Şimdi Ara

Jetta TDI... Nefesi kesildi :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
3
Favori
17.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Astradaki motorun muadili Tsi diyen mi dersin.
    O Astra 1.6 dizellerin hepsini geçer diyen mi dersin...
    Vw i savunmak için kırk takla atıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne saçma yorumlar var
  • Yanliz Astra fena kaciyor :-) öyle Opel felan deyip gecmemek lazim. VW nin cok ekmek yemesi lazim

• şaka maka...

2012 1.4 tsi 122 trend manuelden, 2013 1.4 tsi 122 dsg highline geçtikten sonra

eskisi sanki 1.4 değilmiş gibi geliyor

otobana çıkmamla ibrede 160 ı görmem bir oluyor nerdeyse

hakkaten çok hızlı çok seri bir motor
  • Ben bir vw sahibi olarak yukarıdaki -bazı- kendini bilmezlerden tiksindim yemin ediyorum. Nasıl bir fanatiklik mi diyeyim, inanamıyorum bu kadar fanatik olunabileceğine trollük mü diyeyim, ukalalık, nasıl bir şımarıklık. Yaş 10 mudur 15 midir tahmin edemiyorsunuz. Forumdan da, vw'den de tiksindiriyorsunuz yeminle. Bu shadowgeist falan neyse bunlar da o, amaç huzursuzluk, karşısındaki tanımadığı adama lisedeki sıra arkadaşıyla konuşur gibi cevap yazmalar. Ya yöneticiler, en ufak şeylere ceza puanı yazmasını biliyorsunuz, böyle saçmalayan, huzur bozan adamlara tık yok. Sizi de anlamadım ben....
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

quote:

Orijinalden alıntı: superposition

1.6 twinport ile 105lik 1.2 tsi bile zor. 150den sonra başlarsanız ancak mümkün.

katılıyorum ,bende vectra c2 vardı 1.6 motor aman allahım cinayet sebebi,115 liklerinde çok farkı olduğunu sanmıyorum...

arkadaş keyif almış belliki ama işin aslı anlattığı gibi olmayabilir...

Rüyalarda yaşamaya devam o zaman. İmzasında 1.6 tdi olan arkadaşlar nedense ya jetta basmamış oluyor ya da ben yalan yanlış yazıyorum. Hadi olayın aslı anlattığım gibi değil. O zaman 2 aracın da teknik özelliklerini önünüze koyup karşılaştırın. Bakalım kağıt üzerinde ne çıkıyor. 0-100'ü bile aynı olan iki araçtan bahsediyoruz. Dizelin alt devirlerde düşük hızlarda daha canlı ve atak olduğunu biliyorsunuz herhalde. Eee buna rağmen 0-100 aynı ise 120 km'den sonra benzinli bir aracın bahsettiğim şekilde olmasında anormal olan nedir yani onu anlamadım? Yalan yanlış bilgi yok emin olun.

• Astra ağır araç kalkışı sıkıntı ama kaptırdı mı da durmuyor
  • Konu uçmuş gitmiş.
  • rip tdı
  • Gerçekten çok garip şaşkınım şuan

2011 yılının kasım ayın da 2012 model astra hb full aldım 72000 km aracımı 1 ay önce sattım.

Şuan altımdaki araba imzamda mevcut daha alalı 2 hafta bile olmadı ne astra bunun yanına yaklaşır ne motor olarak ne de konfor olarak çok ilginç şuan halen şoktayım

Arkdaşın anlattığı olay bende yok ama araçlar bire bir uyuyor ve şahsi kullanıcıydım.

Astra ile bursa izmir otobanında 185leri zorlarken jetta ile birinci gün 202 çok hızlı bir şekilde çıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skyinnvector

Gerçekten çok garip şaşkınım şuan

2011 yılının kasım ayın da 2012 model astra hb full aldım 72000 km aracımı 1 ay önce sattım.

Şuan altımdaki araba imzamda mevcut daha alalı 2 hafta bile olmadı ne astra bunun yanına yaklaşır ne motor olarak ne de konfor olarak çok ilginç şuan halen şoktayım

Arkdaşın anlattığı olay bende yok ama araçlar bire bir uyuyor ve şahsi kullanıcıydım.

Astra ile bursa izmir otobanında 185leri zorlarken jetta ile birinci gün 202 çok hızlı bir şekilde çıktım.

Burada yazilanlari trafikciler gorse ceza yagdirirdi. Burada bile radara giriyorsunuz. Cogu forumda limitler uzerinde hizi ovmek bazen uzaklastirma nedeni olabiliyor.

• quote:

Eminim direk gaza basınca 202 olmuştur. İlk gün heyecanıdır hocam o. Yeni bir araca geçtiğiniz için haliyle motorun daha iyi gelmesi normal. Dizel bir araca biniyorsunuz tabi ki daha canlı gelecektir. Astra ile 185'de zorlandıysanız jetta ile de zorlanmanız gerekiyordu.

• Herkesin ne kalitede uye oldugi belli olmus yazdigi cevaplardan.

O aracin 1.6 tdi yi gecmesi gayet normal birsey, tartisacak bir durum yok.Ama kimin ne kadar sacmaladigi gayet ortada.Fanboylardan tiksindim iyice

• 1.4 tsı diyenler neyin kafasında onu anlamadım. 1.4 tsı nin rakibi 1.4 t dir.

0-100 arası tsı onde götürür 100 den sonra senaryo konudakine doner.

Konuya gelecek olursak tekrar. Astra jettanin gazozuna ilaç atmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: AO

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

Allahtan ben yokmusum aranızda önce vitesi 3 e ceker 170 e kadar cıkardım.Sonra çaaat diye 4 e çeker redline a kadar akardım

Hocam 5-6 yokmu sizde aracı sürekli 3 ve 4 viteste zorluyorsunuz.

5 varda pek kullanılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Eminim direk gaza basınca 202 olmuştur. İlk gün heyecanıdır hocam o. Yeni bir araca geçtiğiniz için haliyle motorun daha iyi gelmesi normal. Dizel bir araca biniyorsunuz tabi ki daha canlı gelecektir. Astra ile 185'de zorlandıysanız jetta ile de zorlanmanız gerekiyordu.

Dediğim yolu biliyorsanız biraz diesel moturun gücü denebilir.İnmeli ve çıkmalı her an 4 şeritten 170 km hızla giderken önüne panelvan kırabiliyor hız kesip tekrar asılman gerekiyor.Tam burada jetta daha iyi geldi tabi ayda ortalama 3000-4000 km yapan biriyim önemüzdeki günlerde fikrim değişebilir ama şimdilik sabit.

• quote:

+ 1

Benzer şeyleri yazmak için girdim. Jetta TDI ben de kullandım (105 PS) Araç çok seri bir şekilde 180'li hızları görüp 210'a çıkabiliyor. İlk sayfadakiler özellikle fena üfürmüşler

Geçen hafta da Polod TDI kullandım 2013 model. (90 PS) düz yolda 190'ı gördüm SS'i de ekliyorum. Maksimum 195 yapıyor zaten çok zorladım çıkmadı daha fazla.
    Serilik olarak aynı şekilde 180'e kadar seri çıkıyor.

Geçin Jetta'yı Polo TDI bile o Astra'yı yer bitirir. Bu kadar net söylüyorum O aracın kullanıcısından dolayı geride kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

1.4 tsı diyenler neyin kafasında onu anlamadım. 1.4 tsı nin rakibi 1.4 t dir.

0-100 arası tsı onde götürür 100 den sonra senaryo konudakine doner.

Konuya gelecek olursak tekrar. Astra jettanin gazozuna ilaç atmış olabilir.

Hocam vw yi iyi gostermek icin garip garip savunmaya basladi millet,

Bazen o kadar mantiksiz savunuyolar ki mantikli cevap bulamiyorum,

Adama dizeli pahali diyosun e tsi al o zaman diyo, cok km yapiyorum tsi lpg uyumsuz cok yakar diyorum, tdi al o zaman aradaki farki amorti edersin diyo, surekli ayni muhabbeti basa cevirip duruyolar.

• Ben de diyorum bu konu hangi ara 4 sayfa oldu diye Uçmuş meğersem
  • 120 den sonra TSi ile de belli olmaz demişsiniz ama TSi diyince iş büyüyor. 105likte var 160lıkta var :) İyi yapmışsınız dersini vererek. Bu orta şeritte sellektör yapanın kafası nedir anlayamıyorum. Heleki gayet süratli gidiyormuşsunuz buna rağmen yapmış. Yine de siz uymayın ne de olsa akıllanmayacaktır. Kendi canınızı tehlikeye atmayın.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.