Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (386. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
8.033
Cevap
95
Favori
752.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otomatik Juke rampa görünce gitmez, motor sesinden şikayet edenler hep bu sebeple şikayet eder arabanızı tanıyıp rampada gitmeye zorlamazsanız güzel araba aslında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Juke'un üretimi duracak mı !?
  • Beyler otomatik vites için hepiniz olumsuz şeyler yazmışsınız ancak 3 yıllık 1.6 cvt skypack aracım (74 bin km'de)'da hiçbir problem yaşamadım. Sadece normal bakımlarını yaptırıyorum. Herşey gayet normal.. Sanırım hep sizi bulmuş kötü olaylar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: narqile_

Beyler otomatik vites için hepiniz olumsuz şeyler yazmışsınız ancak 3 yıllık 1.6 cvt skypack aracım (74 bin km'de)'da hiçbir problem yaşamadım. Sadece normal bakımlarını yaptırıyorum. Herşey gayet normal.. Sanırım hep sizi bulmuş kötü olaylar.
    Yahu zaten %100 problemli bir durum olduğu konuşulmuyor burada, ha %100 olan konu arabanın gitmiyor olması
  • 2012 1.6 CVT Juke sahibiyim.(45000 km) Kesinlikle otomatik tavsiye ediyorum bundan önceki aracımda otomatik Micra idi.
    Araç gitmiyor diyenler gerçekten bu aracı kullandılar mı çok merak ediyorum?
  • botke B kullanıcısına yanıt
    Evet, ben hali hazırda kullanıyorum, yetkili servis de kabul ediyor bu durumu. Bu motor ve şanzıman böyle, yokuş görünce bayılır diyor...

• Hicks kullanıcısına yanıt
    Ekseriyetle aracı spor modda kullanıyorum, eğer çok dik yokuşsa D yerine L tercih ediyorum.
    Açıkcası herhangi bir zorlanma yada geri kaçırma vb. durumla karşılaşmadım. Servis bakımlarını düzenli yaptırıyorum, yeni lastikler kullanıyorum ve genellikle araç da bagaj ve yolcu olmuyor, tabi bunlarda performansı etkiliyor olabilir.
    Ama dediğim gibi yol olmayan araziden tutun da dağ bayır her yolda kullandım, beklentimi karşılıyor haylaz.

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

• quote:

Orijinalden alıntı: botke

Ekseriyetle aracı spor modda kullanıyorum, eğer çok dik yokuşsa D yerine L tercih ediyorum.
    Açıkcası herhangi bir zorlanma yada geri kaçırma vb. durumla karşılaşmadım. Servis bakımlarını düzenli yaptırıyorum, yeni lastikler kullanıyorum ve genellikle araç da bagaj ve yolcu olmuyor, tabi bunlarda performansı etkiliyor olabilir.
    Ama dediğim gibi yol olmayan araziden tutun da dağ bayır her yolda kullandım, beklentimi karşılıyor haylaz.

Bu rampa konusu yanlış anlaşılmasın lütfen. Ben de aracımı severek kullanıyorum. Bildiğiniz gibi CVT şanzımanda vites değeri değişken yani 1. vites, 2. vites gibi kesin vites değerleri yok, dolayısı ile sabit bir oran da yok, iki ucu da değişken ve basitçe teoride 100'lerce vites olabileceğini söyleyebiliriz. Hal böyle olunca sürüş zevki, vites geçişleri oldukça yumuşak ve hoş oluyor. Bu araçta bahsedilen rampa olayı ise öyle L kullanılabilecek dik bir rampa değil. Yol biraz yukarı eğim kazandığı zaman aracın performansı düşüyor, motor sesi artıyor ama o tepkiyi araçtan alamıyorsunuz, eğim düzelince performans da düzeliyor...

Bu sizin ilk aracınız mı ? bunu merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Bu sizin ilk aracınız mı ? bunu merak ettim
    Hayır, neden?
    botke B kullanıcısına yanıt
    soruyu yanlış kişiye sordum :) @botke ye soracaktım pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvole -- 17 Ekim 2018; 18:21:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volvole

soruyu yanlış kişiye sordum :) @botke ye soracaktım pardon
  • akü ile ilgili problem yaşıyoruz. 5 senelik aküyü değiştirdik yerine yine aynı 60 amper inci akü aldık ama ilk takıldığında klima ekranında şarjı 3 diş gösteriyordu sonra 2 diş göstermeye başladı.

arabayı kapatıp çalıştırınca 5 dişe çıkıyor şarjı ama onun dışında hep 2 - 3 diş arası gösteriyor. yetkili servisine götürdük anlamıyorlar akü full diyip, şarj edip geri veriyorlar.

başına böyle bir şey gelen var mı? akü mü hatalı yoksa şarj göstergesi mi?
  • Akü problemlidir, aldığınız yerden değiştirin derim ...
  • Klima göstergesinde akü göstergesi mi var? başka bir şeyi gösteriyor olmasın o?
  • @irfan
    Nereye değiştiriyorlar hocam günahını bile değiştirmezler. Aldığın sıfır ürün problemli çıkarsa direkt garantiye yollatıyorlar iade bile almıyorlar.

@volvole
    Evet, normal mode'a alındığında 5 barlı bir akü göstergesi çıkıyor. ancak akü voltajıymış ben şarj yüzdesi zannediyordum. aküye binen yük göstergesiymiş meğer. Yabancı forumlardan araştırdığımda öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 26 Ekim 2018; 15:35:2 >
  • Merhaba;

Ekim kampanyasıyla skyjack 1.5 juke ile aranıza katıldım yalnız aklıma takılan bişey var. Anahtarı çevirince 29500 gibi bir sayı çıkıyor, bu sayı aracın toplam km'si olamaz değil mi? Aracı sıfır aldım bayiden. Teşekkürler.

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramanujan20 -- 26 Ekim 2018; 21:17:17 >
  • ramanujan20 kullanıcısına yanıt
    Servis geri sayımı,
    ilk alındığında 30.000'den geri sayıyor sonrasında bakım yaptıkça servis 10.000'lik geri sayıma ayarlıyor ...
    İlk defasında neden 30 bin onu anlamadım ayrı
    "Araç İngiltere'de üretiliyor, belkide fabrika çıkış ayarlarını kendi bakım zamanlarına göre ayarlıyorlar"dır diyorum ama tahmin tabi ...
  • Arkadaşlar ankaradayım baykoçlar şubesinden 20.000 bakımı için fiyat aldım 1700 tl gibi bi fiyat verdiler. Yakıt filtresi değişiyor bu yüzden dediler. Bu rakam pldukça yüksek değil mi

• part kullanıcısına yanıt
    Dizelde yakıt filtresi 30.000'de değişiyor ...
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/90080239
    +
    Fiyatlara ne olmuş öyle !!
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.