Şimdi Ara

Jetta TDI... Nefesi kesildi :) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
640
Cevap
3
Favori
17.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

AStra 100km'e kadar bildiğin eşşek, Tdi çok daha atak, ama 100'den sonra kendine geliyor mübarek

Aynen öyle. 0-120 arası eşşek, sütçü beygiri vs her lafı söyleyebilirsiniz. Ama 120'den sonra laf söyletmem arabama

Güle güle kullan, senin gibi sevemedim ben bu aracı,78000km oldu, 72000kmsi lpgli, hiç arıza çıkarmadı, biraz hantal,sert ve tıkırtılı sadece. İlk fırsatta satacağım ama geçerli bahane bulmakta zorlanıyorum Benim sütoğlanı hiç sevmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Ben de onu demek istiyorum ama vw'ciler atağa geçti mübarek Düşük devirlerde tdi tabi ki daha atak olacaktır.

Abicim dusukdevir yüksek devir ova Plato dag me anlatırsan anlat 1.4 tsı ye kafa tutmayı geçtim acaba geçerim demen bile bindiğin arabayı nekadar tanıdığını gösteriyor

Ben tdi diyorum siz tsi diyorsunuz. Yukarıdaki mesajımda yazdığıma takıldıysanız orada tsi geçerim demedim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 2 Aralık 2013; 21:10:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Ben de onu demek istiyorum ama vw'ciler atağa geçti mübarek Düşük devirlerde tdi tabi ki daha atak olacaktır.

Abicim dusukdevir yüksek devir ova Plato dag me anlatırsan anlat 1.4 tsı ye kafa tutmayı geçtim acaba geçerim demen bile bindiğin arabayı nekadar tanıdığını gösteriyor

Ben tdi diyorum siz tsi diyorsunuz. Yukarıdaki mesajımda yazdığıma takıldıysanız orada tsi geçerim demedim zaten.

Tdı konusunda yorum yapmadım zaten ben yanlış anladım diyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vwciler seri halde atağa geçti japoncuları ardından korecileri konuya davet ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bi video çekmelisin

Cekerim

Su sutcu beygiri opel beni gecsin 97 oktan shell nitro benzin ile yakarim arabayi onunda videosunu cekerim

O kadar dedim 100 - 200 km/h rollingi yapalım. Gel(e)medin İnsignia'm varken

• 5 hp lik fark konusmus. Zaten 5 hp senin arabani 4% daha guclu yapiyor.

Ama bir vw binicisini uzemezsin. Adam beni gecti ama ne benzin yakmistir simdi oysaki benim arabam o hizda 6lt/100km ortalama yakti diyip zafer turu atiyordur.

Kabul etmelisin ki onu gectin ama o daha az yakti:)

• Yav adamın yalan söyleyecek hali uok ya.Yok Chip olsaymis ya su yok bu.Dizel araç az devir çeviriyor. Astra 4.000 rpm de torkunu veriyor.Olabilir.Ancak Jetta 90lik Tdi da olabilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Allah'tan Tdi imis tsi olsa hic şansınız yoktu :)

0-120 arası haklısınız tsi karşısında şansım olmaz evet ama 120 den sonra belli olmaz orası. 3500 devirden sonra açılıyor astra h. Maksimum torku 4000 küsür devirde sağlıyor. Düşük devirlerde cansız bir araba 115 bg'nin hakkını vermiyor ama yüksek devirlerde tam tersi. Motordan tam verim alabiliyorsunuz.

TDİ lar ile kapışabilirsiniz, ara hızlanmalarda ve 100km hıza kadar iyi gider ama 100 den sonra işler sizin lehinize döner özellikle son hızlarda. Ama TSİ lar da hiç bir hız ve ara hızlanmalarda baş edemezsiniz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalgozlum38

Hocam dizel olduğunu nerden anladınız?Önünüze bile geçmemiş araç

arada kaynamış...

• 70 bg albea ile yapıyoruz biz bunları
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitisvinifera68

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FatihMehmet*

Allah'tan Tdi imis tsi olsa hic şansınız yoktu :)

0-120 arası haklısınız tsi karşısında şansım olmaz evet ama 120 den sonra belli olmaz orası. 3500 devirden sonra açılıyor astra h. Maksimum torku 4000 küsür devirde sağlıyor. Düşük devirlerde cansız bir araba 115 bg'nin hakkını vermiyor ama yüksek devirlerde tam tersi. Motordan tam verim alabiliyorsunuz.

TDİ lar ile kapışabilirsiniz, ara hızlanmalarda ve 100km hıza kadar iyi gider ama 100 den sonra işler sizin lehinize döner özellikle son hızlarda. Ama TSİ lar da hiç bir hız ve ara hızlanmalarda baş edemezsiniz diye düşünüyorum.

Doğrudur hocam. Ben zaten bir iddiada bulunmuyorum. Yüksek hızlarda tsi karşısında şansımız yoksa varsın olmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bi video çekmelisin

Cekerim

Su sutcu beygiri opel beni gecsin 97 oktan shell nitro benzin ile yakarim arabayi onunda videosunu cekerim

O kadar dedim 100 - 200 km/h rollingi yapalım. Gel(e)medin İnsignia'm varken

100'den kalkmasak 50-150 yapsak olmazmi

Ben insignia bulurum

• metallurgy kullanıcısına yanıt
    e sen vw fanatiği dolu foruma gelip provokatif konu açıyorsun, sonra şikayet ediyorsun. Kendi düşen ağlamaz.
  • bende de vtec var kaşıntısı olan 1.6 opellere itinayla ders veriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

arada kaynamış...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

5 hp lik fark konusmus. Zaten 5 hp senin arabani 4% daha guclu yapiyor.

Ama bir vw binicisini uzemezsin. Adam beni gecti ama ne benzin yakmistir simdi oysaki benim arabam o hizda 6lt/100km ortalama yakti diyip zafer turu atiyordur.

Kabul etmelisin ki onu gectin ama o daha az yakti:)

Fark 10 hp. Jetta VI 1.6 tdi 105 ps.

Yakıt konusunda haklısınız.
  • quote:

Arkadaşlar bugün Kütahyadan İstanbul'a geldim. Altımdaki araç Astra H sedan 1.6 115 bg. Sapancadan otobana teme bağlandım 120 km/h ile orta şeritte gidiyorum. Solumdan araç geçiyordu beni. Arkadan orta şeritten jetta (yeni kasa tdi) yardırmış geliyor. Selektör yapıp duruyor. Güya yol istiyor. Solumdan araba geçiyor. Sağımda kamyonlar var. Hızım zaten 120 orta şerit için gayet uygun yani. Hiç istifimi bozmadım. Herhalde fren yapıp 2 kamyon arasına girmemi bekledi. Herif geldi tam arkama yapıştı selektör attı 2-3 sefer daha. Direksiyonu kırdı sola güya beni geçecek. Yanıma geldi baktım havalı bir tip. Sanki altında 320d var Adama kıl oldum gaza abandım. Kendisi arka kapı hizamda devam ediyor. 150 km'ye kadar arkamda geldi bir türlü geçemedi. Ki yer yer gazdan çekiyorum az çırpınsın diye Hırslandığımı anladı. O da bastı ama nafile. Hızım 180 km oldu aynadan baktığımda sefil sefil gelmeye çalışıyordu.

Böyle küçük çaplı turbo dizeller atmosferik motorla yüksek hızlarda baş edemiyorlar. O yüzden yolda fazla atar yapmasın bu araç sahipleri bence.

vitesi çat diye 4 e takmadın mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

arada kaynamış...

Arada felan kaynadığı yok. Sizin gözünüzden kaçmış. Yukarıda yazdım.

Alıntı yapıyorum.

quote:

180'i geçtikten sonra olayın rengi belli oldu ve gazdan ayağımı çektim tabi ki. Devir ekonomi devri :) Daha sonra geldi sağımdan geçti gitti. O zaman gördüm.

• Valla ben 1.6 fsi ile sizin aracı rahat tokatlıyorum, ama arkadaştaki tsi beni fena tokatlıyor. O yüzden astra 1.6 atmosferiğin, 1.4 tsi karşısından ne düşük hızda, ne yüksek hızda, ne rampada hiç şansı yok diyorum. Denemeyin bile rezil olursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.