Şimdi Ara

JAZZ ELITE MÜSECCEL MARKA SAHİFESİ :)) (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.479
Cevap
6
Favori
115.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gorele2000

therapist@ arkadaşım...

size kızdığım nokta, kaptı kaçtı lafından çok bu kişileri ciddiye almayın lafıdır aslında...

niye ki?

söylediğim her şey doğru... euro ncapta, kaskonun daha pahalı olması da, hepsinin de linki var...

neden 3 gün girmedim...

başta güzel cevap verdiniz, daha da uzatmak istemedim, ya sonra kaptı kaçtı lafı üzerine dayanamadım..

diğer arkadaşın ise profilimle ne alıp veremediği var hala çözemedim..

iosonian arkadaş ise bildiğimiz şeyleri sadece kronolojik sıraya dökmüş ama ne yazdığımı tam okumadığı için yazdıkları anlamsız olmuş...

gelelim... golf 1.4 tsi 7 ileri DSG ye...

önce sıralama yapalım::

dünyanın en iyi otomatiği, doğru mu?

en iyi yakıt ekonomisi sağlayan otomatik vitesi, doğru mu?

şehirler arası hiç bir oto benzinli araba da 4.9 L /100 km nin altında yok, doğru mu?

civic 1.6 125 ps oto: 9.8 L/100 km yakarken bu araba 7.7 L/100 km,

yani 1.4 tsi % 25 daha az yakıyor, doğru mu? karma da bu oran % 20 daha az yakıt....
    golf, civicden 3 sn daha hızlı, 2 litre daha az yakıyor...

son sorumda şu?

1380 kg luk passat 1.4 tsi 122 ps 7 ileri: 5.4 L/100 km ve 8.4 /100 km yakıyor...
    1230 kg luk golf aynı motorla 4.9 ve 7.7 L/100 km yakıyor...

sizce 1.4 tsi 122 ps 980 kg luk jazzda olsa kaç litre yakar?

mitsubishi colt 1.3 95 hp otomatik şehirlerarsı 4.6 yakmakta.

http://www.temsa.com.tr/otomotiv/urunler.aspx?LNG=TR&uid=21&udt=Teknik

tama arada kilo- beygir farkı var ama görüldüğü üzere en az yakan otomatik benzinli bahsettiğiniz üzere golf tsi değil.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 19 Ocak 2008; 20:40:54 >

• ya anlamıyorum Jazz ş içi zaten az yakıyor 1.4 motor 90 hp Test tüketimi:
    6.2 lt/100 km ortalama

eminim bu motor Jazz da olsa Jazz Golf ten de az yakar.
  • ya anlamıyorum Jazz ş içi zaten az yakıyor 1.4 motor 90 hp Test tüketimi:
    6.2 lt/100 km ortalama

ekleme Jazz 980 kg değil 1190 kg

42lt deposu var yani 100ytl lik benzinle yaklaşık 670km

gerisini siz hesaplayın.Golfteki özelliklerin bir takımı yok ama temel özellikler var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickergls -- 23 Ocak 2008; 19:23:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

Sorular-cevaplar güzel de, yeni Jazz nezaman Türkiye'ye geliyor sence??

Bu da şehir efsanesi oldu artık . Ben 2008 3. çeyrekten önce gelmez diyorum.Daha önce de bu konuda atan tutanlar oldu ama maalesef son çeyrek ya da benim gibi 3. diyenler haklı çıkacak galiba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kickergls

ya anlamıyorum Jazz ş içi zaten az yakıyor 1.4 motor 90 hp Test tüketimi:
    6.2 lt/100 km ortalama

ekleme Jazz 980 kg değil 1190 kg

42lt deposu var yani 100ytl lik benzinle yaklaşık 670km

gerisini siz hesaplayın.Golfteki özelliklerin bir takımı yok ama temel özellikler var

Kickergls Jazz'ın ağırlığı 966 kg ile 1039 kg arasında değişiyor(Boş olarak).Tabi full depo ile 1081 kg olabilir.Bahsettiklerim tabi ki eski kasa ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: koolandgang

quote:

Orjinalden alıntı: cevikism

Sorular-cevaplar güzel de, yeni Jazz nezaman Türkiye'ye geliyor sence??

Bu da şehir efsanesi oldu artık . Ben 2008 3. çeyrekten önce gelmez diyorum.Daha önce de bu konuda atan tutanlar oldu ama maalesef son çeyrek ya da benim gibi 3. diyenler haklı çıkacak galiba...

Hay yaşaa! Daha önce kasım 2009 gibi antika bir tarih veren arkadaşa karşılık "süzgeçli" bir cümle sarf ettim diye kırmışdın beni Şimdi barışdık işte... Ben de bir Jazz severim unutma.

• Sevgili Cevikism, zaman herşeyin ilacı.İnsanlar yüzyüze birbirlerini tanıyamıyorlar bizse burda sadece karaladıklarımızla birbirimizi tanıyoruz.Ben genelde gelene göre cevap yazıyorum.Bazen nahoş şeylere sebep oluyoruz istemesekte.Ama inan hiçkimseyi kırmak gibi bir amacımız olamaz.İşten güçten arttırdığımız dakikaları böyle birşey için harcayamayız da.Benim açımdan şimdi barışmadık küs değildik çünkü...Kal sağlıcakla
  • Bu jazzların az yaktığı doğru mudur?Bu sitede yakıttan şikayet ediliyor..10 litreden bahsediliyor, öyle bir iki kişi de değil geneli şikayetçi bu ne yahu..

http://www.hondajazz.org/forum/forum_posts.asp?TID=119&PN=6
  • Okudum Da bu arkadaşlarımızda uçmuşlar.Yani şahsen 14. lü çalışmalara imza atmış biri olarak şehir içi en kötü şartlarda (soğuk hava,kısa mesafe,tampon tampona,klima açık) 8.4 lt yaptığım oldu.Daha bunu aşamadım.14'lü bombalar ise 180 üstü kmlerde elde ettiğim değerler...
  • ağustostan beri alıp kullanmayı oğrendiğim bir jazz ım var 58000 de aldım su an 65000 100 km de sehir içi 8.6 nın altını hiç gormedim bu gerçi benim amotor kullanımımdanda kaynaklanıyor olabilir ama sizce jazz ım da bir problemmi var

birde jazz deposu kaç litre bunu cevaplaya bilirseniz sevinirim ayrıca benim jazz 3. viteste yokusta niye boğuluyor yakıttan olabilirmi 95 oktan kullunıyorum sizce 97 e geçsem bu problem ortadan kalkarmı
  • Defalarca söyledik, gene söyleyelim..Yakıt tüketimini etkileyen bir çok faktör var ve en önemlisi ve en dikkatten kaçanı ise mesafedir..Siz eğer 2-3 km mesafelerde kontak açıp kapatıyorsanız hangi arabayı kullanırsanız kullanın, normal yaktığından en az % 20 daha fazla yakar..Ben günde toplam 50 km yaptığım çok yoğun trafikte 6.2-6.8 arasında yakarken, eşim şu aralar 2-3 km mesafede üstelik normal yoğunlukta bir yolda 8 lt yakıyor..Bir başka belirleyen, sürüş tarzı..Çok performanslı kullanım ile normal kullanım arasında da en az % 10 farkediyor..yakıt kalitesi bir başka etken..( buna da yaklaşık % 5 diyelim)..gene dikatten kaçan bir unsur, taşınan ağırlık..Her gün 2 kişi ile gidilen bir yol ile 1 kişi arasında da %5'e yakın fark olacaktır..Tüm olumsuz etkenlerin bir kişide toplandığını düşünürseniz toplamda %40 ediyor..Siz buna bir de yaz kış farkını ekleyin..Jazz'ınızın çok yakıp yakmadığını anlamak istiyorsanız, motoru ısınmışken düz bir yol bulun, hızı 90'a çıkardıktan sonra trip'i sıfırlayıp 3- dk bu hızda gidin..Ortalama tüketiminiz düz viteslilerde 3.9-4.2, CVT'lerde 4.2-4.5 'yi gösteriyorsa arabanızda bir sorun yok demektir, o zaman yukardaki olumsuz koşulları gözden geçirin ( 3.9-4.2 veya 4.2-4.5 aralıkları motorun yeni olup olmaması nedeniyle farklılaşıyor, 10 bini üzerine çıktığınızda alt limitlerde geziniyor)..Jazz'ın deposu 42 lt'dir, 33 lt'de ışık yanar..Kaliteli ise 97 oktanı öneririm, performans olarak farkediyor..
    quote:

Orjinalden alıntı: coldwave

ağustostan beri alıp kullanmayı oğrendiğim bir jazz ım var 58000 de aldım su an 65000 100 km de sehir içi 8.6 nın altını hiç gormedim bu gerçi benim amotor kullanımımdanda kaynaklanıyor olabilir ama sizce jazz ım da bir problemmi var

birde jazz deposu kaç litre bunu cevaplaya bilirseniz sevinirim ayrıca benim jazz 3. viteste yokusta niye boğuluyor yakıttan olabilirmi 95 oktan kullunıyorum sizce 97 e geçsem bu problem ortadan kalkarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 28 Ocak 2008; 0:14:59 >

• therapist çok tesekkur ederim.
  • 2004 cvt jazz sahibiyim:

Sabah akşam en yoğun köprü trafiğinde tampon tampona dur kalk ortalamam maalesef 10 litre... 12 kmlik yolu tam 1 saatte alıyorum. ayrıca soğukların da etkisi var...

normal hava normal şehir içi trafiğinde 7 - 8 civarı

Şehir dışında ise 5-6 litre civarı tüketiyor normal kullanımda..

90 km sabiz hız tesitini ise henüz yapmadım...
  • Jazzcıkardeşler.com kapanmış. Konuyla ilgili bigisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 28 Ocak 2008; 22:30:34 >
  • Ben de dün gece farkettim, kapandığını..Bir süredir benim açımdan tadı-tuzu yoktu zaten..Yanlış hatırlamıyorsam 20 küsürüncü üyelerindendim..O zamanlar herkesin ilk jazz'ıydı, sohbetler daha eş güdümlüydü , yaşlarımız da birbirine yakındı...Bir ilk yılın sonunda sitenin yıllık giderini ortak karşılamıştık...Zamanla değişik sebeplerden kopmalar oldu..Sonra yeni üyelerle çok kalabalıklaştı, eskiden konuşup hallettiğin bir konu bir bakıyorsun yeni bir jazz'cının gündeminde..Benim açımdaan çok faydalı oldu, sadece jazz değil, hayatın bir çok alanında düzeyli sohbetler yaptık..Tek pişmanlığım bir tek buluşmasına gidip yüzyüze tanışamamak olmuştur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terapist70 -- 28 Ocak 2008; 23:34:57 >
  • Benim fazla istifade ettiğim bir yer değildi ama hani orda bir köy var uzakta gitmesekte görmesekte o köy bizim köyümüzdür hesabı sevdiğim bir siteydi.Üzüldüm...
  • 22 Ocak 2008
    Bir JD Power araştırması sonucu daha; Honda markalarda birinci, Jazz genelde yeni Civic HB'in ardından ikinci, kendi sınıfında ise birinci.
    Not: En altta da puanların neye göre verildiğini ağırlık oranlarıyla bulabilirsiniz.

Markalar:

Honda 873 Mercedes-Benz 856 Audi 852 BMW 832 Volvo 827 Toyota 824 Daihatsu 808 Hyundai 806 Chevrolet 801 Land Rover 801 Industry Average 795 Renault 791 Mazda 790 Peugeot 788 Opel 787 Ford 786 Mitsubishi 781 Volkswagen 772 Kia 771 Citroen 764 Nissan 762 Fiat 753 Jeep 752 Tata 633

Buyrun bir araştırma daha.Barış Purut'un bloğundan alınmıştır.

• jazzcikardeşler bir anlaşmazsızlık nedeniyle kapanmıştır..
  • Şu anda açılmış görünüyor. Umarım o anlaşmazlık bir daha çıkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: can_90_05

jazzcikardeşler bir anlaşmazsızlık nedeniyle kapanmıştır..
  • biraz gec oldu gormem ama sunu ifade etmek isterim ki, teknolojisi elbette farklidir herhalde, fakat yeni nesil BMW, Mercedes, Volvo gibi araclarda sehir icindeki trafiklerde belli sureden fazla beklemelerde (veya tren yolu gecislerinde) aracin motorunu otomatik olarak kapatan, ama gaza hafif basinca tekrar eski durumuna gelen bir sistem gelistirilmis durumda.

Ust modellere koymaya basladilar hatta bu sistemi, boylece benzin tuketimi duserken cevreye de atik gaz salinimini azaltmis oluyorlarmis.

bastada da dedigim gibi, sanirim sistem farkli oldugu icin hepimizdeki kontak ac/kapa daha cok benzin yakar dusuncesi de yikilmis oluyor bu yeni teknoloji ile.

quote:

Orjinalden alıntı: terapist70

Defalarca söyledik, gene söyleyelim..Yakıt tüketimini etkileyen bir çok faktör var ve en önemlisi ve en dikkatten kaçanı ise mesafedir..Siz eğer 2-3 km mesafelerde kontak açıp kapatıyorsanız hangi arabayı kullanırsanız kullanın, normal yaktığından en az % 20 daha fazla yakar..

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.