Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.924
Cevap
20
Favori
77.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karasovalye_38

Bize bi link versen veya megaya yuklesen cok makbule gecer hocam:)

Linki bekliyoruz hocam
  • ilgilenen arkadaşlara özelden gönderdim. benim de bugün deneme imkanım oldu. şarj olayı doğru bu sefer. karasovalye benden önce denemişti, o 2 saatte şarj oluyor demişti bana, belki onun tel. şarj durumu daha yüksekken takmış olabilir.. ben ise telefon kapandıktan sonra yani sıfır şarjlı iken 2100mA.lik tablet şarjı taktım. telefon açıkken %100 olması 3 saati buldu. ayarlarda şarj akımı ayarı koymuşlar, en fazla 1700 seçilebiliyor. dolayısıyla 1.7a.de şarj oluyor. 3 saat uzun gelebilir belki kimisine ama şöyle söyleyeyim 1 saatte %50 doldu, 2 saatte %75-80 dolmuştu. %100'ü de 3 saatte tamamladı. yani 1 saatte yarısının dolması acelesi olanlar için güzel bir gelişme. (belki fark etmişsinizdir, şarjı 100'e tamamlamadan şarjdan çıkarırsanız pil seviyesi %15'den sonra hızlı ve düzensiz şekilde düşüyor, bu tüm önceki sürümlerde böyleydi, bunda da muhtemelen aynıdır)

roma gelirsek rc2'den pek bir farkı yok gibi ama ekran çift tıklanarak uyandırmada "u" harfine basılarak açılma sıkıntısı uzun süredir vardı (ekran kilidi kullanmayanlar fark ediyor). sanırım bu sürümde bu kronik hale gelen sorunu ortadan kaldırmışlar. artık u basılmıyor.. . şarj menüsü koymuşlar buradan şarj cihazı için 1700, usb '!den şarj için 500ma-1000mA arası ayar yapılabiliyor.

önceki sürümlerde ağır çekim video kaydı çalışmıyordu veya sorunluydu. bunda gayet güzel görünüyor, deneyin bence hoşunuza gidebilir.
    bundan önce rc2 vardı ben de ve rc2'de dpi ayarı yoktu. daha önce yüklediğimde ya rc1 veya rc2'de dpi çözünürlük ayarının olduğunu hatırlıyorum. bu durum yeni sürümü yüklememle halloldu. artık dpi ayarı var..

şu ana kadar ki, en can sıkıcı şey çift sim kart takılıyken iki de bir varsayılan sim'i sorup duruyor. ben sim1'i seçiyorum ama sonra yine sormaya devam ediyor. bir de erteleme koymuşlar bildirim yanına, ona basarsan 5dk. sormuyor aynı soruyu, sonra yine sormaya başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 17 Mart 2016; 13:33:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

en son çıkan Lollipop 5.1 official rom'da ses çıkışı düşük. ses çıkışını arttırmak ve kaliteli çıkış için daha önce Armagedon rom'da gördüğüm ve kullanmış olduğum DOLBY Atmos diye bir eklenti vardı. telefonun tüm ses çıkışını hem kaliteli hale getiriyor, hem de çıkış gücünü yükseltiyor. çok güzel bir program, ekolayzer'ı parmağınızla dokunarak istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. alt tarafta zip'li olarak indirebileceğiniz linki veriyorum. Twrp ile zip dosyasını yükleyerek kullanabilirsiniz. bu programı yükleyerek, telefonun kendi menülerinde yer alan Bessloudness, Bessorrund gibi çok da faydalı olmayan özellikleri de tamamen kapalı hale getirebilirsiniz. bir arkadaş bu özelliklerin fazla pil tüketimine neden olduğunu söylemişti. ben lollipop için kullanıyorum ama büyük ihtimalle kitkat'ta da kullanabilirsiniz. müzik açıkken ses ayarını istediğiniz gibi yapın, daha sonra programın sağ üst kösesinde bulunan kapatma tuşuna basın, aradaki ses farkına inanamayacaksınız

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13100&task=get

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma

kendi kendime alıntı yapmış oldum ama bilmeyenler ve yüklemeyenler varsa diye hatırlatmak istedim. rc serisi romlar olsun(rcdört ve beşte'de aynı), official romlar olsun telefon ses çıkışı genel manada biraz düşük kalıyor. bunu aşmak için yukardaki programı kurmanızı tavsiye ederim. çok güçlü ve güzel bir program. twrp üzerinden zip dosyası olarak yükleniyor. müzik açıkken ses ayarını istediğiniz gibi yapın, daha sonra programın sağ üst kösesinde bulunan kapatma tuşuna basın, aradaki ses ve kalite farkına inanamayacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 17 Mart 2016; 2:39:03 >

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    dostum bana da gönderebilir misin? bu arada hangi sürüm üzerine yüklüyorsun? rc2 üzerine mi kuralım rc4 mü? temiz kurulum mu yapalım yoksa dosyalar aynı kalıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonsrealm

dostum bana da gönderebilir misin? bu arada hangi sürüm üzerine yüklüyorsun? rc2 üzerine mi kuralım rc4 mü? temiz kurulum mu yapalım yoksa dosyalar aynı kalıyor mu?

bende de rc2 vardı. ben uğraşmamak için rc4 twrp üzerinden yükleneni indirdim. wipe yapmadan yükleyince telefondaki bilgilere birşey olmadı. daha sonra da güncellemesini yaptım
  • quote:

Bize bi link versen veya megaya yuklesen cok makbule gecer hocam:)

hocam dpi ayarı görünmüyor diyordun. telefon hakkında/gelişmiş mod'u açınca ekran menüsü altında dpi ayarı açılıyor. onun haricinde farklı ayarları da açıyor
  • Simdi kontrol ettim evet dogru hocam yine bizi aydinlattin tesekkurler:) ben karistirirken eskisinde acmistim rc2 de ondan gorunuyormus demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim RC4'ten kaynaklanan şöyle bir sıkıntım var. istediğimiz kelimeleri mikrofona söyleyerek klavyeden yazdırabildiğimiz, (text to speech) özelliği Pico tts çalışmıyor bende. ayarlara baktım türkçe yüklü görünmüyor. RC2'de kullanıyordum bu özelliği , duolingo isimli ingilizce alıştırma yaptıran bir uygulama var. orada bazı cümleleri söylüyorsunuz algılayıp yazıyordu.. ama rc4'de dilleri tam yüklememişler, oraya türkçe eklememizin bir yolu var mı? veya alternatif başka bir program kullanabilir miyiz? google'ın uygulamasını indirdim ama işe yaramadı. klavyede mikrofon simgesi gözükmüyor şu anda.. bu konuda çözüm önerileriniz bekliyorum
  • quote:

Simdi kontrol ettim evet dogru hocam yine bizi aydinlattin tesekkurler:) ben karistirirken eskisinde acmistim rc2 de ondan gorunuyormus demekki.

estağfirullah, ben de yukarda yazdığım sorun nedeniyle rc4 yüklemeden rc2 üzerine güncelleme yapılacak mı diye kontrol edeyim dedim. rc2 üzerine olmuyor malesef. tekrar rc4 yükleyince baktım önceden olan dpi ayarı bu sefer çıkmamış, karıştırırken gelişmiş modu açınca ayarın da açıldığını fark ettim. bu yukardaki sorun hakkında bir önerin var mı?
  • Normalde kullanmiyorum ama senin için dört beş program denedim hocam.SMS için SMS by voice programı ise yarıyor.Ama genel sesli arama ayarını bulamadım.

• quote:

benim RC4'ten kaynaklanan şöyle bir sıkıntım var. istediğimiz kelimeleri mikrofona söyleyerek klavyeden yazdırabildiğimiz, (text to speech) özelliği Pico tts çalışmıyor bende. ayarlara baktım türkçe yüklü görünmüyor. RC2'de kullanıyordum bu özelliği , duolingo isimli ingilizce alıştırma yaptıran bir uygulama var. orada bazı cümleleri söylüyorsunuz algılayıp yazıyordu.. ama rc4'de dilleri tam yüklememişler, oraya türkçe eklememizin bir yolu var mı? veya alternatif başka bir program kullanabilir miyiz? google'ın uygulamasını indirdim ama işe yaramadı. klavyede mikrofon simgesi gözükmüyor şu anda.. bu konuda çözüm önerileriniz bekliyorum

Sanırım ilacını buldum.

Ayarlar > Dil ve giriş > geçerli klavyeyi tıkla > Alttan klavyeleri seç > Google sesle yazma bunu aktif yapınca klavyeye mikrofon simgesi geldi. Düzgün çalışıyor denedim.

Ayrıca ; Chrome'a mikrofon simgesi için yukarıdaki çözüm işe yaramazsa (ben yukarıdakini yapmadan çözdüm) : şunu kur :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonsrealm -- 21 Mart 2016; 11:14:17 >

• mesajlara veya aramaya dokununca her defasında varsayılan hesap seçimi sorması mevzusunu henüz bulamadım. Çözersen haber ver dostum

Edit : ayarlar - ses ve bildirim - heads up notification - heads up notification mode - never show 'u secince ; hat secim uyarısı artık mesajlarda artık cıkmıyor - arama tusuna basınca cıkmaya devam ediyor. Bu arada bunu never yapınca baska cıkması gereken hangi uyarıları engeller bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonsrealm -- 21 Mart 2016; 12:28:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonsrealm

quote:

benim RC4'ten kaynaklanan şöyle bir sıkıntım var. istediğimiz kelimeleri mikrofona söyleyerek klavyeden yazdırabildiğimiz, (text to speech) özelliği Pico tts çalışmıyor bende. ayarlara baktım türkçe yüklü görünmüyor. RC2'de kullanıyordum bu özelliği , duolingo isimli ingilizce alıştırma yaptıran bir uygulama var. orada bazı cümleleri söylüyorsunuz algılayıp yazıyordu.. ama rc4'de dilleri tam yüklememişler, oraya türkçe eklememizin bir yolu var mı? veya alternatif başka bir program kullanabilir miyiz? google'ın uygulamasını indirdim ama işe yaramadı. klavyede mikrofon simgesi gözükmüyor şu anda.. bu konuda çözüm önerileriniz bekliyorum

Sanırım ilacını buldum.

Ayarlar > Dil ve giriş > geçerli klavyeyi tıkla > Alttan klavyeleri seç > Google sesle yazma bunu aktif yapınca klavyeye mikrofon simgesi geldi. Düzgün çalışıyor denedim.

Ayrıca ; Chrome'a mikrofon simgesi için yukarıdaki çözüm işe yaramazsa (ben yukarıdakini yapmadan çözdüm) : şunu kur :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=tr

hocam cok tesekkurler. google uygulamasini yukleyince sorun duzeldi. ilk bahsettigin yonteme baktim, bende klavyeler'e tiklayinca sesle yazma diye birsey cikmamisti. linkte verdigin uygulamayi yukleyince aktif hale geldi.

diger bahsettigin bildirim sorunu icinde sunu yaptim. arama veya sms'e basip uyari gelince gelen uyarinin uzerinde parmagini bekletince sagda i isareti cikiyor. i'ye tiklayinca ayarlar aciliyor. her ikisi icinde "oncelik ver" secenegini aktif hale getirdim. artik varsayilan hesabi sormuyor. bundan dolayi baska istemeyen bir durum olursa insallah yazarim

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    dostum öncelik verdim ama halen çıkıyor. Ben de işe yaramadı maalesef. Halen seçim soruyor.

Bu klavye - sesli yazma konusu için resim ekliyorum : Geçerli klavyeyi (resimde en üstte) tıklayınca acılan pencerede aşağıdaki "KLAVYELERİ SEÇ" e dokununca oradan cıkar. Sadece google kurunca bende klavye de mikrofon cıkmamıstı.

Bu arada ek bilgi. ben temiz kurulum yapayım dedim. format all + donwloadla 4'ü kurdum üzerine 5'i kurdum. Bu bahsettiğin mevzular bende de aynen var. Yani bu durumda temiz kurulum cok da şart değilmiş.
    Bu mesaja eklenen görseller:

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma

• google programını yükleyince sesle komut vermede sıkıntı kalmadı hocam. o konu tamam

öncelik verdim, bir süre sorun olmadı, şu an arama tuşuna basınca yine soruyor, ama sms'e basınca sormuyor.
  • Merhaba

benim telefonun w tuşu basmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim. w tuşu ve aynı noktadaki 2 tuşuna basmıyor?

yeni display ler 50 dolar aliexpress de.
  • klavyenin yerini degistirin. play store'da yeri ve boyutu ayarlanabilen klavyeler var

• ben uzun zamandır RC2 kullanıyorum..tavsiye edeceğiniz rom var mı? yoksa RC2 yeter mi? rc2 de video çekiminde sesleri bozuk kaydediyor..
  • arkadaşlar yardim lütfen arkadasim instigram hesap sifrenini unuttu hotmailide unutmus tekrar girebilme imkani varmi biliyorum konuyla alakasi yok ama burdaki arkadaslar bilir diye duşündüm

• yilmazk1977 Y kullanıcısına yanıt
    Neuronation programini kullanin tum sifrelerde ise yariyor

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.