Şimdi Ara

JELİBON SIĞIR JELATİNİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
11.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilindiği üzere ; Büyük - küçük , yaşlı - ihtiyar , soytarı - delikanlı , tinerci - öğrenci , papaz- imam , tetikçi , kurban , isyankar -boyun eğen , ayakta ve oturarak su döken , sağ ve sol el ile vuran herkesin vazgegeçilmez TADIDIR JELİBON..

Geçen aldım 6 paket , afiyetle yiyorum... O kadar senedir yiyoruz , içindekiler kısmını hep gözden kaçırdım. Bir bakayım dedim nedir..

Ulaaa bi baktum ki jelibonun içine SIĞIR JELATİNİ var. Ne oluyo bu sığır jelatini. Anüsün bir kısmımı ? Bilgisi olan varsa yazsın , yoksa jelibon firmasını mahkemeye vermeyi düşünüyorum !!!

• Hah yıllardır kimse akıl etmemişti mahkemeye vermeyi helal
  • Hakkımı ararım ben dostum. Akıllarınca metabolizmamızı değiştirecekler. Peh bende yedim !!
  • Her sığırın üstünde bir jelatin vardır çizilmeyi engelleme amaçlı hayvan kesilmeden önce üzerindeki jelatin kaldırılır ve öyle kesilir. Naylon yani kansarajen bi madde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperkin

Her sığırın üstünde bir jelatin vardır çizilmeyi engelleme amaçlı hayvan kesilmeden önce üzerindeki jelatin kaldırılır ve öyle kesilir. Naylon yani kansarajen bi madde.

çok saçma öle bişe olması imkansız
  • quote:

Her sığırın üstünde bir jelatin vardır çizilmeyi engelleme amaçlı hayvan kesilmeden önce üzerindeki jelatin kaldırılır ve öyle kesilir. Naylon yani kansarajen bi madde.

• İşe baksana ya ! Böyle bir şey olur mu. Sığırın derisini yediriyorlar bize ! O hayvan kaşındığı zaman o kadar duvarlara sürtüyor.. Ne bileyim kısmete geldimi öküze falan gidiyor..

Her temasında deri ön pLanda.. Arkadaşlar varmısınız , yok musun ?

Jelibon firmasını çiftelerle basalım ! Bende diyorum derim neden sertleşti, vay anasını be..
  • Buraya yazacağına google'a yazsan cevabı almıştın.

Jelatin(gelatin), memelilerin dokularında, kasları kemiklere bağlayan, kemikleri birbirine ve diğer organlara bağlayan kısımlarında bulunan ve bir protein olan kollagenden çıkartılan bir protein maddesidir. Hayvanların(çoğunlukla sığır ve domuzların) deri, kemik ve bağ dokularının kaynatılması ile üretilir. Jelatinin güçlü şekil alma kabiliyeti, şeffaf jell oluşturması, esnek filim haline gelmesi, hazmının kolay olması, sıcak suda eriyebilmesi ve şekil alma hassası gıda işlemede, ilaç ve kozmetik ürünlerinde, fotoğrafçılıkta ve kağıt ürünlerinde kullanılan kıymetli bir madde olmasını sağlamıştır.
  • jelatin dediğin kemik suyu işte. sen hiç kurbanda kemikli et suyu çıkartılırken görmedin mi ya da buzdolabında beklemiş haşlama ette de görebilirsin o jelatini. bıngıl bıngıl olur etin üstünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goncidi

İşe baksana ya ! Böyle bir şey olur mu. Sığırın derisini yediriyorlar bize ! O hayvan kaşındığı zaman o kadar duvarlara sürtüyor.. Ne bileyim kısmete geldimi öküze falan gidiyor..

Her temasında deri ön pLanda.. Arkadaşlar varmısınız , yok musun ?

Jelibon firmasını çiftelerle basalım ! Bende diyorum derim neden sertleşti, vay anasını be..

Öteki Firmaların Jelibonlarında da Var Benim Bildiğim Kadarıyla..

• Hadi hadi zor ikna ettunuz beni. Yoksa uşakları toplayip basacayduk firmaları. Dostum biliyorum ama googlede kullanmamaya tövbeliyim ondan yazmadım..
  • quote:

Hadi hadi zor ikna ettunuz beni. Yoksa uşakları toplayip basacayduk firmaları. Dostum biliyorum ama googlede kullanmamaya tövbeliyim ondan yazmadım..

içindekilerde yazdığı sürece dava açamassın. o ürünü alırken içindekileri okumuş olduğun varsayılıyor. sen ve minik hayallerin.
  • Arkamda ne var biliyor musun ? Kırmızı koltuk ! Millet vekili koltuğu..

Ey gidi ey
  • quote:

Arkamda ne var biliyor musun ? Kırmızı koltuk ! Millet vekili koltuğu..

Ey gidi ey

• quote:

Orijinalden alıntı: BRuTaLHeRo

quote:

çok saçma öle bişe olması imkansız

JELİBON SIĞIR JELATİNİ

JELİBON SIĞIR JELATİNİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by.oyun -- 27 Şubat 2011; 12:58:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leetcake

quote:

Hadi hadi zor ikna ettunuz beni. Yoksa uşakları toplayip basacayduk firmaları. Dostum biliyorum ama googlede kullanmamaya tövbeliyim ondan yazmadım..

içindekilerde yazdığı sürece dava açamassın. o ürünü alırken içindekileri okumuş olduğun varsayılıyor. sen ve minik hayallerin.

Dalga geçenlere şu tarz ciddi cevap verenler var ya hasta oluyorum onlara
  • quote:

ayponumun ekranında sığır jelatinimi kullandılar yani

JELİBON SIĞIR JELATİNİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 27 Şubat 2011; 13:01:52 >

• quote:

İyi güldürdün

• Bu jelatin sadece jelibonda yok. Ayrıca içindekiler bölümünde adı geçmeyen bu ürünlerin imalatında kullanılan yenilebilir gresler var onlarda cok onemli, özellikle bu işi yapan colgate gibi büyük bir firma var ve hangi gıda üreticisi acaba kaliteli gres kullanıyor ?
  • İPHONE'nen çin mali , yalandan yere hava atma..

Bahanesini buldun hemen göster , ey gidi eyy
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.