yaparsanız , perde için de Elitescreen isabetli bir seçim olur, bunu Specta dan ES ye geçen biri olarak söylüyorum,görüntü kalitesini kuşkusuz artıracaktır.
  • argetek kullanıcısına yanıt
    Spektayı bende 2 sene kadar kullandım . Harelenme müthiş ben hiç ama hiç beğenmedim . Türkiye’de alınabilicek en iyi perde elit screen biraz daha paraya kıyabilirseniz projekta hd prograsive . Nokta atışı projeksiyonda rs 540 odayıda karartırsan uçurur seni kardaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 24 Mart 2018; 0:12:4 >
  • JVC nin yeni nispeten uygun fiyatlı DLP evet DLP ! 4K HDR projeksiyonu tanıtıldı.
    https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/4/4/17200254/jvc-lx-uh1-4k-hdr-dlp-projector-price-release-date

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

JVC nin yeni nispeten uygun fiyatlı DLP evet DLP ! 4K HDR projeksiyonu tanıtıldı.
    https://www.theverge.com/circuitbreaker/2018/4/4/17200254/jvc-lx-uh1-4k-hdr-dlp-projector-price-release-date
    Abi jvc belliki o segmentte benq ve optomanın yediği pastadan yemek istiyor. Şu siyahlar gri olmasa belki alınır şu tek chip dlpler :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.