Şimdi Ara

Joker | DC Comics (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
11
Favori
44.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bundan sonra batman'e karşı joker'i tutturacak bir filmdi.
  • Film bence aşırı abartılıyor. En başta bunun bir DC filmi olması hata çünkü bu karakter Joker değil başka birisi olmuş. Joker i gerçekten tanımayanlar ahkâm kesiyorlar burada. Batman in filminde oynasinmis. Bu jokeri batman sabah kahvaltısı niyetine çerez diye yer. DC evrenine göre bakacak olursak film vasat. Neden derseniz bu filmde joker bildiğin deli. Filmdeki joker in plan yapacak tasarlayacak bir karakteri yok! Bu haliyle Batman in azılı düşmanı olmasi imkansız. Şizofren hastasi birini dünyası yansıtılmış o kadar. Timeline vs gibi olaylara hiç girmiyorum sadece karakterin çizgi romanlarla uyumsuz olması yeterde artar bile. Bence joker ismi kullanılarak ve dc evreninden birkaç şey çalınarak joker in ismini kullanıp film yapmışlar. Böylece hem dc hayranlarini hem de bir iki kere joker ismini duymuş olanlarin dikkatini çektiler.

DC Evreninden bağımsız düşünürsem o zaman bu filme başrol oyuncusu nedeniyle 7.5 filan diyebilirdim. Oyunculuk, karanlık hava, müzikler güzel akıcı bir film. Lakin dediğim gibi bu filmin adı Joker olmamaliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi One Shot One Kill -- 19 Ekim 2019; 16:30:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: One Shot One Kill

Film bence aşırı abartılıyor. En başta bunun bir DC filmi olması hata çünkü bu karakter Joker değil başka birisi olmuş. Joker i gerçekten tanımayanlar ahkâm kesiyorlar burada. Batman in filminde oynasinmis. Bu jokeri batman sabah kahvaltısı niyetine çerez diye yer. DC evrenine göre bakacak olursak film vasat. Neden derseniz bu filmde joker bildiğin deli. Filmdeki joker in plan yapacak tasarlayacak bir karakteri yok! Bu haliyle Batman in azılı düşmanı olmasi imkansız. Şizofren hastasi birini dünyası yansıtılmış o kadar. Timeline vs gibi olaylara hiç girmiyorum sadece karakterin çizgi romanlarla uyumsuz olması yeterde artar bile. Bence joker ismi kullanılarak ve dc evreninden birkaç şey çalınarak joker in ismini kullanıp film yapmışlar. Böylece hem dc hayranlarini hem de bir iki kere joker ismini duymuş olanlarin dikkatini çektiler.

DC Evreninden bağımsız düşünürsem o zaman bu filme başrol oyuncusu nedeniyle 7.5 filan diyebilirdim. Oyunculuk, karanlık hava, müzikler güzel akıcı bir film. Lakin dediğim gibi bu filmin adı Joker olmamaliydi.
    Film aşırı abartılmıyor gayet yerinde övgüler alıyor. Ayrıca çizgi romanlara ya da başka içeriklere çok bağlı kalınacak diye bir durum yok, filmin böyle olması gayet iyi yönetmen ve senarist kendi yorumunu koymuş ortaya gayet mükemmel olmuş. Ayrıca plan yapma kısmı demişsin belki adamlar ikinci filmi öekip orada anlatacaklar bu Joker'in oluşma kısmıydı eleştirilerin manasız bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 19 Ekim 2019; 19:44:13 >

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    Nolan'ın Batman üçlemesini beğenmeyip de Synder'in filmlerinden medet uman kafaları hatırlattı bu yorum bana. Çizgi romanı bu kadar önemsiyorsan gidip son yıllarda DC'nin çıkardığı diğer filmleri izleyebilirsin.
  • Nolan in batman in de joker gayet çizgi romanlara uygundu. O filmlerle bunu kiyaslamayin şişirilmiş balon bu film onların yaninda. Şizofreni hastasini anlatmışlar joker diye size yutturmuslar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

türkçe dublajı nasıldı filmin ben ingilizce alt yazılı izledim
    Türkçe dublajlı olarak var mı ki? Benim yaşadığım Yalova'da sinemaların hepsine sadece altyazılı geldi. Normal de Yalova'ya filmler öncelikli olarak dublajlı gelir. Ancak akşam son iki seanslar altyazılı olur öncesi seanslar dublajlı olur. Hatta bir ara altyazılı hiç film gelmiyordu sonradan akşam ve gece seansını altyazılı yaptılar. Joker ise sadece altyazılı geldi bizim şehre. Öyle olunca ben Joker tamamen ülke geneline altyazılı geldi diye düşünmüştüm çünkü dublaj sürümü olsa Yalova'da bulunan salonlar mutlaka dublajlı oynatırlardı diye düşünmüştüm.

• quote:

Film bence aşırı abartılıyor. En başta bunun bir DC filmi olması hata çünkü bu karakter Joker değil başka birisi olmuş. Joker i gerçekten tanımayanlar ahkâm kesiyorlar burada. Batman in filminde oynasinmis. Bu jokeri batman sabah kahvaltısı niyetine çerez diye yer. DC evrenine göre bakacak olursak film vasat. Neden derseniz bu filmde joker bildiğin deli. Filmdeki joker in plan yapacak tasarlayacak bir karakteri yok! Bu haliyle Batman in azılı düşmanı olmasi imkansız. Şizofren hastasi birini dünyası yansıtılmış o kadar. Timeline vs gibi olaylara hiç girmiyorum sadece karakterin çizgi romanlarla uyumsuz olması yeterde artar bile. Bence joker ismi kullanılarak ve dc evreninden birkaç şey çalınarak joker in ismini kullanıp film yapmışlar. Böylece hem dc hayranlarini hem de bir iki kere joker ismini duymuş olanlarin dikkatini çektiler.

Filmin abartıldığı yok. Sen filmi hiç anlamamışsın. Bu filmin çizgi romanla alakası olmayacağını filmi izlemeden önce tahmin etmen gerekir. Çizği Romanlarla bağlantısı olsa +18 yaş kuralı olmazdı. Zaten daha buradan anlaman gerekir.

Çizgi Roman uyarlaması bekleyerek gittiysen zaten daha orada hata yapmışsın. Çizgi Roman dan uyarlama bekleyenlere bu film önerilmiyor zaten.

Bu film jokerin nasıl jokere dönüşmeden önceki ve dönüşmeye aşamalarını gösteren bir film.

Son olarak Joker'in her filmde karakteri farklı işlenmiş ve farklı anlatılmıştır. 1989 yapımı Batman filminde azılı bir suçlu ve mafya üyesiydi. Jokere dönüştükten sonra bile fazla deli sayılmazdı. Joker yeri geldi Batman den yaş olarak büyük gösterildi. Yeri geldi Batman ile aynı yaşta gösterildi.

Ayrıca bu filmde ki Joker nasıl Batmanle baş edecek demen de doğru olmuyor çünkü bu filmde ki Joker asla Batman karşısına çıkmayacak. Batman den bağımsız çekilmiş bir Joker filmi bu. Hiç bir filmle bağlanmayacak.

Yeni çekilecek Batman filmiyle bağlanır mı diyenler var ama o filmde Joker diye bir karakter olmayacak.

Kısaca filmi çok yanlış analiz etmişsin. Çizgi Romanlar veya önceki jokerli Batman filmleri ile karşılaştıran biri bu filmi kesinlikle doğru analiz edememiş demektir.

• quote:

Katılıyorum.
    Genel olarak güzel bir film ama joker filmi olarak bakarsak kötü bir filmdi bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Filmin abartıldığı yok. Sen filmi hiç anlamamışsın. Bu filmin çizgi romanla alakası olmayacağını filmi izlemeden önce tahmin etmen gerekir. Çizği Romanlarla bağlantısı olsa +18 yaş kuralı olmazdı. Zaten daha buradan anlaman gerekir.

Çizgi Roman uyarlaması bekleyerek gittiysen zaten daha orada hata yapmışsın. Çizgi Roman dan uyarlama bekleyenlere bu film önerilmiyor zaten.

Bu film jokerin nasıl jokere dönüşmeden önceki ve dönüşmeye aşamalarını gösteren bir film.

Son olarak Joker'in her filmde karakteri farklı işlenmiş ve farklı anlatılmıştır. 1989 yapımı Batman filminde azılı bir suçlu ve mafya üyesiydi. Jokere dönüştükten sonra bile fazla deli sayılmazdı. Joker yeri geldi Batman den yaş olarak büyük gösterildi. Yeri geldi Batman ile aynı yaşta gösterildi.

Ayrıca bu filmde ki Joker nasıl Batmanle baş edecek demen de doğru olmuyor çünkü bu filmde ki Joker asla Batman karşısına çıkmayacak. Batman den bağımsız çekilmiş bir Joker filmi bu. Hiç bir filmle bağlanmayacak.

Yeni çekilecek Batman filmiyle bağlanır mı diyenler var ama o filmde Joker diye bir karakter olmayacak.

Kısaca filmi çok yanlış analiz etmişsin. Çizgi Romanlar veya önceki jokerli Batman filmleri ile karşılaştıran biri bu filmi kesinlikle doğru analiz edememiş demektir.

Alıntıları Göster
    Filmi doğru anladım arkadaş siz anlamamakta israr ediyorsunuz. Hatta bazı cümlelerinle beni doğrulamışsın.

1) +18 olunca Çizgi romanlarla bağlantısı olmuyor mu? Çizgi romanlarda neler var neler gayet şiddet, kötü davranış vs bakımından taş çıkartır.
    2) Joker bir çizgi roman karakteri değil mi ne demek uyarlama olmaması kendi kafalarına göre birşey yaratıyorlarsa o zaman neden arkham asylum, thomas wayne, wayne manor, inci kölye den bahsediliyor neden gösteriliyor?
    3) Bu film jokere dönüşmeden önceki hali ise ağır bir şizofreni hastası (bildiğin deli kıvamında) sonradan bu şekilde nasıl dönüşebilir? Bana kalırsa filmde anlatılan joker in dönüşerek bir suç imparatorluğu kurma ve plan yapma yetenekleri olamaz.
    4) Timeline vs hiç girme Nolan ın Batman i dışında diğerleri çöp.
    5) Bu filmdeki Joker asla Batman karşısına çıkmayacak ise neden joker? Bu yukarıda yazdıklarımı doğruluyor işte. Bu Joker in zaten batman ile başa çıkmaya gücü olamaz. O yüzden çıkmayacak çünkü kendi kafalarına göre farklı bir joker yarattılar.

DC evrenini baz almazsak film kötü değil. 10/7.5 verirdim ama yukarıda yazdıklarım "Joker ismi kullanıp prim yapma" nedeniyle puanım çok daha düşük. Sinemaya sık giden birisim. İsmi joker olmasa yine izlerdim büyük ihtimalle (Joker ve DC den bağımsız çıksaydı). Ortalama üstü derdim ama bu isimden prim yapma benim hoşuma gitmedi.

• Jared Leto, kendisinin olmadığı bir Joker filmi çekileceğini duyduktan sonra üzülüp sinirlendikten sonra filmi iptal etmeye çalışmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hic batman filmi izlememis biri olarak ben begendim filmi
    firsat bulunca da batman filmlerini izleyip olaylari kavrama gibi bi planim var

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    Bir çizgi roman okuru olarak,çizgi romanı tamamiyle yansıtmaları çok da önemli değil bence.adamlar farklı bir joker yapmış işte.çizgi romanlarda bile kaç farklı joker var.
    Meşhur bir karakteri farklı bir halde gösterdiler diye filmin hakkı yenmemeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHADOW

hic batman filmi izlememis biri olarak ben begendim filmi
    firsat bulunca da batman filmlerini izleyip olaylari kavrama gibi bi planim var
    The Dark Knight'ı seyretmediysen muhakkak seyret hocam. Esasında batman olduğu kadar joker filmidir. Daha bir ayaklarının üzerinde duran joker var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpalp84

The Dark Knight'ı seyretmediysen muhakkak seyret hocam. Esasında batman olduğu kadar joker filmidir. Daha bir ayaklarının üzerinde duran joker var.

Alıntıları Göster
    izleyecegim,onu arkadaşım da tavsiye etmişti kesin izle diye
    dedi ki en iyi joker aslında ondaki adam
    yarın indirmeye calısacagım bakalım
  • Filmi birkaç gün önce izledim. Joaquin Phoenix çok iyi rol çıkarmış. Oskara aday olacağı kesin, alır mı ? bilemem diğer adayları da izlemem gerek; ama güçlü bir aday olacağı kesin. Onun haricinde yönetmen çizgi romandaki jokerin dışında bir joker çizmiş ve açıkça belli ki tek film olarak planlamış. Tabi wb gişeden dolayı devam filmi isterse işler biraz boka saracak gibi duruyor.(detaylarını spoiler da bahsedeceğim). Onun haricinde iyi oyunculuklara rağmen film kendini iyi anlatamamış ve yönetmen açıkçası, bu film 10/9 fikre sahipken 10/7.5 bir film yapmış, hadi iyi oyunculuktan 10/8 diyelim.

Joker- Batman yaş farkı zaten başlı başına saçma ama hadi onu geçtim. Joker psikopattır, gangsterliği vardır anarşistir de ama hiçbir zaman şizofreni değildir. Hayır ne güzel toplumdan dışlanmış insanların hayatını anlatan bir film çekiyorsun`; niye gittin o zenci kadınla ilişki yaşattın sonra da şizofreniye bağladın çok saçma gerçekten. Yukarıda ki eleştiriler bir nebze haklı maalesef joker'in dehasını hiç görmediğimiz gibi adamı şizofren yapmışlar. Anası da kuruntulu şizofren çıktı ; genetik olarak anasına benzemişe getirmişler. Jokerin psikopatlığını geçtim, acınası bir hali var. Thomas wayne olayı da biraz saçmaydı bence. Neyse ayrı bir evren jokerini düşünürsek kaliteli bir film olmuş ama ana evren jokerini düşünürsek birkaç şey eksik olmuş maalesef

Spoiler Hatırlama Editi:

O kadın jokerin gerçek anası mıydı hatırlamıyorum neyse genetik olarak olmasa da anasına benzetmişler işte şizofrenisini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 21 Ekim 2019; 0:46:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: victor zsasz

Filmi birkaç gün önce izledim. Joaquin Phoenix çok iyi rol çıkarmış. Oskara aday olacağı kesin, alır mı ? bilemem diğer adayları da izlemem gerek; ama güçlü bir aday olacağı kesin. Onun haricinde yönetmen çizgi romandaki jokerin dışında bir joker çizmiş ve açıkça belli ki tek film olarak planlamış. Tabi wb gişeden dolayı devam filmi isterse işler biraz boka saracak gibi duruyor.(detaylarını spoiler da bahsedeceğim). Onun haricinde iyi oyunculuklara rağmen film kendini iyi anlatamamış ve yönetmen açıkçası, bu film 10/9 fikre sahipken 10/7.5 bir film yapmış, hadi iyi oyunculuktan 10/8 diyelim.

Joker- Batman yaş farkı zaten başlı başına saçma ama hadi onu geçtim. Joker psikopattır, gangsterliği vardır anarşistir de ama hiçbir zaman şizofreni değildir. Hayır ne güzel toplumdan dışlanmış insanların hayatını anlatan bir film çekiyorsun`; niye gittin o zenci kadınla ilişki yaşattın sonra da şizofreniye bağladın çok saçma gerçekten. Yukarıda ki eleştiriler bir nebze haklı maalesef joker'in dehasını hiç görmediğimiz gibi adamı şizofren yapmışlar. Anası da kuruntulu şizofren çıktı ; genetik olarak anasına benzemişe getirmişler. Jokerin psikopatlığını geçtim, acınası bir hali var. Thomas wayne olayı da biraz saçmaydı bence. Neyse ayrı bir evren jokerini düşünürsek kaliteli bir film olmuş ama ana evren jokerini düşünürsek birkaç şey eksik olmuş maalesef

Spoiler Hatırlama Editi:

O kadın jokerin gerçek anası mıydı hatırlamıyorum neyse genetik olarak olmasa da anasına benzetmişler işte şizofrenisini

Thomas Wayne in yumruk sahnesine bittim. Thomas Wayne madem böyle birisi tiyatro çıkışında neden bu kadar pısırık kaldı.

Yukarıda da yazdım devam filmi bu joker den olmaz arkadaş. DC evreninden bağımsız değerlendirirsem 7.5 veririm. Lakin sonuçta bu Joker neden bağımsız değerlendireyim ki? Bir çizgi roman karakterinin filmini yapıyorsan illa ki uyumlu olmalı.

• 6-7/10

İmdb de ki puanına aldanarak gittik fakat tam bir hayal kırıklığı.
    Sıradan bir dram filmi. Son yıllarda filmlerin kalitesi çok düştüğü için gereksiz şişirilmiş.

Heath Ledger'in Joker tiplemesi bu işin zirvesiydi sanırımın daha iyisi yapılamayacak.
  • Film 10 üzerinden 9'du. Joaquin Phoenix ise 10 üzerinden 10.

Bana göre her filmin yaşı vardır. Yani film aynı film bile olsa siz yaşlandıkça hissettikleriniz de değişecektir.

Özellikle 30 yaş üstü arkadaşların, süper kahraman filmi diye burun kıvırmadan izlemelerini tavsiye ederim.

Önceki DCEU filmlerindeki ve keza Nolan filmlerindeki Joker ile kıyas yapan arkadaşlara, yaş farkı ile ilgili görüşlere ise şunu söylemek isterim:

Batman, Mobius Chair'e oturduğunda sorduğu ikinci soruya hangi cevabı almıştı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timsah-16

6-7/10

Sıradan bir dram filmi. Son yıllarda filmlerin kalitesi çok düştüğü için gereksiz şişirilmiş.

Heath Ledger'in Joker tiplemesi bu işin zirvesiydi sanırımın daha iyisi yapılamayacak.
    hollywood filmleri son yıllarda yerlede geziyor, dizi sektörü hollywood filmlerinin kalitesini çok düşürdü malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timsah-16

6-7/10

Dogru filme gittiginize emin misiniz ! Zevkler ve renkler farklidir ancak bazi filmler külttür . Bu onlardan biriydi.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.