Şimdi Ara

Johnny Bravo Manifestosu ( Yeni madde eklendi ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
20
Favori
19.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: makman

EE john kardeş yapabiliyormusun.
    sen mesajı atmadan 1 gün önce doğum günümdü bi gaza geldim bi gaza geldim o gün, ama 2 hafta geçti bugün baktım fısssım hala

mekmenciğim ( buna kıl olduğunu biliyorum ) hiç bir şey anlamadım. Ne fıss ?
  • yanı aynı tas aynı hamam:)
    bi değişiklik olmamış bende
  • quote:

yanı aynı tas aynı hamam:)
    bi değişiklik olmamış bende

Gene mi içtin ya
  • Yok be, nerden çıkarıyorsun.
    İçsem zil takar oynarım bu, kadar pesimist olmam
  • İlgiyle takip ediyorum Uğur
  • quote:

Yok be, nerden çıkarıyorsun.
    İçsem zil takar oynarım bu, kadar pesimist olmam

O zaman dök eteğindekileri de sen de rahatla , biz de rahatlayalım

@Boidae ;

Sağolasın Burak
  • Sevgi yuvası olmuş topic bende seviyorum uğur seni biliyorsun.
  • 4. maddeyi tuttum bırakmam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sangre

Sevgi yuvası olmuş topic bende seviyorum uğur seni biliyorsun.

Herkes seviyor . Ben de seni seviyorum

@REDKAYA ;

Teşekkürler dostum
  • Good job
  • Güzel tespitler.
    Devamını merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerzavatçı

Good job

Sağolasın dostum

@R0ME ;

Umarım devamı gelecek dostum
  • Johnny Bravo maddeleri madde 1
    Ben de takip ediyorum konunu ve okumaktan sıkıldığım söylenemez Devamını bekliyoruz
  • Teşekkür ederim kıvanç.

Bir aşk için yapabileceğin her şeyi yaptığına inanıyorsan ve buna
    rağmen hala yalnızsan,için rahat olsun. Giden zaten gitmeyi kafasına
    koymuştur ve yaptıkların onun dudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan başka
    hiçbir ise yaramayacaktır.
    Sen kendini paralarken o bahaneler bulmaya hazırdır.Hani ağzınla kus tutsan "Bu kusun kanadı neden beyaz değil?"diye bir soruyla
    bile karsılaşabilirsin.Yaptıklarınla
    değil yapmadıklarınla yargılanırsın her zaman.Bu mahkemede hafifletici
    sebepler yoktur. İyi halin cezanda indirim sağlamaz.Sen,"Ama senin için sunu yaptım" derken o,"sunu yapmadın" diye cevap verecektir. Ve ne söylesen karşılığında mutlaka başka bir iddiayla
    karşılaşacaksındır. Üzülme, sen askı yaşanması gerektiği gibi yasadın.Özledin, içtin,ağladın,güldün,şarkılar söyledin,düşündün,şiirler yazdın."Peki o ne yaptı "deme.Herkes kendinden sorumludur aşkta.Sen askını doya doya yasarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu. Bir insan eksik yasıyorsa,ve bu eksikliği bildiği halde tamamlamak için
    uğraşmıyorsa sen ne yapabilirsin ki onun için?Hayati ıskalama lüksün yok
    senin.Onun varsa,bırak o lüksü sonuna kadar
    yaşasın.Her zamanki gibi yaşayacaksın sen."Acılara tutunarak" yasamayı

Öğreneli çok oldu.Hem ne olmuş yani, yalnızlık o kadar da kötü bir şey değil... Sen mutluluğu hiçbir zaman bir tek kişiye bağlamadın ki....Epeydir eline almadığın kitaplar seni bekliyor. Kitap okurken de mutlu oluyorsun unuttun mu? Kentin hiç görmediğin sokaklarında gezip yeni yaşamlara tanık olmak da keyif verecek sana. Yine içeceksin rakını balığın yanında. Üstelik dilediğin kadar sarhoş olma özgürlüğü de cabası. Sen yüreğinin sesini dinleyenlerdensin ve biliyorsun asıl olan yürektir. Yürek sesi ne bilmeyenler, yada bilip de duymayanlar acıtsa da içini unutma; yaşadığın sürece o yürek var olacak seninle birlikte. Sen yeter ki koru yüreğini ve yüreğinde taşıdığın sevda duygusunu. Elbet bitecek güneşe hasret günler. Ve o zaman kutuplarda yetişen cılız ve minik bitkiler değil, güneşin çiçekleri dolduracak yüreğini...

• Yıllarıdır içinde olduğum üşengeç , geniş , ağır , herşeyi boşvermiş tavrımı bugünden itibaren yıkıyorum. Her gün birbirini tekrar ederken ve hatırsız yaşanmışları düşünürken geçirir buluyordum kendimi. Artık duvarları yıkmanın zamanı geldi. Ne yapıyorsam kendim için. Ne yapıyorsam , hepsi !

*Bir kaç senaryo ve kısa film çalışmam vardı. Kurguladığım olayları hikayeleştirememiştim. Bunun üzerinde çalışacağım.

*Şiirsel ve kafiyesel bir yeteneğim var. Bunu kullanmıyordum. Ama artık zamanı geldi her gün bir şeyler karalamak istiyorum artık.

*Akustik bir gitar alıyorum , tıngır mıngır öğreneceğim. Belki de şiirlerimi besteleme fırsatım bile olur ilerde.

*İyi bir kitap okuyucusu olduğuma inanıyorum , mizah dergilerini de çok sık takip ederim. Bunlar üzerine kafa yormaya devam edeceğim. Not alarak kitap okurum bu notlarımı temize geçip saklayacağım.

*Body Building yapmaya başlıyorum yarından itibaren. Uyku - beslenme düzenimi dengeleyeceğim. Haftada 6 - 7 saatimi spor salonunda harcayacağım.

*Ezber yeteneğim mükemmel derecede yüksektir. Bunu kullanacak yollar bulacağım.

*Aklıma ne gelirse de gerçekleştireceğim umarım.

Artık kokuşmuş bir hayatın parçası olmaktan sıkıldım , dirilmenin ve güçlenmenin zamanı geldi. Kokuşmuş hayatımın standardı belki de milyonlarca kişininkinden yüksek ama artık kendime odaklı şeylerin parçası olacağım. Başka hayatlarda kaybolmayı değil de kendi hayatımı salt bir gerçekliğe sürüklemeyi tercih edeceğim. Johnny Bravo kafasındaki soru işaretleriyle yaşamaktan sıkıldı ve değişim başlıyor. İlk adımı attım. Yürümeyeceğim , koşacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

Yıllarıdır içinde olduğum üşengeç , geniş , ağır , herşeyi boşvermiş tavrımı bugünden itibaren yıkıyorum. Her gün birbirini tekrar ederken ve hatırsız yaşanmışları düşünürken geçirir buluyordum kendimi. Artık duvarları yıkmanın zamanı geldi. Ne yapıyorsam kendim için. Ne yapıyorsam , hepsi !

*Bir kaç senaryo ve kısa film çalışmam vardı. Kurguladığım olayları hikayeleştirememiştim. Bunun üzerinde çalışacağım.

*Şiirsel ve kafiyesel bir yeteneğim var. Bunu kullanmıyordum. Ama artık zamanı geldi her gün bir şeyler karalamak istiyorum artık.

*Akustik bir gitar alıyorum , tıngır mıngır öğreneceğim. Belki de şiirlerimi besteleme fırsatım bile olur ilerde.

*İyi bir kitap okuyucusu olduğuma inanıyorum , mizah dergilerini de çok sık takip ederim. Bunlar üzerine kafa yormaya devam edeceğim. Not alarak kitap okurum bu notlarımı temize geçip saklayacağım.

*Body Building yapmaya başlıyorum yarından itibaren. Uyku - beslenme düzenimi dengeleyeceğim. Haftada 6 - 7 saatimi spor salonunda harcayacağım.

Artık kokuşmuş bir hayatın parçası olmaktan sıkıldım , dirilmenin ve güçlenmenin zamanı geldi. Kokuşmuş hayatımın standardı belki de milyonlarca kişininkinden yüksek ama artık kendime odaklı şeylerin parçası olacağım. Başka hayatlarda kaybolmayı değil de kendi hayatımı salt bir gerçekliğe sürüklemeyi tercih edeceğim. Johnny Bravo kafasındaki soru işaretleriyle yaşamaktan sıkıldı ve değişim başlıyor. İlk adımı attım. Yürümeyeceğim , koşacağım.

Burası yavaş yavaş Fight Club havasına giriyor

• *Hayat çok zor , çok acımasız. Seçmediğim bir hayat için beni yargılayanlar ve yargılayacak olanlar ; bu hakkı size kim verdi ? Kimse beni seçemediğim bir hayat için yargılayamaz. İçine giremediğiniz hayatı asla eleştirmeyin.

*Parçalanıyorum , ayrışıyorum ve bu parçaları bir araya getirmek için işleyen bu çarktan ayrılıyorum. Bunun nedeni siz oldunuz , fakat bir sitem değil bir teşekkür borçluyum size. Issız kuytu köşelerden elbet bir gün döneceğim. Her gidiş bir dönüşe gebe olduğu gibi , her dönüş de bir gidişle son bulabilir. Son dönüşüm ; kendini bulmuş ve tamamlamış bir bünye ile tecelli edecektir.

Uğur BIÇAKÇI
  • quote:

Orijinalden alıntı: osstation

quote:

Yıllarıdır içinde olduğum üşengeç , geniş , ağır , herşeyi boşvermiş tavrımı bugünden itibaren yıkıyorum. Her gün birbirini tekrar ederken ve hatırsız yaşanmışları düşünürken geçirir buluyordum kendimi. Artık duvarları yıkmanın zamanı geldi. Ne yapıyorsam kendim için. Ne yapıyorsam , hepsi !

Burası yavaş yavaş Fight Club havasına giriyor

Galiba biraz öyle olmuş

• quote:

Umarım bu dediklerini yaparsın.Bende çoğu zaman içinde olduğum bu pasiflikten kurtulup bu dediklerini yapmak istiyorum ama.Her denemem başarısız oluyor.Sanırım atalet bu..

• Geleceğe dair planlarımın suya düşmesi büyük bir buhrama sürükledi beni ve hayatımda bazı sıkıntılar var. Onları aşmaya çalışıyorum. Bunlarla bu sıkıntılardan biraz da olsa arınırken kendimi geliştirmeyi umuyorum. Başarı ve şans dileyin bana

@TeechN9ne ;

İyi dileklerin için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.