Şimdi Ara

JIAYU G4 Önsatışta (PandaWill) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.586
Cevap
29
Favori
181.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://vk.com/album-46370269_173093540

JIAYU G4 Android 4.2 Smart Phone MTK6589T Quad Core 2G/32G With 4.7 Inch HD IPS Retina Screen 13MP Camera

Jiayu G4 1850mAh 8.2mm
    Jiayu G4 3000mAh 10mm

satışa çıkmış bu modelde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcspirit -- 10 Temmuz 2013; 11:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcspirit

http://www.to2c.com/jiayu-g4-429.html

JIAYU G4 Android 4.2 Smart Phone MTK6589T Quad Core 2G/32G With 4.7 Inch HD IPS Retina Screen 13MP Camera

Jiayu G4 1850mAh 8.2mm
    Jiayu G4 3000mAh 10mm

satışa çıkmış bu modelde

to2c türkiyeye gönderiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: savagemanx

quote:

Orijinalden alıntı: barisg

quote:

G4 ün GPS ini hala çalıştıramadim ne yapmaliyim yardimci olabilirmisiniz

Nasıl bir sorununuz var, GPS'i çalıştırmak için hangi programı kullanıyorsunuz?

Mobile uncle ve Yandex Maps ile denedim. ikisindede çok çok uzun beklememe rağmen yinede bulamıyor konumu.

Mobile uncle la NMEA loglarını görebiliyorum, uyduları görüyor.

Merhabalar.
    Açık alanda deniyorsunuz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: seawolf09

quote:

Orijinalden alıntı: tcspirit

http://www.to2c.com/jiayu-g4-429.html

Jiayu G4 1850mAh 8.2mm
    Jiayu G4 3000mAh 10mm

satışa çıkmış bu modelde

to2c türkiyeye gönderiyor mu?

o konuda bir bilgim yok maalesef.

• rastlantisal R kullanıcısına yanıt
    Problem çözülmüştür.
    Jiayu G4 için GPS probleminin çözümü:

Play Store'den MobileUncle MTK Tools'un son versiyonunu kurdum : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=tr
    ROM içinde Superuser uygulaması hazır geldi.
    Mobile Uncle'ı açtığımda root yetkisini superuser uygulamasından alabiliyor.
    Mobile Uncle Tools'un ana menüsünde "Power GPS Search" seçeneğine girip "GPS SET" seçeneği işaretleniyor.
    Daha sonra herhangi bir text editör ile SDCard'daki gps.conf dosyası açılır(Ben text editör olarak Play Store'dan Jota+ kullandım).
    İlk satırdaki
    NTP_SERVER=cn.pool.ntp.org
    satırını

NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org
    şeklinde değiştiriyoruz.
    Task manager'dan Mobile Uncle Tools'u kapatıp , sonra tekrar çalıştırıyoruz.

Daha sonra Sırasıyla : "Engineer Mode->Engineer Mode(MTK)->Location->Location Based Service->GPS " ekranına gelip "Delete" i işaretliyoruz.
    Sonra "EPO" sayfasında geçiyoruz. EPO(IDLE) seçeneğine girip EPO dosyasının internetten indirildiğni görüyoruz.

Sonra tekrar GPS sayfasına dönüp GPS(OFF) butonuna basıp GPS'i açıyoruz. Yine aynı ekranda Reference Lat=XX.XXXXX Lng=XX.XXXXX şeklinde sıfırdan farklı değerler görünene kadar bekliyoruz. Bu değerler göründüğünde işlem tamamdır.

• quote:

Problem çözülmüştür.
    Jiayu G4 için GPS probleminin çözümü:

Play Store'den MobileUncle MTK Tools'un son versiyonunu kurdum : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=tr
    ROM içinde Superuser uygulaması hazır geldi.
    Mobile Uncle'ı açtığımda root yetkisini superuser uygulamasından alabiliyor.
    Mobile Uncle Tools'un ana menüsünde "Power GPS Search" seçeneğine girip "GPS SET" seçeneği işaretleniyor.
    Daha sonra herhangi bir text editör ile SDCard'daki gps.conf dosyası açılır(Ben text editör olarak Play Store'dan Jota+ kullandım).
    İlk satırdaki
    NTP_SERVER=cn.pool.ntp.org
    satırını

NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org
    şeklinde değiştiriyoruz.
    Task manager'dan Mobile Uncle Tools'u kapatıp , sonra tekrar çalıştırıyoruz.

Daha sonra Sırasıyla : "Engineer Mode->Engineer Mode(MTK)->Location->Location Based Service->GPS " ekranına gelip "Delete" i işaretliyoruz.
    Sonra "EPO" sayfasında geçiyoruz. EPO(IDLE) seçeneğine girip EPO dosyasının internetten indirildiğni görüyoruz.

Sonra tekrar GPS sayfasına dönüp GPS(OFF) butonuna basıp GPS'i açıyoruz. Yine aynı ekranda Reference Lat=XX.XXXXX Lng=XX.XXXXX şeklinde sıfırdan farklı değerler görünene kadar bekliyoruz. Bu değerler göründüğünde işlem tamamdır.

Eline emegine saglik. Onumuzdeki hafta g4u aliyorum. İlk yapacagim islerden biri bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muratzilla

Jiayu G4 Basic + 3000 mah pilli kalın ama 1gb ramli versiyonu hem Antelife (Türkiyeye gönderi yapmıyor) hemde Geekbuying de aynı gün stoğa girmiş. Demek ki ürün temini kolaylaştı, ancak 259-260 dolara bunu alana kadar Full HD panelli ve MTK6589T 1.5 ghz işlemcili modelleri alır insan.

harbi antelife gönderi yapmıyormu Türkiye ye..?

ee minideal da yapmıyormuş artık yavaş yavaş gümrük nedeniyle siteler bitiriyolar herhalde buraya gönderiyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

Jiayu G4 Basic + 3000 mah pilli kalın ama 1gb ramli versiyonu hem Antelife (Türkiyeye gönderi yapmıyor) hemde Geekbuying de aynı gün stoğa girmiş. Demek ki ürün temini kolaylaştı, ancak 259-260 dolara bunu alana kadar Full HD panelli ve MTK6589T 1.5 ghz işlemcili modelleri alır insan.

ee minideal da yapmıyormuş artık yavaş yavaş gümrük nedeniyle siteler bitiriyolar herhalde buraya gönderiyi

Antelife 2013 başı ile gönderi yapmayı bırakmış. Ülke seçeneğinde Türkiye yok mesela.

Bu arada üstte bir arkadaş gps çözümünü iletmiş. O çözüm gps e hızlı bağlanmaya yarıyor ve bütün android telefonlarda geçerli bir yöntem. Ancak bunun için conf editlemeye gerek yok. Android 4.2 de çalışmasada, 4.1 de sorunsuz çalışan "FasterFix" diye app ler var. GPS FIX diye aratınca çıkıyor google playde. Tabi root istiyor bu işlem için. Kolayca sizin için conf dosyasını editliyor.

Ancak bu işlem düzgün çalışmayan gps i bir anda mucizevi şekilde tam teşekküllü gps e çevirmiyor. Sadece uyduya bağlanma sürelerini kısaltıyor.

Birde MTK ENGINEER MODE ıle girilen ekranda gps için ayarlar var. A-GPS, YGPS gibi seçenekler ile EPO muhabbeti var. Ordaki seçenekleride aktif ederseniz (internet data paketiniz varsa tabi) uyduya bağlanma hızı ciddi oranda fark ediyor.

• quote:

quote:

quote:

Antelife 2013 başı ile gönderi yapmayı bırakmış. Ülke seçeneğinde Türkiye yok mesela.

Bu arada üstte bir arkadaş gps çözümünü iletmiş. O çözüm gps e hızlı bağlanmaya yarıyor ve bütün android telefonlarda geçerli bir yöntem. Ancak bunun için conf editlemeye gerek yok. Android 4.2 de çalışmasada, 4.1 de sorunsuz çalışan "FasterFix" diye app ler var. GPS FIX diye aratınca çıkıyor google playde. Tabi root istiyor bu işlem için. Kolayca sizin için conf dosyasını editliyor.

Ancak bu işlem düzgün çalışmayan gps i bir anda mucizevi şekilde tam teşekküllü gps e çevirmiyor. Sadece uyduya bağlanma sürelerini kısaltıyor.

Birde MTK ENGINEER MODE ıle girilen ekranda gps için ayarlar var. A-GPS, YGPS gibi seçenekler ile EPO muhabbeti var. Ordaki seçenekleride aktif ederseniz (internet data paketiniz varsa tabi) uyduya bağlanma hızı ciddi oranda fark ediyor.

GPS için ntp.org sitesine bağlantı önere yukarıdaki çözümün işe yaraması için sanırım telefon'un internet'e bağlı olması lazım. Bu da akla A-GPS'i getiriyor. Bu çözümü uyguladıktan sonra interneti kapatıp GPS'e bağlanmaya çalıştığınızda bir işe yaramayabilir.

Bunu deneyebilirmisiniz?

• alacaksanız aliexpress ten alın arkadaşlar tabi feedback i duzgun adamlardan benim zopo c2 15 gunde evime kadar geldi.

30 usd free gift e book reader yazdırdım kutuya
  • Arkadaşlar, ilgilenen varsa UMI X1-S satıyorum...

>>>>>>>>http://forum.donanimhaber.com/m_77512724/f_//tm.htm#77512724
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisg

quote:

quote:

quote:

GPS için ntp.org sitesine bağlantı önere yukarıdaki çözümün işe yaraması için sanırım telefon'un internet'e bağlı olması lazım. Bu da akla A-GPS'i getiriyor. Bu çözümü uyguladıktan sonra interneti kapatıp GPS'e bağlanmaya çalıştığınızda bir işe yaramayabilir.

Bunu deneyebilirmisiniz?

İlk bağlantı ve GPS Reference pozisyon, internetten uydu pozisyonlarini almaktan daha onemli. Ntp surekli kullanilan bir yontem degil zaten. İnternet baglantisi olmasada hizli baglanabiliyor.

• İyi de NTP sadece A-GPS yani internet destekli GPS için kullanılıyor.

Bulduğunuz çözümün internet olmadan da işe yaradığından emin olmak için "tüm veri bağlantınızı kapatıp denermisiniz?" demiştim.

Aksi taktirde bulunan çözümün bir hükmü yok. Zira konum bilgisi internet üzerinden geliyor ki bu da anten, baud rate, GPS programı, anten gibi sorunlu olabilecek konuları izole ederek kök hatayı bulmanızı ve kalıcı bir çözüm bulmanızı engeller.
  • SATILDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratai -- 19 Temmuz 2013; 7:34:39 >
  • JİAYU G4 3000 AH BATARYA
    SANALPAZAR ÜZERİNDEN 650 TL 1 ADET VARDI
  • kutusunda sıfır jiaYu g4 3.000 mah ilanımda satılık fiyat 600.-TL RENK SİYAH..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 15 Temmuz 2013; 22:36:53 >
  • quote:

Yurtdışından gelirken yanımda getirdiğim 1 haftalık çiziksiz, koruyucu filmli, orjinal kutusunda tüm aksesuarları ve 2.ci pili + kullanılmamış hard case i ile birlikte Beyaz Zopo C2 Platinum satılıktır. Farklı bir siteden sipariş verip iptal etmiştim, iptal etmemiş ürünü kargoya vermişler. An itibari ile yurtdışında yaşadığım adrese ulaşmış, dolayısı ile elimde 2 tane oldu. Bende yanımda getirdiğimi satmaya karar verdim.

Telefonu üstüne kar koyup satmıyorum, dolayısı ile fiyatı sabit ve indirim yok. Ekranında ölü pixel yok. Ekranı gorilla glass II çizilmez camlı. Telefonu yalnızca 16 ve 17 temmuz günü alabilirsiniz. 17si akşamı uçuyorum yurtdışına çünkü. İzmirde olanlar tercih sebebi. İzmir dışına önce para, sonra kargo.

Telefonun linki:
    http://www.antelife.com/zopo-c2-platinum-quad-core-mtk6589t-1-5ghz-smartphone-with-5-0-inch-fhd-screen-android-4-2-16g-white.html
    Fiyat: 580 TL, indirim söz konusu değil.

Zopo C2 Platinum ram 2 gb mı yoksa 1 gb mı?

• 1. Seçenek 580 TL

2. Seçenek 600 TL

3. Seçenek 650 TL

Arka arkaya gelmiş.

Hangisini alalım. Hangisi iyidir. :)
  • Platinum 1gb ram. Zp980+ ise 2gb.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedem bundan aldı 2-3 haftadır gelmiyo dedem su an g3 kullanıyo gayrt güzel bi telefon

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.