Şimdi Ara

### ► JUKE KULÜBÜ ◄ ### (326. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.033
Cevap
94
Favori
752.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shackill

herkese slmlar , arkadaslar arabadan gelen cit sesi benim baya sinirlerimi bozuyor servis yapamadi aracin kalmasi gerikiyor dediler birakmadim koltuktan gelmiyor kaputtan gelmiyor salincaktan gelmiyor ama yolda hala surucu koldugu altti bolgesinden citcit diye ses geliyor fikri olan varmi

Daha once yazdım yinr tekrarliyim.

Eger direksiyon saga sola ilk kalkışta cevrilince geliyorsa intercooler un tirnaklarindan biri kopmustur. On tampon sokulmesi gerekiyor. Tirnak tamiri plastik ise 20-30 a yapilir. Ancak riskli bir sekilde parcaya vida atarak yaparlarsa 200 lira cektiler. Parcayi delerse 1500 lira bir intercooler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10urman 1 kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun bende 1.2 performansini merak ediyorum :)

• juke sero kullanıcısına yanıt
    hayir duz giderken ufak kasist yada kucurda ses yapiyor direksiyonu cevirince ya da ilk kalkista ses yok servis bulamiyor kendim aracin altindaki plakalri sokturup saniye baktircam

• quote:

Orijinalden alıntı: Shackill

hayir duz giderken ufak kasist yada kucurda ses yapiyor direksiyonu cevirince ya da ilk kalkista ses yok servis bulamiyor kendim aracin altindaki plakalri sokturup saniye baktircam

Bir kac conta veya vida gevsemistir sanırım. Gerçekten gıcık bir durum.

sorma serviste 3 kere kaldirip butun vidalari kontrol ettiler 3 kere test surusune ciktik artik kapilari koltuklaro sokuceklerdi kalsin dediler birakmadim 1 yillik araba en gucik oldugum da arabadan gelen sesler buda beni buldu muzigi yuksek sesle dinleyip duymamaya calisiyorum allah dusman basina vermesin cin iskencesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • marthel M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• johnkoot J kullanıcısına yanıt
    ESP var hocam. Diğer visia larda olmayan start stop da var

• Shackill kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Astra yı bir hafta önce falan satmıştım ama juke almak için değil. Juke tamamen tesadüf oldu.

Aslında kişi tanıdık, vazgeçilebirdi ama en azından masraflardan silip aracı 1200 km ayağıma kadar getirdi hocam, bir kısmını bu şekilde amorti ettik. Piyasaya baktığımızda ortalama fiyatlar 46-49 arası birsey. Ortalama 500-1000₺ falan pahalı olmuş olduk ama aracı bir süre kullanıp aldığım fiyata aynı yere verebiliyorum, onun garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pegasus ! -- 25 Mart 2016; 21:00:51 >
  • nech N kullanıcısına yanıt
    ben beşiktaş bayiden aldım ama hepsi aynı fiyatı veriyor diğerlerine de sordum. skypack 67.500 TL park sensörü ve kauçuk paspas hediye. eğer aileden daha önce 0 nissan almış biri varsa ekstra 750 TL daha indrim yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marthel -- 25 Mart 2016; 22:32:31 >
    1.6 benznli mi aldınız
  • nech N kullanıcısına yanıt
    evet cvt şanzıman benzinli. manuel dizele 1500 TL fazla istiyorlar.
    Hayirli olsun hocam.Güle güle kullanin bende Şubat ayinda eşime aldim.Tek eksigi yokuş kalkış destek sistemi olmamasi.Onun haricinde yakiti performansi gayet guzel.Bide şu kalas gibi otomatik vites kolu olmasa kibar birsey koysalar dahada guzel olurdu.

• Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    Hayirli ugurlu olsun araciniz.İcinize sindiyse 3 bin 5 binin önemi yok.Bunlari düsünürseniz aracin tadini alamazsiniz.Size tavsiyem aracin tadini cikarin.Kazasiz sürüsler

• blueman7 kullanıcısına yanıt
    sağolun henüz çok fazla kullanma fırsatım olmadı ama seri bir araç olduğunu hemen belli ediyor. Şu an ortalama yakıt tüketimi 22 LT gözüküyor. düzelir diye tahmin ediyorum yoksa evi arsayı satacağız benzin için :) yokuşlarda zaten cvt'nin kendi özelliğinden dolayı geri kaçma olmuyor. çok dik yokuşta el freni kullanmak şart tabi ki.
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize. İyi dilekleriniz ve değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni araç alanların araçları hayırlı olsun öncelikle.

sunroofdan tıkırtı gelen benim gibi bir iki arkadaş daha vardı sanırım, sorunu serviste çözdük, sizlere boşuna servise kadar yorulmayın basit bir işlem işe çözülüyor. sunroof perdesi kapalı konumda iken plastik ayaklara temas esiyormuş, burada fabrikasyon keçeler mevcut ama benim aracımda düşmüş, serviste tek taraflı sünger ile denedik sorun çözüldü, ben de kendim onların yapıştırdıkları süngerleri çıkardım ve velcro nun dişi tarafını yapıştırarak o bölgeye daha ince ve daha kalıcı bir çözüm buldum, servis orjinal keçelerini getireceğini söyledi ama bir kere düşen tekrar düşebilir düşüncesi ile kendim çözmenin daha doğru olacağını düşünüyorum. tam olarak ne yaptığımı ve nereye koyduğumu anlamayan olursa fotoğraf ile gösterebilirim.

ayrıca hazır elimde velcro varken bir sayfa önceki yabancı forumlarda yazan arka koltukların giriş yerlerini de sardım bantla aracım süper sessiz bir hal aldı :)

Yakit alip sifirladiginizda duzelir.Bizim şuan 8 le 9 arasi gidip geliyor.2. Depoyu aldim.Ilk bakimdan sonra dahada duser.Genel olarak hep benzinli arac alirim.1.6 atmosforik motorlar manuelde kullanima bagli olarak 100 km de 8 den baslayip 10 a otomatiklerde 8 le 12 arasi yakmakta.Tabi kullanimada bagli.Şuan juke eski i10 1000 motor araçla ayni yakiyor nerdeyse.Şehir ici 9 10 arasi gider gelir diye düşünüyorum.Çok dik yokuş konusunda haklisiniz ama sene olmuş 2016 70 bine arac al yokuşta el freniyle kalk bana saçma geliyor.Hiz sabitleme yerine yokuş kalkiş destegini yeglerdim.Bizim için sorun olmayabilir Ama biraz acemi bayanlar için sikinti olabiliyor.Bana göre bu bir eksiklik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 26 Mart 2016; 15:03:47 >
  • Fotoğraf koyarsanız ben çok memnun olurum.

hayırlı olsun. güle güle kullanın. gerçektende fiyat hep aynı. 1.2 turbo benzinli ile dizel arasında kaldım. dizel çok gürültülüymüş, daha önce dizel kullanmamıştım. yıllık 12bin km kullanacağız ortalama inşallah. 3-4 yıl içinde de değiştirmeyi planlıyorum. bu yüzden 6500 tl farka değer mi?
    benzinli olsa bu sefer de gözümde ibrede olacak. 8lt yi geçer acaba? kafam çok karışık... bakalım ne olacak.

herkese kazasız sürüşler..
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.