Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.033
Cevap
94
Favori
752.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halilcayirli

mac gyver
    hayırlı cumalar dostum. herkese.
    bu gün birşey yazmamışsın bana.cuma oldugunu unuttun her halde.
    kazasız belasız sürürşler arkadaşlar aman dikkat.

selam...bu gün cuma evet unutmadım da yoğundum biraz...karne falan...kıza hediye, gezme derken anca geldim eve zaten...şimdi yazayım bari bu kadar eksikliğimi hissetmişsin
    bundan sonra sana halil bey değil de sayın güzin abla ya da sayın haydar dümen demeyi düşünüyorum..forumun güzin ablası oldun di mi ama.....millete cevap yazma lütfen artık(hazır cevaplanmış olanlardan bahsediyorum)...milletimiz zaten okumayı çok sevmiyor sayende hiç okumuyor......sağolasın anında cevap veriyorsun...bırak okusunlar forumu baştan sona...
    yine gülüyorsun kahkahan geldi aşağılardan (egedesin ya...)
    not: Kayserililik varmış bak bilmişim...iyi yolculuklar....
    not2...beni az çok tanımışsındır cevap tarzımdan dolayı kızmadığını biliyorum....
  • Manager79 verdigin bilgi için teşekkür ederiz dostum ama biraz da sitem etmek istiyorum sana. defalarca silecekler kalkmıyor bu arabanın kusuru falan diye birsürü yazdık. sen biliyordun da niye daha önce yazmadın.biz de aracın kusuru kusuru dedik durduk.önemli bir sıkıntı idi bu demek japonlar düşünmüş.
    ama bizim Türkler hala düzeltmediler şu dizeller için 10 binden 10 bine cagırmayı ve fahiş fiayt politikasını.
    neyse o da düzelir inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac gyver

quote:

mac gyver
    hayırlı cumalar dostum. herkese.
    bu gün birşey yazmamışsın bana.cuma oldugunu unuttun her halde.
    kazasız belasız sürürşler arkadaşlar aman dikkat.

selam...bu gün cuma evet unutmadım da yoğundum biraz...karne falan...kıza hediye, gezme derken anca geldim eve zaten...şimdi yazayım bari bu kadar eksikliğimi hissetmişsin
    bundan sonra sana halil bey değil de sayın güzin abla ya da sayın haydar dümen demeyi düşünüyorum..forumun güzin ablası oldun di mi ama.....millete cevap yazma lütfen artık(hazır cevaplanmış olanlardan bahsediyorum)...milletimiz zaten okumayı çok sevmiyor sayende hiç okumuyor......sağolasın anında cevap veriyorsun...bırak okusunlar forumu baştan sona...
    yine gülüyorsun kahkahan geldi aşağılardan (egedesin ya...)
    not: Kayserililik varmış bak bilmişim...iyi yolculuklar....
    not2...beni az çok tanımışsındır cevap tarzımdan dolayı kızmadığını biliyorum....

teşekkürler dostum yarın yola cıkacagım kar lastikleri falan aldım ama inşallah sorun cıkmaz.
    herkese iyi geceler
  • Selam...ön konsolun gıcırtı probleminin çözümünü ben biliyorum....havaların ısınmasını bekliyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac gyver -- 21 Ocak 2012; 2:01:50 >
  • quote:

Manager79 verdigin bilgi için teşekkür ederiz dostum ama biraz da sitem etmek istiyorum sana. defalarca silecekler kalkmıyor bu arabanın kusuru falan diye birsürü yazdık. sen biliyordun da niye daha önce yazmadın.biz de aracın kusuru kusuru dedik durduk.önemli bir sıkıntı idi bu demek japonlar düşünmüş.
    ama bizim Türkler hala düzeltmediler şu dizeller için 10 binden 10 bine cagırmayı ve fahiş fiayt politikasını.
    neyse o da düzelir inşallah.

Silecekler konusunu yeni gördüm, cevap yazdım.

Aslında bana değil, satış temsilcilerine sitem etmeniz gerekir :)
  • Qq'de beklenen diesel motor (1.6 dCI/130 HP) 2012/Eylül ayında Türkiye'de olduğu söyleniyor ...

Şu anda Qq'de kullanılan 1.5 cDI / 110 HP Juke ile aynı motor ve kasası 100 Kg civarı daha ağır ...

2014 yılında bu motoru Juke'da görebiliriz gibime geliyor, cam tavan/sunrooof'da olursa tadından yenmez ...

Bu arada silecek mevzunu bende yeni öğrendim paylaşımda bulunan arkadaşa teşekkürler, tamamen satışçıların kabahati muhtemelen bir çoğu hala bilmiyordur
  • Selam Arkadaşlar benim lpg ile ilgili bir sorum olacaktı lpg takdırdığımız zaman benzin tamamen iptalmi oluyor acaba yoksa ister benzinli ister lpg li kullanabiliyormuyuz ?
    Birde juke ye piyasada spoyler çıkmadımı hala bulamadım bende servisindede çok pahalı

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAVUZ001 -- 21 Ocak 2012; 11:14:39 >
  • quote:

Selam...ön konsolun gıcırtı probleminin çözümünü ben biliyorum....havaların ısınmasını bekliyoruz...

sayın mac G. günaydın öncelikle. bu sesin havalar ısınınca gideceğinden eminmisiniz. mekanizması neymişki:) sanki bana konsolun cama sürme sesi gibi geldi. umarım yanılıyorumdur. eğer ön konsolu komple indirmemiz lazım derlerse serviste birileri bizede haber versin hiç uğramayalım servise yola böyle devam edelim. selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAVUZ001

Selam Arkadaşlar benim lpg ile ilgili bir sorum olacaktı lpg takdırdığımız zaman benzin tamamen iptalmi oluyor acaba yoksa ister benzinli ister lpg li kullanabiliyormuyuz ?
    Birde juke ye piyasada spoyler çıkmadımı hala bulamadım bende servisindede çok pahalı

bizim model (yani 2011 nisan sonrası juke ler) araca ilk ben taktırdım hocam. konu biraz karışık her lpg ustasının yapacağı iş değil ayrıca her lpg kitide olmaz. bu konuda yardım isterseniz olurum. araç motor suyu 30 dereceye gelince sistem otomatik olarak lpg ye geçiyor. bu dereceyi arttırmakta mümkündür. geçiş hissedilmez. keza lpg basıncı azalınca otomatik benzine geçer. manuel olarak sistemi kapatıp tamamen benzinle gidebilirsiniz tabi. benim araçta şimdilik bir sıkıntı yok hatta çok memnunum bu soğuk havalarda motor çok hızlı ısınıyor ve verim artıyor. yazın ise zaten hava 30 derece araç çalışır çalışmaz çok kısa bir süre sonra lpg ye geçer. saygılarla
  • quote:

akandemir
    güzergah
    aydın - denizli - dinar- cay yolu- akşehir- konya-aksaray-nevşehir - kayseri

Halilcayirli
    Sizin yolda zincire ihtiyacını oldugunu düşünmüyorum.Starmaxla ininşli yokuşlu ve tamamen buzlu yollardan geçtim.

Ayrıca Zincir taka oldumu diye soran olmuş.Aynı ebatta bulamadıgımız için benzerini taktırdık arkadaşın Juke na tabi yolda tekrar germe işini pek yapamadık.Bizim de acemiliğimzden olacak arkadaşın aracında masraf çıktı biraz. Kesinlikle Kar lastiği alın derim,Zincir işi resmen işkence ki bizim lastiklere uygun zincir bulmak da çok zor.

Buarada Silecek kaldırma yöntemi için teşekkürler.

EKSİ 10-20 dereceyi gören bölgelerdeki Juke Dizel sahipleri !! Aracı sabah çalıştırırken kontağı çevirince hemen çalışıyor mu? yoksa bikaç kez denemeniz gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zab-ziro

quote:

Selam Arkadaşlar benim lpg ile ilgili bir sorum olacaktı lpg takdırdığımız zaman benzin tamamen iptalmi oluyor acaba yoksa ister benzinli ister lpg li kullanabiliyormuyuz ?

bizim model (yani 2011 nisan sonrası juke ler) araca ilk ben taktırdım hocam. konu biraz karışık her lpg ustasının yapacağı iş değil ayrıca her lpg kitide olmaz. bu konuda yardım isterseniz olurum. araç motor suyu 30 dereceye gelince sistem otomatik olarak lpg ye geçiyor. bu dereceyi arttırmakta mümkündür. geçiş hissedilmez. keza lpg basıncı azalınca otomatik benzine geçer. manuel olarak sistemi kapatıp tamamen benzinle gidebilirsiniz tabi. benim araçta şimdilik bir sıkıntı yok hatta çok memnunum bu soğuk havalarda motor çok hızlı ısınıyor ve verim artıyor. yazın ise zaten hava 30 derece araç çalışır çalışmaz çok kısa bir süre sonra lpg ye geçer. saygılarla

Biraz araştırabildim sanırım bizimkilere prins oluyormuş ayda 1500 km yapıyorum tabiki yazın biraz daha artacaktır. sürekli eco modda kullanmama
    rağmen yakıt fazla geldi bana (sanırım önceki aracımın dizel olmasından ) birde eco modda kullanmaktan skılıyor insan o yüzden lpg düşündüm ama siz lpg sistemini ne kadara taktırdınız yani şu anki fiyatlar nedir bilginiz varmı acaba İstanbul avcılardayım ben

Birde arkadaşlardan servis haricinde spoyler taktıran varmı acaba araca arkadan baktığında spoyler daha büyük gösteriyor :)
  • zincir yerine bu ürünü kullanabilirsiniz belki işinizi görür ben daha denemedim ama belki yarın deneme fırsatım olur. kullanırsam işe yarayıp yaramadığını paylaşırım

http://www.hepsiburada.com/Liste/stac-likit-zincirpatinaj-onleyici-sprey-090175/productDetails.aspx?productId=otm090175&categoryId=20024791
  • quote:

quote:

quote:

Biraz araştırabildim sanırım bizimkilere prins oluyormuş ayda 1500 km yapıyorum tabiki yazın biraz daha artacaktır. sürekli eco modda kullanmama
    rağmen yakıt fazla geldi bana (sanırım önceki aracımın dizel olmasından ) birde eco modda kullanmaktan skılıyor insan o yüzden lpg düşündüm ama siz lpg sistemini ne kadara taktırdınız yani şu anki fiyatlar nedir bilginiz varmı acaba İstanbul avcılardayım ben

Birde arkadaşlardan servis haricinde spoyler taktıran varmı acaba araca arkadan baktığında spoyler daha büyük gösteriyor :)

sayın yavuz doğrudur prins en iyisi ve valv care sistemde şart. ben kasımda 3000 tl ye taktım bunun 500 ü valv care sistem içindi. ayda 1500 km yapan için lpg şart gecikmeden takın derim. beylikdüzünde AY otogaz var ben orda taktım araya bir parça koymak gerekiyor oda onlarda var zaten. ustalar iyi mühendis bey başlarında. garantili iş yapıyorlar. aracınızı benzinliden farksız kullanıyorsunuz. tüm elektronik aksam değişmeden kullanıyorsunuz. hele bu soğuk kış aylarında ideal. motor ve içerisi hızlı bir şekilde ısınıyor. geçende dizel nissan 4x4 bir araca binmek nasip oldu araç ısınana kadar 10 km gitmişizdirsanırım. selamlarla
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zacman -- 23 Ocak 2013; 0:17:20 >
  • quote:

quote:

Selam...ön konsolun gıcırtı probleminin çözümünü ben biliyorum....havaların ısınmasını bekliyoruz...

sayın mac G. günaydın öncelikle. bu sesin havalar ısınınca gideceğinden eminmisiniz. mekanizması neymişki:) sanki bana konsolun cama sürme sesi gibi geldi. umarım yanılıyorumdur. eğer ön konsolu komple indirmemiz lazım derlerse serviste birileri bizede haber versin hiç uğramayalım servise yola böyle devam edelim. selamlar

selam....benim juke'un ön tarafından gelen ses sabah ilk anda,yani araç soğukken var...yani haziran ayından beri kullanıyorum...soğuklarda başladı benimkinden gelen ses...hız göstergesinin üstündeki gölgelik gibi bir zımbırtı var ya ondan geliyor gıcırtı...
    Ayrıca camla göğüs arasına silikon da yapıyorlarmış ihtiyaca göre...ben serviste sordum cevap bu şekilde idi..
  • Arkadaslar dun aksam aracimi aldim rabbim kaza bela vermez ins. Navitek takmislar multimedya sistemi ses acma tusunun cevirmeli olmamasi canimi sikti onun disinda o sistemden simdilik memnunum. Bady kitin onune asik oldum fakat arkasini cok begenmedim acikcasi. Suan fotolari koymuyorum bugun egzos ve spoiler siparisi verdim sanayideki tanidiklarima carsamba gunu takilacak. Arac bindikce daha cok hosuma gitmeye basladi ama hillolder olmamasi biraz eksikligini hissettiriyor. Simdilik aklima gelen ilk gun izlenimlerim bu
  • Güle güle kullanın.KAzasız belasız inşallah.
    Kaça hangi donanımı nereden aldınız?
  • arkadaşlar yukarıda linkini vermiş olduğum patinaj önleyici ürünü bugün kullandım. Ranpa çıkarken işe yaramaz diye zincir takmıştım dönüşte bazı yerler erimeye başlamıştı bende zinciri çıkarıp spreyi sıktım biraz bekleyip devam ettim. İnişe geçtiğimde trafik tıkanmıştı aracın biri zincirsiz çıkmaya kalkmış olduğu yerde patinaj çekiyor herkez onu bekliyor dayanamayıp gitim onun lastiklerine'de sıktım 1-2 dk bekledikten sonra hafif gazla çıktı gitti bende şaşırdım. Herkezin zincirle çıktığı yolu ben zincirsiz indim. Acil durumlar için kesinlikle iş görüyor
  • quote:

quote:

quote:

selam....benim juke'un ön tarafından gelen ses sabah ilk anda,yani araç soğukken var...yani haziran ayından beri kullanıyorum...soğuklarda başladı benimkinden gelen ses...hız göstergesinin üstündeki gölgelik gibi bir zımbırtı var ya ondan geliyor gıcırtı...
    Ayrıca camla göğüs arasına silikon da yapıyorlarmış ihtiyaca göre...ben serviste sordum cevap bu şekilde idi..

hocam silikon boya derken bu iş kaynağa kadar gitmesin sonra:):))))) arcın içinde slikon kokusuda malum tabi. ama çare oluyorsa bu sesi duyup küfürbaz olmaktan iyi olabilir tabi..
  • arkadaşlar lpg ile ilk verilerimi paylaşayım. 245 km yol gidilmiş depo tekrar fullendi 20 litre lpg aldı 47 lira (litresi 2.37 den totalde) ortalama km de 200 kuruş gibi (lpg 2.55 den hesaplanırsa) benzine göre benim araçta bu mesafe 75 liraya gidilir. sanırım %35 gibi bir fark var arada yanlışsa düzeltin lütfen. saygılar
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.