Şimdi Ara

Jeoloji Mühendisliği - Jeolog (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Tekerlek0102
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
4.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cevo_61

Jeoloji mühendisliğini son sınıfta bıraktım, hiç pişman değilim :)
    hocam son sınıfta bırakılır mı ya

sonrasında nasıl bir yol cizdin peki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Alıntıları Göster
    Açıktan da işletme okuyordum zaten bi yandan da. Bir şekilde memur oldum jeolojiyi zaten sevmiyordum sırf lisans diploması sahibi olmak için çok zorladım ama bitirmek nasip olmadı. Jeoloji okuyanlar da sırf benim gibi lisans diploması almak için gidenler oluyor. Barajı geçince gidebileceğin bölümler içinde yine okuması en zevkli olanlardan biri ama işte bana göre değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

Alıntıları Göster
    Çok bariz değil mi adam askeride şuan fotoğrafa baksana

Demek ki iyi olmuş bırakması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mastermind33

Çok bariz değil mi adam askeride şuan fotoğrafa baksana

Demek ki iyi olmuş bırakması

Alıntıları Göster
    Aaa dogru yarbay yazmiş fotografin yanina :/
    Pardon kacirmisim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Tavsiyem jeoloji okumamanız   illa okuyacağım diyorsanız odtü.

Alıntıları Göster
    Hocam merakımdan soruyorum, İTÜ ve Avrasya Yerbilimleri varken neden ODTÜ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Hocam merakımdan soruyorum, İTÜ ve Avrasya Yerbilimleri varken neden ODTÜ?

Alıntıları Göster

Biraz kesin yargıyla konuşmuşum ama tamamen kişisel gözlem. Odtü'den itüye geçiş yapan bir arkadaşım lab imkanlarının, arazi derslerinin vs daha başarılı olduğunu söylüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

Tavsiyem jeoloji okumamanız   illa okuyacağım diyorsanız odtü.

Alıntıları Göster
    neden tavsiye etmiyorsunuz
    (amacım (daha sağlıklı yorum yapmanız için): bu bölümü türkiyede okumak ve yurt dışına burslu master/phd yapmak üzere çıkmak ve orada kalmak, o ülkede akademisyenlik yapmak istiyorum)

• Bence tavsiye istediğine göre elinde birkaç seçenek var. Eğer öyleyse jeoloji okuma derim.

Jeolojide başarılı olanlar daha önceden merak edenler, bu işlere merak salanlar olur. Bunlar da bu bölüme girmek için tavsiye istemez. doğrudan girer. Ne olacağını, ne yapacağını zaten bilir.

Bu nedenle benim puanım yetiyor, açıkta kalmayayım diye yazmanızı tavsiye etmem. Gerçekten geçmişten gelennbir merak varsa yazın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bence tavsiye istediğine göre elinde birkaç seçenek var. Eğer öyleyse jeoloji okuma derim.

Jeolojide başarılı olanlar daha önceden merak edenler, bu işlere merak salanlar olur. Bunlar da bu bölüme girmek için tavsiye istemez. doğrudan girer. Ne olacağını, ne yapacağını zaten bilir.

Bu nedenle benim puanım yetiyor, açıkta kalmayayım diye yazmanızı tavsiye etmem. Gerçekten geçmişten gelennbir merak varsa yazın.
    doğru diyorsunuz, önceden gelen bir ilgim/merakım yok. buna rağmen bu bölümü okumaya çalışmak, hayal kırıklıklarına sebep olabilir.

teşekkür ederim, sağ olun.

• Masturchiknaste kullanıcısına yanıt
    dostum benim içim de bayağı hoşnutsuz jeolog olmak istiyorum mühendisi değil bilim adamı bir araştırmacı olmak istiyorum acaba hangisinde daha iyi eğitim alabilirim senin şu anki bilgilerin neler diyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alexanndersuese

dostum benim içim de bayağı hoşnutsuz jeolog olmak istiyorum mühendisi değil bilim adamı bir araştırmacı olmak istiyorum acaba hangisinde daha iyi eğitim alabilirim senin şu anki bilgilerin neler diyor?
    üniversite bazında soruyorsanız odtü'de daha iyi eğitim verildiğini düşünüyorum.

daha sağlıklı ve doğru bilgiler edinmek adına akademisyenlerle ve öğrencilerle iletişime geçmeniz en doğrusu. bu konuda yorumlarda bulunan kişilere özel mesaj atabilirsiniz.
  • Ben jeoloji okumak istesem direkt İTÜ'ye giderim, Celal Şengör gibi adamın öğrencisi olacaksın bir kere bu bile yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 29 Mayıs 2020; 2:32:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.