Şimdi Ara

Jetta'da 1. Geri vites ve aynalar 2. Hill-Hold

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar güncel kasa 2011 Jetta'lar için bir sorum olacaktı.
    Comfortline donanıma sahip araçlarda arabayı geri vitese takınca aynaların otomatik aşağıya inmesi gibi bir durum var mı?
    Kimisi var kimisi yok diyor kullananlardan yorum alabilir miyiz acaba?
    Ek soru: Bu araçlarda yokuşlarda geri kaydırma oluyormuş diye duydum Hill-Hold yokuş kalkış destek sistemi olmasına rağmen ne derece doğrudur kullanıcılar yanıtlayabilir mi?
    İyi sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transacoustic_ -- 23 Haziran 2011; 23:18:39 >

• Benim araçta yok! Servisede sordum,kendimde birraz inceledim ..Ama detaylı olarak bakamadım hala..
  • quote:

Orijinalden alıntı: transacoustic_

İyi akşamlar güncel kasa 2011 Jetta'lar için bir sorum olacaktı.
    Comfortline donanıma sahip araçlarda arabayı geri vitese takınca aynaların otomatik aşağıya inmesi gibi bir durum var mı?
    Kimisi var kimisi yok diyor kullananlardan yorum alabilir miyiz acaba?
    İyi sürüşler..

Jetta 2008 comfort aracımda bahsettiğiniz özellik var.Muhtemelen sizin aracınızda da vardır diye düşünüyorum.
  • Park düğmesinden falan aktif etmek gerekiyor mu yoksa otomatik olarak her geri viteste oluyor mu?
  • vw bir çok donanım özelliğini saklı tutar
    yeni motorlar gelecek ellerindeki 2000cc motorlar bitince (140ps ticarilere ve tr gelen passatlara)
    yeni passat. caravelle. transporter. jetta golf bunların motorları
    hepsi değişecek. tr kimsenin haberi yok. dizeller biturbo olacak
  • Konuyla alakasını anlayamadım kusura bakmayın.
    Bir soru daha soracaktım bu araçlarda yokuşlarda geri kaydırma oluyormuş diye duydum Hill-Hold yokuş kalkış destek sistemi olmasına rağmen ne derece doğrudur kullanıcılar yanıtlayabilir mi?
  • Bugün biraz eğimi olan yerde aracımı durdurdum. Baktım geri kayma var, ayak frenine basıp bıraktım ,anında kayma durdu, rahatça kalkış yaptım.Sanırım böyle durumlarda frene bir kez basıp bırakınca hill-hold aktif oluyor.
    Geri viteste aynaların eğim verip kaldırımı göstermesi ise yol bilg.menülerinde vardı.Daha henüz deneyemedim.Ben de merak ediyorum.Selamlar
  • Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, düşününce frene basıp bırakıp durdurmak güzel bir çözüm fakat durduk diyelim ve arka yakınımızda araç var ve frenden çekip gaza basma aralığında kayıyor, burada otomatik devreye girmesi gerekmiyor mu? Siz böyle bir durumla karşılaştınız mı?
  • hillholder 3sn gibi bir süre size geri kaymadan kalkış imkanı sağlar
    devir saati rölanti seviyesinde dik bir rampada rahatlıkla kalkış yapılabilir.
    hassas noktayı yakalayamazsanız patinajla kötü bir kalkış şağlar (manuel vites)
  • Dsg içindi benim sorum belirtmeyi unutmuşum sanırsam kusura bakmayın fakat bu 3sn olayını tam anlayamadım açar mısınız biraz daha?
  • yokuşta durduk araç viteste sol ayağımız debriyajda sağ ayak firende
    fireni birakınca araç geri kaymiyor.
    dsg şanzımanda araç d sürüş modunda yokuştan kalkarken firenden
    gaza ayak geçiş yaparken geri kaydırma olmuyor hillholder olmayan
    el fireniyle destek alıyor yada firenden gaza geçişi saniyenin onda biri
    olmalı
  • Teşekkür ederim bilgilendirmeler için:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.