Şimdi Ara

Jetta düşünüyorum. 1.4 tsi 140 hp DSG vs 2.0 TDI ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

önümüzdeki günlerde Jetta almayı düşünüyorum. potansiyel 2 araç arasında kararsız kaldım.

1.4 TSI 140 HP DSG
    2.0 TDI Manuel

ikisi de 2007 model, ve 65 bin KM civarı ve ikisine de vereceğim ücret tam olarak aynı.

bu araçların performansları hemen hemen aynı bildiğim kadarıyla. ancak yakıt tüketimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum..
    aradaki vergi farkını vermeye değecek kadar yakıt farkı olur mu?

çok fazla km yapmıyorum, yılda 10.000 km taş çatlasa 13.000 km yaparım.

kaskolarını da hesaba katarak hangisinin mantıklı olacağı konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.
    teşekkürler

• yok mu fikrini paylaşacak kimse acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: PG13

merhaba arkadaşlar..

önümüzdeki günlerde Jetta almayı düşünüyorum. potansiyel 2 araç arasında kararsız kaldım.

1.4 TSI 140 HP DSG
    2.0 TDI Manuel

ikisi de 2007 model, ve 65 bin KM civarı ve ikisine de vereceğim ücret tam olarak aynı.

bu araçların performansları hemen hemen aynı bildiğim kadarıyla. ancak yakıt tüketimleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum..
    aradaki vergi farkını vermeye değecek kadar yakıt farkı olur mu?

çok fazla km yapmıyorum, yılda 10.000 km taş çatlasa 13.000 km yaparım.

kaskolarını da hesaba katarak hangisinin mantıklı olacağı konusunda fikirlerinize ihtiyacım var.
    teşekkürler

bence 1.4 tsı 140 dsg olan derim cunku 2000 motor diesel alıcan 1.4 le yakıt konusunda fark yok bide mtv var 1400 un ucuz kasko olarakda ucuza gelir 1.4 tsı az yakar hemde sg sansızaman bence hıc dusunme 1.4 tsı

• DSG forever

Motoru bilmem ben TSI dan memnunum... TDI kullanmadım.
  • tsi 140, mtdi 140 dan daha hızlı..

VW nin dizlelleri ekonomi amaçlı dizeller. Performans bakımından muhteşem değiller..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisnick

DSG forever

Motoru bilmem ben TSI dan memnunum... TDI kullanmadım.

hocam kaç yakıyorsun acaba şehir içi ve şehir dışı olarak? kısaca bilgilendirirmisin beni?
    bakımları ne kadar tutuyor, tsi motor sorun cıkartıyor mu hiç? turbo arızası fln..

kasko primi ne civarda?
  • Ben de aynı modelde bu ikilemde kalmıştım.Gittim 2.0 TDİ aldım ve gayet memnunum.Bu sene de üst dilimden ödeyeceğim seneye bir alt dilime düşecek.

Ben İstanbul'dayım şehiriçi şu an maksimum 7.5 yakıyorum çağlayan-şişli trafiğinde tsi ile 8.5-9 lt altına düşemezdim ben bu trafikte.Uzun yolda 130-140 km hızda 2 yetişkin 2 çocuk ile 5.2 gördüm.

Şurası önemli uzun vadede düşünüyorsanız TDİ
    Kısa vadede düşünüyorsanız TSİ derim.

Bu görüşüm vergi farkından dolayı geçerli bu seneye için.Seneye soracak olursanız kesinlikle TDİ derdim.

Ayrıca orjinal bir chiple 2.0 TDİ, 183 HP 393 NM Tork oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sociolog

Ben de aynı modelde bu ikilemde kalmıştım.Gittim 2.0 TDİ aldım ve gayet memnunum.Bu sene de üst dilimden ödeyeceğim seneye bir alt dilime düşecek.

Ben İstanbul'dayım şehiriçi şu an maksimum 7.5 yakıyorum çağlayan-şişli trafiğinde tsi ile 8.5-9 lt altına düşemezdim ben bu trafikte.Uzun yolda 130-140 km hızda 2 yetişkin 2 çocuk ile 5.2 gördüm.

Şurası önemli uzun vadede düşünüyorsanız TDİ
    Kısa vadede düşünüyorsanız TSİ derim.

Bu görüşüm vergi farkından dolayı geçerli bu seneye için.Seneye soracak olursanız kesinlikle TDİ derdim.

Ayrıca orjinal bir chiple 2.0 TDİ, 183 HP 393 NM Tork oluyor.

Şehiriçi çok yoğun olmayan trafikte kullanıyorum, kullanıma çok dikkat etmedim ama ortalama 9 lt civarı yakıyor sanıyorum. Şehirler arası 130 km filanda 6-7 arası yakıyor eğer 100 km le giderseniz bu rakam dahada aşağılar iniyor.

Aracı alalı 4-5 ay oluyor, bakım a gitmedim ama bakımı 300-500 arası tutuyormuş. Şuana kadar DSG veya turbo arızası yaşamadım.

Şunu önerebilirim aracı alırken garantisi bitse bile servis bakımlı araç alın, hem geçmişini bilirsiniz hemde ilerde sorun çıkınca servis bakımlı olduğu için iyi niyet kapsamında masrafın bir kısmını VW karşılıyor.

Yıllık 10000 km yapıyorum aradaki farkı TDI a vermek yerine DSG ye verdim. Ayrıca dizel motorun gürültüsü ve çevreye verdiği kirlilik beni TSI a yöneltti. Ayrıca vergi farkıda büyük etken.

Birde dizel motor bakımının daha sık ve pahalı olduğunu duymuştum ama emin olamadım.

• arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler..
    tercihimi TSI dan yana kullandım ve bugün aracımı teslim aldım. VW Jetta 1,4 Tsi DSG
    Henüz çok yol yapamadım o yüzden pek birşey diyemeyeceğim. birkaç gün içinde ayrıntılı kritiğimi yazarım.

yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler
  • quote:

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler..
    tercihimi TSI dan yana kullandım ve bugün aracımı teslim aldım. VW Jetta 1,4 Tsi DSG
    Henüz çok yol yapamadım o yüzden pek birşey diyemeyeceğim. birkaç gün içinde ayrıntılı kritiğimi yazarım.

hayırlı olsun PG3, kazasız belasız sürüşler dilerim...
  • quote:

Güle güle kazasız belasız kullan, bir kere DSG ye alışınca bir daha başka araç kullanmak istemeyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisnick

quote:

Güle güle kazasız belasız kullan, bir kere DSG ye alışınca bir daha başka araç kullanmak istemeyeceksin

+1

• yani 1.4 tsi jetta da sıkıntıyla karşılaşan yok mu. 2008 modeline 90.000km 33 bin istiorlar. arkadaşlar görüş alablirmiyim. . .
  • PG13 selam

yakıt ortalamalarını belirtirim demissin lakin konu orda kalmıs :) ortalamaların ne durumda merak ettim

tsk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.