Şimdi Ara

jeneratör full otomatik....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi arkadaşlar benim bir jeneratörüm var manuel ben bunu full otomatige çevirmek istiyorum bana bu transfer panosunun detaylı bir çizimi lazım ilgilenirseniz sevinirim. teşekkürler.

• Jenaratörün elektirkler kesilince nasıl çalışıyor ( bazı jenaratötlrde olduğu gibi bir ipi çekerekmi yoksa elektiriksel bir bir güç veerekmi ) ve sen tam olarak ne yapmasını istiyorsun ayrıntılı yazarsan sanırım yapabiliriz.
  • transfer panosu olacak işte bu pano otomatik olarak marşa basacak mesela elektrik kesildikten sonra 3 dakika içinde jeneratör çalışacak ve normal şebeke geldikten 5 dak. sonrada jeneratör duracak şebekeye gececek bütün bunları kendi yapacak böyle bir pano yapmam gerekiyor.
  • eğer jeneratörün marşlı ise >>>şebekenin gittiğini 2 ile 3 saniye arasında anlaman lazım.sonra marşı devreye alıp motorun nominal devire geldiğini anlayıp marşı kesmen lazım............şebeke geldikten sonra 1...2 dakika bekleyip jeneratörü stop etmeden transferi gerçekleştirmen lazım.bu arada eğer düşük yag basıncı,aşırı hararet vs.gibi dedektörlerin varsa onlarıda devrene ekleyebilirsin.Bunları plc.pic.ve konvansiyonel hardware (kontaktör,röle,zamanröleleri ile yapabilirsin).detay verirsen yardımım mümkün....
  • marşlı ve tamamen kontaktör ve zaman rölelerinden oluşan bir şema istiyorum.eger gönderebilirseniz sevinirim. elektrik_54@hotmail.com
  • PIC olmaz mı
  • yok bize uymaz pıc bana tamamen röle ve kontaktörlerden oluşan bir şema lazım.
  • elinde şema olan yokmu?
  • Bence bunun için uğraşmana değmez. Sanırım fazla fiyat farkı ödemeden Siemens'in hazır transfer panolarından alıp kullanabilirsin. Ben de Siemens var. Ama şeması kimde nerede bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.