Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.924
Cevap
20
Favori
77.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu harici batarya sarj cihazı sizde tam dolduruyormu arkadaslar?bendeki yuzde 90-92 dolduruyor.sizinki nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonsrealm

Dostum selamlar..

Batarya şişme yapmış demişsin.. resim atabilir misin, şişmeden kastın nedir (ne kadar şişmiş durumda)?

Ben de bugun baktım hafifi şişme var gibi. yeni pil siparişi vericem de bu şekilde kullanıp riske mi giriyoruz acaba? tutup cepteyken veya şarjdayken patlar mı diye düşünüyorum.

20-25 gun once baska bir is icin telefonun arkasini actigimda bataryada hafif sisme var gibi gelmisti. Sonra araya baska isler girdi, durumu unuttum. 15 gun kadar sonra tekrar acinca net gorulecek sekilde batarya sismisti. Su an arka kapagi cikarttim, pili bantladim o sekilde kullaniyorum. Zorlayinca kapak yine kapaniyor ama plastik kapak esnek oldugu icin, dışa dogru kapagi esnetiyor. Ben de ilk bastan korkmustum, patlarsa diye. Tehlikesi var mi bilmiyorum ama mecburen kullaniyorum. Artik sarj tutmuyor gibi birsey, 30 dk gitse iyi diyorum :)

• Orijinal 3000-3100 mah jiayu s3 jy-s3 pil şarj edilebilir harici cep telefonu batarya bateria batterij akümülatör akku pil
    http://s.aliexpress.com/3AZJJRbA
    (from AliExpress Android)

bu aldıgım batarya 16 gunde geldi.4.39 dolar ama ben aldıgımda kargo ucreti yoktu suan 2.99 kargo ucreti var.1ay denemeden onay vermeyecegim satıcıya sizde oyle yapın.cunku daha once aldıgım 2batarya 1ay sonra yuzde 30lardan cok hızlı bitmeye basladı suan uuzde 80i gorunce 10saniyede bir dusuyo yada direk kapanıyo.sizede tavsiyem kesinlikle ilk sarjlara guvenip hemen onay vermeyin

• hakancetinnet kullanıcısına yanıt
    Bu Jiayu S3'ün orjinal pillerini ucuz diye almayın bozuk çıkıyor.
    Bende konudaki yormları dikkate almadan önce orjinal aldım direk çöp oldu.
    Sonrasında HSA marka Japon malı olan pili aldım yaklaşık 20 gün oldu şimdilik sorun yok.

http://www.aliexpress.com/item/100-New-2800mAh-EB-BG900BBC-Battery-for-Original-Samsung-GALAXY-S5-GT-i9600-SM-G900-i9605/32549808812.html?spm=2114.13010608.0.97.T9Z30U

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrivals-3400mAh-JY-S3-JY-S3-battery-for-jiayu-s3-Battery-global-free-shipping/32363395132.html?spm=2114.01010208.3.1.JG4iS8&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10057_10056_10055_10037_301_10033_10059_10032_10058_10017_10060_10061_10062_413,searchweb201603_1&btsid=6ef5b4c5-7810-4c04-89c1-ca38026c0085

Pil ihtiyacı olan bunlardan birine yönelsin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 17 Ağustos 2016; 18:07:31 >

• zaten buda sorunluysa onlardan alcam hocam.ama sorunluysa acımadan disputeyi acıp paramı geri alırım tam test sonucunda

• benim orjinal pilde hafif şişme vardı. Yaklaşık 1 saatte %30'a düşüp sonrasında birkaç dakika içinde kapanıyor artık. Eskiden %15'den veya %30'dan hızlı düşme nerdeyse hiçbir romda olmuyordu. Bence bu düşmeler pillerden kaynaklanıyor.

Bir de hızlı şarj konusunda Eranyumm haklı olabilir. Genel olarak Li-on pillerde belirli bir değerin üstünde şarj, hızlı şarj pilin şişmesine bozulmasına neden olabiliyor. Hepimizin pilinin 1 yıl gibi bir surede bozulması normal değil bence..

Dün 2 tane pil sipariş ettim aliexp.den. Biri HSA markalı olandan. Made in Japan mevzusu ve yorumları nedeniyle mantıklı geldi. Bir de takip no veriyorlar. Diğeride konpson'u çok düşünmeme rağmen üstteki mesajda linkini verdiğim Sangyong. Riske girdim bakalım nasıl çıkcacak. O da takip nolu. Gelince kaç güne geldi, satıcı kim bilgilerini paylaşırım.

Piller gelince harici şarj cihazı ile hızlı şarj yapmadan pilleri şarj ederek kullanmayı planlıyorum. Sanki daha uzun ömürlü ve performanslı olabilir gibi geliyor.

Pillerin yorumları ve bilgileri okurken pilin tam performansı için ilk 3 şarjda full bitirip 8 saat şarj etmek gerektiğini yazan bir satıcı görmüştüm. işe yarar mı bilmiyorum ama ben ilk kullanımda yapmayı düşünüyorum.

Bu arada orjinal diye satılan (bizim pillerle benzer görüntüde, yeşil olanlar) pillerin yorumlarında nerdeyse hepsinde en az bir yorum pil kapasitesinin gerçek olmadığı, 2000 mah civarı kapasitede olduğu yazıyor. Bu nedenle harici şarjı bile yalnız olarak pilsiz sipariş verdim.

• sormaktan vazgeçtim cevabımı yukarıda buldum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karasovalye_38 -- 19 Ağustos 2016; 19:31:52 >
  • soru neydi ?
  • Birini sangyong verdiginiz iyi olmus. Hic olmazsa o da denenmis olur. Telefonunu 1 yil civari kullananlar, yedegi yoksa hemen yedek bir pil alsinlar. Pil sisinceye kadar fark edemedim, ben zor durumda kaldim acikcasi.

Telefonla ilgili cok sukur bir sikayetim yok ama telefonlarin pilleri dandik cikti. Hic bu kadar cabuk olen bir akilli telefon pili gormemistim. Oncesinde kullanip devrettigim gm discovery de çin telefonu ama onun pili masallah 3 sene oldu yeni gibi degil tabi ama hala cok sukur kullaniliyor.

• quote:

soru neydi ?

extreme 2.1 romun kamerası nasıl ve romdan genel anlamda memnun musunuz gibi bişeydi:)
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    çarşamba günü vermiştim siparişleri. hsa hemen yollandı gözüküyor. sangyong henüz kargolamadı. Az önce baktım. Sangyong nedense iyi gozuktu gozume.. gelince bilgi veririm.

diğer mesajda da yazmıştım. şu hızlı şarj mevzusuna kadar pil cok iyiydi. hızlı düşme de yoktu. yeni pilleri standard 1a şarj harici kullanmayı düşünmüyorum. hatta mumkunse sadece harici şarjla şarj edip kullanmayı planlıyorum. harici şarh hatta 600 mah gibi bir değerdi sanırım.

şu an bildiğin işkence. %85 gösterirken birden 30 - 35'e düşebiliyor.
  • Karasovalye_38 K kullanıcısına yanıt
    Rom iyi bence. RC5 den cok da farklı gelmedi bana. aynı şekilde kamera da aynı gibi. RC5'in 1 - 2 sinir bozucu uyarısı vs. vardı. bu romda onlar da yok.

genel olarak RC5 en uzun kullandığım romdu. bu sanki bir tık daha stabil gibi. tavsiye ederim.
  • Bu arada yeni cihaz alırken kesinlikle type c girişli hızlı şarj özellikli telefon almak lazım. eşime le 2 aldım. yaklaşık 50 dakika civarında full şarj oluyor. 3 - 4 saat şarj süresi işkence resmen.
  • quote:

Rom iyi bence. RC5 den cok da farklı gelmedi bana. aynı şekilde kamera da aynı gibi. RC5'in 1 - 2 sinir bozucu uyarısı vs. vardı. bu romda onlar da yok.

genel olarak RC5 en uzun kullandığım romdu. bu sanki bir tık daha stabil gibi. tavsiye ederim.

dün yükledim ama hata alıyorum.açılışta 5-6 dakika optimize ediliyor yazdıktan sonra açılıyor.sizde de aynı hata oluyor mu?olmuyorsa yüklemeyi nasıl yaptınız??ben sp tools ile flashlayıp sonra da burada paylaşılan linkten 2.1 halini twrp ile yükledim.acaba yüklemeden kaynaklanan bi sorun mu ki??
  • Karasovalye_38 K kullanıcısına yanıt
    Normalde dalvik cache flan temizlendikten sonra yapar onu? hızlandırıcı temizlik yapıcı app kullanıyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 20 Ağustos 2016; 18:13:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Normalde dalvik cache flan temizlendikten sonra yapar onu? hızlandırıcı temizlik yapıcı app kullanıyormusun?

temizliği yaptım ama tek bi defaya mahsus değilki her açılışta aynı şeyi yapıyordu.ayrıca whatsapp yüklenmez oldu bende pacman romu indiriyorum şimdi.birde onu deneyecem.extremeyi sp tools ile yükledikten sonra zannedersem telefonun feleği şaştı.sonradan bunun bir öncesinde kullandığım cm12.1 romunu kurdum ve telefon internete girmemeye başladı ve yavaşladı.enteresan durumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karasovalye_38

quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

temizliği yaptım ama tek bi defaya mahsus değilki her açılışta aynı şeyi yapıyordu.ayrıca whatsapp yüklenmez oldu bende pacman romu indiriyorum şimdi.birde onu deneyecem.extremeyi sp tools ile yükledikten sonra zannedersem telefonun feleği şaştı.sonradan bunun bir öncesinde kullandığım cm12.1 romunu kurdum ve telefon internete girmemeye başladı ve yavaşladı.enteresan durumlar...

pacman v4 güzel bence, uzun süreli kullanma imkanım olmadı ama memnun kalırsın diye düşünüyorum.

• benim batarya artık mevta oldu, telefonu da rafa kaldırdım. :( telefon açılırken kısa bir süreliğine pili kullanıyor, artık pil o kısa sürede bile yetmemeye başladı ve telefonu açmaya yetmediği için bataryayı az önce çöpe attım.

biraz araştırdım bataryanın erken olmesinde benim ne gibi hatalarım var diye...
    şöyle bir bilgi var, ilgili kısmını yapıştırıyorum:

Telefon bataryasının şişmesini önlemek için ne yapabilirim?

1- Telefonu şarjdayken kesinlikle kullanmayın. Hem telefonun şarjının gitme süresini düşürürsünüz hem de batarya şişebilir.
    2- Kalitesiz şarj aletleri kullanmayın.
    3- Mümkün oldukça telefonunuzu aracın çakmaklığında şarj etmekten kaçının.

bence 1. sebep telefonda kullanılan bataryamızın yeterli kaliteye sahip olmaması.
    bunun haricinde özellikle 1. maddeyi pek çok zaman yaptığım oldu. buna benzer bilgileri daha önce de okumuştum. bataryayı öldüren en önemli etken buymuş. telefon şarjdayken , kullanmaya devam edince batarya ömrü azalıyor.

onun haricinde son zamanlarda hızlı şarj için general mobile'in 2A'lik şarj cihazını kullanmıştım. bizim telefonda hızlı şarj özelliği olmamasına rağmen RC5 gibi custom romlar ile telefonu hızlı şarja zorlamanın da batarya ömrünü azaltmış olabileceğini düşünüyorum.
    yukarda yazdıklarım batarya ömrünü azaltmış olabilir, son olarak da kayın pederin aldığı kalitesiz bir şarj ve araç şarj cihazını benim telefonda denemiştik ve telefon şarja takılı olduğu halde sanki (şarj %15'in altında olduğu için) kabloyu sürekli sokup çıkartıyormuş gibi düşük şarj uyarısı verdi, benzer sıkıntı araç şarjında da oldu diyebilirim. bu da bataryayı şişeren son etken bence..

tek kararsız kaldığım nokta bataryanın sıfıra düşünceye kadar kullanılması mevzusu... sıfıra düşüp sonra telefonun kendiliğinden kapanması bataryaya zarar verir mi sizce? kimisi zarar verir demiş, kimisi vermez..

Hocam teşekkürler.senin paylastigin linkten indirip kurdum dun.ilk izlenim olarak cok begendim.internette kopma yasamadim henuz.cm12.1 e gore sarji bariz daha iyi gidiyor.cmnin konusma ses kalitesi ve seviyesi harikaydi.bunun da oyle olmasini umit ediyorum:) ayrica temalardan varsayilan yazan temayi secince gorsel olarak da cok hos oldu:)) simdilik sadece ayarlar durdu hatasi aliyorum ama benim icin problem degil.

Yedek batarya sarj aleti dusunmuyormusun hocam.resmen padisahlik gibi bisey ya ben boyle rahatlik gormedim yedek bataryam bi taraftan sarj olurken ben hic sarjsizlik yasamiyorum,telefonum sarjda kalma derdi yok,arayan olunca sarjdaydi gormemisim gibi bi dert yok,sarjim kac saat gidecek acaba ya biterse gibi bi dert yok:))en hizli sarj teknolojisi bence:)))dolu ile bosu degistirmesi sadece iki uc dakika suruyor:)))

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.