Şimdi Ara

JBL ES100,DALİ LEKTOR ve MONITOR AUDIO RX6 ÖNERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar Pıoneer VSX 2021 amfi ile %60 Sinema %40 Müzik için kullanılacak JBL ES100,Dali Lektor8 ve Monıtor audio RX6 bu üç hoparlörden hangisini tavsiye ederiniz.Ustalar tavsiyelerinizi bekkliyorum.

• Dali lektor 8 sizin cihazınız ile başarılı bir şekilde sürülür.Arkadaşım Denon Avr-2313 ile sorunsuz bir şekilde kullanıyor.Müzik ve sinema olarak gayet memnun.

http://www.hifisistem.com/p-3639-Stereo-Hoparlor-DALI-LEKTOR-8-LE-8-.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragon1000

İyi günler arkadaşlar Pıoneer VSX 2021 amfi ile %60 Sinema %40 Müzik için kullanılacak JBL ES100,Dali Lektor8 ve Monıtor audio RX6 bu üç hoparlörden hangisini tavsiye ederiniz.Ustalar tavsiyelerinizi bekkliyorum.

Rx8 i düşünebilirsin biraz ekleyip zaten aşağı yukarı Es100, Rx8 fiyatında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 29 Ocak 2013; 17:30:21 >
  • sayın oregano ve termaltake ilginiz için teşekkür ederim.JBl ES 100 ü fiyatının altında alam ihtimalim var. Tavsiye edermisiniz. lektor 8 benimde takip ettiğim bir hoparlördür. Bütçeyi ayarlayabilirsem olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragon1000 -- 29 Ocak 2013; 19:18:08 >
  • merhaba, daha önce satıştan çektiğim dali lektor8 kuleleri upgrade nedeniyle satıyorum, isterseniz verebilirim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

merhaba, daha önce satıştan çektiğim dali lektor8 kuleleri upgrade nedeniyle satıyorum, isterseniz verebilirim,

sayın turushanovgu teşekkür ederim. Daliler için daha önçede görüşmüştük. Bir arkadaştan jbl es100 ler için haber bekliyorum. Ona söz verdim olmazsa görüşürüz.
  • Dali Lektör 8 bende kullanıyorum diger bahsetiğin hoparlörlerden kat kat daha kaliteli hoparlördür denk bile değiller
  • quote:

Orijinalden alıntı: radieuxe

Dali Lektör 8 bende kullanıyorum diger bahsetiğin hoparlörlerden kat kat daha kaliteli hoparlördür denk bile değiller

sayın radieuxe önerin için çok teşekkür ederim.Dali lektor 8 i biraz araştırdım yorumlara ve testlere baktım bassların fazlalığı midleri bastırdığını söyleyenler var.Onun için biraz kararsız kaldım.Ben basstan ziyade mid ve tizlerin ön plana çıktığı bir hoparlör arıyorum. Ben şahsen lektör 8 i dinlemedim.sadece okuduğum yorumlardan bilgim var.
  • lektor8'de baslar aşırı fazla değildir, bu mukayese yapılan hoparlöre göredir, örneğin her ikisini de kullandığım için söyleyebiirim ki ikon6'a göre basları fazladır, eğer mid ve tiz istiyorsanız ikon6 size daha uygundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: turushanovgu

lektor8'de baslar aşırı fazla değildir, bu mukayese yapılan hoparlöre göredir, örneğin her ikisini de kullandığım için söyleyebiirim ki ikon6'a göre basları fazladır, eğer mid ve tiz istiyorsanız ikon6 size daha uygundur

sayın turushanovgu teşekkür ederim. ikon 6 beğendiğim bir hop ama şuan bütçe ona müsait değil. Araştırma safhasındayım.
  • Başlıkta verilen lektor 8 ve MA Rx6 ile Dali İkon 6 arasında fiyat olarak çok fark yok.

Bahsedilen lektor 8,Dali ikon 6 ve RX6 yı dinlemiş biri olarak tiz ve mid önde olsun isteniyorsa bende ikon 6 yı tavsiye ederim.
  • Mid ve tiz ön planda tutuluyosa zaten sert muzık dınlenmıyodur ikon 6 yeterlıdır.
  • Sayın Asefik ve radieuxe bütçeyi biraz daha zorlayarak ikon 6 yı da düşünmeye başladım ikinci el pek bulunmuyor. Monitor audio RX6 ve RS8 1500-1700 TL arası temiz 2. el var. RS8 leri doğrusu merak ediyorum. Tavsiye edermisiniz.
  • mid-tiz öncelik ise ekstra 2.bass sürücüsü olan hoparlörlerden uzak duracaksınız.Örnek RX8,RS8,ikon 7,Lektor 8

Size tek mid ve tek bass sürücülü hoparlör daha uygun,ikon 6 veya Rx6 gibi...
  • quote:

İyi günler arkadaşlar Pıoneer VSX 2021 amfi ile %60 Sinema %40 Müzik için kullanılacak JBL ES100,Dali Lektor8 ve Monıtor audio RX6 bu üç hoparlörden hangisini tavsiye ederiniz.Ustalar tavsiyelerinizi bekkliyorum.

Sevgili, dragon1000

Ben farklı bir pencereden bakarak, konu hakkındaki tavsiyelerimi size iletmek isterim.

Çok merak ediyorum bu bahsedipte fikir almak istediğiniz hoparlörleri gidip test etme, sindirerek dinleme fırsatı yaşadınızmı?

Eğer böyle bir tecrübe yaşadıysanız, bir fikir oluşturmadımı sizde?

Bakın en subjektif konulardan biri hoparlör ses rengi yada duyumudur. Benim algım , zevklerime müzik türüne göre sizinkinden ve diğer katılımcıların, fikir verenlerin,..... duyduklarına göre çok keskin biçimde farklılıklar gösterir. Kesinlikle aynı ortak yorumların çıkması çok zordur.

Demem o ki, siz mutlaka test etmek için bir fırsat oluşturun, dinleyin, özümseyin, en sevdiğiniz müzik parçaları ile mümkünse tüm seçenekleri aynı anfi aynı cd player yada pikaptan dinleme fırsatını bulmaya çalışın. Size en iyi sesi verdiğini düşündüğünüz hoparlörü seçin, emin olun ki seçtiğiniz hoparlör sizin için dünyanın en iyi hoparlörü olacaktır.

Daha sonra, deneyerek aldığınız bu hoparlörlerinize, çevrenizden gelecek olumsuz eleştiriler olacaktır, hiç birine kulak asıpta koşullanmayın.

Zaman içinde kulak zevkiniz gelişebilir, artık sizin için o ana kadar dünyanın en iyisi olan hoparlörleriniz sizi tatmin etmez hale gelecektir. O an başta yaptığınız işlemleri tekrar edin ve yeni, dünyanın en güzel hoparlörünü kendinize satın alın.,,

Herzaman kendi kulağınızla beğenin ve satın alın, benim yada bir başkasının kulağı ile değil!

Eğer çevrenize kulak asacak olursanız, inanın bana hiç bir zaman mutlu olamassınız, eğer paranız çoksa sorun yok, satıcı audiophile dostlarınız sürekli yeni aldıklarınızdaki hataları size bildirdikçe , size hep daha iyilerini aldıracaklardır, bundan hiç şüphe etmeyin.

Paranız yeterli değilsede bu sefer sosyal hayatınızdan eksilterek dostlarınıza ! para kazandırmaya devam edecek ve müzik dinletileriniz ile hiç bir zaman mutlu olamayacaksınızdır.

Bunlarda benim tavsiyelerim

• Kendiside benim gibi Trabon'da yani sorunumuz ortak,dinleti yapma şansımız fazla olmuyor.

Benim yukarda isimlerini verdiğim RX6,Rx8,İkon 6,ikon 7 hoparlörlerini satın alarak deneme şansını yakaladım,lektor 8 ide Rize'de @Turushan arkadaşamızda dinleyerek tanıdım.

Bu hobide herkes ne yazıkki İstanbul ve Ankara'dakiler kadar şanslı değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Sevgili, dragon1000

Ben farklı bir pencereden bakarak, konu hakkındaki tavsiyelerimi size iletmek isterim.

Çok merak ediyorum bu bahsedipte fikir almak istediğiniz hoparlörleri gidip test etme, sindirerek dinleme fırsatı yaşadınızmı?

Bakın en subjektif konulardan biri hoparlör ses rengi yada duyumudur. Benim algım , zevklerime müzik türüne göre sizinkinden ve diğer katılımcıların, fikir verenlerin,..... duyduklarına göre çok keskin biçimde farklılıklar gösterir. Kesinlikle aynı ortak yorumların çıkması çok zordur.

Demem o ki, siz mutlaka test etmek için bir fırsat oluşturun, dinleyin, özümseyin, en sevdiğiniz müzik parçaları ile mümkünse tüm seçenekleri aynı anfi aynı cd player yada pikaptan dinleme fırsatını bulmaya çalışın. Size en iyi sesi verdiğini düşündüğünüz hoparlörü seçin, emin olun ki seçtiğiniz hoparlör sizin için dünyanın en iyi hoparlörü olacaktır.

Daha sonra, deneyerek aldığınız bu hoparlörlerinize, çevrenizden gelecek olumsuz eleştiriler olacaktır, hiç birine kulak asıpta koşullanmayın.

Zaman içinde kulak zevkiniz gelişebilir, artık sizin için o ana kadar dünyanın en iyisi olan hoparlörleriniz sizi tatmin etmez hale gelecektir. O an başta yaptığınız işlemleri tekrar edin ve yeni, dünyanın en güzel hoparlörünü kendinize satın alın.,,

Herzaman kendi kulağınızla beğenin ve satın alın, benim yada bir başkasının kulağı ile değil!

Eğer çevrenize kulak asacak olursanız, inanın bana hiç bir zaman mutlu olamassınız, eğer paranız çoksa sorun yok, satıcı audiophile dostlarınız sürekli yeni aldıklarınızdaki hataları size bildirdikçe , size hep daha iyilerini aldıracaklardır, bundan hiç şüphe etmeyin.

Paranız yeterli değilsede bu sefer sosyal hayatınızdan eksilterek dostlarınıza ! para kazandırmaya devam edecek ve müzik dinletileriniz ile hiç bir zaman mutlu olamayacaksınızdır.

Güzel yorumlar, herkesin şartları dahilinde bunları değerlendirmesi gerekir...

• quote:

Orijinalden alıntı: CESAJANS

quote:

Sevgili, dragon1000

Sayın CESAJANS söylemleriniz çok güzel katılmamak elde değil sayın Asefik' in dediği gibi Trabzonda İstanbul ve Ankaradaki imkanlar yok. 1 senedir hoparlör arayışı içindeyim malum memur adamız bu işler bütçe işi sık sık hoparlör değiştirecek bütçe olmayınca karar vermek zor oluyor. Geçen sene İstanbulda bazı hoparlörleri dinledim ama bazen dinlemeklede karar verilemiyor. Dinledi yapılan yerin akustiği kullanılan amfi,dac,cd player ve kablolar üst seviye o an dinlediğin sesi eve gelince alamayınca hayal kırıklığı oluyor. Birebir kendi malzemeni oraya taşıyıp hoparlörleri denesen ozaman ancak sağlıklı karar verilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Kendiside benim gibi Trabon'da yani sorunumuz ortak,dinleti yapma şansımız fazla olmuyor.

Benim yukarda isimlerini verdiğim RX6,Rx8,İkon 6,ikon 7 hoparlörlerini satın alarak deneme şansını yakaladım,lektor 8 ide Rize'de @Turushan arkadaşamızda dinleyerek tanıdım.

Bu hobide herkes ne yazıkki İstanbul ve Ankara'dakiler kadar şanslı değil...

Sayın hemşerim Asefik teşekkür ederim sizi forumdan devamlı takip ediyorum. Verdiğiniz bilgilerden her zaman yararlandım. Seçeneklerden jbl 100 ve lektor 8 i eledim. Dali İkon 6 , Monitor audio RX6 bu iki hoparlörü dinlemiş biri olarak sizce en dengeli hangisi (bass,mid,tiz) olarak bass ıda severim ama
    midleri bastırmayacak şekilde olursa.
  • Sanırım amfi ile sürülmeside ayrı bir konu olsa gerek,Rx6 lar biraz amfi seçiyor diye duymuştum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.