Şimdi Ara

==JETTA NEREDE ÜRETİLİYOR==lütfen bilen arklar bilgiler neler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
31.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

quote:

Orjinalden alıntı: codelinker

meksikada üretiliyor eminim son kararım.

Meksika'da üretiliyomuş. codelinker öyle diyo

bora belçika da seat toledo ile aynı fabrikada üretiliyordu.

almanya da üretilen golf mü daha sağlam yoksa bora mı....

ikinci düşünülmesi gereken jetta meksikadan geldiği halde golf den nasıl ucuz oluyor

cevaplar basit jetta daha ucuza mal ediliyor ve genel kalitesi daha düşük.

bakın ben üretim tesisleri kalitesiz demiyorum.bunu da altını çizmek gerek

bunun aksini iddia edenler iki aracı da güzelce tartsın.

skoda oktavia nın jetta dan daha kaliteli olduğunu düşünenler dahi var

buyrun bir de burdan yakın

arkadaşım gidip golf ve jetta yı bi incele ondan sonra yorum yaz golf ile jettanın işçiliği bir biri ile aynı misal golfün ön konsolunu sök jettaya tak
    mesela volvo s40 larda belçikada üretiliyor s60 lar isveçte ama sağlamlık kalite bakımından hiç bir fark yok
  • JETTA ABD pazarı için üretildiği için meksida da üretilmesi çok mantıklı.
    Kalite farkı olacağını düşünmüyorum
  • MEKSİKA
  • o meksikada uretilen aracta inanın turkiyede ki
    OEM ureten fabrikalardan çıkan malzemeler vardır.
    Bu malzeler nerede uretilirse uretilsin bu otomotiv
    devleri bu parcaların denetimini oyle iyi ve sıkı yapıyor ki
    malzemeden kaynaklanan hatalar cok dusuk.fakat mekanik
    ve elektronik uyumsuzluklardan kaynaklanan hatalar daha sonra
    feedbacklerle duzeltiliyor.

yani sonuc olarak;uluslararası kalite standartları çerçevesinde
    üretim yapılıyorsa tanzanyada üretilen mersoyla almanyada üretilen
    merso benzer kalite ölçülerini taşır.
  • işçilik nerede ucuzsa orada üretim yapılıyor maliyetleri düşürmek için.meksika olabilir.ama almanya da işçilik ücreti çine göre ortalama 7-8 kat fazla oldugunu biliyorum.meksikayı bilmiyorum.ama almanya dan ihraç edildigini sanmam...kalite olarak bir şey değişmez sonuçta teknoloji alman teknolojisi montajdan kaynaklanan hatalar olabilir sonuçta alman işçisiyle meksikalı işçi bir olmaz demi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evolution100 -- 28 Kasım 2006; 0:50:50 >
  • jetta mexika da yapılıyor.
    bence uluslarrarası kalite standartları tutturulmuş fabrikalarda gerekli kalite kontrolleri yapılarak üretiliyorsa bence problem olmaz.
    aldığımız her avrupa veya amerikan markası üretimini çinde üretimek ucuz olduğu için yaptırıyor ve gayette sağlam olabiliyorlar.
    maksikalılar yıllardır amerikan otomotiv endüstrisine araç üretmekteler.
    birçok amerikan firması da meksikada üretim yapıyor.
  • Benzer kalite ölçülerini taşır ama hiçbir zaman aynı olamaz, netice de her ülkenin kendi kültür'ün den yansımaları vardır.
    Örnek vermek gerekirse kalite kontrol'da 2 barem arası baz alınır. Örneğin kalite standartı 15 - 18 arası olsun , bir Japon 15 'e kadar inme hakkı olmasına rağmen 18'den aşağı inmez ama bir çinli 15i tutturduk mu kafidir der. Neticede 15'de 18'de kalite sınırları içerisindedir. Mesela Euro Ncap'da 5 yıldızı alt sınırdan yakalayanda var üst sınırdan yakalayanda , her ikiside 5 yıldız alıyor ama bu demek değildir ki her ikiside aynı dayanıklılıkta
  • Kalite Standardını belirleyen mühendis alman ise durum ne olacak?

Şimdi TR de üretilen hondalar ve corolla lar daha mı kalitesiz?
  • yukarda arkadaşımız meksika da üretildiğinden jetta yı silmiş tercihlerinden,passatı tercih etmiş. e passat nerde üretiliyor, ÇİN de.
  • Hayır aksine Türkiyede üretilen bir çok fabrika kalite ödülü almıştır. ( Bu ödüller bile fabrikadan fabrikaya bazı farklılıkların olduğu ispatıdır )

Euroncap'da 5 yıldız alan her araç aynı güvenlik te mi yoksa benzer mi?

Alman mühendis alt ve üst sınırı çizer gerisi o sınırı nerden tutturduğunuza bağlıdır. ( alt sınır kalitesiz manasında değil sadece kalitleli bir parçada inilebilecek dip seviyeyi belirtir )

quote:

Orjinalden alıntı: tturke

Kalite Standardını belirleyen mühendis alman ise durum ne olacak?

Şimdi TR de üretilen hondalar ve corolla lar daha mı kalitesiz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

yukarda arkadaşımız meksika da üretildiğinden jetta yı silmiş tercihlerinden,passatı tercih etmiş. e passat nerde üretiliyor, ÇİN de.

Türkiye'ye gelenler tabii ki Çin'den gelmiyor. VW'in Çin'de üretim tesisleri var ama o ülke için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

DEMEK MEKSİKA HA E BEN SORMAZMIYIM O ADAMA

Meksika'da üretiliyorda arabanın üstünde barkod yokmuydu araç biliglerinin olduğu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: maydos

arkadaslar anlamadigim şey şu;

şimdi araba ister meksika veya ispanya'de uretiliyor olsun, araba memlekete goremi tasarlanip uretiliyor?

evet aynen öyle yapılıyor , halen ülkemize gelen en ufak sınıftan en büyük sınıfa kadar araçlarda navigasyon sistemi çıkarılıp getirilir. bmw , merso gibi birkaç marka hariç . Bununla birlikte birçok şeyide değştirip satıyorlar.
  • bana göre aracın nerde üretildiği önemlidir.
    diğer bir açıklama ise araba üretimi sırasında üretim makinalarının belli aralıklarla ayarları kontrol edilir. örnek her 100 parçada bir, dolayısıyla ayar sonrası üretilen 1. parça ile 100. parça arasında kalite farkı oluşabilir. ilk 10 parça ile son 10 parça hangi ülkelere giden araçlarda kullanılır yorumu size bırakıyorum.
  • bencede nerede üretildiği önemli birşey şimdi almanyada üretilen arabayla diğer yerlerde üretilen arabalar arasında ufakta olsa kalite farkı olur zaten jetta da tutmadı pek fazla...
  • yilmaz101
    nickli arkadaşın dogus oto ile ilgili yazısını "kosulsuz musteri memnuniyeti vs vs" gorunce yazmadan edemedim.

2000 de polo comfortline aldım dogustan. 8 senedir hergun kızıyorum kendime neden dogusa bulastım diye. çok sorun cıktı arabamda haklarını yemeyim garantideyken araba ellerinden geleni yapmaya calistilar (ama ellerinden bir yere kadar geliyordu) ama garanti kapsamında olan bir arızamı teşhis bulamadılar diye 2 sene salladılar ve garantiden cıkarttılar. sonucta arabamın sanzumanından gelen ses giderek arttı. bunu ilettigimde de dogusa ne yapalım arabanızın garantisi bitmis dediler ve oylece ortada bıraktılar.

sonuc. sanırım ülkemizde diger servisler de bu sekilde sanırım. ama en azından sorunsuz bir araba alıp bunlarla muhattap olmak istemiyorum. VW den uzak durun ve dogusa bulasmayın. ben de gidip honda/toyota/nissan/mazda dan birine bakacağım. en azından japon arabaları sorunsuz....

hepinize VW gensiz gunler dilerim.....
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.