Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.033
Cevap
95
Favori
752.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meteorx

quote:

Orijinalden alıntı: denydeny

quote:

Orijinalden alıntı: denydeny

Merhaba,

Otomatik vites kullanan arkadaslara bir sorum olacak.. Vitesi D den L ye gecmek istedigimiz durumlarda durmak gerekiyormu yoksa hic durmadan direk L ye gecebilirmiyim?

Arkadaslar konuyla ilgili bilgisi olan yokmu?

selam arkadaşım,

sen dedikten sonra ben denedim. D den L ye hareket halinde geçti bir sorun olmadı. ama hızım düşüktü 30km falan. zaten L ye yüksek hızda geçme durumu olmaz sanırım. L yi kısa mesafe ve düşük hızlar için öneriyorlar. iyi günler.

Evet bende rahatlikla D den L ye sonra tekrar D ye alabiliyorum sorun yok. Karli dik bayirlardan inerken L deyken sanki manuel gibi dusuk vitesde kontrollu fren yapmadan inebilmemi sagliyor ama araci durdurmadan gecisleri yapmada sorun olurmu asil sorum bu. Sonucta cok mantikli degil gibi geldi bana. Ayrica vites uzerindeki s moduna geciren butonu hangi durumlarda kullaniyorsunuz?

• D den L ye geçerken belli bir hızın altında olmanız gerek kitapçıkt'an daha net öğrenebilirsiniz. bugün sanayiden MİCRA aracıma polen filitresi aldım 15 tl ye orijinalinden hiç farkı yok reno clio, modüs,nissan note' de aynı filitreyi kullanıyormuş belki jukelerin'de aynı olabilir

• dostum zaten aynı herşeyi polen filitresinin. malzeme olarak bir farkı yok kagıda benzeyen hava geçiren polimer malzemen üretilen bir parça sadece bunun görüntüsü boyutları farklılık gösterebilir. zaten araştının hiçbir aracın polen filitresi 130 tl değildi.(indirim yaptılar aman ne indirim 80 tl ye düşmüş)(vosvogen gurubunda bile 33 tl ELİNSAF) ve hiçbir firma 10 bin km de bunu değiştirmiyor. yok böyle bir şey.bu tamamen servisin bizleri sömürmesi. açın bütün firmalara sorun hiçbiri 10 binde değiştirmez bunu. gerçi hiçbiri 10 binde yagda değiştirmiyor tabiii(80 model eski arabalar hariç)ama biz NİSSAN ailesindeniz bizim farkımız bu.Aile reislerine para lazım bulmuşlar bizim gibi enayileri her 10 binde bu ticaret ahlakına sıgmıyor ama hangi ahlak değilmi?aynı motor 20 binde girsin biz degerli aile üyeleri 10 binde....
  • mac gyver
    hayırlı cumalar dostum. herkese.
    bu gün birşey yazmamışsın bana.cuma oldugunu unuttun her halde.
    kazasız belasız sürürşler arkadaşlar aman dikkat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapraz

özellikle tekna aldım çünkü sportunda jantları çokhoşuma gitmedi açıkçası dışardan bişey bulup takıcam artık. araçta ses olur kabul ediyorum fakat duyabileceğimi sanmıyorum çünkü bu konuda dikkatsiz olmak çok daha iyi ufak bi tıkırtı yüzünden arabadan soğuyabiliyo insan araçlarımın birisinde başıma gelmiştibu olay. şuan için benim araçtan tek beklentim virajda savurmasın ve az yaksın sanırım bu iki şart sağlanırsa 18 aylık kredi bitene kadar binebilirim bu araca

dostum jantları falan değiştirince fot.koy bakalım ben önüne taktıracağın (adı aklıma gelmedi)yakışacakmı merak ediyorum güzel olursa bende düşünüyorum. ama sadece önüne arkasına düşünmüyorum bilmiyorum ayrı ayrı satılıyormu?arkaya spoyner düşünüyorum. ileride tabii
    en kısa zamanda fot.bekliyoruz. aracı teslim aldınızmı bilmiyorum.
    bilgin olsun kasko gurupama uygun cıkıyor 850 civarı aklında bulunsun diye yazıyorum.
    araç dizel oldugu için performansında sorun olacagını tahmin etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcayirli

quote:

özellikle tekna aldım çünkü sportunda jantları çokhoşuma gitmedi açıkçası dışardan bişey bulup takıcam artık. araçta ses olur kabul ediyorum fakat duyabileceğimi sanmıyorum çünkü bu konuda dikkatsiz olmak çok daha iyi ufak bi tıkırtı yüzünden arabadan soğuyabiliyo insan araçlarımın birisinde başıma gelmiştibu olay. şuan için benim araçtan tek beklentim virajda savurmasın ve az yaksın sanırım bu iki şart sağlanırsa 18 aylık kredi bitene kadar binebilirim bu araca

dostum jantları falan değiştirince fot.koy bakalım ben önüne taktıracağın (adı aklıma gelmedi)yakışacakmı merak ediyorum güzel olursa bende düşünüyorum. ama sadece önüne arkasına düşünmüyorum bilmiyorum ayrı ayrı satılıyormu?arkaya spoyner düşünüyorum. ileride tabii
    en kısa zamanda fot.bekliyoruz. aracı teslim aldınızmı bilmiyorum.
    bilgin olsun kasko gurupama uygun cıkıyor 850 civarı aklında bulunsun diye yazıyorum.
    araç dizel oldugu için performansında sorun olacagını tahmin etmiyorum.

henüz teslim almadım inş bugün biticek işlemler. akşama doğru aracı alırsam c.tesi pazar bir kaç değişik düşünüyorum bitirince fotoları koyucam tabi

• İyi günler arkadaşlar,

Bizim araca (juke 1.6 platinum cvt) takılan ön-arka koruma barı ve yan basamakların fotoğraflarını becerebilirsem bu mesaja ekleyeceğim. Tavan çıtası yada rüzgarlık vs. taktıran varsa fotolarını koyabilir mi acaba? Fikrimiz olur biraz.

Ayrıca her ne kadar yeni juke kullanıcısı da olsam bir iki görüşümü paylaşayım:

Yakıt göstergesi ve depodaki yakıt miktarı arasında bir tutarsızlık var gibiydi, İstanbul’dan bir arkadaşın dediğini denedim ve depo göstergesi sıfıra inene kadar ( çeyreğin yarısı değil, hiç çizgi kalmayana kadar ) bekledim. Ardından yakıt tabancası doldu dedikten sonra bile doldurttum 40lt benzin aldı. Depo 46 lt yani benzin sıfır gösterdiğinde bile 6lt depoda kalıyor, buda en az 50-60km eder.

Eco ve Normal mod daha önce küçük ve seri bir araç kullanan bana o hissi vermedi, sport mod yeterince tatmin ediyor ancak sport mod benzin tüketimini %10 kadar arttırdı. (şehiriçi güzergah, yolculuk saatleri hava şartları aynıydı tüketim 9.2lt den 10.0lt ye çıktı.)

Bir arkadaş sormuştu: Cvt şanzumanda vites kolundaki sport tuşu yokuş yukarı giderken veya araba sollarken rahatlık sağlıyor vitesi küçültüp torku arttırıyor ama o oranda yakıt tüketimini arttırır sanırım.

Şimdilik bu kadar. Sizin görüşlerinizi ve fotolarınızı da beklerim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akandemir

quote:

dostlar herkese kazasız sürüşler. ben de petlas kış lastigi siparişini verdim bu gün geliyor nasip olursa 230 tl ye.fiyatı uygun geldi. diger aracımda da kullanıyordum memnundum.o yüzden yine petlası tercih ettim.
    bir üründen memnun kalınca yine aynı ürünü tercih ediyorsunuz. bizler araçtan memnunuz ama şu servis sıklıgı ve maliyetleri düzelmedi daha.neyse bekliyoruz umuyoruz düzelmesini ki memnun olalım.biz memnun olursak onlarıda memnun ederiz tercihlerimizle.

Ben de bulunduğum ilçede uygun ebatlarda bulabildiğim tek lastik Starmax takdırdım.(250tl tanesi) Çok zorlu kış şartları olmasına rağmen gayet memnun kaldım.

starmaxx ile petlas aynı dediler benim de diger aracımda petlas vardı petlas olsun dedim siparişi verdim.bu gün gelmiş taktıracagım. burada kar lastigi bulmak zor. parasını ödeyerek siparişle getirtiyoruz. 230 a aldım.arkadaş diger sayfada yazmış 220 ye aldım diye ama ben alamadım. adamın elinde de yoktu kargo falan diye üzerine koydu. 15 tatilde nasip olursa kayseriye gidecegim. inşallah sıkıntılı olmaz.
    dostlar kar lastiğinin üzerine zincir takılmıyor değilmi?zincirim de yok. olsa da hayatımda takmadım.

zincir takılır ama gerek yok bence lastikler iyiyse ,bir de iyi takamazsan zarar verirsin. Kayseriye ne taraftan gideceksin bilmiyorum ama maraş tarafından gideceksen zincirsiz gittim ben.

• Hayırlı olsun, bu parçaları servisten mi aldın, ne kadar sorabilir miyim?

Ben de 2 gün önce 1.6 A/T CVT Juke aldım, şimdilik çok memnunum. Navigasyon, geri görüş, deri koltuk vs.. ekstralarla aracın havası değişti adeta, fuarda ilk gördüğümde çok beğenmemiştim ama şimdi baya bir özellik eklemişler araca.

Bana göre artıları ve eksileri şöyle..

Artılar.

- Yol tutuşu çok iyi, sport modda çok atak, viraj dönüşleri ve manevraları, direksiyon tepkileri çok iyi sınıfına göre
    - İç mekan küçük de olsa ferah, arkaya oturan kişi de arka camlar düz devam ettiği için dar gelmiyor
    - Bozuk yollarda süspansiyon başarılı
    - Yolda bir SUV gibi yüksekte hissettiriyor
    - İçten ve dıştan daha kaliteli bir araç gibi hissettiriyor, zaten bu tasarımı Porsche yapsa yine çok satardı.
    - Müzik sistemi bence fena değil, tabi 1000W lık bir Burmester sistem gibi ses vermesini beklememek lazım

Eksiler

- Sun roof olabilirdi opsiyon olarak
    - Xenon far gerekli..
    - Arkası hafif hissettiriyor tümseklerden geçerken özellikle biraz hoplatıyor
    - Sport modda biraz zorlayarak kullandığım için herhalde ortalama yakıt tüketimi baya yüksek.
    - Menzil ile ortalama yakıt tüketimi göstergesi uyuşmuyor. 2 katı fark var benimkinde. Yani depoda 40 Lt benzin var ortalama 15L gözüküyor ilk 50 KM kullanımdan sonra, geriye kalan 32,5 L benzinle 200-250KM arası yol yapabilmem lazım normalde.

Aklıma geldikçe yine paylaşımlarda bulunurum, şimdilik daha çok yeni zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi test5000 -- 20 Ocak 2012; 11:47:58 >

• Hayırlı olsun Test5000,

Forumdan şikayetleri ve beğenileri okuyabilirsin.( eski sayfalardan ) ve sende nissan Türkiye ye mail atarak, telefon ederek şikayetlerini dile getir.

Bizim araca taktığımız barların ve yan basamakların fiyatı biraz karışık. aracın satış fiyatı 56.300TL idi, bu eklemelerle 58.000TL dediler ama sonra pazarlıkla 55.000TL ye inildi birde takasa araç verdik. takasa verdiğimiz aracında fiyatı değişti vs. vs. yani çok karışık ama liste fiyatları sanırım1.700TL olmalı. Ayrıca boya, motor, döşeme koruma için kuponlar verdiler. Kupon verilen yere gidip bunları yaptırdım artı kaputa komple film yaptırdım malum siyah renk. indirimlerle falan bi 500TL de oraya verdim.

Tüketimin ne gözüküyor? istersen fazla kullanmadan sıfırla. ben öyle yaptım. bayiden aldığım gibi tüketimi sıfırladım çünkü 20lt/100km gözüküyordu. benim ortalamamı etkilemesin dedim.

Bir de arkadaşlar bu lastik ebatlarına 215 55 R17 zincir bulan ve araca zincir takan var mı? ben ceza yememek için 17 lik bir zincir koydum bagaja. ama bizim ebatlara uygun zincir sanırım yok. Ben Tekirdağ Çorlu'dayım, zaten 4 senedir zincir takacak kar olmadı buralarda ama takmak zorunda kalırsam diye merak ettim. kar tekerleklerine de zincir takılıyor bu arada, gerekirse tabi.

Starmax Petlasın ürünü imiş ve fiyatı en uygun lastik sanırım. juke değil ama başka araç kullanıcılarından iyi şeyler duydum. kış tekeri olarak düşünülebilir.

Aracın arka süspansiyonun sert olması 4X4 olmadığı için arkada bağımsız amartisörler kullanılamamasından kaynaklanıyormuş. Bizimkilerin arka süspansiyonu burulma kirişli. buna bi çözüm olur mu bilmiyorum..

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteorx -- 20 Ocak 2012; 15:09:31 >

• quote:

saygac

siz denedinizmi bunu çünkü benimkisi olmuyor 1.5 sportpeck. stop etmeyi bırakın anahtarı bile bir hamlede çıkartıyorum yine olmuyor. silecek kapanmıyor.
    siz denedinizmi?

Valla bende bu tarz türlü cinlikler denedim bendede olmuyor ve silecekler havada kalmıyor.Ve böyle saçma birşeyede inanamıyorum...
    Bence bu araba konseptken direk çıkmış:)
  • akandemir
    güzergah
    aydın - denizli - dinar- cay yolu- akşehir- konya-aksaray-nevşehir - kayseri
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerkazanci

quote:

öncelikle herkese kazasız belasız hayırlı sürüşler dilerim.
    uzun zamandır dizel otomatik araç arıyodum vw grubunun yüksek fiyatlarda oluşu bu yıl a3 golf ve leonun kasa değiştireceğinden dolayı bu araçları eledim. bmw 1 serisini araştırdım yakıt tüketimi az diyolar fakat benzinli sonuçta güvenemedim bide fiyatı yüksek geldi neyse sonuç olarak bugün dizel tekna paket ön arka body + navigasyon sistem için 52.750 tl ye anlaştık .
    şuan civic 1.6 benzinli otomatik kullanıyorum. juke hiç aklımda yoktu yapacak işimde yoktu bayinin önünden geçerken girdim içeri sorgu sual olmadan aldım inş pişman olmam hiç araştırmadım çünkü

İsminizi bilmediğim için siz diye hitap edeceğim, öncelikle aracınız hayırlı olsun. Benimle aynı kaderi paylaşmışsınız diyebilirim. Ben aracımı alalı yaklaşık 5 ay oldu ve bir önceki aracım Civic 1,6 benzinli otomatik idi, tıpki sizinkisi gibi. Ben de yeni Civic'i beklemekten sıkıldığım için hiç aklımda olmadan Nissan bayisine girip Juke'e resmen aşık olup 1 gün içerisinde karar vermiş ve kaporasını yatırmıştım. Şimdi sorarsan pişman mısın diye, asla pişman değilim, ilk gün nasıl gördüğüm anda vurulduysam, her sabah aracımı gördüğüm an yüzümde bir tebessüm oluşuyor. Gelgelelim yaklaşık 5 yıl Honda kullandıktan sonra açıkçası Juke biraz hantal geldi ki, bunun normal olduğunu düşünüyorum. Eğer Civic'de olduğu gibi trafik ışıklarında beklerken, yeşil yanınca ardında bıraktığın toz bulutları arasında hala kalkamayan araçları görmekten zevk alıyorsan yada, otobanda yokuş yukarı tırmanırken diğer araçların şiştiğini görürken sen aralarından vızır vızır geçiyorsan(otomatik olmasına rağmen), Honda aracın 100 bin km devirmesine rağmen hiç bir yerinden tık sesi dahi gelmiyorsa, bütün bunları yeni Juke'da da bulma beklentisi içerisine girersen maalesef hayal kırıklığı yaşarsın.. Honda Civic anılarında güzel bir yerde, iyi bir dost olarak kalsın. Juke için ise özellikle ses yalıtım konusunda ve performans konusunda (şimdi farkettim sizinkisi dizelmiş, torku daha yüksek olduğu için ne kadar farkeder kullanan arkadaşlar bilir) beklentini bir parça düşük tut derim (özellikle saydığın A3/Golf/Leon'u görünce ve Honda'yla kıyaslayınca) Gülü seven dikenine katlanır derler ya! Sanırım bizimkisi de biraz öyle.. Bu sabah yine servisten randevu almak zorunda kaldım, gelen gacır gucur sesler üzerine.. Servis ancak P.tesi'ye randevu verebildi, o da ayrı bir dert.. Tekrar aramıza hoşgeldiniz, kazasız belasız, zevkli sürüşler dilerim.

taner hocam sanırım sizinde ön konsoldan ses geliyordu benimki gibi . servisin çözüm üretip üretemediğini paylaşırsanız sevinirim. saygılarla

• petlas veya starmaxx ikiside aynı. kış lastikleri güzel yukarıda arkadaşlar yazmış 220 tl ben 230 tlye aldım bir başkası 250 ye almış.fiyat aralıkları bu şekilde. zincire gelirsek benimde aynı sıkıntı zincir uymuyor ve bulunmuyorda satıcı bunlar 4x4 araçları için diyorlar. ama kar lastiginin üzerine de zincir takılmıyor yada takılsada fazla km yapılmıyor biliyorum ben. kar lastikleri yumuşak oldugu için lastige zarar verir diyorlar. zaten kar lastigide aşırı kar olmadıgı durumlarda idare ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BREATH

quote:

saygac

siz denedinizmi bunu çünkü benimkisi olmuyor 1.5 sportpeck. stop etmeyi bırakın anahtarı bile bir hamlede çıkartıyorum yine olmuyor. silecek kapanmıyor.
    siz denedinizmi?

Valla bende bu tarz türlü cinlikler denedim bendede olmuyor ve silecekler havada kalmıyor.Ve böyle saçma birşeyede inanamıyorum...
    Bence bu araba konseptken direk çıkmış:)

gercekten şaka gibi. silecekleri kaldıramıyoruz ve donuyor.zaten 0 ın altına düştügünde silmiyorda cayır cayır ötüyor.
  • tekrar selam

silecekleri kaldırma olayını serviste bana gösterdiler ama çok dikkat etmemiştim. kendim de denemedim. deneyip yapabilirsem yazarım. yada yeniden servise uğrar size haber veririm.

juke için hic zincir takan var mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meteorx -- 20 Ocak 2012; 15:11:43 >
  • Kaldıramıyoruz diye bir durum yok..

Kontak kapılıyken silecek kolunu kendinize doğru çekiniz (su fiskiyelerini çalıştırır gibi) silecekler ortada duracaktır. Tekrar aynı işlemi yaptığınızda ilk konuma geri döner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

Kaldıramıyoruz diye bir durum yok..

Kontak kapılıyken silecek kolunu kendinize doğru çekiniz (su fiskiyelerini çalıştırır gibi) silecekler ortada duracaktır. Tekrar aynı işlemi yaptığınızda ilk konuma geri döner.

bilgi için çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: manager79

Kaldıramıyoruz diye bir durum yok..

dostum dur deneyip geleyim bir
  • tekrar selam,

silecek olayı Manager79 arkadaşımızın anlattığı gibi. motoru durdurduktan sonra silecek kolunu ön cama su püskürtür gibi kendinize çekerek bir süre tutun, silecekler camın ortasında duruyor. aynısını yapınca tekrar eski haline dönüyor. anahtarlılarda kontağı çıkarmadan yapmak gerekiyor. anahtarsızlarda moturu durdurmak yeterli.

Japon bunu düşünmüş ama yan aynalara motor koyarken ısıtma koymayı unutmuş!!!!!
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.