Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.033
Cevap
95
Favori
752.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Katılıyorum bencede yokuş kalkış desteği kesinlikle olmalı bayanlarında çok tuttuğu bir araç bu.baldıza 2012 7bin km de otomatik punto bulup aldım onda bile var bu araçta olmaması ilginç!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufjuke -- 26 Mart 2016; 16:57:45 >
  • yusufjuke kullanıcısına yanıt
    2017 de galiba yeni kasasi gelecek tam emin degilim.Belki ona yokuş kalkiş destegi koyarlar.Ki koymalari lazim dediginiz gibi bayanlarda bu araci cok begeniyor.Ne kucuk ne buyuk gayet guzel bir arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nech N kullanıcısına yanıt
    Ben dizel araçtan benzinliye geçtim. arada motor durdu mu acaba diye kontrol ediyorum o kadar sessiz inanamadim. Benzini şimdilik içiyor ama ortalama inmeye başladi. Şu an için tek sıkıntım frene sert basinca veya ilk kalkişta ayağimi frenden sert çekince gırç gurç ses geliyor. Fren balatasinin henüz yeni olmasindan kaynaklandiğini düşünüyorum. Bunun haricinde araçtan çok memnunum. Gitmiyor hızlanmıyor falan filan diyenler halt etmiş. @nech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marthel -- 26 Mart 2016; 20:04:23 >
  • Bugün yazlık lastikleri taktım. 225 45 18. Adam lastikleri değişelim dedi ama yanaşmadım. 225 55 18 takalım dedi. Sizce konfora etkisi ne derecede olur?

• marancı M kullanıcısına yanıt
    bende birazda olsa olur kis lastiklerim orjinal biyutlarda olmadigi icin genis almistim kisliklari sokup yazliklari taktim pisman oldum:) kisliklar daha konforluydu sarfiyati azcik artiriyo ama konfor daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kışlıklar orjinal ebat Nokian wr d4. Yazlıklar Michelin pilot süper 3. Ama sanki kışlıklar daha konforlu idi. Değişim yaptıktan sonra araba daha sert geldi bana. Kaç PSİ hava bastı onu da sormadım. Bir ihtimal ondan da olabilir. Bu durum daha da çok düşündürdü beni geniş yanak için.

• aynen bendekilerde nokia wr4 yazliklar mishelin hava basinclari ayni belki kisliklar yumusaktir diycem ama genelde yaz lastiklari daha yumusak olur diye biliyorum

• Yazlıkları taktınız mı? İlk taktığınız gün nasıl bir deneyiminiz oldu taktı iseniz? Takmadı iseniz takınca paylaşırsanız sevinirim.

yazliklari taktirdim ilk gunden itibagren takurtukur nokianlar daha konforlu ,yazliklar eskiyince nokian yazlik alicam kisliklardan hem konfor hem yol tutus acisindan cok cok memlunum mishelin mis goodyear mis artik nokiandan sasmam

• Demek ki sizde de benzer durum yaşandı. Michelin pilot spor 3 ten memnundum ama benim de niyetim seneye nokian Z line almak. Bir blogta okudum dün. Yazar bendeki yazlık lastiklerin dengesiz aşındığını yazmış ki tamamen haklı. 1 yıllık toplam 20 bin yapmış lastik baya bi aşınmış halde idi.

Hatta ben yanak kalınlığı olarak 45 değil de 55 veya 60 alıp 18 inç jantın sıkıntısını bir nebze hafifletme düşüncesindeyim ama bakalım nasip.

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

• Arkadaslar 40000 bakımı için fiyat alan var mi. Sanayide 180 liraya bir ustam var yaparım diyor. Yetkili servis 570 lira diyor. Aracın arka frenleri degismesi gerekirmi. Frenlemede sikinti var. Arka fren balatasi ne kadar acaba.

Acaba diyorumki yağını filtresini vs.. hatta fren balatasini kendim alayım diyorum. Internetten kodları girerek sipariş acma niyetim var.

Fikirleriniz nelerdir

bende 18 jant alip yanak kalinligini 55 60 yapmak istedim.ancak direksiyon tam tur donuslerde lastikler ice surtunme olur dediler servisten o y7zden 18 e 45 uygun olur demislerdi vaz gecmistim yoksa 18 jant alicaktim

• juke sero kullanıcısına yanıt
    aracin garantisi yoksa bence serviste yaptirmayin yari yariya iscilik ucreti aliyolar garanti dewam ediyorsa parcalari kendiniz alip servisinde iscilik odeyip yaptirabiliyirsunuz

Garantisi yoksa bence de gitme servise hiçbir şeyden anladıkları yok anca parça değişimini biliyorlar.geçenlerde gittim bende 20 bin bakımına 610 lira verdim motor yıkamayla birlikte.

Park sensörünü halledemediler aldığımdan beri aracı sensör sıkıntılı.tıkırtı geliyordu adam orayı burayı söküp hallettim dedi yola çıktım yine aynı tıkırtı kendim buldum 2 ay sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufjuke

Garantisi yoksa bence de gitme servise hiçbir şeyden anladıkları yok anca parça değişimini biliyorlar.geçenlerde gittim bende 20 bin bakımına 610 lira verdim motor yıkamayla birlikte.

Park sensörünü halledemediler aldığımdan beri aracı sensör sıkıntılı.tıkırtı geliyordu adam orayı burayı söküp hallettim dedi yola çıktım yine aynı tıkırtı kendim buldum 2 ay sonra.

180 liraya hallederiz dedi ustam. Yanliz servis mobil 1 kullaniyor ancak ustam castrol edge koyacam dedi. Varmı oneriniz.

a4acin garantisi yoksa ustaya yaptirin servis mobil1 kullaniyosa sizde disardan alin usta mobil1 koysun son7cta bizim araclar yaris arabasi degil castrol mobil farkedecegini sanmiyorum ancak garantisi bittiyse tabi:)

Muadili olduğu sürece yağ fark etmez hangisiyle anlaşması varsa onu kullanıyor yağ değerleri kitapçıkta yazıyor ona göre kullanılırsa hiç bir sıkıntı çıkmaz.castrol de mobil 1 de bilinen iyi markalar.
  • yusufjuke kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Araçlarınızın periyodik bakımlarını özel serviste yaptırıp,kalem kalem tüm değişenleri ve değişim km sini fatura üzerinde belirtirseniz garantiniz bozulmaz.
    Bu konu BLOK MUAFİYETİ KANUNU ile sabittir.

İlavaten;
    Motor yağ kanusuna aman dikkat...Aracınız dizel ise ve Mobil marka yağ alacaksanız şayet,Mobil 1 ESP formula 5-30 DPF harici yağ sakın kullanmayın.
    Diğerlerine nazaran biraz pahalıdır ama gerek partikül filtrenizin ve de gerekse egr nizin tıkanmamasını sağlar...

Kendimi referans alarak aldığımda (Juke dci 2012 65.000km) 40.000km de fren balataların biteceğini pek sanmıyorum.Keza enson 6 ay evvelki periyodik bakımda ustam
    bu tempoda gidersem,üzerindeki orijinal olan bu balataların bir 15-20 bin km daha beni götüreceğini söylemişti.

Saygılar...
  • Yokuşta inerken frene basınca ve de asfalt üzerinde boya ile yapılmış olan engellerin üstünden geçerken kaputun sallanması ve dolayısıyla çıkan gürültüye nasıl çare bulabiliriz?

ayni sorun bendede var yokus inerken frene basinca cikarken gaza basinca ugultu ve titreme oluyor on kaput titriyo

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.