Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (98. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.033
Cevap
95
Favori
752.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meteorx

quote:

Orijinalden alıntı: çapraz

quote:

Herkese selam,

Ben de bir şey sorayım da konu hem değişsin hem de güzelleşsin biraz.

Tavan çıtası taktıran var mı? fotosunu paylaşabilir mi? önerir mi?

Benim aracın fotoları önceki sayfada var. Merak eden bakabilir. Ön/arka barlar ve yan basamaklar var.

Kazasız günler dilerim...

Tavan barlari arabanin spor gorunumunu aliyo die dusunmuyodum fakat bugun floryada tavan barli body kitli bi arac gordum hosuma gitdi yaptiran fotoyu paylasirsa fikir olabilir

Ben de arkadaş gibi düşünüyordum. Ama sahibinden.com suv/arazi aracı bölümünde 2 tane tavan çıtalı satılık juke gördüm, hoş geldi.Yani fotodan çok iyi anlaşılmıyor diye taktıran varsa fikrini almak istedim. Rüzgerlık vs. taktıran da varsa fikrini ve fotoları paylaşabilir.

Ben serviste orjinal spoiler taktırmıştım yaklaşık 1 ay önce, gerçekten çok hoşuma gitti görüntüsü. Arkadan basık olan aracın görünüşü tamamen değişiyor. Tavan çıtasını ise taktırmak istemedim, arkadaşın dediği gibi spor görünümden çıkıp, daha çok Qashqai gibi küt bir araç haline geliyor..

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

• Bu da başka bir açıdan..

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###
  • Arkadaslar merhaba

ben forum da yeniyim forumda ileti yazma konusunda pek deneyimli sayılmam şimdiden özürdilerim..

Konuya gelince... 2 haftaya bir nissan juke sahibi olmayı planlıyorum =) aklımda bir kaç soru war. daha doğrusu tavsiyelerinizi rica ediyorum aktif kullanıcılardan...

- öncelikle yoğunlaştıgım iki versiyonu war 1- 1.5 DCi sport pack 2- ise 1.6 platinium yani full versiyonlarla ilgileniyorum... siz hangisini tavsiye edersiniz? baz alacağınız konular yakıt tüketimi konfor ve donanım .. fiyatları neredeyse aynı...

- full araçlarda sunroof yok galiba sonradan ekleyebiliyormuyuz bu konuda bi bilgisi olan warmı ?

-jant seçimleri olarak galeride yapılabiliyormu veya fren diski-exhoust çıkışı falan ? yapılamıyorsa hangi markaları tavsiye edersiniz ; zira ben beyaz juke a siyah kırmızı hatlı jant düşünüorum...

-1.5 dci için 18" jant takılabilir mi ? -start stop teknolojisi warmı ..

- 1-5 dci sport pack i deneyen arkadaşlar sürüş konforu ile ilgili biraç tüyo verebilirse çok sevinirim...

[font="Times New Roman"]- yeni araç alacak ve ilk arabasına sahip olacak biri için vereceğiniz her türlü öneri bnm için önemli, sorularla sınırlı kalmak zorunda deilsiniz.. =) teşekkür ederim şimdiden

• Güzel görünüyor Taner bey,

Acaba size kaça maloldu? araçta bir fark meydana geldi mi? (yüksek hızda falan)
  • quote:

Güzel görünüyor Taner bey,

Acaba size kaça maloldu? araçta bir fark meydana geldi mi? (yüksek hızda falan)

Spoilerin servisteki fiyatı 675 TL idi, ben arkadaşımın aracılığı ile 350 TL'ye taktırdım. Açıkçası Juke'un yol tutuşunu test etme şansım bir defa oldu, o da maalesef benim salaklığımdan kaynaklanan, virajda yol verme/vermeme davasıyla ilgili. Juke orada hayatımı kurtardı diyebilirim. Yüksek süratte idim ve arabanın iki tarafa doğru gidip geldiğine şahit oldum. Başka bir araç olsa kesin takla atardı... Fakat bunun spoilerla alakası var mı emin değilim. Umarım taktıran arkadaşlar da benim gibi test etmek zorunda kalmazlar :-))) Ama sonuç olarak şu: Juke'un yol tutuşu ve savrulmaması gerçekten güvenilir..

• Far ve Arka Reflektör Kromları..

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

• Selam manager79, krom parçalar için fiyat alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac gyver

quote:

Orijinalden alıntı: zab-ziro

quote:

Orijinalden alıntı: borderline_cc

quote:

Orijinalden alıntı: mac gyver

quote:

Orijinalden alıntı: borderline_cc

quote:

Orijinalden alıntı: akandemir

Servis bakımları gerçekten pahalıymış, yılda 25bin yapan biri için özellikle,garanti için 3 yıl bu kadar para ödemeye değer mi gerçekten düşünmeye başladım.Araçta kasko olacak zaten onun kapsamadığı bozuklukları cebimizden ödesek ki olmayabilir.aynı hesaba gelecek gibi.Karasız kaldım.Sizler Garanti bitene kadar servise götürmeyi düşünüyor musunuz? (Buarada bana en yakın servis 200km uzakta)

Yılda 25 bin km yapıyor olsam, aracımda dizel olsa (bakım her 10 binde bir) ve serviste 200 km uzağımda olsa ben garantiden vazgeçerdim açıkçası. Benimki benzinli, servis yakın ve yılda 10 bin km yapıyorum ve ben bile ikilem yaşıyorum.

Selam borderline.. Şimdi bir de şöyle düşünelim.. Yağ 100 tl. Polen filtresi 110+KDV=130tl. (ben de bugun aradim bir parçacıyı, yok 2011 model) Hava filtresi 30 yağ filtresi 15,en az 50 tl'da ustaya vereceksin... Bakalım kaç tl etti..325 tl.. Serviste 410 tl..fark 85

Eeee, değer mi???
    Hiç ikilemde kalma..
    Direk servise....
    İyi günler...

Evet fark 85 tl ise haklısın sanırım. Zaten halilcayirli'da sormuş orjinal polen filtresi yokmuş dışarıda. Aslında bu ücretler çok değil belki ama, yakıt, vergi, kasko, aksesuar, temizlik ıvır zıvır derken cepte para kalmadı :) Mecbur 3 kuruşun hesabını yapıyorum.

ya arkadaşlar nedir bu parça paniği:) valla polen filtresi dediğin kağıt parçası şu an zaten arabalarda orjinal parça takılı varmı süper bişey. yok .dışarıdaki tozuda alıyor içeriye kokuyuda belki çok ince parçaları tutamıyor olabilir ama emin olun bildiğiniz kağıt karton vb materyallerde şu an bizim orjinal filtrenin görevini yapar. rahat hava geçişini sağlasın nemi tozu tutsun yeter gerisi hikaye. adı orjinal diye 400 küsür lirayı servise vermek akıl işi değil arkadaşlar .bende yıllardır hepsiburada.com dan aldım motor yağımı hem en kalitelisi hem 20.000 km lik verdim 60 lira filtre desen yine yan ürün kullandım hiçte bi sıkıntı olmadı. garanti bozulur uydurmalarıyla servise 400 tl bayılmanın alemi yok bence. olmadı çıkarıp iki komprösörle hava üfletirsiniz filtrenin tozu toprağı uçar gider nerden baksan yine kullanırsınız 1 sene. hem hava hem polen filtresi için değmez diyorum bu masrafa. ben şahsen götürmeyeceğim. sonuçte ben şahsen ekonomik olsun diye lpg ye çevirdim arabayı motoru gözden çıkardık iki filtre için ne kafamı yoracağım . sizede rahat olmanızı tavsiye ederim. saygılarla

Selam zz.. Panik yok aslında da.. Alanlar ortalama 50000 tl para verdi aldı bu arabaları..Kendi adıma en iyi şekilde bakmak istiyorum arabama..tamam bir kağıt parçasına 130 tl vermek bana da kolay gelmiyor ama hesap ortada işte.. Servis dışında yaptırınca da 85, bilemedin 100 tl daha az ödersin..biraz daha abartsak 150 tl eder... Yilda 20000 km yapsam iki bakim sonunda 300 tl.. fark edecek..ayda 25 tl eder yani...bu yüzden ben servis tarafindayim.. en azından garanti süresi boyunca....(ne hesap yaptım ama....)
    (Hava filtresine hava tutma olayı serviste de mevcut haberiniz olsun..)
    bir de sizin arabanızda LPG var.kaç lira oldu yakıt tüketiminiz...

sayın mac G.
    forumda gezinirken bu sorunuza rastladım. o gün cevaplıyamamışım unutmuş olabilirim ama şimdi daha uzun vadeli veriler var elimde. aracım şimdi 1 lt benzinle kaç km gidiyorsa aynı km yi 1 lt lpg ile yapmakta. bu değer üzerindeki kit ile ilgili sanırım yoksa diğer kitlerde bildiğim kadarıyla oaran 1/1.2 olarak verilmekta. doğal olarak benzinle lpg arasındaki fiyat farkı her km de cebimde kalmakta. edirnede benzin 4.45 lpg 2.55 istanbulda sanırım lpg dahada ucuz. doğal olarak cepte kalanda daha fazla. araçlarını uzun yıllar kullanacak lar açısından bence düşünülmesi gerekir. saygılarla

• bende bu gün araba mı aldım ve yola çıktıgımda insanların bakışlarını fark ettim ve işte arabam bu dedim ama canımı sıkan bir kaç bişe oldu navitech cf 8100 nagivasyon ve geri görüş kamerası aldım bayi 1600 fiyat çıkardı eve geldim internete markasını yazdım ve karşılaştıgım fiyat şok etti beni 900 milyon arada var 700 bu güne kadar böle salak yerine hiç konmamıştım.nissan bayi sagolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkgs

bende bu gün araba mı aldım ve yola çıktıgımda insanların bakışlarını fark ettim ve işte arabam bu dedim ama canımı sıkan bir kaç bişe oldu navitech cf 8100 nagivasyon ve geri görüş kamerası aldım bayi 1600 fiyat çıkardı eve geldim internete markasını yazdım ve karşılaştıgım fiyat şok etti beni 900 milyon arada var 700 bu güne kadar böle salak yerine hiç konmamıştım.nissan bayi sagolsun

900TL Fiyat veren stoklarında ürün varmı ?

Ürün içeriğinde, aracınıza uyumlu kablo, geri görüş kamerası ve montaj kartları mevcut olmayabilir.

http://www.delcoshop.com/pinfo.asp?pid=199 Kendi sitelerinde bile 1699TL (1648havale)

• ben istanbul avcılardan buldum 900 tl adamın bana dedigi ben 40 tane aldım ve navitech piyasadan bu modeli çekti ve sadece nissan bayilerine satıyo hepimizin elinde kaldı dedi .herşeyi aynı yapan fabrika aynı ne farklı olabilirki.adamda 8 tane kalmış.anlayacagın 700 tl havaya gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

quote:

Orijinalden alıntı: cenkgs

bende bu gün araba mı aldım ve yola çıktıgımda insanların bakışlarını fark ettim ve işte arabam bu dedim ama canımı sıkan bir kaç bişe oldu navitech cf 8100 nagivasyon ve geri görüş kamerası aldım bayi 1600 fiyat çıkardı eve geldim internete markasını yazdım ve karşılaştıgım fiyat şok etti beni 900 milyon arada var 700 bu güne kadar böle salak yerine hiç konmamıştım.nissan bayi sagolsun

900TL Fiyat veren stoklarında ürün varmı ?

Ürün içeriğinde, aracınıza uyumlu kablo, geri görüş kamerası ve montaj kartları mevcut olmayabilir.

http://www.delcoshop.com/pinfo.asp?pid=199 Kendi sitelerinde bile 1699TL (1648havale)

ben istanbul avcılardan buldum 900 tl adamın bana dedigi ben 40 tane aldım ve navitech piyasadan bu modeli çekti ve sadece nissan bayilerine satıyo hepimizin elinde kaldı dedi .herşeyi aynı yapan fabrika aynı ne farklı olabilirki.adamda 8 tane kalmış.anlayacagın 700 tl havaya gitti

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YAVUZ001

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar benim lpg ile ilgili bir sorum olacaktı lpg takdırdığımız zaman benzin tamamen iptalmi oluyor acaba yoksa ister benzinli ister lpg li kullanabiliyormuyuz ?
    Birde juke ye piyasada spoyler çıkmadımı hala bulamadım bende servisindede çok pahalı

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

bizim model (yani 2011 nisan sonrası juke ler) araca ilk ben taktırdım hocam. konu biraz karışık her lpg ustasının yapacağı iş değil ayrıca her lpg kitide olmaz. bu konuda yardım isterseniz olurum. araç motor suyu 30 dereceye gelince sistem otomatik olarak lpg ye geçiyor. bu dereceyi arttırmakta mümkündür. geçiş hissedilmez. keza lpg basıncı azalınca otomatik benzine geçer. manuel olarak sistemi kapatıp tamamen benzinle gidebilirsiniz tabi. benim araçta şimdilik bir sıkıntı yok hatta çok memnunum bu soğuk havalarda motor çok hızlı ısınıyor ve verim artıyor. yazın ise zaten hava 30 derece araç çalışır çalışmaz çok kısa bir süre sonra lpg ye geçer. saygılarla

Biraz araştırabildim sanırım bizimkilere prins oluyormuş ayda 1500 km yapıyorum tabiki yazın biraz daha artacaktır. sürekli eco modda kullanmama
    rağmen yakıt fazla geldi bana (sanırım önceki aracımın dizel olmasından ) birde eco modda kullanmaktan skılıyor insan o yüzden lpg düşündüm ama siz lpg sistemini ne kadara taktırdınız yani şu anki fiyatlar nedir bilginiz varmı acaba İstanbul avcılardayım ben

Birde arkadaşlardan servis haricinde spoyler taktıran varmı acaba araca arkadan baktığında spoyler daha büyük gösteriyor :)

sayın yavuz doğrudur prins en iyisi ve valv care sistemde şart. ben kasımda 3000 tl ye taktım bunun 500 ü valv care sistem içindi. ayda 1500 km yapan için lpg şart gecikmeden takın derim. beylikdüzünde AY otogaz var ben orda taktım araya bir parça koymak gerekiyor oda onlarda var zaten. ustalar iyi mühendis bey başlarında. garantili iş yapıyorlar. aracınızı benzinliden farksız kullanıyorsunuz. tüm elektronik aksam değişmeden kullanıyorsunuz. hele bu soğuk kış aylarında ideal. motor ve içerisi hızlı bir şekilde ısınıyor. geçende dizel nissan 4x4 bir araca binmek nasip oldu araç ısınana kadar 10 km gitmişizdirsanırım. selamlarla

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Abi bu iş baya pahalıymış ya demekki ruhsat falan 3500 ü bulacak ayrıca garanti bozulacak muayene sanırım her yıl olacak dizel alsaymışız sanırım daha karlı olacakmışız. Lpg ninde pek cazibesi yok gibi birbuçuk iki yılda kendini ancak amorti eder.

hocam bence yanılıyorsunuz. siz olaya 3000 lira olarak bakmayın. bakın ben şu an net %45 tasarruf yapıyorum. 1 e 1 yakıyor . bu nedenle benzin lpg arasındaki fark net kar olarak cebinizde. 50.000 km yapan bir aracın net karı 12.000 tl. 100.000 km kullanacağım ben aracımı minimum. hele yılda 20.000 ve daha yüksek bir km yapan biri için 100.000 km yapmak 4 yıl alır ki bu 4 yılda minimum 20.000 tl cepte kalırki bırakın lpg nin fiyatını arabanın yarısı çıkmış olur. garanti bitmez çünkü prinsin garantisi başlar 100.000 km ye kadar yada 2 yıl. heleki aracını uzun yıllar kullanmayı düşünen biri için bence düşünülmeden yapılmalı. yok zaten ben seneye satacam bu aracı diyosanız diyecek bişey yok tabi. bakın ben istanbula 120 km ile gitmekten bıkmıştım. 120 nin üzerine çıkıncada tüketim uçuk değerlerdeydi. 120 ile bile 220 km yi 80 tl ye geliyordum. şimdi 250 km yi 47 tlk ye gitmişim. istanbula 150 km hız ile gittim arabayı kullandığımı hissettim çekinmeden gaza basabilmenin keyfi başka ve inanın 50 tl ye geldim. benzin olsa bu hızda sizde bilirsiniz 90-95 liradan aşşağı yakmazdı. ben 3 yıl sonra ruhsata işleteceğim bundada bir sıkıntı yok. sonrada adacın muayenesi ne zamansa o zaman normal olarak yapılacak her yıl olduğunu sanmıyorum. ekstra olarak sızdırmazlık rapru alınacak sanırım. şunuda belirtmem gerek araç şu an dizeldende ekonomik yakmaktadır. benzinli motor ve donanım kullanarak dizelden ekonomik olmak bence mükemmel. bu benim düşüncem. ayrıca dizelle aradaki 7000 tl yide söylemiyeceğim hiç. forumda tartışılan servis periyodu ve ücretide cabası tabi. saygılarla

Bugün Servisin önünden geçerken uğradım aracımı eco modda araçtan randıman almadan kullandığım halde kilometrede 40 kuruşa yakın yaktığını ve lpg taktırmak istediğimi söyledim. Servisteki bayan motorun ve elektrik sisteminin (elektrik sisteminede müdahele edildiğini söylediler) garantiden çıkacağını söyledil. O halde bakımlarınıda servise yaptırmamın bi anlamının kalmadığını söyledim yürüyen aksam ve şanzımanının garantisinin devam edeceğini söyledi :) şanzıman 15.000 km garantideymiş yürüyen aksam 50.000 km garantideymiş ( çok saçma geldi ben 100.000 biliyordum ) 15.000 de şanzıman bozulursa zaten satarım bu arabayı dedim :) O zaman ne yapabilirim yakıt külfiyeti çok ağır geliyor dedim yapacakları bişey olmadığını söylediler ustalarıyla görüştürdüler Sagolsun usta ilgilendi sohbet ettik biraz usta kesinlikle tavsiye etmiyoruz dedi bitane lpg li juke nın egzos çıkışıyla ilgili bi parçayı bozduğunu parça fiyatının 500 küsür TL bişey olduğunu söyledi ama biraz konuştuktan sonra lpg taktırmanın mantıklı olduğunu kabul etti :) hatta ustalardan birisi kendi arabasına (araç markası farklı) lpg taktırmış egzosla iligili o parçayı iptal edip boru taktırmış o şekildede oluyormuş nasılsa onu bilmiyorum :) prins merkezini arayarak bana en yakın yerin telefonunu maliyetini falan aldım bikaç gün içinde gidip konuşup yaptırıcam fakat bide ruhsata işletme falan prosüdürü fazla uğraştırıcı galiba bakalım bi konuşalım bu işler çok kafa karıştırıcıymış ya yazımdanda belli oluyordur sanırım :))

Birde spoyler serviste montaj dahil 500 TL imiş montaj olayı zaten yapıştırmadan ibaret :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAVUZ001 -- 26 Ocak 2012; 0:11:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IMureI

Arkadaslar merhaba

ben forum da yeniyim forumda ileti yazma konusunda pek deneyimli sayılmam şimdiden özürdilerim..

Konuya gelince... 2 haftaya bir nissan juke sahibi olmayı planlıyorum =) aklımda bir kaç soru war. daha doğrusu tavsiyelerinizi rica ediyorum aktif kullanıcılardan...

- öncelikle yoğunlaştıgım iki versiyonu war 1- 1.5 DCi sport pack 2- ise 1.6 platinium yani full versiyonlarla ilgileniyorum... siz hangisini tavsiye edersiniz? baz alacağınız konular yakıt tüketimi konfor ve donanım .. fiyatları neredeyse aynı...

- full araçlarda sunroof yok galiba sonradan ekleyebiliyormuyuz bu konuda bi bilgisi olan warmı ?

-jant seçimleri olarak galeride yapılabiliyormu veya fren diski-exhoust çıkışı falan ? yapılamıyorsa hangi markaları tavsiye edersiniz ; zira ben beyaz juke a siyah kırmızı hatlı jant düşünüorum...

- 1-5 dci sport pack i deneyen arkadaşlar sürüş konforu ile ilgili biraç tüyo verebilirse çok sevinirim...

[font="Times New Roman"]- yeni araç alacak ve ilk arabasına sahip olacak biri için vereceğiniz her türlü öneri bnm için önemli, sorularla sınırlı kalmak zorunda deilsiniz.. =) teşekkür ederim şimdiden

her türlü dizel derim hem performans hemde yakıt tüketimi benzinliye göre daha tatmin edici.bu yorumu 1.5 DCi sport pack kullanıcısı olarak söylüyorm.konfor konusuna gelince sport pack modeli ile platinum modeli arasında önemli özellikler var tabi ama dış görünüş aynı ikisindede aynı jant ve arka camlar koyu renktedir.paketlerin içeriği standarttır.herhangi bir değişiklik yapılmıyor.sonuç olarak konfordan biraz ödün vererek dizeli seçmenizi tavsiye ederim.zatn yakıt fiyatları aldı başını gidiyor.araçtan bahsedersek forumda yazılan şikayetlerin hiçbirisi bnm araçımda çıkmadi inşallah çıkmazda çıksada serviste hallediliyomuş zatn.araçı almadan önce beklentimiz biraz düşüktü özellikle yol tutuşu konusunda ama araç bizi yanılttı ve yol tutuşu konusunda oldukça başarılı.aracın en sevdiğim özelliğiden biriside içeriye fazla ses almaması tabi yağmurlu havaları saymazsak :)

• Arka spoiler yakışmış ancak yapıştırma olması tuaf geldi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TugayAKBAŞ

quote:

Arkadaslar merhaba

her türlü dizel derim hem performans hemde yakıt tüketimi benzinliye göre daha tatmin edici.bu yorumu 1.5 DCi sport pack kullanıcısı olarak söylüyorm.konfor konusuna gelince sport pack modeli ile platinum modeli arasında önemli özellikler var tabi ama dış görünüş aynı ikisindede aynı jant ve arka camlar koyu renktedir.paketlerin içeriği standarttır.herhangi bir değişiklik yapılmıyor.sonuç olarak konfordan biraz ödün vererek dizeli seçmenizi tavsiye ederim.zatn yakıt fiyatları aldı başını gidiyor.araçtan bahsedersek forumda yazılan şikayetlerin hiçbirisi bnm araçımda çıkmadi inşallah çıkmazda çıksada serviste hallediliyomuş zatn.araçı almadan önce beklentimiz biraz düşüktü özellikle yol tutuşu konusunda ama araç bizi yanılttı ve yol tutuşu konusunda oldukça başarılı.aracın en sevdiğim özelliğiden biriside içeriye fazla ses almaması tabi yağmurlu havaları saymazsak :)

Dizel modellerde CVT şanzuman olmadığı için konfor açısından Platinum ve Sportpack arasındaki fark uçurum oluyor ama.
    Ben şansen Platinum CVT ye bu kadar alışmışken sıfır dizel sportpack ile ücretsiz takas etseler yine de değişmem, platinum modelin anahtarı yeter bir kere..

• çok teşekkür ederim önerileriniz için...

Galiba tercihim dizelden yana olacak, cuma günü test sürüşünden sonra izlenimlerimi de yazarım fotolarla beraber

aydınlık günler diliyorum..
  • quote:

çok teşekkür ederim önerileriniz için...

Galiba tercihim dizelden yana olacak, cuma günü test sürüşünden sonra izlenimlerimi de yazarım fotolarla beraber

aydınlık günler diliyorum..

hayırlı olsun arkadaşım,

juke daha çok yeni bir model olduğundan piyasada fazla yok. bu yüzden senin sorduğun modifiye sayılacak değişiklikleri de yapan pek yok. araçla alakalı şikayet ve memnuniyetleri biraz vakit ayırıp önceki sayfalardan okuyabilirsin. ben de cvt şanzuman kullanıcısı olarak ( dizeli de test ettim ) çok memnunum, özellikle sport modda. benzin tüketimi de diğer 1.6 lardan farklı değil. cüssesine bakarsak makul derim. benzinlinin birde konfor rahatlığı var tabi. dizelle aynı paraya daha donanımlı bir araç alıyorsun. tabi bunlar kişisel tercihler...... ne alırsan al güle güle kullan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar benim lpg ile ilgili bir sorum olacaktı lpg takdırdığımız zaman benzin tamamen iptalmi oluyor acaba yoksa ister benzinli ister lpg li kullanabiliyormuyuz ?
    Birde juke ye piyasada spoyler çıkmadımı hala bulamadım bende servisindede çok pahalı

bizim model (yani 2011 nisan sonrası juke ler) araca ilk ben taktırdım hocam. konu biraz karışık her lpg ustasının yapacağı iş değil ayrıca her lpg kitide olmaz. bu konuda yardım isterseniz olurum. araç motor suyu 30 dereceye gelince sistem otomatik olarak lpg ye geçiyor. bu dereceyi arttırmakta mümkündür. geçiş hissedilmez. keza lpg basıncı azalınca otomatik benzine geçer. manuel olarak sistemi kapatıp tamamen benzinle gidebilirsiniz tabi. benim araçta şimdilik bir sıkıntı yok hatta çok memnunum bu soğuk havalarda motor çok hızlı ısınıyor ve verim artıyor. yazın ise zaten hava 30 derece araç çalışır çalışmaz çok kısa bir süre sonra lpg ye geçer. saygılarla

Biraz araştırabildim sanırım bizimkilere prins oluyormuş ayda 1500 km yapıyorum tabiki yazın biraz daha artacaktır. sürekli eco modda kullanmama
    rağmen yakıt fazla geldi bana (sanırım önceki aracımın dizel olmasından ) birde eco modda kullanmaktan skılıyor insan o yüzden lpg düşündüm ama siz lpg sistemini ne kadara taktırdınız yani şu anki fiyatlar nedir bilginiz varmı acaba İstanbul avcılardayım ben

Birde arkadaşlardan servis haricinde spoyler taktıran varmı acaba araca arkadan baktığında spoyler daha büyük gösteriyor :)

sayın yavuz doğrudur prins en iyisi ve valv care sistemde şart. ben kasımda 3000 tl ye taktım bunun 500 ü valv care sistem içindi. ayda 1500 km yapan için lpg şart gecikmeden takın derim. beylikdüzünde AY otogaz var ben orda taktım araya bir parça koymak gerekiyor oda onlarda var zaten. ustalar iyi mühendis bey başlarında. garantili iş yapıyorlar. aracınızı benzinliden farksız kullanıyorsunuz. tüm elektronik aksam değişmeden kullanıyorsunuz. hele bu soğuk kış aylarında ideal. motor ve içerisi hızlı bir şekilde ısınıyor. geçende dizel nissan 4x4 bir araca binmek nasip oldu araç ısınana kadar 10 km gitmişizdirsanırım. selamlarla

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Abi bu iş baya pahalıymış ya demekki ruhsat falan 3500 ü bulacak ayrıca garanti bozulacak muayene sanırım her yıl olacak dizel alsaymışız sanırım daha karlı olacakmışız. Lpg ninde pek cazibesi yok gibi birbuçuk iki yılda kendini ancak amorti eder.

hocam bence yanılıyorsunuz. siz olaya 3000 lira olarak bakmayın. bakın ben şu an net %45 tasarruf yapıyorum. 1 e 1 yakıyor . bu nedenle benzin lpg arasındaki fark net kar olarak cebinizde. 50.000 km yapan bir aracın net karı 12.000 tl. 100.000 km kullanacağım ben aracımı minimum. hele yılda 20.000 ve daha yüksek bir km yapan biri için 100.000 km yapmak 4 yıl alır ki bu 4 yılda minimum 20.000 tl cepte kalırki bırakın lpg nin fiyatını arabanın yarısı çıkmış olur. garanti bitmez çünkü prinsin garantisi başlar 100.000 km ye kadar yada 2 yıl. heleki aracını uzun yıllar kullanmayı düşünen biri için bence düşünülmeden yapılmalı. yok zaten ben seneye satacam bu aracı diyosanız diyecek bişey yok tabi. bakın ben istanbula 120 km ile gitmekten bıkmıştım. 120 nin üzerine çıkıncada tüketim uçuk değerlerdeydi. 120 ile bile 220 km yi 80 tl ye geliyordum. şimdi 250 km yi 47 tlk ye gitmişim. istanbula 150 km hız ile gittim arabayı kullandığımı hissettim çekinmeden gaza basabilmenin keyfi başka ve inanın 50 tl ye geldim. benzin olsa bu hızda sizde bilirsiniz 90-95 liradan aşşağı yakmazdı. ben 3 yıl sonra ruhsata işleteceğim bundada bir sıkıntı yok. sonrada adacın muayenesi ne zamansa o zaman normal olarak yapılacak her yıl olduğunu sanmıyorum. ekstra olarak sızdırmazlık rapru alınacak sanırım. şunuda belirtmem gerek araç şu an dizeldende ekonomik yakmaktadır. benzinli motor ve donanım kullanarak dizelden ekonomik olmak bence mükemmel. bu benim düşüncem. ayrıca dizelle aradaki 7000 tl yide söylemiyeceğim hiç. forumda tartışılan servis periyodu ve ücretide cabası tabi. saygılarla

Bugün Servisin önünden geçerken uğradım aracımı eco modda araçtan randıman almadan kullandığım halde kilometrede 40 kuruşa yakın yaktığını ve lpg taktırmak istediğimi söyledim. Servisteki bayan motorun ve elektrik sisteminin (elektrik sisteminede müdahele edildiğini söylediler) garantiden çıkacağını söyledil. O halde bakımlarınıda servise yaptırmamın bi anlamının kalmadığını söyledim yürüyen aksam ve şanzımanının garantisinin devam edeceğini söyledi :) şanzıman 15.000 km garantideymiş yürüyen aksam 50.000 km garantideymiş ( çok saçma geldi ben 100.000 biliyordum ) 15.000 de şanzıman bozulursa zaten satarım bu arabayı dedim :) O zaman ne yapabilirim yakıt külfiyeti çok ağır geliyor dedim yapacakları bişey olmadığını söylediler ustalarıyla görüştürdüler Sagolsun usta ilgilendi sohbet ettik biraz usta kesinlikle tavsiye etmiyoruz dedi bitane lpg li juke nın egzos çıkışıyla ilgili bi parçayı bozduğunu parça fiyatının 500 küsür TL bişey olduğunu söyledi ama biraz konuştuktan sonra lpg taktırmanın mantıklı olduğunu kabul etti :) hatta ustalardan birisi kendi arabasına (araç markası farklı) lpg taktırmış egzosla iligili o parçayı iptal edip boru taktırmış o şekildede oluyormuş nasılsa onu bilmiyorum :) prins merkezini arayarak bana en yakın yerin telefonunu maliyetini falan aldım bikaç gün içinde gidip konuşup yaptırıcam fakat bide ruhsata işletme falan prosüdürü fazla uğraştırıcı galiba bakalım bi konuşalım bu işler çok kafa karıştırıcıymış ya yazımdanda belli oluyordur sanırım :))

Birde spoyler serviste montaj dahil 500 TL imiş montaj olayı zaten yapıştırmadan ibaret :)

Yavuz Bey,

Tamamen bilgi amaçlı olarak yazıyorum, LPG fikrinize muhalefet amaçlı değil, şimdiden söylemek istedim.

LPG'nin egzost çıkışıyla ilgili bozduğu dediğiniz parça katalitik konvertördür (katalizör). Bu parça hava kirliliğini azaltmak egzost gazının kimyasal reaksiyonlarını hızlandırarak, çevreyi kirleten maddelerin başka maddelere dönüştürülmesini sağlar. İptal edildiginde motor gereginden fazla yorulur ve ömrü kısalır. Hava kirliliği ve çevre duyarlılığını söylemiyorum bile.. Araç muayenesinden %99.9 geçemezsiniz. (Geçeni duydum ama görmedim, ben kendim bizzat geçemedim) Servisteki fiyatı 1.250-1.600 TL'dir. Egzostcular doğrudur 500 TL'ye içini boşaltarak araca geri takarlar. Ama bu şekilde görevini yerine getirmez, sadece arıza lambasının yanmamasını sağlar. Bir önceki aracımda tam 3 kere arıza ışığı şikayetiyle karşılaşmış ve pişman olmuştum.. LPG taktırdığınız takdirde bu parçanın bozulmama ihtimali yoktur, er yada geç bozulacaktır.

Spoiler ile de yanlış bir bilgiyi düzeltmek istedim, montaj olayı sadece yapıştırmadan ibaret değildir. Sağ ve sol tarafa birer tane olmak üzere vidalama yapılmaktadır. Ben şahsen servisinde kendim taktırdığım için bu konuyu düzeltmek istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerkazanci

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yavuz Bey,

Tamamen bilgi amaçlı olarak yazıyorum, LPG fikrinize muhalefet amaçlı değil, şimdiden söylemek istedim.

LPG'nin egzost çıkışıyla ilgili bozduğu dediğiniz parça katalitik konvertördür (katalizör). Bu parça hava kirliliğini azaltmak egzost gazının kimyasal reaksiyonlarını hızlandırarak, çevreyi kirleten maddelerin başka maddelere dönüştürülmesini sağlar. İptal edildiginde motor gereginden fazla yorulur ve ömrü kısalır. Hava kirliliği ve çevre duyarlılığını söylemiyorum bile.. Araç muayenesinden %99.9 geçemezsiniz. (Geçeni duydum ama görmedim, ben kendim bizzat geçemedim) Servisteki fiyatı 1.250-1.600 TL'dir. Egzostcular doğrudur 500 TL'ye içini boşaltarak araca geri takarlar. Ama bu şekilde görevini yerine getirmez, sadece arıza lambasının yanmamasını sağlar. Bir önceki aracımda tam 3 kere arıza ışığı şikayetiyle karşılaşmış ve pişman olmuştum.. LPG taktırdığınız takdirde bu parçanın bozulmama ihtimali yoktur, er yada geç bozulacaktır.

Spoiler ile de yanlış bir bilgiyi düzeltmek istedim, montaj olayı sadece yapıştırmadan ibaret değildir. Sağ ve sol tarafa birer tane olmak üzere vidalama yapılmaktadır. Ben şahsen servisinde kendim taktırdığım için bu konuyu düzeltmek istedim.

Ben serviste yapmış olduğum konuşmayı aktardım sadece konuyla ilgili bilgim yok zaten parçayla ilgili fiyatı servis çalışanı söylemişti 500 küsür diye neyse zaten araştırma aşamasındayım yanlış karar verip sonradan pişman olmakta istemiyorum çünkü uğraştırıcı bir iş ruhsat falanda değişecek :) 3 kere arıza ışığı şikayetiyle karşılaştım ve pişman oldum demişsiniz yani sizde sizde lpg taktırmışsınız memnun kalmadınızmı buradan bu sonucu çıkarabilirmiyiz ?
    Spoylerinde vidalı olması sanırım çok önemli değildir asıl vurgu fiyatına olmalı 500 TL gerçekten çok yüksek bir fiyat ama arabayada yakışıyor :)

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.