Şimdi Ara

JBL E-100 İÇİN KALİTELİ STEREO ANFİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
9.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece müzik için bir sistem kurmayı düşünüyorum.Elimde olanlar şunlar

1-onkyo DX-7555 cd player
    2-iki adet jbl E-100

Şimdi bu sistemi kaliteli bir stereo anfi ile tamamlamak istiyorum.Fiyatı önemli değil.Kalite öncelikli benim için.

anfi için tavsiyeleriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 18 Mart 2007; 0:07:03 >

• Bir sitede bu SYNTHESIS ANFİ yi gördüm.Yukardaki sistemle uyumu nasıl olur acaba?

daha iyi anfi seçenekleriniz varsa onlara da açığım.

• Dostum hoparlörlerin çok iyi bu hoparlörlere uygun bir anfi önereyim ben Yamaha rx-797http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=200028&CTID=5000600&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE
    Genelde yamaha nın stereo anfileri jbl ler ile uyumludur bu model de gayet kaliteli Ben jbl e-100 ile harman kardon un av recevier ikilisini dinledim performansı iyiydi O da düşünülebilir.

http://www.harmankardon.com/specifications.aspx?Region=USA&Country=US&Language=ENG&cat=REC&ser=&prod=HK%203480&sType=C Bu model de uygun olabilir 8ohm da 240watt güç verebiliyor thd oranı 0.07 snr oranı da 95db

• yamaha rx-797 yi baya bir inceledim. iyi gibiŞİmdi gidip performansını dinlemek düşüyor bana
  • Nad'ın amfilerine de bakabilirsiniz. Yumuşak karakterli ses vermeleri nedeniyle JBL'lerin sertliğini dengeleyebilirler. Ben Wharfdale diamand 9.6'ları Nad C 320 BEE ile sürüyorum ve oldukça da memnunum. Bendeki amfinin bile JBL'ler için yeterli olabileceğini düşünüyorum ama eğer imkan varsa c 352'ye de bakabilirsiniz. Yalnız 352'nin ses karakteri 320'den farklıymış, o nedenle artık hangisini beğenirseniz, seçim sizin. Bir de forumdaki olumlu yorumlar nedeniyle Rega Brio 3'e bakabilirisiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cozger

Nad'ın amfilerine de bakabilirsiniz. Yumuşak karakterli ses vermeleri nedeniyle JBL'lerin sertliğini dengeleyebilirler. Ben Wharfdale diamand 9.6'ları Nad C 320 BEE ile sürüyorum ve oldukça da memnunum. Bendeki amfinin bile JBL'ler için yeterli olabileceğini düşünüyorum ama eğer imkan varsa c 352'ye de bakabilirsiniz. Yalnız 352'nin ses karakteri 320'den farklıymış, o nedenle artık hangisini beğenirseniz, seçim sizin. Bir de forumdaki olumlu yorumlar nedeniyle Rega Brio 3'e bakabilirisiniz.

Nad ın amfilerini dinleyebileceğim bir yer söyleyebilirmisiniz.
  • Ankara'da Güreller adlı bir mağazada var fakat Istanbul için maalesef bildiğim bir yer yok. Forumda biraz aratırsanız Istanbul için bir yerler de bulabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cozger

Ankara'da Güreller adlı bir mağazada var fakat Istanbul için maalesef bildiğim bir yer yok. Forumda biraz aratırsanız Istanbul için bir yerler de bulabilirsiniz.

Teşekkürler.seçenekler 2 oldu

1- yamaha
    2- nad

ikisini de dinlemeye çalışacağım
  • Rotel in pre power takımını öneriyorum, madem para önemli değil.Resmini koyduğun anfi de yabana atılır bi cihaz değil.Umarım fiyatından haberin vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Rotel in pre power takımını öneriyorum, madem para önemli değil.Resmini koyduğun anfi de yabana atılır bi cihaz değil.Umarım fiyatından haberin vardır.

evet resmini verdiğim amfiyi 2. el olarak 900 liraya alabiliyorum.
  • Herkes farklı bir şey önermiş eski kaliteli pioneer amfileri önereyim bende

• quote:

Orjinalden alıntı: HIGH FIDELITY

Herkes farklı bir şey önermiş eski kaliteli pioneer amfileri önereyim bende

güzel sistem

cihazler nedir? yukardan aşağı yazarmısınız dersem çokmu şey istemiş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 19 Mart 2007; 0:21:02 >

• - PIONEER A-757 REFERENCE STEREO AMPLIFIER (Stereo sistem için)
    - Technics SA-DA10 MOSFET (Sinema sistemi için) - JBL E100 Ön Hoparlörler
    - SONY SCD-XE597 SACD/CD PLAYER
    - SONY PS-T1 pikap
    - Voxline CD/DVD player
    - A.R. P SERIES II ara kablolar
    - Cambridge Audio Optik Kablo
    - A.R. P SERIES Hop. Kablo
    - KODA AV706C merkez hoparlör
    - KODA AV706S arka hoparlörler
    - Audigy 2 NX harici ses kartı
    - Benq 20" LCD

Hoparlörler harici abartılı bir parça yok. Hepsi orta-karar parçalar. Bana yetiyor. Çok fazla abartmamak gerek. Hoparlör hariç tabii. Hoparlör çok önemli bir parça bence. İyi bir şey amak önemli. E-100 den iyisine gücün yetiyorsa onu al. Ne marka ne model olursa olsun. Ama iyisi ve senin zevinle uyuşacak ses verebilen bir hoparlör olsun. Yani dinlemeden alma. E-100'ü de tabii.
  • quote:

- PIONEER A-757 REFERENCE STEREO AMPLIFIER (Stereo sistem için)
    - Technics SA-DA10 MOSFET (Sinema sistemi için) - JBL E100 Ön Hoparlörler
    - SONY SCD-XE597 SACD/CD PLAYER
    - SONY PS-T1 pikap
    - Voxline CD/DVD player
    - A.R. P SERIES II ara kablolar
    - Cambridge Audio Optik Kablo
    - A.R. P SERIES Hop. Kablo
    - KODA AV706C merkez hoparlör
    - KODA AV706S arka hoparlörler
    - Audigy 2 NX harici ses kartı
    - Benq 20" LCD

Hoparlörler harici abartılı bir parça yok. Hepsi orta-karar parçalar. Bana yetiyor. Çok fazla abartmamak gerek. Hoparlör hariç tabii. Hoparlör çok önemli bir parça bence. İyi bir şey amak önemli. E-100 den iyisine gücün yetiyorsa onu al. Ne marka ne model olursa olsun. Ama iyisi ve senin zevinle uyuşacak ses verebilen bir hoparlör olsun. Yani dinlemeden alma. E-100'ü de tabii.

E-100 lerim ve cd playerı aldım zaten.Diğer parçaları tamamlamaya çalışıyorum. pikap da aklımda ama pikap konsunda çok az bilgim var.Ama ilk önce bana kaliteli bir amfi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 19 Mart 2007; 1:24:04 >

• Madem e100 leri aldın o zaman sana e100 kullanıcı olarak amfi önereyim. Öncelikle bu hoparlörler güçlü amfi istiyorlar. Ayrıca Alabiliyorsan pre-power takımı bir amfi al. (bence) eski amfiler daha iyi ses veriyorlar. Yeni aldığm pek güçlü olmayan denon amfimi tekrar elden çıkarmak zorunda kaldım. Çünkü stereo olmasına rağmen şu anda tone ayar ve Sinema amfisi olarak kullandığım Technicsle aynı sesi veriyordu. Sana tavsiyem eski transistörlü amfilerden bulabiliyorsan al. Marka olarak pioneeri öneriyorum. Ama eskilerini. Mesela sa9800 sa9900 spec1-2 a757 ve üst serileri gibi referans amfilerinden araştır. Ne varsa eskilerde var. Eskiden markalar arasında teknoloji ve kalite yarışıyordu. Şimdilerde ise maliyet - zaman yarışıyor. Anlamışsındır umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGH FIDELITY -- 19 Mart 2007; 0:39:42 >
  • quote:

Madem e100 leri aldın o zaman sana e100 kullanıcı olarak amfi önereyim. Öncelikle bu hoparlörler güçlü amfi istiyorlar. Ayrıca Alabiliyorsan pre-power takımı bir amfi al. (bence) eski amfiler daha iyi ses veriyorlar. Yeni aldığm pek güçlü olmayan denon amfimi tekrar elden çıkarmak zorunda kaldım. Çünkü stereo olmasına rağmen şu anda tone ayar ve Sinema amfisi olarak kullandığım Technicsle aynı sesi veriyordu. Sana tavsiyem eski transistörlü amfilerden bulabiliyorsan al. Marka olarak pioneeri öneriyorum. Ama eskilerini. Mesela sa9800 sa9900 spec1-2 a757 ve üst serileri gibi referans amfilerinden araştır. Ne varsa eskilerde var. Eskiden markalar arasında teknoloji ve kalite yarışıyordu. Şimdilerde ise maliyet - zaman yarışıyor. Anlamışsındır umarım

Bilgiler için çok teşekkürler.Tavsiyelerinizi mutlaka göz önünde bulunduracağım

• sadece ufak bir öneri azavel yukarda gösterdiğin lambalı amfi ile jbl e100 leri bir dinle derim ben dinlemedim ama uyumu iyi olur gibime geliyo doğrumudur arkadaşlar
  • atkut jbl e-100 ü tavsiye ettiği edildiği güç aralığında beslersen e-100 gibi kaba kolonun sevilmeyen itibarını bir nebze olsun sana daha yararı olacaktır.iyi beslmen gerektiğini aklından çıkarma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

atkut jbl e-100 ü tavsiye ettiği edildiği güç aralığında beslersen daha yararı olacaktır.iyi beslmen gerektiğini aklından çıkarma.

Katılıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

e-100 gibi kaba kolonun

Katılmıyorum. Kaba yanlış tabir. Misal olarak: Planör doğru yönde hava akımı olmadığında uçamaz. Peki "planör uçamaz" demek doğru mudur sizce. Planörün uçma kabiliyetini ortaya çıkarmak için hava akımı olan bir ortamda denedik mi veya bu ortamı oluşturduk mu?. E-100 de aynı şekilde doğru şekilde beslenmediği taktirde isenmeyen sesi verir. Ama bu hoparlörün kaba olduğunu göstermez. Çünkü aynı hoparlörden, hoparlörün istediği ayarlamaları doğru yaptığınızda çok yumuşak tabir edilen sesi de alabiliyorsunuz. O zaman kibar hoparlör mü oluyor. Ne yaptıysanız eğer hoparlör karakterini değiştirmiyorsa işte o zaman kaba olabilir. Bence E-100 deki o tweeterlar bile yeter.

• o zaman sorun yok.
    yalnız planör benzetmen çok güzelde
    biraz da katılmıyorum. e-100 koloun kendi karakteristiğinde çalacağını söylüyorum.yani transparan olmayacak.başarılı çalsa dahi. kaldı ki bas sesler de ne kadar iyi oolacak meçhul belli değil.mutluı edeceği kesinde o zamn dedim ya sorun yok. benim anlayışım gereğince katılan katılır veya katılmaz bu zamana kadar gelişen düşüncem böyle. düşük watt ve kontrol.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.