Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.924
Cevap
20
Favori
77.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Light_Velocity

Sanırım görüntülü görüşme vardı olmadı Hangouts, Viber, Line gibi programlar kullanabilirsin ;)

yok abi şebeke ayarlarından sadece 3g yi seçtim öylede olmadı rehberde isimlerin yanında görüntülü arama butonu yok sadece arama ve mesaj var
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyrosquad

quote:

Sanırım görüntülü görüşme vardı olmadı Hangouts, Viber, Line gibi programlar kullanabilirsin ;)

yok abi şebeke ayarlarından sadece 3g yi seçtim öylede olmadı rehberde isimlerin yanında görüntülü arama butonu yok sadece arama ve mesaj var

yok hocam, sebeke uzerinden goruntulu gorusme ozelligi yok ne yazik ki. onceki jiayu modellerinde varmis ama s3'te yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: messevim

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Açıklamalara bakılırsa kapsamlı bir güncelleştirme gibi

Aşağıdaki optimizasyonları getiriyor ;
    Minimum ekran parlaklığı düzeltmesi.
    Ön ve arka kameralara Optimizasyonları .
    SIM kart tanıma ile ilgili problem düzeltildi .
    pil göstergesi Optimize edildi. (bu önemli, inşallah %15 olayına da çözüm getirilmiştir)
    Yeni akıllı uyandırma menüsü.
    Geliştirilmiş ses .
    NFC ile İyileştirme .
    Bazı önemsiz uygulamaları kaldırıldı .
    Daha iyi dil desteği.

Acaba akıllı uyandırma derken g2 de ki gibi bir sistem mi.

daha romu yuklemedim, nasil bir degisiklik oldugunu ve izlenimlerini insallah dys'den ogrenecegiz artik

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pyrosquad

quote:

yok hocam, sebeke uzerinden goruntulu gorusme ozelligi yok ne yazik ki. onceki jiayu modellerinde varmis ama s3'te yok

Olmaması büyük eksiklik. Büyük ihtimal yazılım ile bu özelliği kisitlamislar. Acaba geliştiricilerin yaptığı diğer ROM larda bu özellik var mi?

• %15 ten sonra sarjin bitmesi olayi kalmamis,3g ile pili daga az harciyor gibi eskiye bakarak,sanki pil omru biraz daha iyi olacak gibi belkide psikolojik. Kameralari yazdim zaten sorunlu bu romda,beyaz dengesini gun isigina set etmisler auto ya alinca pembe oluyor on kamera. Modern combat ve dead trigger 2 oynarken sanki daha az isiniyor gibi,eksiklikleri var ama rom benden olur aldi,arayuz felan guzel olmus. Team Force juayunun resmi rom gelistiricisi olmus daha iyi seyler yapabilirler ilerde hep beraber gorucez.

• Birisi smartwake sormustu resmini ekledim ayni,3g hat kopmasi bende yok diyorum inanmiyorlar 1saattir forumda dolaniyorum sayfalar sak sak aciliyor.Turkcell gercekten kalite kim ne derse desin
     JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma

• smart wake menusunde e cizerek browser acma eklenmis, harici ayni. pil sarj gostergesine cozum gelmesi iyi olmus. sebeke uzerinden goruntulu gorusme zaten androidde olmayan bir ozellik. sony ve lg telefonlarin cogunda yok. samsung ilave yazilimla bu ozelligi ekliyor telefonlarina.

mtk6752 oyunlarda biraz fazla isiniyor belki ama su an mtk'nin piyasadaki en iyi performans veren 3. islemcisi. 1. mt6595, 2.mt6795, 3.mt6752 bu performansin bedeli de normal gunluk kullanimda degil ama agir grafikli oyunlarda biraz fazla isiniyor. ben de cozumu Cputuner isimli program ile islemci hizini kisitlayarak buldum. programin bircok ayari var. mesela ben ekran kapaliyken islemci hizini min. degere 468mhz'e, ekran acikken 1170mhz'e ayarladim. bu ayarla oyunlarda isinma olayi onemli olcude azaldi. oyuna etki ediyor mu derseniz, oyunun biraz daha gec yuklenmesi haricinde bir sorunla karsilasmadim.

• Sizden bir ricam olacak. Armageddon romu kurdum ve kullandım. Eposta programına hotmail adresimi kurdum. Kurulum sorunsuz du, ama gelen mail ime bakmak istediğimde. Mail in içine giriyorum ama bir türlü açmıyor. Yuvarlak dönüp duruyor. Açması 2-3 dk sürüyor bazen de hiç açmıyor. Bu sebeple android 4.4 e döndüm.
    Sizden ricam deneme yaparak sonucu yazar mısınız.
  • viperc V kullanıcısına yanıt
    Su an en son cikan lolipoptayim,onda gmail cok guzel calisiyor,armagedonu bilmiyorum,e posta suan kurup deneyecek zamanimda yok malesef.

• Abi nasıl kurdun extreme romu? Ben sp flash tool ile deniyorum.Sp flash tool hicbir tepki vermiyor. Vcom driver kurulu olmasına rağmen. Flash toolun farklı versiyonlarını denedim. Yine olmuyor. Abi sen nasıl yükledin. Bir yardım et gözünü seveyim.

• viperc V kullanıcısına yanıt
    dostum selam.

hem armageddon'da hem de xtreme rom'da aynı sorun var ve aynen dediğin gibi. çözümü çok basit ama saçma :)

okuyacağın e-maili tıklayınca ekranı yan cevir anında acılıyor :) surekli şirket e-mailim kurulu ve tesadüfen cözdüm durumu. sanırım mail ekranını oturtması zaman alıyor. yan cevirince sıkıntı kalmıyor.

ama daha iyi bir cozum: gmail'e kurabilirsin hesabını. orda sıkıntı yok
  • cuma gününden berixtreme rom kullanıyorum. aslında yorumları yazdım ama forum 2 kere gocunce tüm yorumlar gitti. cok detaylı olmasa da durum su :

Kamera : kitkat rom halen en iyisi. Xtremem romda kamera armageddondan bir tık daha iyi ama halen kitkat kadar iyi degil.

%15 sorunu: xtreme romda sıkıntı yok. %15 dusuk pil uyarısı verdikten sonra 1 saat icinde 4 - 5 telefon görüsmesi (yaklasık 1 - 2 dakikalık) + email gönderme okuma + biraz facebook sonrası %14'e dustu. sonrasında evden cıkıcam diye sarja taktım. ama normalde hemen dusuyordu. romu yuklerken needrom yorumlarına bakarak sacma da olsa once resmi 5.1 flashtooldan sonra xtreme rom twrpden sonra xtreme rom flashtooldan attım ve fabrika ayarlarına dondurup kurulumları bu sekilde yaptım. belki boyle kurmasam da sıkıntı olmayacaktı ama birkac kisi bu sekilde tavsiyede bulunmustu.

kopma sorunu: Turkcell kullanıyorum (turkcell ve avea takılı veri paketi turkcellde). kitkatta kopma sorunu yasıyordum. xtreme romda sıkıntı yoktu. 1 - 2 saatlik ararara kullanımımda denk gelmedim.

biraz ugrastırsa da xposed ve gravity box kuruluyor ve gravity sorunsuz calısıyor.

romda ses paneli kendiliginden dort ayrı ayar seklinde cıkıyor, arama, mesaj, alarm, uygulama sesleri ayrı ayrı ana ekrandan ayarlanabiliyor.

cift hat kullanıyorsanız her bir sime ayrı zil sesi secebiliyorsunuz.

en cok gıcık oldugum konu/sorun : facebookda videoya tıklayınca programdan atıyor. daha once piranha zen romlarında bu sorun vardı. basitce cozulecek bir yolu yok diye biliyorum.

aklıma gelenler bunlar. ...bugun son cıkan 5.1 yukleyecegim.

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonsrealm -- 20 Eylül 2015; 15:19:14 >

• cngzmls C kullanıcısına yanıt
    Pili sokuk halde teli tak sp flashtool dan scatter i ekleyip firmware upgrade ye sec download a bas sonra pili tak,o sekilde download baslamasi lazim.

• quote:

smart wake menusunde e cizerek browser acma eklenmis, harici ayni. pil sarj gostergesine cozum gelmesi iyi olmus. sebeke uzerinden goruntulu gorusme zaten androidde olmayan bir ozellik. sony ve lg telefonlarin cogunda yok. samsung ilave yazilimla bu ozelligi ekliyor telefonlarina.

mtk6752 oyunlarda biraz fazla isiniyor belki ama su an mtk'nin piyasadaki en iyi performans veren 3. islemcisi. 1. mt6595, 2.mt6795, 3.mt6752 bu performansin bedeli de normal gunluk kullanimda degil ama agir grafikli oyunlarda biraz fazla isiniyor. ben de cozumu Cputuner isimli program ile islemci hizini kisitlayarak buldum. programin bircok ayari var. mesela ben ekran kapaliyken islemci hizini min. degere 468mhz'e, ekran acikken 1170mhz'e ayarladim. bu ayarla oyunlarda isinma olayi onemli olcude azaldi. oyuna etki ediyor mu derseniz, oyunun biraz daha gec yuklenmesi haricinde bir sorunla karsilasmadim.

Görüntülü gorusme Android de yok demissiniz ama aslında çoğu Android te var. Özellikle MTK işlemci kullanan telefonların %90 nin da sebeke üzerinden görüntülü gorusme var.

Samsung patent yüzünden telefonlarının bir çoğuna bu özelliği koymuş lg, Sony gibi diğer markalar da ise bu özellik yok.

Jiayu ise s3 model inde neden bu özelliği kısıtlamış anlamış degilim

MTK da görüntülü gorusme üzerinde herhangi bir patent ihlali söz konusu değil.

• arkadaslar sık sık rom degistirince whatsup'i yeniden kurdugumda dogrulama icin her seferinde sms gonderiyor, gonderdigi sms icin de haybeye para oduyorum her seferinde. bunun bir kolayi var mi, siz nasil yapiyorsunuz? dogrulama sms'i almadan kurulum yapmak icin bir yedekleme falan yapmak mumkun mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 20 Eylül 2015; 16:09:20 >
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    Her dogrulama ucretli degil yanlis biliyor olmayasiniz,yillik ucreti var benim bildigim yoksa benim fatura siserdi

• doğrulama mesajını ben de ucretsiz biliyorum. kişisel hattımı kullanmıyprum diye kontorluye cevirmiştim. azalma yok orada
  • whatsup mesaji gondermeden once uyari veriyor, bu mesaj icin operaturunuz ucret talep edebilir seklinde. yanlis anlama olmasin, ucreti whatsup almiyor, kullandigimiz operator sms ucreti aliyor diye biliyorum. gecen sefer ucret kesintisi olmustu diye hatirliyorum. ama bu sefer dikkat edeyim bakalim guncel faturada artis olacak mi

• yeni 5.1 i yukledim şimdi. programları kuruyorum. senin için whatsapp onay mesajı gitmeden bakıcam hesapta ne kadar var diye. tl yuklemeli oldugu için yukledikten sonrada bakıcam. kesilmişse anında goruluyor. bilgi veririm.
  • Normal Wi-Fi ile internete takılırken birden mobil internet devreye giriyor 1-2 sn bağlı kalıyor daha sonra tekrar kesiliyor. Bu sıkıntı ile günde birçok defa karşılaşıyorum.

Mobil internet im kapalı konumda.

Paketinim olmasa kontur den gidecek. Acaba sıkıntı nerde ? Geçen haftalar da bu sebepten dolayı 5 liraya yakın kontur gitti.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.